mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 18.10.2024 : 22:22:51

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Flat Coated Retriever
Strani: 1 ... 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 ... 155   Dol
Natisni
Avtor Tema: Flat Coated Retriever  (Prebrano 210078 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
mary
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 458


« Odgovor #270 : ponedeljek, 31.05.2004 : 18:27:20 »

Joj, smotka jaz, pozabila sem gledati tisto oddajo o flatih Cry Lips Sealed Angry
Manetka: boš posodila še meni tisto kaseto prosim sram Roll Eyes Grin

Lp
Logiran
retrieverka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 734


« Odgovor #271 : ponedeljek, 31.05.2004 : 23:56:37 »

Ja samec je KRASEN!!! Je tudi rezerviran za Roninega ljubimca Grin Klicejo ga Eric. Lani je bil v Portorozu in dobil grupo. Letos so mi spet obljubili da pridejo ampak sem na zalost tisti dan na madzarski razstavi tako da pozor vsem tistim ki boste v nedeljo v portorozu-se priporocam za fotke (tudi njihove nove psicke)!! Grin Se oddolzim!!
Sicer sem z njimi dogovorjena za parjenje (ki je kar malo drago), ce ne ulovim kakega drugega kje. Malo me skrbi tudi ker mi je nekdo rekel da ima agresivnega oceta....se moram prej se fino pozanimat kolk to drzi in kolk ne....mi je pac zelo pomemben znacaj in ne le izgled...
Fotke in uspehe mi sicer redno posiljajo ampak se kake slikce se vseeno ne bi branila Grin

Za kaseto o flatih se priporocam ce jo res dobis manetka... Wink

Sally: ti si bila dol sklepam...mi lahko prepises se ostale flate iz kataloga? Kiss
Logiran
manetka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #272 : sreda, 02.06.2004 : 08:59:27 »

Kasete se vedno nimam  Undecided, danes jo dobim zagotovo Wink

Tako, da upam, da je v redu posneta, bom preverila takoj danes, potem pa

vama jo bom seveda posodila Wink.

Retriverka za  lepo damo Rono, pa le izberi najboljšega in najlepšega

flata Roll Eyes.

Imaš v mislih mladičke Tongue že za zelo kmalu?
Logiran
retrieverka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 734


« Odgovor #273 : sreda, 02.06.2004 : 10:47:19 »

O super...hvala za posojo kasete-ze nestrpno cakam porocilo kaksni so flatki tam gor Grin

Ja tega samca imam ze kako leto 'rezerviranega' oz. je vse zmenjeno...samo ful mi je dalec, drago (italijani imajo ful drage paritve in drage pse) pa se nek problemcek...bomo videli...zdaj imam zadnje sprinte v iskanju Roll Eyes Grin

Mladicke...hmm...glede na to da mi je to rundo zamaknila gonitev je zdaj odlocitev taka...ce se to zgodi tudi zdaj in mi zamakne gonitev tja do decembra bom parila zdaj, ce pa se bo gonila tocno (upam da se prej Tongue) pa spomladi tako kot sem nameravala. To torej pomeni da moram res cimprej izbrati samca za vsak slucaj Undecided
Logiran
manetka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #274 : sreda, 02.06.2004 : 22:34:31 »

Kljub temu, da je romal video v smeti Angry ker mi je skoraj uničil kaseto Angry
sem si pogledala oddajo Cheesy.
Oddaja je dolga približno pol ure, zares pa so zajeli Petra Pana Tongue Grin   v celoti.
Zanimiva oddajica je, najprej pokaže vse retriverje. Osredotoči se na lasnostnostih in delovnih nalogah. Primerja intilegenco vseh pasem na kateri je prvo mesto zasedel border coolie, drugi je pudl, nemški ovčar, zlati prinašalec...
Po učljivost spada flat šele na 18. mesto, čeprav dosegajo intiligenčni količniki zelo visoko raven. Potrebna pa je kar velika izkušenost vodnika. Zato čeprav je zelo intiligenten ni ravno "lahek" pes ze učenje.

No saj bom tako posodila kaseto, da ne bom že vsega izklepetala:)
Pozdravite svoje Petre Pane.

Lp Manca
Logiran
nadja
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 894


« Odgovor #275 : sreda, 02.06.2004 : 22:39:45 »

Oj!

Za vsak slučaj sem tudi jaz posnela kaseto, tako da če kdo želi jo lahko posodim  Wink Oddajo sicer nisem še pogledala, ampak jo nameravam v bližnji prihodnosti.

Manetka, Peter Pan naj bi bil flatko?
Logiran
retrieverka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 734


« Odgovor #276 : sreda, 02.06.2004 : 23:22:04 »

Hmm...po mojim izkusnjah se flati BLAZNO hitro ucijo...FUl so pametni...in tudi poslusnost je hitro narejena ampak SAMO pod pogojem da so DOBRO zmotivirani...se pravi je treba s flatom pred tem delati predvsem na motivaciji. Rona bi za njej simpaticno igracko naredila vse. In ko pripeljet motivacijo do take tocke, je potem vsakrsno delo s flatov enostavno in zabavno tako zate kot za psa. Recimo zadnja traparijo ki sva se jo ucile je bil preval. V parih minutkah je zakapirala kaj hocem in potem je samo se stvar vaje in motiva. Mene je njihov um zelo ocaral. Pa vsec mi je ker imajo blazno voljo in ogromno energije za karkoli delat in to ne le zato da bi ugajali....pa ker imajo svojo glavo s katero razmisljajo in ti ne le slepo sledijo....samo izkoristit in usmerit moras znat ta krasen temperament tega psa...

...skratka bolje da neham ker ko zacnem se ne znam ustavit...mene je pasma cisto zacarala in mislim da bo vsaj se nekaj casa ostala pri tej Wink komaj cakam kaseto...nadja s kje si pa ti?
Logiran
manetka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #277 : četrtek, 03.06.2004 : 07:01:42 »

Peter Pan je flatko! Že kar v nekaj knjigah sem zasledila ta nadimek. V zelo mldaih letih sem tudi brala Petra Pana tako, da ta nadimek res ustreza Grin
Retriverka tisto 18. po vrsti je bila narejena prav študija... drugače sem tudi jaz mnenja, da se zelo hitro učijo, res pa jih zmotivira igra. Tudi pri Pami je bilo tako. V oddaji kaže enako...
No saj si boš pogledala Cool.
Mene je razžalostilo samo dejstvo o bolezni. Drugače pa nabirajo veliko pik pri vseh dobrih stvareh, pa poudarek je tudi na nečuvaju, vendar ne bi rekla tako. Pama se je včasih postavila tujcu bolj kot Ajša. Dokler ni zaznala, da je oseba poznana.
No tolk:) zdej pa veselo na delo Grin
Logiran
nadja
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 894


« Odgovor #278 : četrtek, 03.06.2004 : 13:51:59 »

Pa naj bo Peter Pan  Grin.
Meni sicer te meritve "inteligence" niso ne vem kako všeč, ker mislim da je vsak pes inteligenten po svoje, skrbnik mora samo pogruntati kako ga zmotivirati (kot je že retrieverka napisala).

Retrieverka, sem pa iz Ljubljane  Wink
Logiran
manetka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #279 : četrtek, 03.06.2004 : 15:06:21 »

Nadja jaz sama vem kako pameten zna biti vsak pes, te raziskave pa so pač le plod določeneg vzorca-števila psov, ki so jim pomagali narediti to raziskavo. Ocene prav gotovo niso čisto realne, vsaj malo pa nakažejo določene tipične lastnosti pasme.

Zanimivo se mi pa zdi, da še niste zasledile nadimka Peter Pan Grin

Nadja imaš mogoče flata Tongue? Oz. če imaš drugo pasmo katera je ta?
Logiran
nadja
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 894


« Odgovor #280 : četrtek, 03.06.2004 : 15:12:16 »

Tisto sem nisem napisala, da bi te "razsvetlila" bolj sem mislila pojasniti kako jaz gledam na to  Wink

Jaz na žalost nimam sploh psa  Undecided. So mi pa flati med drugimi (aussiji  Grin) všeč in se trudim spoznati čim več pasem  Cheesy.
Logiran
retrieverka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 734


« Odgovor #281 : četrtek, 03.06.2004 : 16:21:14 »

nadja: aha..mogoce pa bi potem res od tebe zvlekla to kaseto ker si mi malo blizje Wink bi lahko?

Sicer pa se delno strinjam z nadjinim mnenjem o teh raziskavah...vprasanje kolk psov je bilo zajetih v ta vzorec in kaksne lastnike so imeli. To pomojem ful vpliva na to kako pes dojema. Psa lahko namrec ful spodbudis in gibas njegove mozgancke, lahko ga pa totalno 'ubijes'....pa seveda tisoc vmesnih poti. Iz vsakega psa, katerekoli pasme ali pa mesancka lahko potegnes ogromno-samo znati je treba. Je pa tudi res da nekatere pasme pa so bolj nagnjene k delu kot druge-potencial pac. Ampak tudi ta potencial ti nic ne koristi ce ga ne znas uporabit.
Ce pa ostanemo pri tej konkretni pasmi (tema Wink) pa imam blazne izkusnje z njihovo inteligenco, pa tudi malo trmice in vihravosti Wink, ce znas usmerit se da s tem psom ogromno naredit. MIdve sva recimo v dveh mesecih naredile kompletno poslusnost (izpit B 92%) in celo lovsko tekmo s I. nagr. razredom ce govorimo o rezulatatih. Pa nekaj traparij in trikcov vmes za sprostitev. Pa tudi ko spremljam nekaj drugih flatov, s katerimi se ljudje dejansko ukvarjajo so podobno krasni Grin....s psom se pac moras ukvarjati...pasmo s tako mero energije pa pac usmeriti v nekaj koristnega Roll Eyes

manetka: cuvaj pa ne bi rekla da je..mogoce je bila vasa Pama, ampak se nihce mi ni rekel tega Grin Rona bi vlomilcu skocila v narocje od veselja ce bi jo le hotel cohati Wink Raja ki  je bolj cuvajska laja ko pride kdorkoli in Rona vcasih pride in laja z njo...pa se prav vidi da nima pojma zakaj zdaj topocne Grin Grin Tongue
Logiran
nadja
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 894


« Odgovor #282 : četrtek, 03.06.2004 : 17:47:36 »

Citat
nadja: aha..mogoce pa bi potem res od tebe zvlekla to kaseto ker si mi malo blizje  bi lahko?

Seveda lahko, se zmeniva na privat kako in kaj, prav?

Logiran
Sally
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 846


« Odgovor #283 : četrtek, 03.06.2004 : 18:26:24 »

retrieverka,
sem malce spregledala tvoje vprasanje na tej temi, ker sem bila malce prezasedena z Niinimi mladicki (tako da upam, da mi ne gre zamerit Wink)...

Evo, posiljam imena in starse Flatkotov, ki so bili prijavljeni v San Marinu. Sodil je Avi Marshak iz Izraela, ki je kasneje sodil tudi VIII. grupo in BIS.

Psi - Razred Zrelih
Serilde Assoluta Inosservanza
(Ch. Almanaza What The Hell x Almanaza Bee in by Bonnet)

Psi - Razred Mladih
Royal Silk Shimmer Shadow
(Huntlover's First Chocolate Biscuit x Heilurihannan Jive Dancer)

Psice - Razred Zrelih
Royal Silk Hiphip Hurra Cheyenne
(Twilight Star's Easy Rider x Royal Silk Coconut Cake)
Calamity Jane
(Brie x Only Black of Fundy Bay's Naiad)

Psice - Razred Mladih
Royal Silk Tiffany For Passion Ale's
(Huntlover's First Chocolate Biscuit x Heilurihannan Jive Dancer)
Royal Silk Up Town Girl
(Twilight Star's Earthquake at Royal x Royal Silk Guns' N Roses)
Dark Devotion Dansk Drogonfly
(Reltub Black Velvet x Ch. Casuarina Aconcagua)
Logiran
retrieverka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 734


« Odgovor #284 : četrtek, 03.06.2004 : 21:22:20 »

Ne ne - ne gre zamerit, pomojem se kar zabavas a? Wink Grin

Hvala za podatke..par psick bi glede na starse prav rada videla, skoda da nisem bila tam Wink Grin Ampak ze po temle kar si napisala je definitivno jasno bilo kdo bo zmagal Grin Cool
Logiran
Strani: 1 ... 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 ... 155   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Flat Coated Retriever
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines