mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 17.09.2024 : 18:31:00

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Flat Coated Retriever
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 155   Dol
Natisni
Avtor Tema: Flat Coated Retriever  (Prebrano 208578 krat)
0 članov in 4 gostov pregleduje to temo.
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #90 : četrtek, 29.01.2004 : 17:01:33 »


Mary zdaj me pa neki zanima, se nedolgo nazaj si pisala, da čez 5 tednov pride k tebi mala labradorka...kaj se je zgodilo pa z njo?


LP

Logiran
mojca r
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 5


« Odgovor #91 : četrtek, 29.01.2004 : 17:02:14 »

Mary,
veliko o lastnostih flat coatov in (dednih) boleznih je že napisal aljoša v postu dne 13.04.2002 (btw - aljoša, javi se kaj in poročaj o Jonu).
Drugače ti lahko jaz na kratko opišem svojo izkušnjo .... imela sem prečudovitega flat-coateda Skana, ki pa me je žal decembra 2003 zapustil  Cry, star mesec manj kot 9 let. Umrl je za rakom na srcu (osrčniku), česar pa vse do zadnjega nihče ni odkril (edini vidni simptom je bila težja hoja po stopnicah, kar smo povezali s starostjo in ga zdravili s tabletami proti bolečinam v kosteh in sklepih - bili smo pri 4 različnih veterinarjih, pa nihče ni posumil na raka).
Bil je res izjemen pes, moj najboljši prijatelj. Sicer nimam stikov s kakšnim drugim lastnikom FCR-ja, lahko ti pa povem, kaj je oboževal moj Skan: veliko družbe (pasje & človeške), veliko gibanja (imel je res ogromno energije), nor je bil na vodo (luže, mlake, jezera, reke - karkoli, samo da je voda), požrešen pa - uf!!!  Grin
Bival je z nami v stanovanju (v hiši). Imamo zelo velik vrt, vendar ni šans, da bi bil sam zunaj v kakšnem pesjaku. FCR je pes, ki je zelo navezan na svojo družino in potrebuje zares veliko ljubezni, ki jo ves čas tudi vrača (kot, po mojem mnenju, vsak pes).
Priporočam ti, da greš z njim vsaj na osnovno šolanje. Zna biti malce svojeglav, ima zelo izostren vonj - pri nas je v času "dišečih psičk" kar nekajkrat odšel na solo potep Cheesy.
Drugače je zelo mil in priden, obožuje družbo drugih psov, nikakor ni napadalen (naš se je ravsal z drugimi le, če je bil napaden in se je branil), je nezaupljiv do tujih ljudi in zelo prijazen do tistih, ki jih pozna.
Glede nege ni zelo zahteven. Jaz sem ga redno česala, strigla kremplje, čistila ušesa. Dlako ima zares zelo lepo (so me ljudje spraševali, če mu dodajam jajca, ker se je tako svetil  Wink).

Toliko na kratko. Lahko bi pisala celo uro, toliko lepega je v duši flat-coateda. Vsekakor mu nameni veliko časa in pozornosti in videla boš, kako lepo vama bo .

Lp, Mojca

Logiran
mary
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 458


« Odgovor #92 : četrtek, 29.01.2004 : 17:16:20 »

Ja, sirtaki, res je, pa je prišlo do majhne spremembe.  Roll Eyes Tako, da bom sedaj imela flat coated retrieverko. Na splošno je to tudi moja najljubša pasma psa, mamičina naj pama pa je labradorec, tako da pa smo zato najprej hoteli labija.
Hvala za odgovor, mojca r!   Wink
Moje sožalje za kužka.  Cry
Lp


Logiran
retrieverka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 734


« Odgovor #93 : četrtek, 29.01.2004 : 20:29:01 »

Mary: smem vprasat kam greste po psicko? Malo firbca pac Grin Drugace pa super-ob tej pasmi ti definitvno nikoli ne bo dolgcas!! Grin Wink So veliki klovni. Pa pripelji jo kaj pokazat na kako razstavo, kaj pravis?...mislim da se sigurno ne bomo branili malo konkurence Grin Sporocaj malo o razvoju dogodkov...
Tudi jaz pa priporocam da gres v solo-glede ucenja sicer niso problematicni imajo pa ogromno energije in jo je treba znati le pravilno uporabiti, zato predlagam tudi kaksno ukvarjanje z psicko (agility...). Pa veliko veselja, zdaj ti ostane le se veliko cakanja kajne? Grin
Logiran
mary
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 458


« Odgovor #94 : četrtek, 29.01.2004 : 20:43:35 »

Kupila jo bom na Hrvaškem pri gospe Sanji (psarna Black Wind of Varaždin (mislim da se tako anpiše, če se ne, ne biti jezni  Roll Eyes)).  Wink
Vrjamem, da mi ne bo dolgčas. Komaj čakam, da mala kepica pride k nam.  Grin
Glede šolanja sem se že prej odločila da bova hodili vsaj v malo šolo. Tudi agility sem razmišljala, da bi trenirali.  Roll Eyes
Za razstave pa še ne vem, mogoče se pa res vidimo.  Smiley
Pridete v nedeljo v Vrtojbo?
Lp  Kiss
Logiran
retrieverka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 734


« Odgovor #95 : četrtek, 29.01.2004 : 22:31:55 »

Mary: Ja seveda v nedeljo v Vrtojbi-tudi Sanja bo tam..prides ti tudi? Grin
Glede solanja pa pac stvar odlocitve, mislim pa da ni dobro ostat le pri mali soli (odvisno tudi od posameznega psa)-pes se namrec razvija in tisto kar se je naucil v mali soli se ne pomeni da bo znal-ali hotel znati-tudi pri dveh letih na primer..no pa saj se bos gotovo se fajn pozanimala o vsem...
Logiran
mary
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 458


« Odgovor #96 : petek, 30.01.2004 : 15:07:51 »

V nedeljo pridem, se bomo mogoče kaj videli  Grin
Za gospo Sanjo pa vem, da bo tam, je povedala.
No, ko sem omenila malo šolo, sem s tem hotela povedati, da bova šli najmanj v malo šolo, gotovo bova šli pa še naprej.
LP

Logiran
retrieverka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 734


« Odgovor #97 : sreda, 25.02.2004 : 20:21:07 »

Očitno res Cry Cry Cry Res je čisto taka-samo da ima malo bele lise na vratu...jooooj ko bi imela vsaj moznost jo posvojit Cry Cry Kdaj pa se da te kuzke v Bubi videti?? (uradne ure mislim)
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #98 : sreda, 25.02.2004 : 23:49:38 »

Kdaj pa se da te kuzke v Bubi videti?? (uradne ure mislim)

Uradne ure veterinarja so od 7:00 do 9:00 in od 17:00 do 19:00.

Lp Jana
Logiran
retrieverka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 734


« Odgovor #99 : četrtek, 26.02.2004 : 21:52:42 »

No psicko sem si danes ogledala...je zelo flatkasta, vsaj po videzu-samo izredno neurejena in pri pravem lastniku bi bila lahko zelo lepa psica! Ni pa izkljuceno tudi da je mesanka. Je pa srckana in prijazna, izgleda tudi mirna. Ampak nic ne bom z gotovostjo trdila, saj se v azilu obnasajo psi drugace kot kasneje v druzini. Bi jo pa vzela ce bi le imela moznosti... Sad Upam da se bo se pravi cas nasel nekdo ki jo bo imel rad....še pravi čas Sad Cry
Logiran
Grrrega
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 9


« Odgovor #100 : četrtek, 26.02.2004 : 23:39:51 »

Moja sestra ima gladkodlakega. Ko ga je dobila, ji nisem verjel, da je to res pasma, sem mislil da si kar nekaj zmišljuje. Men je to ful lep pes, pa tko dobrodušen in vesel. Čeprav so menda kar zahtevni (hiperaktivni). Na Animal Planetu v All About Breed je bila pred ene dvemi tedni o njih oddaja. So rekli da so žal zelo močno nagnjeni k raku Sad Uporabljajo jih tudi za odkrivanje drog. Se mi pa zdi, da pridobivajo na priljubljenosti, ali jih pa samo jaz sedaj več opazim (bližnji sosedi imajo tudi enega)
Logiran
retrieverka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 734


« Odgovor #101 : sobota, 28.02.2004 : 23:58:31 »

Citat
nisem verjel, da je to res pasma, sem mislil da si kar nekaj zmišljuje
To se meni se zdaj dogaja..na sprehodu me ljudje sprasujejo ce je to crni zlati prinasalec Grin (kot da je lahko oboje hkrati Wink), pa ce je to mladic od moje druge psice-zlate prinasalke, itd. ....marsikak novega izumijo Grin Grin Imam pa tudi sama obcutek, da je tega vseeno cedalje manj, da postaja malo bolj poznan in pocasi tudi malo bolj pogosta odlocitev novih lastnikov...upam le da to ne bo pokvarilo pasme Sad
Logiran
mary
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 458


« Odgovor #102 : nedelja, 29.02.2004 : 00:20:32 »

Ja, na žalost ljudje ne poznajo toliko te pasme, čeprav je čudovita. Wink
Na nekem drugem forumu je neka punca spraševala o FCRjih, pa ji je nekdo svetoval naj si kupi črnega zlatega prinašalca, Shocked da ga bo lažje našla, kot FCRja.  Shocked Huh
Logiran
mary
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 458


« Odgovor #103 : ponedeljek, 01.03.2004 : 19:27:49 »

Hay!
Mene pa samo nekaj zanima. In sicer v neki knjigi o pasmah sem prebrala, da so FCR-ji nastali z mešanjem novofundlanca in irskega setra, nekje drugje pa sem prebrala, da so nastali z mešanjem labradorca in angleškega setra. Kaj je sedaj res???  Huh
Lp Kiss
Logiran
retrieverka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 734


« Odgovor #104 : ponedeljek, 01.03.2004 : 20:33:33 »

Evo-tole mislim da je precej zanesljiv podatek, je pa skopiran s strani http://www.black-wind-retrievers.com/povijest_pasmine_hr.htm , nisem sicer vprasala ce lahko, mislim pa da Sanja no bo huda, ker gre za predstavitev pasme-zato pa navajam tudi vir Wink

Citat
Flatcoated retriever (Ravnodlaki retriver) nastao je u Engleskoj početkom 19 stoljeća križanjem labrador retrivera i engleskog setera ( crnog setera ). U to vrijeme pojavljivao se pod imenom Wavy-coated retriever  ( retriver valovite dlake).Pasmina je prvi put predstavljena pod imenom Wavy coated retriever 1964 g. na izložbi u Birminghamu.Psi su bili prijavljeni u dva razreda, a pobjednik je bio Mr T Meyrick's Wyndham sa psom Lord Paget's Music . Ocem pasmine smatra se g.Sewalis Evelyn Shirley, ondašnji predsjednik Kennel Cluba. Pod imenom Flatcoated retriever registriran je 1923.g.,kada je pasmina i standardizirana pod tim imenom. Zbog svojih lovnih sposobnosti i  lijepog izgleda ,pasmina je bila vrlo popularna u Engleskoj početkom 20 stoljeća.   Međutim, krajem19. i početkom 20 stoljeća križanjem Flatcoated retrievera i danas nepostojećeg Tweedwater spaniela stvoren je Golden retriever, koji je u razdoblju između dva rata nadmašio popularnost Flatcoated retrievera. Popularnost, pa i broj Flatcoated retrievera naglo raste od 70-tih godina ovog stoljeća. Za opasku - u Engleskoj je 90-tih godina registrirano od 1400-1600 štenaca godišnje. Popularnost Flatcoated retrievera raste i u mnogim Europskim zemljama, a posebno u Skandinavskim, u kojima Flatcoated retriever čvrsto drži svoje 7.mjesto u 10 najpopularnijih pasmina. Ogledalo popularnosti je i broj Flatcoated retrievera na Svjetskoj izložbi u Helsinkiju 1998g., gdje je uz 154 Labrador retrievera, 150 Golden retrievera, bilo prijavljeno 145 Flatcoated retrievera. Na Svjetskoj izložbi u Milanu'2000 g. pobjednik VIII skupine (retriveri,španijeli i psi za vodu) je Flatcoated retriever - Almanza I'm on Fire . Popularnost Flatcoated retrievera raste i u ostalim zeljama Europe, što je vidljivo iz sve većeg broja Flatcoated retrievera koji se pojavljuju na Europskim izložbama.


Pa tudi ko sem brskala po internetu na straneh klubov retrieverjev pise precej isto...
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 155   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Flat Coated Retriever
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines