mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 19.10.2024 : 17:24:49

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Flat Coated Retriever
Strani: 1 ... 46 47 48 49 50 [51] 52 53 54 55 56 ... 155   Dol
Natisni
Avtor Tema: Flat Coated Retriever  (Prebrano 210321 krat)
0 članov in 17 gostov pregleduje to temo.
Rincy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.205


« Odgovor #750 : petek, 29.04.2005 : 17:24:06 »

Živjo!

Evo Odijeve slike.Je pa zelo lep kosmatinček Smiley

Odi na plazi

Odi

Odi-verjetno pred skokom v vodo Wink

Odi pozira

lep pozdrav,

Nina
Logiran
flatka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 597


« Odgovor #751 : petek, 29.04.2005 : 17:38:31 »

Tudi jaz sem vesela, da nas je že kar nekaj flatkov. Na začetku se mi je zdelo da jih je le nekaj, sedaj pa se je pasma že zelo razširila.

Me pa nekaj zanima. Zdi se mi, da jih ima večina dokaj kratko dlako. Z razliko od Odija, ki ima na ušesih in prsih nekoliko daljšo. Ali so to za razstave še posebaj postriženi, ali pač imajo tako dlako? Tudi Rona se mi zdi, da ima krajšo, ali pa samo fotografija naredi tako. Drugače so mi pa vsi čudoviti!  Smiley
E
Logiran
retrieverka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 734


« Odgovor #752 : petek, 29.04.2005 : 21:33:03 »

Ja Marjetka, kot je rekla Bina se da ugotoviti precej enostavno. V kratkem se bom pojavila na KZS pa bom (ce se le spomnim) pogledala za st.207 pa ti sporocim! velja?

MinE: ja to je 'razstavna frizurca' Smiley Tudi Rona ima sicer v roku pol leta cisto kosmata usesa in vrat...ima pa ona v prenesem pomenu precej 'kosmata useca' Grin Cheesy Sicera pa daje razstavno postrizen flat res drug vtis kot kosmatinko...ko nimamo razstav Rono rada malo pustim, samo potem je pa naslednjic toliko vec dela z 'goscavo' Wink Po drugi strani pa urejene sape in rep delujejo urejeno...

Slikice so odlične!! Se priporočam še za kakšno, morda tudi od Šote? Iz kje pa je vaša psička?

Mimogrede, ce kdo izve kdo sta bila ta dva flata v Vrtojbi se priporocam tudi jaz za obvestiti...se vedno poleg st. nisem uspela izbrskat nic oz. nobenega ki ima se vedno katalog Undecided Angry Smiley
Logiran
retrieverka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 734


« Odgovor #753 : petek, 29.04.2005 : 21:36:09 »

Rinchy: uuuf pozabila sem da si rekla da en moj flatko domuje pri tvoji sosolki...kateri navihancek? Wink POZDRAVI v mojem imenu! Cheesy
Logiran
Rincy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.205


« Odgovor #754 : petek, 29.04.2005 : 22:28:38 »

Citat
Rinchy: uuuf pozabila sem da si rekla da en moj flatko domuje pri tvoji sosolki...kateri navihancek?  POZDRAVI v mojem imenu!
Tole je verjetno namenjeno Irenchy Wink

lp,
Nina
Logiran
retrieverka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 734


« Odgovor #755 : sobota, 30.04.2005 : 09:39:31 »

Ufff ja...vidim da sem ga polomila Roll Eyes
Logiran
irenchy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 411


« Odgovor #756 : sobota, 30.04.2005 : 16:46:04 »

oj!

se opravicujem sram, ker tako pozno odgovarjam...ampak je tako lepo vreme..... Wink Wink
Citat
uuuf pozabila sem da si rekla da en moj flatko domuje pri tvoji sosolki...kateri navihancek?  POZDRAVI v mojem imenu!

Pri moji sosolki domuje Attractive Nuisance-Atra!! Cheesy
Bom pozdravila Smiley

lp Smiley
Logiran
flatka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 597


« Odgovor #757 : ponedeljek, 02.05.2005 : 10:29:50 »

Tudi Šota ima kar precej dolgo dlako, mogoče je sedaj ko je starejša še bolj opazen 'kuštrovc'  Grin.
Zdi se mi čudovito, včasih ko ljudje še niso poznali te pasme (pa še danes), so ugotavljali: kakšen lep mešanček, ali pa so jo mešali s setrom. Nek možakar na hrvaškem morju (domačin), ji je celo rekel, če je mešanec z rotvalerjem. Meni je šlo tako na smeh. Vendar ko sem mu povedala, da je gladkodlaki prinašalec, je on odgovoril: A ja, ja zlatkozlatni, ma da  Grin!!!
 Ne gre jim v račun kako se ji dlaka lahko tako sveti in kako ima lahko tako mehko dlako, če je pa nič kaj preveč ne kopamo  Wink.

retrieverka: Res te 'frizurce' zgledajo urejeno, vendar pa mislim da nekateri nekoliko pretiravajo in jih preveč 'pošišajo'  Roll Eyes! Prav njihova dlaka naredi vtis na njih  Wink.
Drugače je pa Šota iz Dobrunj, od Hočevarja. Verjetno se vam zdi Šota malce hecno ime, vendar je to njeno pravo rodovniško ime (Šota Tohočinska) in potem nismo nič spreminjali in je tako ostala Šota  Smiley.
Drugače smo pa blizu tebe retrieverka, saj smo iz Mengša  Smiley  Cheesy  Grin.

Za slikice se bom pa potrudila in čim prej naredila album, da ne bo tukaj na forumu preveč slik.  Cheesy  Ko mi bo ratalo dokončati VAM sporočim!!!  Smiley
Logiran
retrieverka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 734


« Odgovor #758 : ponedeljek, 02.05.2005 : 10:54:55 »

Ma odlicno, komaj cakam -kar cel album!! Cheesy

Kar se tice dlake, mislim da lahko vsi potrdimo da imajo flati zelo kvalitetno dlako. Po tej sijoci dlaki (ki jo z zdravo prehrano dosezes tudi brez posebne nege) so pravzaprav obcudovani. Da ti po cesti ljudje ogledujejo crnuha z besedami "glej kako se mu dlaka sveti!!" je nekaj povsem obicajnega za lastnika flata....

Jaz res upam da VSI pridete na piknik - s pesjani seveda! - pa da kaksno recemo, pa naredimo eno SKUPNO FOTKO s tolikomi flati na kupu!!!! Ste za?? Cheesy Cheesy

Da se malo potezim...kdo pa so starsi Šote? Predvsem me zanima očka Wink
Logiran
Marjetka
odvisnež
*****
Sporočil: 540


« Odgovor #759 : ponedeljek, 02.05.2005 : 11:41:50 »


Tudi jaz komaj čakam na Šotkine slike!  Cheesy  in kot je rekla retriverka nedvomno flatkoti zbujajo veliko pozornost zaradi te svetleče, mehke dlake - tudi nas ljudje pogosto ogovarjajo.

Sicer pa ... Naš Odičko ima jutri v Topolšici operacijo kolenske vezi.  Huh Držte pesti! Upam, da si bo do piknika opomogel. Če ne, bo pa na skupinski fotki en flatko invalidek, a prov?   Wink
Logiran
flatka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 597


« Odgovor #760 : ponedeljek, 02.05.2005 : 22:00:10 »

Hehe  Smiley!
Ja za slike sedajle med tednom nimam časa, bom dokončala konec tedna.
Za piknik si bomo pa vsekakor vzeli čas!!! Res že komaj čakam in verjamem da tudi naši flati  Tongue. Verjetno bo kar več skupnih slik  Cheesy!
Marjetka: Odi naj se hitro pozdravi, držimo pesti!!! Do poroke bo že dobro  Tongue , do piknika pa še prej. Smiley
 Joj retrieverka veš, da sedajle ne vem točno njenih staršev. List smo ob selitvi nekam založili. Mama mislim da je Rina Tohočinska, oče pa naj bi bil iz Češke. Drugače, če boš za Marjetko in Odija v kratkem kaj šnofala na KZS lahko pogledaš tudi za Šotko. Tudi mene zanima!  Smiley Njena številka pa je: 00174.
Se že zanimaš za naslednje leglo? Naslednjega ženina  Smiley?
Logiran
retrieverka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 734


« Odgovor #761 : ponedeljek, 02.05.2005 : 22:52:33 »

Tudi mi drzimo tacke in pesti za Odija!!! Kiss Pa poročaj kako okreva...

MinE: mhm, potem je ocka mogoce Melody Makers Hope Of Liberty? Se spomnis? Ce je on je tole njegova fotka
Ugibam....imam se dva na zalogi v mislih Wink Ko bom tam bom kaj 'posnofala' Wink

Ja zenin je najverjetneje ze izbran...pa naj ostane se malo skrivnost Roll Eyes Smiley
Logiran
manetka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #762 : torek, 03.05.2005 : 14:41:57 »

Kako lepo, da je tale tema spet precej oživela in pridobila precej novih članov Wink

Izgleda, da kar nekaj lastnikov flatov zaide na tale forum Wink Lepo Smiley

Retriverka tvoje znanje o povezavah rodovnikov med slovenskimi flati je pa zelo močno, kar takoj ugotoviš kdo izhaja iz koga Wink Full dobro Smiley 

Odija bodo gotovo zelo dobro zrihtali v Topolščici, Marjetka naj vas ne skrbi preveč, ker so tam res dobri Strokovnjaki!

Naša bivša Pama je tudi imela zelo dolgo dlako, meni se je zdelo, da je imela vsako leto daljšo, zato so jo precej občudovali Smiley

Pri razstavnem flatu pa frizura mora bit, najbrž pa je res da je z daljšo dlako tudi precej več dela.
Meni se je dlake zdelo vedno tako škoda, zato sem strigla le kar je bilo nujno potrebno Wink

Mene pa zanima koliko let sta bili za flate registrirani psarni Tohočinska in Mimojska, Retriverka mogoče veš vsaj približno? Tohočinska še obstaja, vendar za druge pasme, Mimojske pa mislim, da sploh ni več?

Hehe tele o nepoznanosti pasme so pa večne, kako leto in pol nazaj je neki gospod, ki je bil pri nas na obisku, rekel da imajo doma popolnoma enakega psa kot je bila naša Pama. Njegova teorija je bila, da je njihov pes mešanec med nekim prinašalcem in novofundlandcem, nooo potem sem mu nakratko razložila iz katerih pasem vse izvira ta pasma in me je samo prsenečeno gledal Shocked. Jaz pa mislim, da so doma imeli najbrž čistokrvnega flata, vendar so ga gotovo dobili na kakšen naključen način, kot smo mi Pamo, za katero smo mi imeli srečo, da nam je veterinarka povedala pasmo, saj je takrat tudi nismo poznali. Veterinarka je ugotovila, da ima tudi tetovažo, preko katere smo kasneje ugotvili tudi rodovnik.

Hja ta gospod najbrž še ima tega psa mogoče pa je tudi on že ugotovil, da nima kakega mešanca, kot smo počasi to pred kakimi 7 leti ugotavljali tudi mi za našo Pamo.

Retriverka na katero narodnost bo potem naravnano tvoje naslednje leglo Wink Najbrž imaš v mislih kako drugo kombinacijo Roll Eyes?

Lp Manca


Logiran
retrieverka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 734


« Odgovor #763 : torek, 03.05.2005 : 15:57:09 »

Citat
Retriverka tvoje znanje o povezavah rodovnikov med slovenskimi flati je pa zelo močno, kar takoj ugotoviš kdo izhaja iz koga
Oh tole sem zgolj ugibala, ker vem da se je odvijalo 'sodelovanje' med tema psarnama Wink

Kar se tice psarn....ko psarno registriras ni potrebno doreci katero pasmo vzrejas, vazno je le ime ki je vezano na cloveka. Lahko vzrejas eno pasmo ali pa 10, ali pa menjas...Lahko jo preklices, pa je potem ime 'zavarovano' se 10 let. Za Mimojsko ne vem, dvomim da je preklicana, samo aktivna verjetno ni vec. Ceprav so ti vzreditelji se aktivni in na tekocem s flati. Vem da je eno 'priporocilo' za moje leglo prislo z njihove strani (na tem mestu HVALA!) in psicko so potem tudi vzeli in zdaj je mala razvajenka Wink

Citat
Retriverka na katero narodnost bo potem naravnano tvoje naslednje leglo  Najbrž imaš v mislih kako drugo kombinacijo ?
Hmmm glede na to da sem rekla naj ostane se malo skrivnost bo odgovor precej splosen... - skandinavske narodnosti v osnovi Wink saj to leglo je bilo tudi, ce pogledava drugace je tudi Rona napol Svedinja Grin In ja, kombinacija bo popolnoma druga. Vse ob svojem casu...
Logiran
retrieverka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 734


« Odgovor #764 : torek, 03.05.2005 : 16:01:00 »

Naša bivša Pama je tudi imela zelo dolgo dlako, meni se je zdelo, da je imela vsako leto daljšo, zato so jo precej občudovali Smiley
No ja, pomojem bo res nekaj na letih. Nasa Raja (sicer zlata prinasalka) ima zdaj pri 11 letih dlako na trebuhu oz. prnem kosu malodane do tal, ima ogromno in zelo dolgo dlako! Sicer ne najboljse kvalitete vec. Ampak hocem povedat da v mladosti ni imela tako dolge dlake. Njo moram zdaj na starost strict zaradi potrebe in ne lepotne muhe, ker prakticno pometa po tleh;)
Logiran
Strani: 1 ... 46 47 48 49 50 [51] 52 53 54 55 56 ... 155   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Flat Coated Retriever
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines