mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 19.10.2024 : 23:24:53

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Flat Coated Retriever
Strani: 1 ... 60 61 62 63 64 [65] 66 67 68 69 70 ... 155   Dol
Natisni
Avtor Tema: Flat Coated Retriever  (Prebrano 210366 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
anana
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 214


WWW
« Odgovor #960 : petek, 20.05.2005 : 18:32:47 »

Ja, na uni sliki pa je res hecna  Cheesy, povrhu ima pa še glavo od začudenja malo postrani Wink. Jest kdaj malo tleskam, Nara pa začne od začudenja zavijati z glavo Grin Grin Grin. Kok je takrat smešna Smiley.

Men se zdi, da na piknik lahko pridejo vsi, ker se je pred kratkim (mislim da) tukaj nekaj govorilo o tem Cool.

retrieverka: dons smo dobili vabilo za na piknik in skoraj 100% pridemo; če ne pride kaj vmes.

lp ana  Smiley
Logiran
retrieverka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 734


« Odgovor #961 : petek, 20.05.2005 : 19:49:58 »

Načeloma je piknik res namenjen članom - vsi so dobili tudi uradna vabila!...seveda pa vabljeni tudi vsi ostali ljubitelji in lastniki retrieverjev, ki vas zanima kaj v klubu počnemo, potrebujete našo pomoč, nasvete, želite postati morda član itd.
Logiran
anana
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 214


WWW
« Odgovor #962 : petek, 20.05.2005 : 22:38:21 »

Kaj je blo prejle dobr na sprehodu z Naro Wink, najprej smo srečal dva psa, v katera je Nara zelo silila a se nista nič brigala zanjo Tongue; vlekla je kot nora, da je bila na koncu čisto upehana........... cez nekaj casa smo pa sračali labradorca (belega) starega eno leto, ki je bil prav tako kot Nara poln energije Cheesy Cheesy Cheesy. Zelo dolgo časa sta se igrala Wink in na koncu je bila Nara že čisto izmučena tako da je lepo hodila Wink Wink. To je bil do zdaj prvi pes, ki se je hotel igrati z naro Cheesy Grin. Na žalost nismo meli sabo fotoaparata Undecided. pa drugič Smiley
LP
Logiran
Rincy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.205


« Odgovor #963 : petek, 20.05.2005 : 23:00:40 »

Citat
Načeloma je piknik res namenjen članom - vsi so dobili tudi uradna vabila!...seveda pa vabljeni tudi vsi ostali ljubitelji in lastniki retrieverjev, ki vas zanima kaj v klubu počnemo, potrebujete našo pomoč, nasvete, želite postati morda član itd.
Retrieverka,potem lahko pridem z Rino(ki sicer ni retriever Wink) samo malo pogledat?

Lp,
Nina
Logiran
SKYWALKER
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 727


« Odgovor #964 : petek, 20.05.2005 : 23:08:11 »

Citat
Načeloma je piknik res namenjen članom - vsi so dobili tudi uradna vabila!...seveda pa vabljeni tudi vsi ostali ljubitelji in lastniki retrieverjev, ki vas zanima kaj v klubu počnemo, potrebujete našo pomoč, nasvete, želite postati morda član itd.

O.K. super! Wink

Pol lahk čist odkrito pridemo! Grin

Sej prišel bi tako ali tako,sam bi se pač mal skrival po grmovju. Cheesy

Je počasi čas,da še druge spoznam.No,vsaj začel sem dobro. Smiley
Še posebaj svojo nesojeno "taščo". Cheesy Grin Cheesy Grin  Madonca mi špila!

LP Zoran
Logiran
nadja
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 894


« Odgovor #965 : petek, 20.05.2005 : 23:12:17 »

Jaz tudi pridem 100% Wink

lp
Logiran
irenchy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 411


« Odgovor #966 : petek, 20.05.2005 : 23:24:32 »

Jaz tudi pridem 100% Wink

lp

pridemo mi skupaj 100% WinkWinkWink

se vidimo
Logiran
Marjetka
odvisnež
*****
Sporočil: 540


« Odgovor #967 : sobota, 21.05.2005 : 14:19:14 »

No, mi potlej tudi pridemo....  Cheesy

Imam pa danes eno vprašanje... sem šla že skozi zdravstveni oddelek tega foruma, pa kaj podobnega nisem našla, morda pa kdo od vas ve.  Roll Eyes

Približno polovica predela, kjer je bil Odi zaradi operacije pobrit, je z včeraj na danes postala temno rjava. Možno bi bilo, da psi na soncu potemnijo (tako kot mi), ker se je včeraj precej izležaval na hrbtu, temnejša lisa pa je nastala ravno po trebuhu, kjer ima tudi redkejšo dlako. Kljub temu me skrbi, da ni kaj narobe in da je treba k veterinarju. A kdo ve, ali tudi psom koža potemni na soncu? Undecided
Logiran
flatka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 597


« Odgovor #968 : sobota, 21.05.2005 : 16:25:48 »

Smo se že ustrašili, da ne bomo mogli priti na piknik, če nismo povabljeni  Sad. No pa smo se oddahnili, ko je retrieverka povabila  Grin  Grin!!! Hvala  Wink

Marjetka jaz mislim, da ni potrebe po zaskrbljenosti, razen, če nima kakšnih izpuščajev. Seveda tudi pes dobi barvico na soncu.  Cheesy  Wink
 Če pogledaš od Šote kožo na trebuhu, je temnejša kakor koža na hrbtu, ko ji odmakneš dlako. Odvisno pa je tudi od pigmenta pasje kože. Kakor pri človeku, en ima temnejšo kožo, kakor drugi.

Za Slavkota bi težko rekla, da bi imel poteze flate, samo meni ne deluje kaj preveč flatovsko. Howavert pa tudi ne. Slavko je čisto ˝zmešan˝ mešanček  Grin  Grin  Cheesy!!!

Lepo, da vas toliko pride na piknik, SUPER  Cheesy!
Logiran
retrieverka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 734


« Odgovor #969 : sobota, 21.05.2005 : 18:37:20 »

O.K. super! Wink

Pol lahk čist odkrito pridemo! Grin

Sej prišel bi tako ali tako,sam bi se pač mal skrival po grmovju. Cheesy

Je počasi čas,da še druge spoznam.No,vsaj začel sem dobro. Smiley
Še posebaj svojo nesojeno "taščo". Cheesy Grin Cheesy Grin Madonca mi špila!

LP Zoran

No saj se bomo ze prej spoznali na Hrusici ne?

Mimogrede, pa spoznal bos tudi svojo nesojeno malcico Smiley

ja tudi kuzata lahko opece, to recimo vidis pri kaksnih golih pasmah - zna bit precej nevarno (pri teh). Ne vem pa ce je to od tega, morda, morda ne...kaj pa ce poklices in vprasas (da ne bos zastonj hodila)? V bistvu niti ne vem kako zgleda no...

anana: upam da ste jo potem ko je pridno hodila (pa ceprav zaradi utrujenosti) IZDATNO hvalili!?
Logiran
Marjetka
odvisnež
*****
Sporočil: 540


« Odgovor #970 : sobota, 21.05.2005 : 19:54:35 »

ja tudi kuzata lahko opece, ne vem pa ce je to od tega, morda, morda ne...kaj pa ce poklices in vprasas (da ne bos zastonj hodila)? V bistvu niti ne vem kako zgleda no...
Malo štorasto je, ker je veterinar delal danes samo do 12h, opazila sem pa šele pozneje. (Pa ne vem, če bi se spodobilo zaradi tega gnjavit na mobitel.)  Sad
Za opis, kako izgleda, moram najprej razložit, kako je obrit. Levo polovico trebuška pa okoli "ta malga"ima pobrito, desno pa ne. Pa levo taco ima celo pobrito. Potemnelo je samo tam kjer ima pobrito, in sicer trebuh pa pol notranjega dela tace, razlika med obema odtenkoma kože pa je drastična. V bistvu ima zdaj tam enako barvo kot moda.

Na zunanjem delu tace ni koža nič potemnela. Samo to je po mojem zato, ker ima tam gostejše dlake, ki so mu kožo skoraj takoj prekrile.
Logiran
flatka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 597


« Odgovor #971 : nedelja, 22.05.2005 : 23:02:15 »

Marjetka naj omenim, da ima tudi Šota na trebuhu pigmentirano kožo in ima na nekaterih mestih zelo temne lise. Če gre za isti primer pri Odiju ni nič narobe, vendar za preventivo in sigurnost vseeno vprašaj veterinarja.

Verjetno želi malo barvice za poletne dni, da bo na morju ali že prej na pikniku, zapeljeval lepotice  Cheesy  Grin!
Logiran
retrieverka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 734


« Odgovor #972 : ponedeljek, 23.05.2005 : 09:57:46 »

Marjetka: kako je zdaj z Odijevo barvico? Wink
Logiran
Marjetka
odvisnež
*****
Sporočil: 540


« Odgovor #973 : ponedeljek, 23.05.2005 : 13:25:15 »

Nič... V "Šeki" ga bom preimenovala. Grin Res je od sonca. Kdo bi si mislil, da lahko tako hitro in tako intenzivno potemni.  Shocked
Logiran
retrieverka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 734


« Odgovor #974 : ponedeljek, 23.05.2005 : 14:13:41 »

No super da ni kaj narobe...zdaj pa soncno kremo drugic sabo! Grin No saj ni tako nelogicno, glede na to da je ta pasma vedno pokrita z dlako je koza kadar je pes pobrit toliko bolj obcutljiva in izpostavljena soncu...Saj potem ko sem premisljevala, mi smo bili ravno na morju ko je bila rona majckeno pobrita ne enem delu, pa je tudi malo ogorela...samo ni bila tolk drasticna sprememba da bi zapanicarla...pa se hitro se je poraslo. Ce malo premisljujem morda taki primeri obritja psa (vecji deli) morda celo ni napacno v hudem soncu uporabit soncno kremo... Huh
Logiran
Strani: 1 ... 60 61 62 63 64 [65] 66 67 68 69 70 ... 155   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Flat Coated Retriever
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines