mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 19.10.2024 : 01:28:00

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Flat Coated Retriever
Strani: 1 ... 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 ... 155   Dol
Natisni
Avtor Tema: Flat Coated Retriever  (Prebrano 210111 krat)
0 članov in 5 gostov pregleduje to temo.
retrieverka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 734


« Odgovor #390 : ponedeljek, 28.06.2004 : 10:54:11 »

mary: Meni ni treba odganjat..ponavadi to naredi Rona sama. Ce ze potem ga odrinem, cepetam ali kaj podobnega...je pa spet veliko odvisno od psa..nekateri se pustijo odgnat nekateri ne...pomojem je slo v tem primeru ali za zelo 'pohotnega' samca ali pa za podrejanje (ravno zaradi starosti Zare). Je pa res da sterilizirane psicke ne disijo enako...tudi nasa Raja ni zanimiva za samce, pa tudi samci ne njej Wink Ce jo bo dala sterilizirati se pred prvo gonitvijo bos morala kar pohiteti in se kmalu odlociti vsaj..

O 'črnih zlatih prinašalcih' sploh ne bom več zgubljala besed!!! Angry tudi to vem da sami vzreditelji napisejo v oglase to (lahko vprasam kdo je to bil-kaj pise v oglasniku?), to pa zato da ljudje vejo (tudi tisti ki ne poznajo pasme) ampak to ni opravicilo!! S takim pristopom sigurno ne bo pasma nic bolj prepoznavna...med drugim tudi KZS ne napise v rodovnik pravega imena Angry Angry ceprav zdaj sem jim kar povedala naj popravijo in upam da ni zdaj popravljeno samo na mojem sampionatu ampak tudi na prihodnjih rodovnikih...ker je to sramota za njih Lips Sealed
Logiran
ninci
gost
« Odgovor #391 : ponedeljek, 28.06.2004 : 11:01:18 »


(lahko vprasam kdo je to bil-kaj pise v oglasniku?),

Evo dobesedno prepisan oglas iz oglasnika, z tel. številko!
Zlati prinašalec, črni, mladiči, z rodovnikom, 04/59-57-714, 031/81-74-83

Se pravi je nekje iz gorenjskega konca, samo mi res ne gre v glavo to Črni zlati prinašalec, le kekšna pasma je to. Ok sicer so mene tudi ljudje spraševali če je moj Beli prinašalec, ali se potem vseeno reče ZLATI kljub temu da ni tako temen kot ostali Undecided

LP nina

LP nina
Logiran
mary
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 458


« Odgovor #392 : ponedeljek, 28.06.2004 : 11:11:25 »

Tudi ko mene kdo vpraša kakšne pasme je Zara in jim povem, da je Flat Coated Retriever, potem vedno zraven povem še slovensko ime, ker me drugače gledajo kot bi z lune padla, potem pa vsi kar avtomatičko, ko jim rečem gladkodlaki prinašalec pomislijo na zlatega in rečejo kako pa to, da je črn, a niso zlati prinašalci rumeni? Roll Eyes Lips Sealed Angry
In potem jaz spet od začetka razlagam, da to sploh ni zlati prinašalec, temveč gladkodlaki. Roll Eyes Po možnosti me potem razumejo še kratkodlaki in ne gladkodlaki... Roll Eyes
Ja, tako je to. Grin

Glede sterilizacije smo pa že odločeni. Mami in oči sta bila že preden smo sploh dobili psičko prepričana, da jo bomo dali sterilizirat, jaz sem pa najprej malo dvomila, a sem se zdaj odločila Roll Eyes
Torej zanima me, kdaj naj bi se približno začela prvič goniti, da vemo približno kdaj peljati. Bo prepozno če peljemo konec avgusta (takrat bo Zara stara približno pet mesecev in pol).
Kako pa je sedaj s tem, da se bodo tudi sterilizirane psice lahko razstavljele?

Lp
Logiran
manetka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #393 : ponedeljek, 28.06.2004 : 12:07:22 »

ojla!
Uh me kar zjeza, ko vidim spet tole o zlatih črnih prinašalcih.
In kdo to je sem preverila iz čistega firbca, še bolj pa sem jezna, ker so to očitno tržiški flatki gospoda Terana.
Ki mu je očitno samo do dobre prodaje malih kepic in zelo vseeno če jih bo prodal kot črne zlatkote. Sramota.

Retriverka še vedno pišejo v rodovnike dolgodlaki prinašalec?

Mary glede naskakovanja, sterelizacije in podobnih stvari imam kar nekaj izkušenj.
Pa lepo po vrsti. Meni se je to brezglavo naskakovanje, ko se psička niti ni gonila zgodilo kar nekajkrat, vendar vedno pri starejših dveh Ajši in Pami. Pama je preprosto vedno malo pokazala zobe, kar je pomenilo, da se je samec ustrašil in se odmaknil. Ajša npr. se je v rani mladosti začela igrati z njim in mu preprosto vedno pobegnila, če se je spravljal nanjo, sedaj ko pa se ji ne ljubi vedno odgovoriti na lep način pa včasih tudi malo zarenči, vendar le toliko, da samca umiri in ga odvrne.

Snubce pri gonitvi jaz odganjam tako, večji niti niso tako vztrajni razen v kritičnih dneh. Manjši pa so pogosto spremljevalci na sprehodih, tako, da imam dami pač privezani najbolje na flexiju. Če postanejo preagresivni pa jih odženem z navadnim odganjanjem. bejž, malo sem huda, vzdignem glas pa je, tepem nikogar ne mečem kamnov. Ampak odganjam na čisto human način.
Doma v ogradi pa je redno treba skrbeti za vse najmanjše luknje skozi katere se plazijo sosedovi pudlji.

Glede sterilizacije pa takole, Pama je bila sterelizirana. Sterelizirali smo jo zaradi vnetja maternice in pa zaradi raka, ki ga je imela na sesku. Veterinarka nam je svetovala tako, ker se nevarnost raka na mlečnih žlezah zelo zmanjša.
oz. čisto odpade, če je psička sterelizirana še pred prvo gonitvijo. S čemer se ne dovoli niti eno nihanje hormonov, ki se prebudijo pri prvi gonitvi in se kasneje ponavljajo pri vseh gonitvah.

Takšni so učinki sterelizacije v pozitivnem smislu, ni pa najbolje ker psička lažje pridobiva na teži. Naši Pami npr se je poznalo to tudi na karakterju, saj se je precej umirila.
Nekateri pa pravijo, da če psičko stereliziraš pred prvo gonitvijo, ta sprememba v duševnosti odpade, ker še ni začutila nobenih nagonov in nihanj hormonov.

Mary res pa premislite, če bo to res prava rešitev, saj psički s tem odvzameš njeno naravno poslanstvo in s tem mnogo veselja z mladički. Hmm jaz npr. ne verjamem, da bi se odločila za sterelizacijo samo zaradi miru pred snubci, saj je to le dvakrat letno in se, da zelo dobro rešiti z raznimi ukrepi.

lp M.
Logiran
retrieverka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 734


« Odgovor #394 : ponedeljek, 28.06.2004 : 12:23:10 »

Hmm..jaz pa nisem takega mnjena o sterilizaciji kot manetka...meni se zdi pozitivna ce ze vnaprej ves da ne bos vzrejal. Da bi na svet prihajali kaki nezazeljeni mesancki sploh-mislim da jih ze prevec caka na nove lastnike v azilih. Pa tudi sicer...zdravstveno je za psico dobro, hormoni namrec povzrocajo razne sitnosti...psica sama niti ne ve zakaj gre pri gonitvi in vsem tistem ganjanju okrog v katero jo sili le nagon, ne vidim jaz tu nobenega poslanstva itd. na nacin kot gledamo ljudje. Ja lepo je videti mamico z mladicki, ampak tako gledamo mi ljudje...
Tako da v konkretnem primeru jaz mary ne bi odsvetovala sterilizacije (sploh ker so flati nagnjeni k rakavim obolenjem), ce je o vsem odlocena. Bi mi bilo pa cisto z mojega osebnega stalisca (recimo pasemskega) skoda ce bi se psicka izkazala za lepo predstavnico pasme, da ne bi poskusili z mladicki in razstavami. Ampak to je cisto drug vidik...jaz osebno bi mogoce zato pocakala kako gonitev ali dve, da se psicka razvije da bi videla tudi to stran...ah kaj pa vem...jaz bom dala Rono po zadnjem leglu (bomo videli kako in kaj bo vse skupaj sploh...) tudi sterilizirat-sem ze odlocena. Ne bom dosegla seveda prav velikega ucinka vec, pa vendar. Sicer pa o slabih in dobrih plateh sterilizacije pise tudi kje na forumu (sama sicer se nisem gledala)...

manetka: v rodovnike (mislim da tudi v Zarinem) se pisejo dolgodlaki...ce me bodo upostevali v Teranovem in grosupeljskem ne bo vec...ce ne pa bom najkasneje jaz tezila da mojim mladicem izdajo pravilno napisano Wink saj ko bodo popravili bo ok, ker zdaj pac le prepisujejo naprej in naprej Wink Grin

ninci in manetka: saj sem vedela cigav je oglas...  Lips Sealed
Logiran
mary
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 458


« Odgovor #395 : ponedeljek, 28.06.2004 : 14:10:34 »

manetka: v rodovnike (mislim da tudi v Zarinem) se pisejo dolgodlaki...ce me bodo upostevali v Teranovem in grosupeljskem ne bo vec...ce ne pa bom najkasneje jaz tezila da mojim mladicem izdajo pravilno napisano Wink saj ko bodo popravili bo ok, ker zdaj pac le prepisujejo naprej in naprej Wink Grin

V Zarinem rodovniku piše gladkodlaki in ne dolgodlaki Cheesy Sem šla še posebej preverit Roll Eyes

Glede sterilizacije pa tako, mladičkov ne bomo imeli skoraj 100% saj so starši odločno poti. Že za Zaro sem jih komaj prepričala, tako da za mladičke mi pa gotovo ne bo uspelo So mi rekli, da dokler sem pri njih doma bomo imeli samo enega psa pri hiši (s tem je bilo mišljeno brez mladičkov), ko pa bom šla na svoje jim je vseeno če imam 10 psov naenkrat. Zato pa sem se odločila, da je bolje, da jo steriliziramo, sploh zaradi (kot je že retrieverka povedala) nagnjenja k rakavim obolenjem pri flatih.

Samo me zanima, se sedaj lahko razstavjla sterilizirane psice? Smiley
In pa kdaj približno naj bi pri flatih prišlo do prve gonitve, se pravi, kdaj bi bilo primerno, da jo peljemo sterilizirat? Huh
Logiran
manetka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #396 : ponedeljek, 28.06.2004 : 17:16:30 »

Izgleda imava z retriverko zelo različno mnenje o sterelizacji. Moja izkušnja je bila pač takšna in na vse gledam mogoče preveč skozi človeške oči.
Za flatke ne vem čisto natančno kdaj je približno prva gonitev, za velike pasme je to nekje 8 in 9 mesec, pri flatkah pa mislim, da je to nekoliko prej.
Lepo, da piše dolgodlaki prinašalec, najbrž to pomeni, da je kdo ukrepal, ali pa so se izobrazili o slovenskih imenih.
Mary s sterelizacijo ti še vedno ne odpade celotna možnost rakavega obolenja, vsekakor pa onemogočiš raka mlečne žleze, rodil.
Veliko bolje pa je sterelizirati pred prvo gonitvijo kot čakati. Res o vsem raje povprašaj veterinarja, ti bo res najbolje povedal kako in kaj.
O razstavljanju stereliziranih psičk se mi zdi se dogaja nekaj novega. Ne vem pa nič konkretnega.
Hehe pri nas smo tudi imeli samo enega psa, dobili po nesreči drugega, po tihem še tretjega. Čeprav imamo sedaj spet dve punčari, še vseeno tudi starši razmišljajo tako po tihem o še enem:)
Tako, da mislim še tako trda duša se spremeni v zelo mehko, vsaj pri nas je bilo tako Grin
Logiran
Kobra
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 157


« Odgovor #397 : ponedeljek, 28.06.2004 : 18:17:10 »

Tudi na Azorjevem rodovniku še piše dolgodlaki prinašalec  Huh Huh Huh Glede oglaševanja črni zlati prinašalci, pa je bilo takrat, ko sem Azorja kupovala (pred 5 leti), enako- Azorjeva prva lastnica je na tak način hotela privabiti kupce, ker pasma sama še sploh ni bila poznana in je menila, da če bo napisala flat-coated retriever ali gladkodlaki prinašalec, da sploh nihče ne bo poklical. Vendar je z oglaševanjem zlatih prinašalcev naletela na drugo oviro- nihče seveda ni želel ČRNEG zlatega prinašalca... Undecided Zadevo je rešila tako, da je pasmo in psičke na kratko predstavila v oddaji štiri tačke.
Tale iz Tržiča pa mislim, da sedaj tudi že "kriči" po prodaji, ker jih je najprej prodajal z oglasom črni prinašalci- flati ali nekaj podobnega, pa jih očitno ni uspel prodati...
Glede na vse navedeno se tudi jaz pridružujem retrieverkinemu mnenju glede sterilizacije psičke, kar se Mary tiče. Čeprav menim, da tudi če ne namerava imeti mladičkov, ni nujno, da jo sterilizira. Ker ni rečeno, da se bo s tem rešila naskakovanja drugih psov...Saj obdobje gonitve dokaj hitro mine. Glede naskakovanja med psmi- Azorja reveža je, ko je bil še mladič, naskočil več kot vsak drug pes. Jaz sem se seveda strašno jezila in si želela, da bi jih uspel sam nagnati, a brez moje pomoči, dokler ni popolnoma odrasel, žal ni šlo. Sedaj ga upa naskočiti samo še sosedova sterilizirana nemška ovčarka, s katero se, kljub sterilizaciji, veselo izmenično naskakujeta. Grin Grin Grin
Logiran
retrieverka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 734


« Odgovor #398 : ponedeljek, 28.06.2004 : 20:26:12 »

mary: super da imas popravljeno ime pasme, torej je moja intervencija pomagala Grin Wink in ja..se pridruzujem manetkini trditvi da se s sterilizacijo ne bos izognila raku kot takemu, raku na rodilih oz. najpogostejsemu na seskih ze..ostalo (in raka je pri flatih v vseh oblikah polno) pa zal ostane Undecided samo bodi pozorna na vse bulice, zatrdlile ali karkoli...bolje zastonj obisci veterinarja kot prepozno!!! Pa tudi o naskakovanju - s tem ne bos resila tega...poznam ogromno steriliziranih psic ki jih psi vseeno naskakujejo...iz takega ali drugacnega razloga...tako da samo to naj ti ne bo cilj sterilizacije. Ta ima namrec svoje dobre in slabe strani...se pa meni zdi pozitivna kot sem ze omenila. Pa saj o tem sva ze imeli debato se mi zdi...
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.405


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #399 : torek, 29.06.2004 : 09:09:05 »

Malo pozno, pa vendar bolje kot nikoli Grin

Smrcek je prispeval se nekaj slik s specialke v Ankaranu. Najdete jih na http://www.mojpes.net/galerija/thumbnails.php?album=277.
Logiran

sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #400 : petek, 02.07.2004 : 12:24:00 »

Tako, po novem Pravilniku o razstavah, lahko na CAC razstavah s svojim retrieverjem sodelujete v razredu delovnih tudi, če imate samo reševalski izpit I. stopnje.  Roll Eyes


Ali to velja za SLO CH pa ne mene vprašat. Srčno upam, da NE.  Angry
Logiran
mary
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 458


« Odgovor #401 : petek, 02.07.2004 : 12:48:22 »

Veste kaj sem pravkar videla. Na programu VIVA na televiziji v neki reklami (za računalnik ali za en program ali nekaj podobnega) nastopa flat Grin Punca deska po intrnetu, zraven računalnika pa sedi luškan črn flat in gleda. Cheesy Cheesy

Kako pa kaj vaši kosmatinci? Grin

Mi smo bili v torek prvič na igralnih uricah v Lescah. Zara je bila navdušena ker je bilo toliko psov. Tudi ubogala je zelo, začuda, saj tega nisem ravno pričakovala, saj je bila pred odhodom prav sitna in muhasta Roll Eyes Grin
So bili pa na igralnih uricah še 3 nemški ovčarji (2 psički popolnoma črni Cheesy), airedale terier (ki je bil že malo starejši od vseh) ter pa ena zlata prinašalka (pol meseca mlajša od Zare - nad njo je bila Zara najbolj navdušena Grin). Upam, da nisem koga pozabila sram Wink, mislim da so bili to vsi Cool

Lp
Logiran
ninci
gost
« Odgovor #402 : petek, 02.07.2004 : 12:56:25 »

3 nemški ovčarji (2 psički popolnoma črni Cheesy),
Lp

OO to je pa sigurno kakšen mladiček iz legla od Simi, ker kolikor vem je en čisto črn maldiček šel v Radovljico.

LP nina
Logiran
mary
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 458


« Odgovor #403 : petek, 02.07.2004 : 13:08:12 »

ninci:
Tudi jaz sem pomislila na to. Grin Potem pa čisto možno, saj je Radovljica čisto blizu Lesc Grin
Črnima psičkama pa je ime Murka in Tara (ali pa Kara-nisem prepričana, je pa ime podobno kot Zara samo prvo črko ima drugačno in tako sta ponavadi obe psički pogledali če je kdo katero od njiju poklical Grin), imata pa baje obe istega očka (če sem prav razumela).
Logiran
ninci
gost
« Odgovor #404 : petek, 02.07.2004 : 13:32:54 »

ninci:
Tudi jaz sem pomislila na to. Grin Potem pa čisto možno, saj je Radovljica čisto blizu Lesc Grin

Ja saj v Radovljici ni nobene take šole, kolikor vem. Ker je tudi moj fant vozil svojega črnuha na igralne urice v Lesce, pa je drugače iz Radovljice.
Logiran
Strani: 1 ... 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 ... 155   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Flat Coated Retriever
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines