mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 03.07.2024 : 10:13:18

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 6  |  Tema: dalmatinci-izmenjava vsakodnevnih izkušenj
Strani: 1 ... 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 ... 47   Dol
Natisni
Avtor Tema: dalmatinci-izmenjava vsakodnevnih izkušenj  (Prebrano 103394 krat)
0 članov in 7 gostov pregleduje to temo.
JasmineBianca
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 173


« Odgovor #240 : torek, 05.09.2006 : 14:28:26 »

Res bogi Karo...
Če je kriva hrana, boste res morali probat z dietno hrano. Če je pa kaj drugega krivo, se mi pa zdi, da sprememba hrane ne bo pomagala. Mogoče bi bilo res pametno prvo s hrano poizkusit, potem pa še kaj drugega. Ne vem kako vam že veterinar ni tega svetoval.
Naša izkušnja pa je sledeča: ko je pri Bianci prišlo do izbruha alergije, je takoj dobila protialergijsko injekcijo (ne vem zdaj točno kako se takšnim zdravilom reče). Tako se je izbruh koprivnice in izpuščajev skril, potem je šla na dietno hrano brez vsakršnih dodatkov. Potem pa je bilo na vrsti sistematsko dodajanje ostale hrane. Počasi smo prišli do tega, da je kriva jagnjetina v briketih, hkrati pa ji alergijo povzroča neka trava, ki cveti avgusta. Ko je izbruhnila alergija na hrano, so se ji po celem telesu pojavili izpuščaji, ki so se počasi spremenili v manjše ranice in nastale so krastice, koža pa je bila rdečkaste barve. Pri alergiji na travo, pa se ji je po tačkah in trebuhu naredila koprivnica, koža je bila tudi rdečkasta in malce jo je srbela.
Nič kaj prijetno, ko ne več kje tiči vzrok in traja kar nekaj časa, da ga najdeš. Verjetno je res še najlažje, če se naredijo testi. Kako to poteka pa je že Skogkatt nekje napisala, pa zdaj ne najdem. Mogoče bo ona dala povezavo do te informacije.

No, upam da bo s Karotom čimprej vse v redu!!

Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #241 : torek, 05.09.2006 : 14:45:36 »

eh, ja vidiš, čist sem pozabila  Roll Eyes

tukaj sem opisala, kako je pri nama potekalo: http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,7660.msg219211.html#msg219211
Logiran

čara
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 224


« Odgovor #242 : sreda, 06.09.2006 : 07:32:49 »

Ja mislim da je res kriva hrana. Mleko smo ukinili, ker sem posumila da bi lahko bilo to , pa čeprav ga obožuje in dolga leta ni imel problemov. Mogoče je res kriva jagnetina (brikete ima lamb&rice) Bom poklicala veterinarja in se še z njim zmenila kaj priporoča. Tudi pri Karotu je koža na tistih mestih rdeča, luskasta, male ranice brez dlake fleki. Pa vse to je po stegnih in nikjer drugje.

Jezi me edinole mamin večni odgovor...Sej veterinar ne ve ka bi naredil...Sej ne bo vedel pozdravit.... Roll Eyes
Logiran
jasminaj
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 506


« Odgovor #243 : sreda, 06.09.2006 : 09:47:26 »

čara jaz se pa strinjam z tvojo mamo.. ker tak ne vejo kaj naredit, samo sprobavajo vse, dokler pač kaj ne pomaga, ponavadi sploh ne vejo kaj naj naredijo Undecided
tak da samo malo eksperimentiraj z hrano,tako kot je napisala jasminebianca, pa bos vidla ce so kake spremembe..
skogkatt aik in cita sta doma tu v blizini mb-ja.. tako da se vcasih dobimo, da se skupaj malo nadivjajo Cheesy smo pa sli na jezero, da bi mogoce sla tudi veryka v jezero za njima, samo brez ucinka Roll Eyes
Logiran
JasmineBianca
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 173


« Odgovor #244 : sreda, 06.09.2006 : 15:55:13 »

Čara, če ima takšne ranice samo po stegnih, pa mogoče ni kriva hrana. Lahko je kaj s čimer pride v stik s spodnjim delom telesa. Mogoče je kakšna nova stvar doma na kateri na primer leži, lahko je zunaj kakšna rastlina (v našem primeru trava), ki v kontaktu s kožo povzroča takšne alergijske izbruhe, pa še kup stvari je... Boš morala malo razmisliti, če je kaj novega pri hiši, če ste hodili po kakšnih novih poteh in si ogledati okolico...  Vem za nekega psa, ki je imel alergično reakcijo na nek gradbeni material, ko so v okolici hiše polagali tlakovce in urejali ograjo, je bil tudi bogi predno so ugotovili kaj je krivo.
Daj si v temi zdravje poišči vse o alergijah, boš  mogoče tam našla na kaj še bodi pozorna. Meni je pomagalo, ker na marsikaj kar je lahko vzrok, sploh ne pomisliš.
Veliko sreče pri odpravljanju vaše težave.
Glede veretinarjev pa se deloma strinjam s tvojo mamo, saj nekateri res ne vedo kaj narediti in imaš potem poizkusnega zajčka, dokler nekaj ne učinkuje. Žal je še velikokrat tako.

Lep dan
Logiran
jasminaj
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 506


« Odgovor #245 : petek, 29.09.2006 : 21:20:43 »

čara kako je sedaj s karotom?ste ze ugotovili vzrok?

in drugace kako ste kaj ostali in vaše pikice?
vidim da na mojpes piknik ni uspel nobeden iti, zato bi pa sedaj res lahko zorganizirali kaksno srecanje  Smiley
hitro s predlogi na plan Cheesy

midve z Veryko pa sma začeli prakticirati kolesarjenje. saj nama kar uspeva, edino malo še nerodno zgledama Grin drugace pa ze kar upama voziti po prometnih cestah, je že nekaj na tem, da imajo dalmatinci spremljanje v genih Smiley
četudi je pa nevarno ko prileti mimo kakšen ptič, ali pa začne na drugi strani lajat pes, potem pa boljše da se ustavim Roll Eyes Grin Grin
kaj pa vi, kolesarite kaj z vašimi in kako vam to uspeva?

drugače pa sem dodala par slikic Johnyja in Veryke v moj album:
http://jasmina.moj-album.com/album/4963687/

pa doma sem se šla malo umetnika. da vam pokažem kaj je nastalo pred mojimi vhodnimi vrati: Grin Grin

Logiran
oxy
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 220


WWW
« Odgovor #246 : ponedeljek, 02.10.2006 : 22:50:08 »

Zdravo!!!no,da se jaz oglasim po dolgem času;))) na žalost morem sporočiti,da kore( ta druge)psičke nimava z fantom več;((((( bilo je kr hudo,...jokam še danes,ampak ni bilo nič drugega preostalo;((((                      ja na pikniku nas tudi ni bilo-zaradi vremena,....dobro bi bilo,da bi bil kakšen piknik prov za nas ki imamo radi pikice;)))) ja jasminaj midve z oxy kar dosti kolesariva več pa rolava;) pa lepo teče zraven samo ji pa ni tako všeč,ker nima časa da vse prevoha;))) drugače imava z fantom tudi avtomatika(motor) in včasih ko se nama neda veliko peš se voziva z motorjem in oxy za nama;))) in ji je zelo všeč in tudi zelo hitra je;))))ja lep nabiralnik si naredila;)))) jaz sem ista,....vse more biti v pikicah;))) ja pa še nekaj;oxy je imela tudi izpuščaje(po trebuhu,nogah,...) in sem ugotovila,da od visoke trave,.....sem dobila eno kremo in je sedaj dobro,....ja rabi kdo propalin(proti puščanju vode)imam še skoraj celega,....ga ne rabim več,....fajn se imejte in lp,..špela
Logiran
čara
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 224


« Odgovor #247 : torek, 03.10.2006 : 12:51:51 »

Lepe umetnine Grin

Karo je ne kaže znakov izboljšanja ali poslabšanja, tako da ne vem. Mogoče je potrebno več časa. Čeprav se mi zdi, da se ne liže in grize več tako. Bom še kožo bolj natančno pregledla.

Oxy Zakaj pa ste morali oddati Koro? Se ni ujela z Oxy? Undecided

Karo pa kaže znake staranje...bolj star bolj nor Grin Danes je spet razmetal časopise in se utaboril v "gnezdu" Grin
Logiran
oxy
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 220


WWW
« Odgovor #248 : četrtek, 05.10.2006 : 21:40:44 »

Zdravo! ja čara nevem kako ti nej to povem,...upam,da ne boš kej huda,...koro sva dala uspavati,....ni šlo;))) od začetka je kazalo da bo dobro in,da bo šlo,...potem se ji je pa poslapšalo in je vsak dan hotela kakšnega človeka ugriznit(pa je bla na vrvici,..če je imela pa nagobčnik pa še slabše)še otroka je hotela ugriznit;)))mojega fanta je imela najrajši pa ga je dvakrat ugriznila,...bila je zelo dobra imela je pa grozne dneve,...še take ljudi,ki je poznala jih je  kdaj hotela ugriznit;((( vse sva ji dala(za 7 kg se je zredila,sprehodi vsak dan 2,ljubezen,...vse no)pa pač ni šlo,...imela je socialen problem,...ni imela lepo preteklost;(((( nikoli ni bila sproščena-zmeraj napeta,...midva nisva kriva,da je bla taka,...upam,da ne bo kdo mislil,da je po najini krivdi bila taka,...težko je bilo,ampak sva se z fantom tako odločila,....brez veze,da se je matrala-tudi če je imela vse,ampak pač neki ji ni bilo vredu,...imela je drugač dober karakter in če bi jo prej dobila bi se mogoče še kej dalo naredit,...;(((((((((((((((((( sj sem tako jokala samo jo pa imam v srčku in celo življenje jo bom imela;(((lp,špela
Logiran
čara
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 224


« Odgovor #249 : petek, 06.10.2006 : 16:44:07 »

Nene nič ne obsojam. Kore se ni dalo spremeniti, že itak so dalmatinci zahtevni, če so pa zanemarjeni, plus genetika...pa pri odraslih kužkih ne gre. Mogoče bi kakemu strokovnjaku uspelo...ampak samo mogoče do neke mere. Je pa seveda žalostno  Sad
Ko bi se le dalo take stvari preprečit ( mislim neodgovoneže ki zanemarjajo pse, jih parijo po brezveznem... Angry

pa veliko veselja z Oxy... Wink
Logiran
JasmineBianca
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 173


« Odgovor #250 : petek, 13.10.2006 : 12:02:03 »

S predlogi za srečanje nobenega na plan   Huh
Ma jaz tudi ne vem kam bi se dali... Vprašanje je koliko bi nas sploh bilo.
Jasmina, kaj pa če pridete z Very kaj v naše kraje naokoli?

Čara, daj kakšno novo fotko Karota pokaži. Me zanima kako je videti gospod v zrelih letih  Wink

Žal pa je res Kore, če se ni dalo nič spremeniti, se pač ni dalo.
Logiran
čara
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 224


« Odgovor #251 : nedelja, 15.10.2006 : 10:30:17 »

Gospodič v starih letih izgleda vedno bolj razvajeno in scartlano  Grin Pa več lumparij naredi, kot pa takrat ko je bil še mladenič.
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #252 : ponedeljek, 16.10.2006 : 13:09:30 »

he he čara, to ti celo verjamem - vseeno nas lahko razveseliš s kakšno novo fotko Karota  Tongue

oxy, škoda lepe Kore, trudili ste se, zelo in to je najlepše kaj se ji je lahko zgodilo! naj uživa zdaj kjer je kolikor se da  Kiss

jasminaj, vidim da so tudi drugi obsedeni s pikami, sem mislila da se samo meni to dogaja  Cheesy
sem videla zadnjič en tak lep ženski pikasti zimski plašč in zdaj prav razmišljam, če bi si ga privoščila  sram kaj moj dragi misli o tem? približno tole  Roll Eyes v glavnem sem že vedno bolj podobna Cruelli DeVil iz filma - ko se za vsako pikasto reč derem "Spotttsss"  Grin

včeraj smo šli na izlet v LJ, kjer je Maj prešnofal sigurno vsak cm2 ljubljanskih ulic  Roll Eyes
videla sem celo enega zelo lepega rjavega dalmatinca, kateri je lepo sedel in opazoval okolico medtem ko so lastniki kofetkali  Kiss nisem upala blizu, ker bi moj mali norec vse mize "pospravu" sam da bi prišel do njega in se lahko igral  Roll Eyes

uživajte vsi  Smiley
Logiran

jasminaj
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 506


« Odgovor #253 : ponedeljek, 16.10.2006 : 20:52:04 »

skogkatt brez skrbi, nisi edina, cim vidim kaj pikastega hocem met Grin Grin

jasminebianca bi takoj prisla kaj v vase kraje, samo se vedno nimam avta , si ga ze ne vem kak dolgo popravljam Angry sram.. se pa pripeljem, cim popravim, ok? Wink

oxy sozalje za koro. zelim pa ti zato se cim vec lepih trenutkov z oxy Smiley

ja, čara, pa vsi ostali tudi, kaj pa kake nove slikice?? Huh malo poslikat pa pokazat  Wink

drugace pa johny je dobil novo druzinsko clanico- muco Lolo  Cheesy sta full lepa skupaj. ob naslednjem obisku mame si definitivno vzamem zraven fotoaparat pa podokumentiram njuno cartanje Cool Smiley
Logiran
JasmineBianca
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 173


« Odgovor #254 : petek, 20.10.2006 : 09:37:38 »

Tako, pikaste punce so se včeraj spet preganjale in na koncu namočile tačke v Savi. Takrat je nastalo tudi nekaj slik, ki so v ALBUMU Upam, da vam bodo všeč  Wink
Ima pa moja dečva znova alergijsko reakcijo na nekaj kar zdaj cveti. V glavnem, vedno nekaj... Me je zadnjič en dan skoraj kap, ko sem se zbudila in videla kakšna je po trebuhu in tačkah. Zdaj se je to še na eno oko prestavilo in izgleda, kot da je vneto.   Undecided Bodo znova sprehodi samo po mestu nekaj časa aktualni, nič norenja po travi. Brez veze!

Jasmina, upam da bo avto kmalu popravljen, ker me skrbi, da bi se znalo začet deževno obdobje takrat, ko boš pripravljena priti v naš konec Slovenije.  Smiley Saj ne, da te ne bi bili veseli tudi takrat, samo je vseeno lepše, če se imamo kam dati, ko je zunaj še suho.

Lep dan, čeprav pri nas trenutno nič ne kaže na to, je malo preveč oblačno za moje pojme  Smiley

Nataša
Logiran
Strani: 1 ... 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 ... 47   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 6  |  Tema: dalmatinci-izmenjava vsakodnevnih izkušenj
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines