mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 05.07.2024 : 15:56:25

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 6  |  Tema: dalmatinci-izmenjava vsakodnevnih izkušenj
Strani: 1 ... 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 ... 47   Dol
Natisni
Avtor Tema: dalmatinci-izmenjava vsakodnevnih izkušenj  (Prebrano 103474 krat)
0 članov in 4 gostov pregleduje to temo.
oxy
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 220


WWW
« Odgovor #180 : petek, 14.04.2006 : 16:12:06 »

Zdravo! ja druga psička je kora in je pravi cukerček ratala......to je naša bajsika( se je kar fajn zredila od takrat, ko sva jo dobila,...) pa na spehodih zelo uživa- nori kot da bi bila stara 5 mesecev ne pet let,....: ) ja oxy se je pa zjutraj rana gnojila in kri ji je tekla....tako, da sem jo takoj peljala k veterinarju,....dobila je inekcijo in tablete,.....upam, da bo vse vredu,....kako je pa tvoja psička kaj????ali je bilo vse vredu???lp
Logiran
jasminaj
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 506


« Odgovor #181 : petek, 14.04.2006 : 21:02:28 »

oxy ti se pa res oglasas po dolgem casu Cheesy .. drzimo pesti da bo zdaj vse ok, pa brez zapletov Smiley precohaj obe pikici, pa johny obema psoilja  Kiss  Smiley

jasminebianca slikice so full dobre Cool ... sploh te sedi in prostor slikice Cheesy zgleda kot da imama full vzgojene pesjane  Tongue Grin
drugace pa se tak vidi da je johny uzival med dvema "lubicama", jezik ima skoraj na vseh slikah cisto do tal Roll Eyes Grin
sem edino mislila, da bojo malo bolj sprintali okoli, pa je res zgleda bilo prevec soparno, da se jim ni ravno prevec dalo Huh ..
sploh very se je zdaj v vrocih dneh full polenla, samo lezala bi na soncu pa uzivala, vcasih pa sem jo  komaj ustavla da je nehala letat sem pa tja Roll Eyes
Logiran
JasmineBianca
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 173


« Odgovor #182 : sobota, 15.04.2006 : 12:40:57 »

Oxy, jaz tudi upam, da je zdaj vse v redu... ja, z Bianco je bilo na srečo vse v redu, je bila res pridna in pustila je šive čisto pri miru, edino težko smo jo mirili, da ni norela... pa daj kakšne nove slikice v album...

Jasminaj, meni so tudi tiste slike najbolj všeč... je dokaz, da so trije na kupu lahko lepo vzgojeni...  Cheesy  sicer pa je bila Bianca res zmatrana, ker je celo pot domov spala (pa se ona raje sede vozi) in potem ni rabila večernega sprehoda, se ji sploh ni dalo ven... mogoče pa jih spomladanska utrujenost daje in se jim ni dalo toliko noret...  Roll Eyes aja, se spomneš, da je zadnjo tačko nekaj dvigovala - sem doma ugotovila, da se ji je na taveliki blazinici tako kot žulj naredil in je šla vrhnja plast kože stran... zdaj pa to mažemo in povijamo, ko gremo na sprehod...
Smo zdaj prišle z enega norenja, pa sem opazila, da se ji ta čas tudi ni dalo tako kot ponavadi, bo treba spremenit uro takšnih sprehodov z norenjem...

Lp, Nataša
Logiran
oxy
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 220


WWW
« Odgovor #183 : sobota, 15.04.2006 : 18:53:20 »

Zdravo!!!!danes je pa z oxy že bolje,.....iz šivov ji nič več ne teče,jedla je,.....tako da je to dober znak,....veš kaj me zanima nataša.; čez 6 dni ji more šive dati ven a do takrat ne smeva nič ven- tako na en zelo kratek sprehod- pa da je na vrvici????lp
Logiran
oxy
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 220


WWW
« Odgovor #184 : sobota, 15.04.2006 : 18:57:43 »

no še enkrat jaz....jasmanaj kako je pa imeti samčka in samičko????kakšen karakter imajo samci????lp
Logiran
alesreg
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 13


« Odgovor #185 : sobota, 15.04.2006 : 19:14:26 »

Živjo oxy. Pred kratkim je imela moja psička gnojno vnetje maternice in smo jo takoj peljali k veterinarju na operacijo. Ker bi morala, po veterinarjevih besedah, biti že po par dneh precej živahna, pa ni bila, smo jo peljali še enkrat k veterinarju, ker je bila očitno alergična na antibiotike. Dobila je injekcijo z drugim antibiotikom in že čez kake dva dni je bila živahna. In takoj smo že hodili na sprehode. Brez kakršnegakoli problema.
Ker se nam je smilila s tisto ovratnico okrog vratu, jo je nosila le kake pol ure po operaciji(naj omenim, da je naša Lady ultra razvajen pesjanček Smiley Smiley Smiley). Bili smo namreč 24 ur na dan z njo. Takrat se je tudi razvadila, saj je dobila dostop na posteljo (ker smo se bali, da bi si zlizala šive) - še zdaj proba skoraj vsakič pred spanjem, če bi jo mogoče le spustila na posteljo. Edini problem, ki smo ga imeli zaradi opustitve ovratnice, je bil, ko smo jo dan preden bi ji morali pobrati šive, pustili samo za dve uri. Takoj si je zlizala šive. Šli smo do veterinarja, ki je rekel, da je gnojen le en šiv in bolj površinsko ter da bo vse v redu.
lp
aleš
Logiran
čara
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 224


« Odgovor #186 : nedelja, 16.04.2006 : 10:42:41 »

no še enkrat jaz....jasmanaj kako je pa imeti samčka in samičko????kakšen karakter imajo samci????lp

Uh naš je dominanten in si hoče vskega samca podrediti! Pa ful je samostojen, pogumen, iznajdljiv, nos skoz pri tleh ampak še vedno naša muca. Pri samičkah pa-tečen zelo, skoz rine v njih, za njimi, šnofa po riti, se jim postavlja, smeji, vabi k igri. 

Enkrat sem ga peljala na sprehod, na vrvici je bil, pa sta dva potepuška psa, bokser in velik črn mešanec proti njemu lajala, renčala... Karo je tako suvereno nastopil, na vse ali nič-pa sta jo tista dva ucvra nazaj. Aja pa šla sma ob dvorišču, ki je bilo od bokserja.
Logiran
JasmineBianca
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 173


« Odgovor #187 : nedelja, 16.04.2006 : 12:18:00 »

Oxy, me smo hodile na kratke sprehode na povodcu, ker nama je vet reku, da lahko... samo pazi, da ne nori... pa verjetno ni fajn, če hodi po stopnicah preveč... me teh težav nismo imele, ker jih nimamo... probaj pa boš videla, če bo sploh hotla, čeprav se mi zdi, da ti pesjani nimajo meje in moraš res ti presodit ali se ti zdi v redu... mogoče pa še kakšen dan počakaš, čeprav vem, da ni fajn biti skoz notri... sem bila tudi jaz z Bianco skozi ta čas 24 ur na dan, pa sva imeli kmalu obe dosti vsega, je hudič, če si navajen potepanja... preberi si še izkušnje ostalih v prvih dneh po sterilizaciji, mogoče ti bo kaj pomagalo... http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,4665.0/all.html

Lp
Logiran
oxy
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 220


WWW
« Odgovor #188 : ponedeljek, 17.04.2006 : 18:51:18 »

Zdravo! aleš ali je sedaj s tvojo psičko vse vredu???oxy pa nosi ovratnico samo ponoči,ker podnevi jo lahko opazujem ponoči pa ne.....bi si pa kar lizala,....joj je smešna s tem ovratnikom( krožnikom,....) vse povsod se zaletava,...ja čara saj je oxy tudi dominantna,....upam,da bo sterilizacija kaj pomagala,...včasih mi je prov smešna; ko srečamo kakšnega psa se res dela "frajerko" v resnici pa vidim, da se boji( samo, da ona noče tega pokazati) ali vaše pikice kakšno pasmo ne marajo? oxy ne mara nemških ovčarjev, ker jo je ena psička enkrat napadla.kora se pa bolj majhnih psov,ampak ko ga bolj spozna je pol vse vredu,....ja učeraj in danes sem z oxy šla malo ven in me je na vrvici tako grozno vlekla,....norela bi,..samo še ne sme...v petek damo šive ven in potem pa spet dolgi sprehodi,.....: ) joj imam jaz te pikice rada!!!!čisto sem nora na njih!!!!in kako ste preživeli prazniki???ali je kdo od vas delal že kakšno pasjo torto????ker bi jo oxy naredila pa nevem kako,...lp,špela
Logiran
alesreg
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 13


« Odgovor #189 : ponedeljek, 17.04.2006 : 22:09:45 »

Špela, z mojo psičko je vse v redu. Je pravi mali divjakec Grin
Ne mara večjih pasem - se jih boji (še posebej nemških ovčarjev). Manjše od sebe pa maltretira - hoče se igrati z njimi, vendar jih neprestano prevrača. Še najbolje se ujame s približno enako velikimi psi.
lp
Aleš
Logiran
oxy
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 220


WWW
« Odgovor #190 : torek, 18.04.2006 : 13:21:26 »

No sem vesela Aleš,da je s tvojo psičko vse vredu,.....moja prijateljica je nekaj časa nazaj dala psičko sterilizirat in je psička imela res težave,....kakšne 2 meseca se ji je gnojil,....res je bila boga, ampak sedaj je vse vredu,.....zato sem se pa tako bala zaradi oxy,ampak je na srečo sedaj vse vredu,....koliko je pa stara tvoja psička aleš? oxy ima pa danes dve leti!!!!!!!!res gre hitro čas!!!!lp,špela
Logiran
alesreg
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 13


« Odgovor #191 : torek, 18.04.2006 : 18:22:45 »

Lady je stara dve leti. Vse najboljše Oxy!!!
lp, Aleš
Logiran
oxy
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 220


WWW
« Odgovor #192 : sobota, 22.04.2006 : 21:11:02 »

Hvala Aleš!!!!včeraj sem oxy peljala k vetrinarju in je dal šive ven!!!!danes šli na sprehod in je tako norela,.....tako še nikoli ni!!!!deset dni  počivanja se je poznalo,....sedaj bomo pa spet  uživali- pa še vreme je super!!!!vesela sem, da je sem jo dala sterilizirati,...ker sedaj bo pa mir!!!!mi bo prov čudno,ko se ne bo gonila,.....lep večer,....špela
Logiran
jasminaj
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 506


« Odgovor #193 : petek, 28.04.2006 : 10:16:34 »

da se malo oglasim po dolgem casu Cheesy -pa da napisem spet celi roman Grin Grin
alesreg in oxy super da sta vajini ze ok  Cool

moja dva pa sta zdaj bila oba rahlo prehlajena.. prva je staknila very, potem (par dni), ko se je ze skoraj cisto pozdravila, pa se je johny nalezel- tako da je bil zdaj en teden na antibiotikih..  no, saj zdaj je ze skoraj cisto vredu Cheesy

to ste videli v gaelriji:
http://www.mojpes.net/galerija/thumbnails.php?album=737 .. je full pikic na tečaju.. full dobro Cool .. mogoce celo kdo koga prepozna? Cheesy

drugace pa vsi sterilizirate vase psicke, meni pa se poraja misel o kastraciji Grin Grin Grin se premisljujem Undecided

oxy ko sprasuejs kako je imeti samca.. ne vem kaj ti naj odgovorim, ker je vsak drugacen po karakterju.. lahko ti za mojega povem, pa ce bi ti sama kaksnega imela, bi lahko bil cisto drugacen.. tezko posplosit, johny pa ima tak poseben karakter Roll Eyes
Logiran
oxy
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 220


WWW
« Odgovor #194 : torek, 02.05.2006 : 19:21:45 »

Zdravo! Jasminaj kam pa hodiš v pasjo šolo????in kako je? meni je malo žal,ker oxy nisem v malo šolo peljala,.....no saj me kar uboga-včasih je pa tako trmasta,.....kakšen karakter ima tvoj johny? nikoli še nisem srečala nobenga samca dalmatinca,.....same psičke so tukaj okoli- pa še to ne veliko,.....ali se samci kaj spremenijo če se jih kastrira,.....ena mi je rekla,da se je njej kuža zelo spremenil po kastraciji,.....lp
Logiran
Strani: 1 ... 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 ... 47   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 6  |  Tema: dalmatinci-izmenjava vsakodnevnih izkušenj
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines