mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 20.10.2024 : 14:31:07

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Flat Coated Retriever
Strani: 1 ... 72 73 74 75 76 [77] 78 79 80 81 82 ... 155   Dol
Natisni
Avtor Tema: Flat Coated Retriever  (Prebrano 210459 krat)
0 članov in 13 gostov pregleduje to temo.
SKYWALKER
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 727


« Odgovor #1140 : petek, 03.06.2005 : 13:05:53 »

Citat
Kaj pa veš kako te prevzamejo, Skywalker že ve, a ne!?

Uh,pa ne me spominjat! Cheesy

Že par mesecev,vedno ko vidim kaj črnega pa kosmatga letim gledat,če je mogoče flat. Roll Eyes

Pa tud starši,zdaj vedno,ko vidijo kje kakšnega rečejo-sma vidla takšnega kot ga ti hočeš. Cool

Sej jih bom obrnil. Grin


LP Zoran
Logiran
retrieverka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 734


« Odgovor #1141 : petek, 03.06.2005 : 13:09:46 »

Ja res ga želim videti. Če odkrijete kakšno sliko se priporočam!  Smiley
MinE: evo malega Josha - rjavi mladicek od Chilija:


O,o,O... super!!! Pa še nekaj, ali je Ajša pri vas, sosedih, sorodnikih,..., da si v solastništvu, ali kako? Ni mi čisto jasno  Undecided
Ajsa je pri prijateljih...solastnistvo pa je dogovorjeno v pogodbi.

Rona ima torej čisto črne prednike.  Tongue  Grin
Jaz predvidevam za Šoto, da je bil gotovo kakšen rjav vmes, saj se ji vsake toliko časa na različnih predelih pojavi rjav odtenek. Trenutno ga ima pri riti. Tongue Grin
Šotka nima ravno rjavih prednikov, to da se pojavlja rjav odtenek je najbrz predvsem med menjavo dlake? - to je odmrla dlaka. Najveckrat se pojavlja tam kjer je dlaka najdaljsa (recimo pod vratom, za in okoli uses, hlacke...)

retrievrke, nameravaš imeti tri? Rono, Rajo in čokoladico?  Grin Cheesy
Morda pa še več... Roll Eyes Wink

Logiran
flatka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 597


« Odgovor #1142 : petek, 03.06.2005 : 13:11:49 »

Citat
Že par mesecev,vedno ko vidim kaj črnega pa kosmatga letim gledat,če je mogoče flat.
Ja to jaz delam že nekaj časa.  Roll Eyes Pa ga ne vidim velikokrat, če pa že, pa ne morem odlepiti pogleda. Vse je treba ˝prečekerati˝.  Cheesy

Citat
Pa tud starši,zdaj vedno,ko vidijo kje kakšnega rečejo-sma vidla takšnega kot ga ti hočeš.

Sej jih bom obrnil.

 Grin - super!
Logiran
retrieverka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 734


« Odgovor #1143 : petek, 03.06.2005 : 13:18:17 »

Ja to jaz delam že nekaj časa.  Roll Eyes Pa ga ne vidim velikokrat, če pa že, pa ne morem odlepiti pogleda. Vse je treba ˝prečekerati˝.  Cheesy
Jaz pa jih videvam cedalje veckrat. Ravno nekaj dni nazaj sej videla psicko na Rudniku, sem skoraj skozi okno padla. Pridna punca je sla lepo brez povodca po plocniku Kiss se dobro da nisem jaz vozila Tongue Se malo pa bi se zacela dret za njo, da bi malo povprasala iz kje je in to...moj fant se mi samo smeji ob vsakem izpadu "lej FLAT!!" Grin Grin Roll Eyes
Logiran
flatka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 597


« Odgovor #1144 : petek, 03.06.2005 : 13:20:37 »

O, hvala za slikico!

Citat
Šotka nima ravno rjavih prednikov, to da se pojavlja rjav odtenek je najbrz predvsem med menjavo dlake? - to je odmrla dlaka. Najveckrat se pojavlja tam kjer je dlaka najdaljsa (recimo pod vratom, za in okoli uses, hlacke...)
No sem mislila, da je morda tudi prednik vzrok. Ja verjetno je res tam kjer je dlaka daljša, to sem vedela. Vendar je tudi na ˝bokih˝, tam pa ni ravno dolga dlaka, ampak vidim ko gre ta s česanjem ven. Sicer je tista (odmrla) bolj siva, kakor pa rjava.  Huh Ponavadi je še bolj takrat, od sonca. Tako kakor pri ljudeh, ko imaš konice bolj obrabljene in svetlejše.
No je tudi od kakovosti dlake. Sicer se pa dlaka stara z njo  Grin.

Citat
Morda pa še več...  
Lepo, le da je ljubezen!  Cheesy  Grin
Logiran
flatka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 597


« Odgovor #1145 : petek, 03.06.2005 : 13:25:15 »

Citat
Pridna punca je sla lepo brez povodca po plocniku
Sedaj že jaz Šoti več zaupam in se večino sprehajava brez povodca. Včasih ga imam raje za ziher, ker se najde kakšen norec na cesti!  Angry

Citat
moj fant se mi samo smeji ob vsakem izpadu "lej FLAT!!"   
Pri nama je že tako, da on pravi: ˝A je bil flat?˝ (ko vozi in na hitro vidi nekaj črnega)  Cheesy Jaz pa:˝Ne, ne, ti kr voz.˝   Grin  Grin
Logiran
retrieverka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 734


« Odgovor #1146 : petek, 03.06.2005 : 13:35:03 »

Sedaj že jaz Šoti več zaupam in se večino sprehajava brez povodca. Včasih ga imam raje za ziher, ker se najde kakšen norec na cesti! Angry
No ja, pri nas pa se najde kak nori pticek recimo...potem pa adijo Rona Wink Ima zelo izrazit plenski nagon in kjer se kaj premika-tam je ona Wink Pa smo v okolici ceste vedno pripeti...no razen ce imam pri sebi zogico Wink Potem ne vidi nic drugega Grin

Pri nama je že tako, da on pravi: ˝A je bil flat?˝ (ko vozi in na hitro vidi nekaj črnega) Cheesy Jaz pa:˝Ne, ne, ti kr voz.˝ Grin Grin
ja ja, to tudi!! Grin
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #1147 : petek, 03.06.2005 : 13:37:05 »

No ja, pri nas pa se najde kak nori pticek recimo...potem pa adijo Rona Wink Ima zelo izrazit plenski nagon in kjer se kaj premika-tam je ona Wink

To se pa spomnem - ko sva bile z Nadjo na obisku pri mladickih - je Rona skakala za vsakim metuljckom Grin prav simpaticno, v bistvu Wink
Logiran
retrieverka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 734


« Odgovor #1148 : petek, 03.06.2005 : 13:44:48 »

To se pa spomnem - ko sva bile z Nadjo na obisku pri mladickih - je Rona skakala za vsakim metuljckom Grin prav simpaticno, v bistvu Wink
Pa ne samo za metuljckom, tudi z avsako travno bilko ki se premakne! Grin Zdaj si pa predstavljajte kako je to na spehodu kadar piha Grin Lips Sealed Hec...je pa to nevarno kje ob cesti, ko recimo rahel vetrcek premetava sredi ceste listek - banalni primer ampak se kako resnicen. Zato smo vedno na povodcu, nikoli ne vem. Je pa recimo na sprehodu smesno...ona nekaj zagleda, zastarta in ful laufa, na koncu vidim da je laufala 50m do enga listka. Zdaj sem se navadila ze gledat vse bilke kje kaj miga Roll Eyes Cool Cheesy O zajcih in capljah tu na barju pa raje ne bi... Roll Eyes
Logiran
SKYWALKER
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 727


« Odgovor #1149 : petek, 03.06.2005 : 13:49:27 »

 Grin Grin Grin Grin Grin Grin

Pri mojem je pa zanimivo,da je na povodcu ful trap,al pa kadar je odpet mu tud špila,pa leta naprej pa nazaj,če mu dam pa povodec,da ga nese,je pa čist pridn in lepo počasi,pa rep ponosno u luft: Grin

Aja.sam ni pa flat Cheesy Cheesy Cheesy Grin


LP Zoran
Logiran
retrieverka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 734


« Odgovor #1150 : petek, 03.06.2005 : 14:08:22 »

Retriever kaj češ Wink Rona je ista ce ji dam zogico za nest...
Logiran
flatka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 597


« Odgovor #1151 : petek, 03.06.2005 : 14:25:02 »

 Grin Ja s tem miganjem različnih stvari smo tudi mi navajeni. Samo, če mi rata dovolj hitro pogruntati kaj se plete v njeni glavi, to brezglavo laufanje lahko preprečim.  Cheesy  Grin

retrieverka meni se je zdelo tisto na TV hecno, ko je Rono motil mikrofon.  Grin  Grin  Grin
Logiran
retrieverka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 734


« Odgovor #1152 : petek, 03.06.2005 : 14:55:38 »

ja ma no...kako ne razumes? Wink mikrofon je oblecen v eno kosmato krzno in izgleda kot kak slasten zajcek..pa se tam po luftu je migal...Rona se cemu takemu ze ne more upret Wink Cheesy Grin
Logiran
Marjetka
odvisnež
*****
Sporočil: 540


« Odgovor #1153 : petek, 03.06.2005 : 15:10:56 »

Uh, kako šiba tale tema...   Shocked Cheesy

Sva bila z Odijem danes pri veterinarju – kontrolni rentgen, pa cepljenje... Taca je tipi-topi! Smiley Veterinar je že dovolil daljše sprehode (jupi!!! Cheesy ), čez 14 dni pa ga imamo lahko že spuščenega. Me mika, da bi ga že kar na prinašalskem pikniku malo spustila. Joj, kako bi bil vesel.  Tongue

On je tudi zelo priden za hodit poleg (še posebej s čim v gobcu). Dobro ve, da če pade komanda poleg, potem tu nema trte mrte. Pred poškodbo je bil po večini spuščen, prav zato pa zdaj to okrevanje postaja taka mora. Lahko da se mi tudi že malo meša, samo saj veste kako čustveni so flati. Imam prav občutek, da mi zameri, ker ga nikoli ne odpnem s flexija. Huh

Sicer bi pa morali videti rentgenski posnetek. Odi je napol flatko, napol pa robotek.  Grin V kolenu ima kar ene jeklene zadeve, ploščico pa še kakor en »šrauf«, poleg tega je pa danes dobil še čip v vrat.

Ko ste govorili tudi o dlaki... A vaši tudi hočejo uno dlako, ki jo ven sčešeš kar pojesti???  Shocked Odi je čisto nor nanjo in mi teži, dokler ne vidi, da gre v smeti.


Sanja, hvala za še slikic Chilija. Izvrstno izgleda, ko je v akciji!  Cheesy  Wink

Logiran
Marjetka
odvisnež
*****
Sporočil: 540


« Odgovor #1154 : petek, 03.06.2005 : 15:25:06 »

Sam res,kakor se zdele tole razpleta,bomo rabli kar tamal avtobus.V tem primeru bi se lahk celo peljali,bi blo še bolj veselo kot pa z avionom.

Skywalker, kdo bi pa peljal? Ima kdo izpit za avtobus?  Roll Eyes
Logiran
Strani: 1 ... 72 73 74 75 76 [77] 78 79 80 81 82 ... 155   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Flat Coated Retriever
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines