mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 18.10.2024 : 17:20:13

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Flat Coated Retriever
Strani: 1 ... 127 128 129 130 131 [132] 133 134 135 136 137 ... 155   Dol
Natisni
Avtor Tema: Flat Coated Retriever  (Prebrano 210012 krat)
0 članov in 5 gostov pregleduje to temo.
Marjetka
odvisnež
*****
Sporočil: 540


« Odgovor #1965 : petek, 11.11.2005 : 13:50:19 »

Lahko, da je zaradi gonitve. Lady je v tistih dneh tudi malo spremenila rezim lulanja - je morala bolj pogosto in tudi cez noc je komaj zdrzala. Wink
Logiran
flatka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 597


« Odgovor #1966 : petek, 11.11.2005 : 16:05:51 »

Citat
flatka, kakšna lepotica je Šota  in tako lepo pozira, še enkrat čestitke od nas vseh .
Citat
Ja, Sotka je krasotica!
Hvala, hvala!!!  Smiley

Se ne spomnim dobro, ampak mislim, da je pri prvi gonitvi tudi Šoti enkrat ušlo v stanovanju.   Huh Drugače pa v tem obdobju še zmeraj pridno markira. Se mi zdi, da sedaj še bolj kot včasih...
Logiran
anana
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 214


WWW
« Odgovor #1967 : petek, 11.11.2005 : 21:45:33 »

Hmmm.... meni je pa to zelo čudno – Nara in Ajša se obe gonita že en teden, pri Ajši je kar opazno, da se goni (kot pravi Ayša), pri Nari pa še nič (samo v petek je pustila krvav madež in rep odmika) Huh. Na sprehodu jo lahko spustimo, da prinaša igračko Cheesy. A je to mogoče »tiha gonitev« in če je ta prva gonitev blaga, a je  potem več možnosti, da so druge gonitve veliko hujše Huh?

Lp, Ana
Logiran
anana
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 214


WWW
« Odgovor #1968 : sobota, 12.11.2005 : 21:34:16 »

Živjo!
Marjetka, sem ti pozabila odgovorit sram Roll Eyes - Šoto sem že videla in je res lepa dama in z mehko dlako - tako kot vsi flati seveda Wink.
Danes smo se dvignili nad meglo na vikend v Javorniški rovt. Tam je tudi umetno jezero - zelo lepo in čisto Smiley. Nara je začuda kar brez razloga takoj zaplavala v globljo vodo in če je nebi poklicali, bi šla na drug breg Grin. Čudno pa se mi zdi, da je zaplavala, brez da bi šla kaj iskat (igračko, palico), ker na morju ni šlo brez tega Cool. Slikice  vidite tu: http://anana.moj-album.com/album/1457075/, pa da boste tisti, ki ste čemeli v megli, videli kako je izgledalo samo na 800 metrih Wink. Je bil pa tam tudi en kuža in je zelo vohal Naro in cvilil Roll Eyes. So lastniki rekli, da to dela pri gonečih psicah Roll Eyes, naskakoval pa je ni, ker smo jo "spravili" v avto Wink.

retrieverka, čestitke za novega člana pasje druščine Kiss Cheesy! Pia je zelo lepa, upam, da jo bom kmalu imela priložnost spoznati v živo Smiley. Sem pa že pred nekaj časa videla, pri "shows" povezavo za na Piino stran in videla, da je iz psarne Mirax Wink. Sem pa videla na eni izmed slik, da ima belo packo na sebi, pa tudi pri Valu je bilo isto. Kaj na Švedskem tako označujejo za slikanje flate Roll Eyes Huh?

Lp, Ana
Logiran
flatka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 597


« Odgovor #1969 : nedelja, 13.11.2005 : 12:37:52 »

RETRIEVERKA, SUPER!!!  Cheesy  Kiss   Kiss  Kiss
Želim vama veliko veselja...
Sem tudi jaz enkrat videla na strani povezavo za Pio, vendar takrat še ni delalo. Kako, da si vzela potem psičko in ne fanta?

anana super slikice!  Wink
Logiran
flatka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 597


« Odgovor #1970 : nedelja, 13.11.2005 : 13:15:41 »

Fotografija v Novicah me je presunila.



Zato sem takoj klicala, vsaj za ogled... Rekla sem, da me spominja na eno pasmo in še nisem do konca povedala, me je že prekinila, da to ne gre za nobeno pasmo in da je ena čudna mešanica s šnavcarjem in še enim. (oprostite mene ne spominja na nobeno šnavcarko...)
Pregovarjala me je, da se mi ne splača ogledat, ker je psička pri lastnikih in je predaleč in škoda časa... In če bi jo vzela v kakšnih pogojih bi živela....
Ne vem no, jaz sem ji tako povedala, da je ne bi vzela...

Tako, da meni ni nič uspelo. Mene spominja na flatko, ima tudi svetlečo dlako,... Lahko, da je res mešanka...

Če želite pomagati: tel.: 041/751-722.
Pod sliko je pisalo: ˝Mili, socializirana mešanka, srednje rasti, je stara 4 mesece (108/05 LJ)˝

Lp
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #1971 : nedelja, 13.11.2005 : 13:32:51 »

flatka, tukaj je tema o tej psicki in njenih sestricah:

http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,4851.0.html

Je tudi slika zraven, kjer lahko vidis tudi sestrice. lp
Logiran

flatka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 597


« Odgovor #1972 : nedelja, 13.11.2005 : 13:35:30 »

Hvala Kaja!!!  Wink
Logiran
retrieverka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 734


« Odgovor #1973 : ponedeljek, 14.11.2005 : 09:44:46 »

Zdravo vsem skupaj! Se malo pozno oglašam ampak me trije pesjani doma kar zaposlujejo Wink Cheesy Najbrž ste že opazili da imamo novo črnuhinjo, ki sliši na ime Pia - zaenkrat sicer še bolj slabo uboga Grin - bomo delali na tem. Je po eni strani ista mala Rona, po drugi strani pa čisto drugačna. Je zelo nežna, mirna, pridna, ves čas ima nekaj v gobčku (najraje copate Wink) - v bistvu je pravi mali cukrček Kiss

Presenetljivo so se z Rono in Rajo krasno ujele  Smiley- do zdaj! Pač upostevam da tamala se ni pokazala svoje prave plati, ker se še privaja in bo rabila kar nekaj casa ker pac ni vec 8-tedenski mladicek. Do Rone ima malo "rešpekta", ker se Rona pač ne pusti - Rajo pa si packa podreja Wink No ampak pustim da se same menijo, brez mojega vmešavanja. Kadar so posredi igrače seveda budno spremljam, da ne bo kdo kasiral ampak večina se lepo pomenijo.

flatka: Po premisleku sem se odločila za psicko, ker je z Valom situacija nespremenjena. Fanta imam še v mislih - nekoč ko najdem kaj kar mi ustreza...-pa ko se po možnosti preselim Grin Tongue
Logiran
retrieverka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 734


« Odgovor #1974 : ponedeljek, 14.11.2005 : 09:55:24 »

Aysa: kako je z Ajšo? še lula? moj nasvet na začetku (čeprav sem pozna) je da jo pač več dajete ven, ponoči tudi vmes...potem sporoči če je bolje...
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #1975 : ponedeljek, 14.11.2005 : 11:35:42 »

retrieverka, čestitam za novo črnuhinjo Smiley Smiley Kdaj jo bomo pa imeli možnost spoznati Wink In kako to, da si se odločila za starejšo psico? Čeprav ti povem po pravici, da je sedaj tudi meni bolj všeč, če bi dobila malo starejšega psa (sem šla zadnjič namreč pogledat mladička in je postal super-malo se je umiril, nima več ostrih mlečnih zob, skratka ni več tisti tahujši hudiček Cool

A ime si ji dala ti ali ga je "prinesla" že iz Švedske? A si jo šla iskat?

Uživaj z vsemi tremi puncami Wink
Logiran
Marjetka
odvisnež
*****
Sporočil: 540


« Odgovor #1976 : ponedeljek, 14.11.2005 : 12:05:44 »

Ooo, zdravo Pia! Dobrodosla v Sloveniji!  Cheesy Cheesy Cheesy

Retrieverka, tudi z nase strani cestitke za tole lepoticko.  Kiss Smiley Daj se kaj povej o njej.  Cheesy (tudi mene zanima vse to, kar je vprasala Bina). 

Se bojim, da se bo to, da je mirna in nezna, znatno spremenilo, ko se bo punca enkrat navohala novega okolja in se udomacila. Lahko da imate pri uboganju tezave, ker ji slovenscina se ni prisla v uho?!   Wink Grin

Moram pohvaliti tudi tvoj clanek o pasmi. Ful si jih dobro opisala.  Cool

Čudno pa se mi zdi, da je zaplavala, brez da bi šla kaj iskat (igračko, palico), ker na morju ni šlo brez tega.

Jaz se sploh ne cudim vec. Me je ze izucilo, da flat velikokrat naredi tocno to, kar mislis, da ne bo.  Cheesy  Grin
Logiran
Ayša
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 17


WWW
« Odgovor #1977 : ponedeljek, 14.11.2005 : 13:41:55 »

Retrieverka čestitke za novega člana!!!
Ajša je lulala samo tista dva dni, ko sem pisala na forum, zdaj je pa vse v redu. Samo komaj čakam, da bo tega konec, da bo lahko spuščena na sprehodu. Ker pri igranju flexsi kar precej nagaja (se zavozla okoli Ajšinih tačk, okoli palice itd.). Drugače pa vse poteka v najlepšem redu, tudi krvavi manj kot je na začetku, kar je verjetno normalno. Najbolj me pa veseli to, da nimamo moških-pasjih obiskov (le enkrat zvečer je en prišel malo povohat okoli hiše), tako da gremo lahko v miru na sprehod.
Logiran
anana
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 214


WWW
« Odgovor #1978 : ponedeljek, 14.11.2005 : 15:39:58 »

Retrieverka, komaj čakam nekaj slikic, ko je Pia doma Cheesy in z Rono pa Rajo, še raje bi pa jo videla v živo - boste kaj prišli na Krim Roll Eyes? Drugače bi se pa lahko začeli menit za 2. slovensko flatovsko srečanje Smiley.

Pa ve kdo odgovor na moje vprašanje:
Sem pa videla na eni izmed slik, da ima belo packo na sebi, pa tudi pri Valu je bilo isto. Kaj na Švedskem tako označujejo za slikanje flate Roll Eyes Huh?

Nara pa je zdaj že proti koncu gonitve, ker ima sramnice že kar manjše. Je bila pa predgonitev hujša, kot gonitev sama, ki ni bila nič Tongue.

Lp, Ana
Logiran
Marjetka
odvisnež
*****
Sporočil: 540


« Odgovor #1979 : ponedeljek, 14.11.2005 : 17:02:24 »

Drugače bi se pa lahko začeli menit za 2. slovensko flatovsko srečanje.

A v snegu?  Roll Eyes  Cheesy

Sem pa videla na eni izmed slik, da ima belo packo. Kaj na Švedskem tako označujejo za slikanje flate.

To gre po mojem za oznacevanje mladickov v leglu. Vsak dobi packo na drug del telesa, da vejo kdo je kdo.

Nara pa je zdaj že proti koncu gonitve, ker ima sramnice že kar manjše.

Lady so se tudi po kaksnem tednu zmanjsale, pa se je pol se 14 dni gonila. Najhujsi dnevi so bili pa, ko je ze nehala krvaveti. Wink

Drugace sem pa prej pozabila pogledati slikice iz Javorniškega rovta... Ma, kako je lepo. Pravljicno! Sploh ni cudno, da je sla Nara plavat.  Smiley
Logiran
Strani: 1 ... 127 128 129 130 131 [132] 133 134 135 136 137 ... 155   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Flat Coated Retriever
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines