mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 14.08.2024 : 22:41:54

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Flat Coated Retriever
Strani: 1 ... 140 141 142 143 144 [145] 146 147 148 149 150 ... 155   Dol
Natisni
Avtor Tema: Flat Coated Retriever  (Prebrano 206993 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
flatka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 597


« Odgovor #2160 : ponedeljek, 23.01.2006 : 18:41:42 »

Seveda, kar postrezi si! Pa v prihodnje sploh ni treba sprasevati. Enako velja tudi za druge. Wink
Hvala!  Wink

Evo še moje slikce: http://sota.moj-album.com/album/1996580/

In že komaj čakam nov piknik oziroma srečanje.  Cheesy

Lp
Logiran
anana
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 214


WWW
« Odgovor #2161 : ponedeljek, 23.01.2006 : 20:06:32 »

Super slike od obeh Marjetka in flatka Cheesy! Super ujeta Nara, ki beži z žogico, za njo pa Šerpa; pa tista ko Nara prav po narovsko razkazuje žogico Grin.

Moram pa napisat komentar na to sliko - oče Odi čuva hčerko Šerpo, v ozadju pa oče Spy ponosno čuva svoji hčerkici Naro in Ajšo Grin

Citat
In že komaj čakam nov piknik oziroma srečanje.

Jaz tudi, še bolj pa Nara, saj ste vsi videli, kako se ji je trgalo Grin. Bi pa lahko kmalu določili datum za spomladansko srečanje in kraj, saj ga ni ravno lahko določiti Wink.

Lp, Ana
Logiran
pisce
novinec
*
Sporočil: 2


« Odgovor #2162 : ponedeljek, 23.01.2006 : 20:08:48 »

Zivjo!
Sem nova pasja dusca na tem forumu. Zal se nisem srecna lastnica psicka te pasme sem pa definitivna kandidatka. Nasa druzina se je namrec odlocila, da v pomladanskem casu  medse sprejmemo novega clana.  Zelimo si psicko, crne barve. Iscem in cakam, da se kje pojavi kaksen oglas, da  spomladi pricakujejo mladicke, pa ga do sedaj se nisem zasledila. Ve morda zanj kdo od vas?
Moram pa povedati se to, da sva z mozem na nedeljskem sprehodu srecala Lady, Odija in seveda Marjetko ter, da se od takrat sploh ne pogovarjava o nicemer drugem....
Se tipkamo..., do naslednjega srecanja, ko sigurno pridemo zraven - s psom ali brez! Smiley
Logiran
flatka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 597


« Odgovor #2163 : ponedeljek, 23.01.2006 : 20:38:47 »

O LEPO POZDRAVLJENA pisce!!!  Wink

Tukaj se ravno ne sme omenjati točno določenih psaren,... Za to ti kar priporočam, da z možem malo pobrskata po internetu, pogledata na SKR za prihajajoča legla, v kinologu,... Trenutno sta bila pa samo 2 rjava legla.
Drugače pa poišči Marjetko in pojdite še na kakšen sprehod, tudi da še malo spoznata pasmo,...

Dobrodošla med ljubitelji flatov!

Se tipkamo..., do naslednjega srecanja, ko sigurno pridemo zraven - s psom ali brez! Smiley
  Wink Se vidimo!  Smiley

Lp
Logiran
Marjetka
odvisnež
*****
Sporočil: 540


« Odgovor #2164 : torek, 24.01.2006 : 22:06:18 »

Pozdravljena pisce.  Smiley

Ja, kot je ze omenila flatka, smejo legla reklamirati samo vzreditelji sami, proti placilu in po dolocenih pravilih.  Wink

Sicer pa je legel gladkodlakih prinasalcev tako malo, da ne obstaja nobenih takih skrivnostnih, za katere se ne bi razvedelo. Ce spremljate v Kinologu in na spletni strani kluba retrieverjev, vam ne bo nic uslo. Tudi spletne strani psarn se splaca spremljati. Morda se posreci ze tista moznost, ki ste jo omenili na sprehodu. Drzim pesti, da najdete spomladansko leglo crnih, v katerem se bo nasla psicka za vas.  Smiley

Drugače pa poišči Marjetko in pojdite še na kakšen sprehod, tudi da še malo spoznata pasmo,...

Ti ne ves, da smo se mi ze kar na licu mesta izcrpno pomenili, pa tudi Odi in Lady nista ravno skrivala svojih talentov, tako da si po mojem ze priblizno predstavljata, s cim bi imela opravka.   Roll Eyes Cheesy Grin
Logiran
pisce
novinec
*
Sporočil: 2


« Odgovor #2165 : sreda, 25.01.2006 : 18:46:06 »

Ja Lady in Odi sta prava modela... mi gre kar na smeh, ko se ju spomnim!
(tole bi moralo biti pod citatom, pa mi ne uspe)

Glede legel sem pa sedaj presnofala vse zivo in vse kaze, da bo v Sloveniji eno samo - ce se je zadeva prijela - najbolje, da kar vsi drzimo pesti. Fino bi sicer bilo  se ze spomladi  preganjati z malcico, pa ni kaj...vsaka stvar je za nekaj dobra! Bo imela pa super lepo mamo. Smo kar malo vzdihovali ko smo bili na njeni internetni strani ...

Pozdravcek vsem! Grin
Logiran
Marjetka
odvisnež
*****
Sporočil: 540


« Odgovor #2166 : petek, 27.01.2006 : 14:34:21 »

Vesela novica: ena od Benkinih hcerk zivi blizu nas, tako da imamo se cokolado v soseski! Cheesy Mogoce smo zdaj soseska z najvecjim stevilom flatov na kvadratni meter. Roll Eyes Grin Bom lastniku povedala za forum in upajmo, da se nam kaj pridruzi.  Cheesy

Bo imela pa super lepo mamo. Smo kar malo vzdihovali ko smo bili na njeni internetni strani ...

Aha!  Cool Pa tudi ocka je prekrasen.  Smiley
Logiran
flatka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 597


« Odgovor #2167 : petek, 27.01.2006 : 14:44:58 »

pisce me veseli, da sta našla!  Wink Kaj več bo lahko še retrieverka šepnila.  Smiley

Marjetka tale tvoja dva sta pa res naredila dobro reklamo za flate v vaši soseski (i verjetno tudi okol).  Grin  Cheesy
Kaj pa počnete tam okoli  Grin

Lp
Logiran
retrieverka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 734


« Odgovor #2168 : petek, 27.01.2006 : 15:23:42 »

pisce me veseli, da sta našla! Wink Kaj več bo lahko še retrieverka šepnila. Smiley
Saj ves da ne smem Wink  Lips Sealed Grin Vam pa pripravljam se eno presenečenje, če bo uspelo Wink Tongue
Logiran
flatka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 597


« Odgovor #2169 : petek, 27.01.2006 : 15:42:47 »

 Grin
Zato sem pa rekla šepnila,... ššš... čisto po tiho.  Tongue  Smiley

Vam pa pripravljam se eno presenečenje, če bo uspelo Wink Tongue
Joj.., kaj spet, me že firbec matra!  Cool Koliko časa nas boš mučila?  Roll Eyes
Logiran
flatka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 597


« Odgovor #2170 : petek, 27.01.2006 : 16:11:09 »

No tudi jaz imam veselo novico!  Smiley

Vsi Benkini rjavčki so v novih domovih. Samo ena navihanka bo ostala doma, vendar to ni ˝suhica˝.  Grin Sporočim kakšno je njeno novo ime.  Wink
Marjetka mogoče je pa ˝suhec˝ v vaši okolici, to ki so na začetku hoteli obdržati, pa je bila prenagajiva, da je bila drugim všeč in so jo vzeli.  Cool
Lp
Logiran
Marjetka
odvisnež
*****
Sporočil: 540


« Odgovor #2171 : sobota, 28.01.2006 : 20:24:55 »

Vam pa pripravljam se eno presenečenje, če bo uspelo

Rajsi ne govori prevec, da bo bolj za ziher uspelo.  Wink

Marjetka mogoče je pa ˝suhec˝ v vaši okolici

Ni. Je ena od tistih bolj ta mocnih, ime pa ji je Mo. Wink

Kaj pa počnete tam okoli Grin

Ah nic, nic... obicajne flatovske fore.  Roll Eyes Tongue  Grin
Logiran
Marjetka
odvisnež
*****
Sporočil: 540


« Odgovor #2172 : nedelja, 29.01.2006 : 17:52:59 »

Ce se spomnite, Lady ni znala/hotela prinasat, ko sem jo dobila. Tudi za plavanje ni bila navdusena, ceprav bi morala biti vesela vsake take priloznosti. Bala se je tudi strelov oziroma pokov, kar spet ni tipicno za pasmo. Lahko, da je ze po naravi bolj mejni primer, lahko pa gre za posledico napacnega ravnananja. Nasla sem nekaj nasvetov, kako je treba vzgajati mlade flatke, da se to ne bi zgodilo.  Smiley

Sposobnost prinasanja je pri veliko psih ze v krvi, da pa se jo tudi priuciti. Flati jo imajo seveda v vecji ali manjsi meri prirojeno, kljub temu pa se lahko zgodi, da nespretni lastnik z nepravilnim ravnanjem to pasjo radost zatre. Ze od malega se zato priporoca igra s prinasanjem. Tak majhen kuza povecini rad stece po zogo, prinese pa jo bolj povrsno ali sploh ne. To vajo se da zelo elegantno izdelati in utrditi, ce psicka uvajamo v prinasanje v blizini vhodnih, ali vrtnih vrat. Postaviti se je treba tako, da mu zogico meces v nasprotno smer od hise (ali vrta) in s telesom zapiras prehod proti domu (stojis pred odprtimi vrati). Ko mladicek pobere zogico, si pogosto zazeli, da bi jo odnesel domov. Tako jo bo v veliko primerih prinesel direktno do tebe. Sprva naj bi ga ob tem le hvalil in mu pustil zogico, pozneje (ko ze redno prihaja k tebi) jo zacnes zamenjavati za priboljsek. Nikakor seveda ne gre brez obilnih pohval. Psickov se ne sme kregati, ce prinesejo zogico tako, da skacejo in se s tacami vzpenjajo po tebi. Taksno obnasanje je dobro, saj z njim spodbujas pokoncno prinasanje (iz gobca v roke), ki je najbolj udobno in zazeleno. Sele, ko je mladicek sposoben 10-krat zapored brezhibno prinesti zogico, se splaca z vajami preseliti na teren, ki je bolj oddaljen od doma.

Za tiste, ki se mislijo s svojimi flati kdaj tudi lovsko udejstvovati, je pomembno, da prinasanja ne vadijo z lesenimi palicami in igracami, saj jih psi prevec radi grizejo in potem razvijejo pregrob prijem, oziroma lahko na ta pravem lovu izmalicijo plen.

Kar se ljubezni do vode tice izkuseni ljubitelji flatov priporocajo, da se mladicku omogoci plavanje se pred dopolnjenim 5 mesecem starosti. Tako mladi psi menda se nimajo zadrzkov pred vodo in se zlahka naucijo plavat. Spodbudi se jih tako, da se jim vrze v vodo kaj za prinest. Pri streloplahosti pa naj bi bilo ravno obratno – mladicev v tej starosti ni dobro prevec izpostavljati hrupu in pokanju.
Logiran
flatka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 597


« Odgovor #2173 : ponedeljek, 30.01.2006 : 15:58:29 »

hehe..., retrieverka je bilo to presenečenje...  Cheesy Hvala za povabilo!
Sem že sama razmišljala o tem, da bi kar sama odprla kaj takega, pa si mi zgleda brala misli  Grin. Sem pogrešala.
Super  Wink

Aja, psički od Benke je ime Betka  Smiley
Logiran
retrieverka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 734


« Odgovor #2174 : ponedeljek, 30.01.2006 : 16:39:03 »

Aja, psički od Benke je ime Betka  Smiley
Grin Grin Grin Grin se pravi ko se zaderes BE - KA prideta obe? Wink Grin Cheesy

Ja to je bilo presenečenje Roll Eyes
Logiran
Strani: 1 ... 140 141 142 143 144 [145] 146 147 148 149 150 ... 155   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Flat Coated Retriever
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines