mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 21.10.2024 : 09:33:57

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Flat Coated Retriever
Strani: 1 ... 95 96 97 98 99 [100] 101 102 103 104 105 ... 155   Dol
Natisni
Avtor Tema: Flat Coated Retriever  (Prebrano 210632 krat)
0 članov in 17 gostov pregleduje to temo.
Rincy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.205


« Odgovor #1485 : sreda, 20.07.2005 : 09:14:19 »

Ravnokar po Radiu Hit: v Kamniku je odšla neznanokam (redkli so dolgodlaka...kratkodlaka sploh obstaja? Huh Grin)gladkodlaka prinašalka( presilišala ime sram). Pogrešajo jo že od ponedeljka. Če jo kdo vidi: 041-811-999 (mislim,da sem si prav napisala št.).Psička pa je zelo prijazna in jo je lahko kdo kam odpeljal Undecided.

LP,
Nina
Logiran
Kobra
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 157


« Odgovor #1486 : sreda, 20.07.2005 : 15:08:04 »

Skywalker- ful lepe slikice!!!  Cheesy Kaksna zelena reka! In kdo je pasja lepoticka poleg Skaya? Ful lepi par sta... Wink
Tudi slikice male strucke Kaje so zelo lepe...  Smiley Cestitke!!!

Marjetka- Lady bo to najbrz sedaj tezko odvaditi, ni pa receno, da ne uspe. Najbrz jo bos morala to kar na vrvici ucit, pa naj ti kdo od kolegov pri tem pomaga. Pojdi mimo nekoga in jo, ko bo zacela siliti v njega, potegni nazaj in reci odlocno: "NE". Vsakic, ko te bo usostevala, pa jo nagradi s priboljskom in pohvali... Cez cas bos pa lahko ze brez vrvice probala, ce bo funkcioniralo... Ne vem, ce sem ti dala dober nasvet, jaz bi tako poizkusila...

Rincy- upam, da se bo psicka nasla...

Logiran
flatka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 597


« Odgovor #1487 : sreda, 20.07.2005 : 15:44:20 »

Živjo!
Joj, kakšno srečno zgodbo sem zamudila. Marjetka lepo, da je madam Lady pri tebi!!!  Cheesy Kako si izvedela, da sta nečakinja in stric? Si izbrskala Odijev rodovnik?

Rincy mogoče je izgubljena flatka Luna, baje se rada potepa.  Undecided Ne vem kako je ne morejo zadržati, če vedo, da jim uide.  Angry

Aja še velike čestitke retrieverki in Roni za BOB!!!  Kiss  Kiss  Kiss

Še eno vprašanje! Ali ste za, da v kratkem organiziramo piknik naših flatkov, kot smo že nekako načrtovali. Ali pa mogoče raje malo kasneje, ker so verjetno dopusti in bi se težko zbrali. Sedaj moram spoznati še Lady, poleg ostalih, ki jih še nisem videla!!!  Wink

Lp
Logiran
SKYWALKER
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 727


« Odgovor #1488 : sreda, 20.07.2005 : 23:12:36 »

Citat
Pravljicne slikice! 
Kaksna lepa zelena voda, me ima, da bi kar skocila v ekran.   A nisi enkrat rekel, da gre Sky plavat samo, ce gres tudi ti zraven?  Tista fotka pred vhodom je pa ful smesna.   Je ta psicka Skyeva mama?   Ce ste pogosto v Kamniski, bi se lahko kdaj zmenili za skupni pohod... 

A ta novi "mladicek" pomeni, da si zdaj stric? Ljubka strucka je. 

Res je lepa voda,slikano je pa v tem malem jezercu pod planinskim domom.

Na slikcah se sicer ne vidi,ampak Sky ni bil preveč navdušen nad plavanjem,se je zadrževal kar bolj pri bregu. Cheesy

Ta psička je Pija,Skyeva mlajša sestrica.

Evo slikce,ko je bila še mala in smo tudi bili v Bistrici.

http://www.moj-album.com/slike/546408/c0ARz9FTrU8bCq_z.jpg

http://www.moj-album.com/slike/546408/Wj7s2ch06kp34c5n.jpg


Ja zdaj sem pa stric-malo uvajanja pred "ata"! Grin Wink

LP Zoran
Logiran
SKYWALKER
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 727


« Odgovor #1489 : sreda, 20.07.2005 : 23:56:20 »

Citat
Ce ste pogosto v Kamniski, bi se lahko kdaj zmenili za skupni pohod... 

Marjetka,midva sva v Kamniški Bistrici VSAJ 1x mesečno,tako da se z velikim veseljem lahko kdaj dobimo. Grin

Ker kmalu odhajam na dopust(ne bom v službi,vendar tudi ne grem nikamor) in ne bom imel dostopa do interneta je tule moj telefon: 040 699 026.

LP Zoran
Logiran
SKYWALKER
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 727


« Odgovor #1490 : četrtek, 21.07.2005 : 04:33:05 »

Pa še en tak "nepomemben" podatek: Sky je popoln pacifist in se nikoli,ampak čisto nikoli ne pretepa. Wink

http://www.moj-album.com/slike/52692/vloGjnjXmEpvrI3I.v.jpg

Lp Zoran
Logiran
Marjetka
odvisnež
*****
Sporočil: 540


« Odgovor #1491 : četrtek, 21.07.2005 : 09:35:32 »

Cestitke stricu in veliko srece mladi druzinici.  Kiss Za Bistrico smo pa v telefonski zvezi. Ta vikend se sicer nekaj menimo, da bi se sli kopat v Nadizo... mogoce bi se pa lahko med tednom zmenili... Se oglasim...  Wink

Pa še en tak "nepomemben" podatek: Sky je popoln pacifist in se nikoli,ampak čisto nikoli ne pretepa.

Potem se bo Sky pocutil odlicno. Odi je tudi na "easy", Lady pa sploh.  Cheesy

Marjetka lepo, da je madam Lady pri tebi!!!  Kako si izvedela, da sta nečakinja in stric? Si izbrskala Odijev rodovnik?

Hehe, ni bilo treba. So se stvari sestavile kar same od sebe.  Cool
V rodovniku od Lady sem videla, da je njena babica Pola. Ta Pola pa je Odijeva mama, kar sem ugotovila ze pred casom, ko mi je lastnica od soseda Indija povedala, da je srecala dve flatki (12-letno Polo in 6-letno Keno - od Odija sestrico, ki so jo njegovi vzreditelji obdrzali). Moj fant se celo spomni, da je bilo mami ime Pola. Lady je hcerka od Odijeve sestrice Kene in od Robina od Sanje. Ce pogledam v rodovnik, vidim, da ima Kena usesno stevilko 209, Odi (ki mu je bilo rodovnisko ime Kid) pa 207. Skratka vse se ujema.  Smiley

Zdaj vem tudi Odijevega oceta - Fricco vom Retrieverzwinger (alias Rocky  Wink ). Frajer je bil lani pri 10-ih letih drugi najlepsi flat v Avstriji in prvi veteran. Cool Ima celo svojo spletno stran in ce kliknete v rubriko "Photogalerie", boste na eni izmed slikic videli malega Odija, kako z bratci in sestricami pije mleko pri Poli.   Grin

http://members.aon.at/friccoflat/

Še eno vprašanje! Ali ste za, da v kratkem organiziramo piknik naših flatkov, kot smo že nekako načrtovali. Ali pa mogoče raje malo kasneje, ker so verjetno dopusti in bi se težko zbrali.

Zelo ZA!  Cheesy

Kobra: Hvala za nasvet. Bomo delali tako. Vceraj je Lady 2x ze pustila mimoidocega pri miru. Ampak sem se morala skoraj na glavo postavit, da ji je bilo bolj zanimivo pritect k meni.  Grin Saj bo. Zlata dusica je.  Kiss Moramo hitro kaj poslikat, da vidite, kako sem jo profesionalno sfrizirala.  Wink Grin
Logiran
Kobra
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 157


« Odgovor #1492 : četrtek, 21.07.2005 : 10:49:34 »

Fuuuuul lepe slikice Odijevega oceta!!!!  Cheesy Cheesy Res je pravi "frik" (mi je ime Fricco bolj vsec kot Rocky)  Wink

Ja, le cimprej poslikaj damico, me ze ful firbec matra... Tongue Roll Eyes
Logiran
evangelina
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 172


« Odgovor #1493 : četrtek, 21.07.2005 : 13:49:23 »

Upam, da ne bom vprašala nekaj kar je že bilo postavljeno: v čem točno je razlika med golden retrieverjem pa flat-coated retrieverjem?
Logiran
Kobra
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 157


« Odgovor #1494 : četrtek, 21.07.2005 : 17:05:56 »

Takšna, kot je npr. med labradorcem in zlatim prinašalcem- oba spadata med prinašalce, razlike pa so v tem, kako so to pasmo dobili, pa v barvi in kvaliteti dlake, konstituciji, tudi karakterju... niso flati ravno "črni zlati prinašalci"... Wink 
So pa vse te pasme uporabljali za enke namene- za prinašanje mrtve prejadi iz vode... Preberi si še v kakšni malo boljši knjigi (v ta slabših flatov in ostalih "redkejših" retrieverjev sploh ni...
Logiran
Marjetka
odvisnež
*****
Sporočil: 540


« Odgovor #1495 : četrtek, 21.07.2005 : 18:15:14 »

Meni je najbolj ocitna razlika v znacaju in v tem, da so flati vecje nosonje.  Grin Po mojih zapazanjih so flatkoti bolj energicni od zlatkotov. Pa bolj jih od nagonov razganja. Znajo sicer biti prav kraljevsko umirjeni in modri, ko je pa akcija, pa nimajo zadrzkov. Vse pocnejo fanaticno, na ful gas. Ce pogledamo resnici v oci so flati pravzaprav shizofreni. Notri so, kot da jih ni, zunaj pa zelo zelo aktivni.  Cheesy
Logiran
SKYWALKER
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 727


« Odgovor #1496 : četrtek, 21.07.2005 : 23:16:28 »

Citat
Cestitke stricu in veliko srece mladi druzinici.   Za Bistrico smo pa v telefonski zvezi. Ta vikend se sicer nekaj menimo, da bi se sli kopat v Nadizo... mogoce bi se pa lahko med tednom zmenili... Se oglasim... 


Zmenjeno! Wink


LP Zoran
Logiran
flatka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 597


« Odgovor #1497 : petek, 22.07.2005 : 13:40:51 »

Citat
Meni je najbolj ocitna razlika v znacaju in v tem, da so flati vecje nosonje.   Po mojih zapazanjih so flatkoti bolj energicni od zlatkotov. Pa bolj jih od nagonov razganja. Znajo sicer biti prav kraljevsko umirjeni in modri, ko je pa akcija, pa nimajo zadrzkov. Vse pocnejo fanaticno, na ful gas.
No ja, večino kar si povedala za flate velja tudi za goldne.
Tako, da bi se bolje držala te teorije:
Citat
oba spadata med prinašalce, razlike pa so v tem, kako so to pasmo dobili, pa v barvi in kvaliteti dlake, konstituciji, tudi karakterju... niso flati ravno "črni zlati prinašalci"...
Wink Drugače pa so nekatere karakterne poteze kar podobne.
Labradorjev sicer ne poznam veliko, vendar mislim, da se labrador bolj ralikuje od flate kakor golden.

Lp
Logiran
Marjetka
odvisnež
*****
Sporočil: 540


« Odgovor #1498 : petek, 22.07.2005 : 14:43:56 »

Seveda se strinjam, da sta si pasmi zelo podobni, vendar Evangelina sprasuje o razlikah...  Tongue

Enkrat sem na internetu brala primerjavo, kjer je bilo glede razlik v znacaju obeh (po mojem mnenju posreceno) receno tole: Zlati prinasalec ljubi vsakogar, gladkodlaki pa ljubi svojo druzino in ima rad vsakogar. Zlatko je rad v druzbi svoje druzine, flatko pa mora biti v druzbi svoje druzine. Zlatko naj bi bil zvest, flatko pa ekstremno zvest. Med potrebami flatov veckrat poudarjajo, da ga je treba v vseh okoliscinah upostevati kot dobrega prijatelja in da se ga ne sme ignorirati. Potreboval naj bi vec pozornosti in razmevanja kot zlatko. Gladkodlaki prinasalec naj bi poleg tega pocasneje dozoreval oziroma ostal bolj otrocji, hkrati pa sem v z zvezi z inteligenco v vec virih zasledila pri zlatkotih opis »quite inteligent«, pri flatkotih pa »very inteligent«. Kljub temu pa naj bi bilo zlatkote lazje vzgojiti. Smiley

Potem se bo Sky pocutil odlicno. Odi je tudi na "easy", Lady pa sploh.

 Lips Sealed Hmm... Vceraj se je ta mala na vecernem srecanju okoliskih psov stepla z eno bokserko. Sama sicer nisem videla, kdo je zacel, ker sem bila na drugem koncu pri Odiju, drugi pa pravijo, da se je le branila. Kljub temu me je presenetil in zaskrbel tale njen odziv. Odi se ne razburi tako hitro. Ju je bilo treba prav za rep prijeti in zvleci narazen.  Sad Huh
Logiran
Kobra
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 157


« Odgovor #1499 : petek, 22.07.2005 : 16:12:32 »

Dokler je sama ni prva napadla, nimaš biti kaj v skrbeh. Bodi srečna, da se zna postaviti zase. Je sicer res boljše, če bi na ukaz ubogala in nehala, ampak to nekaterim še pri psih, ki jih imajo od malega ne uspe... So pa psice včasih še bolj ojštre in vztrajne pri pretepih, tako da me njena reakcija, če ji je boksarka fejst zatežila, niti ne preseneča preveč... Bo pa retrieverka najbrž več vedela povedati na to temo, ko ima sama dve psički...
Glavno, da je bilo brez posledic... Wink
Logiran
Strani: 1 ... 95 96 97 98 99 [100] 101 102 103 104 105 ... 155   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Flat Coated Retriever
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines