mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 05.07.2024 : 19:56:07

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 6  |  Tema: dalmatinci-izmenjava vsakodnevnih izkušenj
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 ... 47   Dol
Natisni
Avtor Tema: dalmatinci-izmenjava vsakodnevnih izkušenj  (Prebrano 103572 krat)
0 članov in 6 gostov pregleduje to temo.
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #120 : sobota, 04.03.2006 : 13:27:56 »

Pozdravljena Aleš in Lady!

ooo, kako lepo uživate skupaj! Krasne slike in tudi zelo lepa psička  Smiley
Mislim da bi bila mojemu Maju zelo všeč  Wink
Vidi se da jo razvajate in da tudi ona vas  Cheesy
Prava cartika, ampak izgleda da so to vsi dalmatinci.
Povej kaj več o njej, koliko je pa stara?

Ja naš bi me tudi vsepovsod spremljal in zasledoval. Je grozno radoveden
Če me le nekaj minut ni nazaj, pride pogledat kje sem in kaj počnem.
Pa kjerkoli je kakšen pult, pri veterinarju recimo, se postavi na zadnje tačke da pogleda čez kaj se na drugi strani dogaja  Grin

Oglasi se še kaj!
Logiran

MojcaF.
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 55


Issa & Klip


« Odgovor #121 : sobota, 04.03.2006 : 20:17:44 »

Živijo,

se motim - ste Lady dobili v Sežani in je hčerka od Sore?....

Lp, Mojca
Logiran

You think dogs will not be in heaven?  I tell you, they will be there long before any of us.  ~Robert Louis Stevenson
alesreg
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 13


« Odgovor #122 : nedelja, 05.03.2006 : 00:39:08 »

Živjo!

Dobil sem jo v Sežani (hčerka od Sore). Zelo kmalu bo stara dve leti. Več o njej pa jutri.

Lp,
Aleš
Logiran
JasmineBianca
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 173


« Odgovor #123 : ponedeljek, 06.03.2006 : 15:20:15 »

Zdravo!

Če se ne motim, ima forumovka Petra - Hipo, ki se že dolgo ni oglasila, psa Monda iz Sežane, ki bo vsaj zdi se mi tudi star okoli dveh let.  Mogoče pa sta s tvojo Lady iz istega legla. Če še kaj bere ta forum, pa se mogoče tudi ona še kaj oglasi...

Me pa zanima, če je bil kdo minuli vikend na razstavi v Zagrebu? Me malo firbec matra kako so se odrezali.
Jasmina, ti si peljala svoja pesjana tja? Pa ostali?

Lp
Logiran
jasminaj
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 506


« Odgovor #124 : ponedeljek, 06.03.2006 : 15:40:19 »

alesreg zdravo!
lepe slikice Wink
ja kako je kaj lady? mi smo se tak srecali lani v lj, ko je lady ocarala johnyja, samo igrat se pa ni hotela Roll Eyes Grin
ja napisi kaj vec o njej.. sploh me sedaj zanima kdaj je imela lady prvo gonitev, ter ce se je tudi ze drugic gonila in po kolikem casu??
jasminebianca ja mond pa lady sta bratec pa sestrica Smiley
kaj pa bianka koliko je bilo razmaka med prvo in drugo gonitvijo??
v zagrebu nismo bili, tako da nimam pojma kako je bilo, me pa tudi firbec matra Cheesy Smiley

skogkatt se mi zdi da se vsi dalamtinci radi postavijo na zadnje noge.. mojadva tudi, cim lahko pogledata kje "preko", sta ze na zadnjih tacah Grin Grin
Logiran
čara
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 224


« Odgovor #125 : ponedeljek, 06.03.2006 : 15:55:39 »

Našemu sem nastavla stol pri oknu, da se lahko vsede in lepo opazuje okolico, da uboge tačke ne trpijo od naprezanja  Grin

Je pa res lepo, ko nas gleda skozi okno ko odhajamo. In potem spet ko pridemo...Si sploh ne upam pomisliti, da enkrat tega ne bo več....ah pa še dolgo, dolgo bo...na oknu obrazek bel Smiley
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #126 : ponedeljek, 06.03.2006 : 16:23:26 »

Našemu sem nastavla stol pri oknu, da se lahko vsede in lepo opazuje okolico, da uboge tačke ne trpijo od naprezanja Grin
aaa, ha ha, pri meni isto !
V moji pisarni ima svoj stol, kjer sedi in gleda skozi okno dol na cesto.
Stranke se mu pa smejijo in mu od spodaj mahajo. Noro res!  Grin

Mond in Lady bratec in sestrica , kako lepo da sta se našla  Kiss

Srečanje! Kdaj bo srečanje pikic?! Komaj čakam, da se to uresniči, ker bo po mojem mega!  Wink
Logiran

JasmineBianca
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 173


« Odgovor #127 : torek, 07.03.2006 : 17:12:55 »

Jasmina, razmaka je bilo sedem mesecev, mislim med gonitvijo 1 in 2... Wink

No, se mi je zdelo, da sta Mond in Lady iz istega konca.

Pa na srečanje tudi jaz komaj čakam...

Aja, moja pa ne gleda čez pult, ker ve, da tega ne sme, ima prepoved vzpenjanja na kuhinjske elementa. Čez okno pa lepo gleda, saj sedi na kavču, ki je pod oknom, tako da tudi tačke ne trpijo  Roll Eyes

Zdaj se greva pa poslušnosti učit, čeprav se mi včasih zdi, da ni pravega učinka, ona še vedno po svoje...  Huh


Lp, Nataša in samosvoja Bianca
Logiran
alesreg
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 13


« Odgovor #128 : torek, 07.03.2006 : 22:37:49 »

Res je, Lady je zelo razvajena kužica (predvidevam pa, da je pri vseh forumovcih približno enako  Smiley
Čez par dni bo stara natanko dve leti. Res je sestrica od Monda in tudi igrala sta se že skupaj (enkrat smo se odepljali do Petre in šli skupaj na sprehod). Je izredno učljiva. Smo jo pa večino stvari naučili kar brez priboljškov - se mi zdi veliko bolje, da se čim več stvari nauči s pohvalami, ne pa s podkupovanjem, saj bi sicer vedno pričakovala kak priboljšek. No, je pa res, da se da s piškotki precej hitreje kaj naučiti  Grin (za kekse bi se tudi na glavo postavila, če bi znala).
Prvo gonitev je imela točno pri 6 mesecih. Nato pri 12 in pri 18. Po prvih gonitvah je imela tudi navidezno brejost. Po tretji gonitvi pa se je začela malce čudno obnašati in smo jo odpeljali do veterianrja, ki pa je rekel, da ima le rahlo vnetje nožnice in da bo vse v redu (naj jo le spiramo z neko tekočino). Ker se nato stanje ni spremenilo na bolje oz. se je v bistvu zelo poslabšalo, smo jo spet peljali k veterinarju, ki je ugotovil, da ima hudo vnetje maternice - sledilo je neizogibno  Sad Zdaj je spet vse po starem.
Sicer pa je precej nezaupljiva do nepoznanih ljudi. Tudi nad otroci ni ravno navdušena. Ne mara množic - če je preveč ljudi, ki jih ne pozna, bi najraje kar zbežala. Je pa res, da je nismo niti preveč navajali na množice (v mesto ne hodimo na sprehode, na razstave nismo hodili, v bistvu ne hodimo s psom nikamor, kjer je veliko ljudi).
Ko zapade nov sneg, je čisto navdušena. Pa tudi meni je v redu, ker pride čista s sprehoda  Smiley
Ni ravno lpretirana jubiteljica vode. Ko hodimo na sprehode, stalno leta po kakšnih potočkih, kar se tiče pa morja, je pa malce bolj zadržana. Nikakor noče v vodo, če bi morala skočiti. Če pa se obala počasi spušča v vodo, tako da lahko hodi vedno globje (da ne pade kar naenkrat v globoko vodo), potem pa ni problema. Je pa tako, da sama ne gre nikoli v vodo. V vodi moramo biti vsi poznani, ki se takrat nahajamo na plaži, da bo šla tudi ona. Če pa je v igri palica, potem je pa to čisto druga pesem. Takrat bi plavala pa kolikor hočeš (slike bom še dal v album - zdaj so le do konca leta 2004).
Ko smo jo dobili, smo ji dajali Hills za mladičke. Vendar pa se je pojavljala alergija. Sicer je ni nič srbelo, je bila pa revca čisto pikasta (mislim na rdeče pikice  Wink). Potem smo probali še Eukanubo in par dugih hran, pa ni bilo bistvene razlike. Nato pa sem izvedel za Eurosupreme in probal. Od takrat naprej ni imela niti enkrat alergije in dlaka se je zelo popravila (dobila je tudi sijaj). Tako so zdaj njena osnovna hrana briketi. Ker pa se nam zdi, da je to le preveč suha hrana, ji vsakič dodamo pol konzerve ali pa ji kar skuham jetrca, želodčke ali kaj podobnega. Je pa tudi sadje in zelenjavo.
JasmineBianca: tudi Lady se je naučila, ad lahko preko pulta kontrolira situacijo v kuhinji. Nikoli pa ne skoči na kuhinjske elemente.

Če sem še kaj spustil, pa kar vprašajte.
lp
Aleš
P.S.: Srečanja pikcev bi se tudi jaz udeležil.
Logiran
JasmineBianca
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 173


« Odgovor #129 : sreda, 08.03.2006 : 16:03:59 »

Ja, saj verjetno sem se malo hecno izrazila, ampaka vzpenjanje na kuhinjske elemente je bilo mišljeno kot naslanjanje s sprednjimi tacami na elemente in kontroliranje kaj se na njih nahaja. Ve, da tega ne sme, čeprav se pa okoli nog skoz vrti, ko se kaj dela v kuhinji. Ji je svoj čas moj oče pokazal, da mu včasi kaj užitnega slučajno iz rok pade  Wink
O razvajenosti pa sploh ne bi zdaj, se tema ne konča tako kmalu!

Lp
Logiran
jasminaj
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 506


« Odgovor #130 : petek, 10.03.2006 : 15:26:48 »

jasminebianca ste ze zaceli spet s solo ali to sami vadita? Huh
drugace pa pikice kot pikice, ko ze msilis kako so pridni, naredijo neko neumnost, ali pa se delajo cisto gluhe Roll Eyes Grin Grin Grin

alesreg super da si se razpisal Wink
trenutno ima tudi veryka po svoji prvi gonitvi navidezno brejost- seski so ji otekli, full se dela bogo doma, pa se samo stiksa pa carta, pa gleda taaak bogo, kot da jo vse boli Roll Eyes pa apetit se ji je nenormalno povecal Shocked ..edino na sprehodih je stara, pa divja kot zmesana, pa zaenkrat si tudi se igrack ne nosi in jih cuva..
kako pa zgleda navidezna brejost pri lady?
jasminebianca in alesreg, vidva sta vajini kdaj peljala ob tej brejosti na antibiotike ali ni bilo potrebno? Huh
vidim da ima vecinoma dalmatink te "probleme", sem videla v starih postih, da je tudi od shait dlamatinka ista.. btw. shait kje se kaj potikas? Huh

drugace pa, alesreg, ko si rekel, da lady ni navajena mnozic, ker bi raje kar pobegnila iz njih, johny je isti.. samo jaz sem njega navajala na njih- nonstop je bil v centru v mnozicah (sem doma sredi centra), pa vozila sem ga vsepovsod od raznoraznih barov naprej, pa dokler je bil mlajsi, mu je to se ugajalo, zdaj ko je ze malo odrasel (ce lahko tako recem pri enem letuin pol Cheesy), pa je vseeno cisto drugacen- iz mnozic bi najraje zbezal, je malo zmeden, preplasen, vglavnem vidim, da mu sploh ne ugajajo.. hocem povedati, da mogoce, navajanje na dosti stvari ko je pes mlad, mogoce pomagajo, samo taksne gene kot ima pes zapisane, taksni bolj ali  manj so, tega ne mores spreminajti.. ker veryka recimo, pa dvomim da je bila pol toliko vsepovsod kot mlajsa, kot pa johny, pa ima vedno rep  gor, pa veselo maha, ne glede na to kam jo peljem Smiley tako da geni full dosti vplivajo na vedenje psov, vzgoja ima sicer tudi nek pomen, samo genov z njo ne mores spremeniti..vidim pri johnyju, da cim je "odrasel" je prisel do nekaterih vedenj, ki jih prej nikoli ni kazal in drugace kot pa da je to gensko, si ne znam razlagati, ker negativnih izkusenj tudi ni imel Undecided
evo , pa mi je spet uspelo en odstavek zakomplicirano napisati Grin upam da je vseeno dovolj razumljiv Wink

lp,
jasmina
Logiran
dalmatinec832
novinec
*
Sporočil: 13


« Odgovor #131 : petek, 10.03.2006 : 16:16:47 »

Zanima me katera hrana(briketi in konzerve)je najbolj priporočena za dalmatince?Trenutno hranim svojo psičko z briketami bosch,ampak nisem precej zadovoljen z njimi!kaj priporočate?
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #132 : petek, 10.03.2006 : 17:01:48 »

Midva z majem tudi še iščeva  Wink
Iz Eukanube Junior se morava prestaviti na "odraslo" hrano.
Losos od Purine mu je grozno všeč, in tudi Hill Lamb&Rice.
Bomo še videli, kjer bova pristala.
Žal bo najboljša rešitev da sprobata kar po vrsti, da najdeta ta prave.

Zakaj pa nisi zadovoljen, kakšne težave?

Drugače bi bilo pa zelo lepo, če bi mal pokazal svojega pikeca, slike so zelooo dobrodošle  Cheesy
In kaj več povej, od kod je kuža, koliko je star, itn!  Smiley

Pozdravček
Logiran

dalmatinec832
novinec
*
Sporočil: 13


« Odgovor #133 : petek, 10.03.2006 : 18:44:01 »

Mislim da po briketah Bosch izpušča precej smrdljivih plinov,drugače pa jih rada jede.Za brikete evkanuba pa sem slišal od prodajalca hrane za male živali da lahko dobi bolj rdečkasto kožo in mi je evkanubo bolj odsvetoval!Psička je stara 7 mescov je pa z okolice Kočevja!Kaj pa tvoj?Za slike pa se ne razumem in trenutno sem v mini paketu in nevem če mi to omogoča paket!
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #134 : petek, 10.03.2006 : 19:54:09 »

Moj bo kmalu praznoval prvi rojstni dan  Cheesy
Moram priznati, da še nisva sprobala Bosch briketov.
"Prdi" drugače zelo zelo malo v primerjavi z drugimi psi, katere poznam.
Mogoče bo res bolje, ko zamenjata hrano!

Slikce bi lahko dal recimo na internetni album slik www.moj-album.com

Tukaj si lahko ogledaš tudi mojega Maja http://skogkatt.moj-album.com/album/604715/

Kako ji je pa ime, tvoji dalmatinki?
Logiran

Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 ... 47   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 6  |  Tema: dalmatinci-izmenjava vsakodnevnih izkušenj
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines