mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 18.10.2024 : 19:23:43

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Flat Coated Retriever
Strani: 1 ... 125 126 127 128 129 [130] 131 132 133 134 135 ... 155   Dol
Natisni
Avtor Tema: Flat Coated Retriever  (Prebrano 210036 krat)
0 članov in 5 gostov pregleduje to temo.
Marjetka
odvisnež
*****
Sporočil: 540


« Odgovor #1935 : nedelja, 30.10.2005 : 15:23:04 »

Danes smo v Mostecu odkrili se enega flata!  Cheesy

Ime mu je Nat, vec pa nisem utegnila povprasati, ker se nam je zaradi Lady mudilo domov. Odi se je namrec z enim ogromnim kolom ponesreci zaletel vanjo in ji poskodoval taco. Undecided Tamala je po dogodku zagnala tak vik in krik, da to ni res (cvilila je na ves glas in zbezala v gozd) doma pa se je izkazalo, da sploh ni nic resnega. Zdaj ze previdno stopa po tacki.  Wink
Logiran
anana
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 214


WWW
« Odgovor #1936 : ponedeljek, 31.10.2005 : 12:31:28 »

Super, Marjetka Cheesy! Če ga še kdaj srečaš probaj še kaj izvleči iz lastnika o Natu Wink.

retrieverka: Ali je potem več možnosti, da ima Nara rumene gene, če jih ima Ajša Roll Eyes?

Včeraj smo imeli pasji piknik blizu Bleda. Tam je bila tudi Narina sestrična Zara Cheesy. Slike vidite tukaj: [izbrisana povezava; Jana]

Lp, Ana
Logiran
retrieverka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 734


« Odgovor #1937 : ponedeljek, 31.10.2005 : 14:30:36 »

retrieverka: Ali je potem več možnosti, da ima Nara rumene gene, če jih ima Ajša Roll Eyes?
Ne. Nara in Ajša imate enake moznosti in ce jih slucajno nosi ena potem ni to nic povezano z drugo oz. katerimkoli mladicem.

Mi smo bili pa včeraj v živalskem vrtu z Rono in Spyjem. Hehehe...saj sta bila kar "vljudna" do živali. Roni je bila zelo všeč kapibara in ji je vtaknila kar nos v kletko Wink Slona ne maramo več ker je ravno v momentu ko sem Rono prepricala kako je "priden" grozno pihnil skozi rilec ravno vanjo in se je ustrasila do konca - mislim da je tolk šokirano-boge se nisem videla in nic ni pomagalo. Se pri naslednjih 5 zivalih je cvikala in tudi zogica je bolj malo pomagala. No ampak so bile pa precej za tlazbo račke in pa neke male opice (sem pozabila). Presenetilo me je kako zelo zanimivi smo bili volkovom in so prisli skoraz cisto k mrezi. Levinja pa se je postavila v pozo za napad - scary! No ampak ker nas je iz tira vrgel slon jo Rona ni niti videla...Nekaj slikic bo...

Skratka za kak dan ko ne veste kam bi sli velja razmisliti in kuzkom pokazati vse te zivalce! Pa ne jih prevec plasit!
Logiran
flatka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 597


« Odgovor #1938 : ponedeljek, 31.10.2005 : 17:40:52 »

Citat
Ne. To da je črna dominantna in rjava recesivna je dejstvo.
Hvala za odgovor! Mogoče kje pišejo ta dejstva, da potem pri določeni pasmi točno veš kako se dedujejo različne lastnosti.  Huh

Marjetka, je imel ta Nat mogoče spremstvo svetlega labradorca?
Namreč skoraj vsako jutro v tisti okolici vidim nekoga, ki pelje enega flata in labradorca na sprehod. Na žalost sem vedno v avtu, tako da še nisem imela možnosti počohati in povprašati.  Grin

Čudovite dogodivščine v živalskem vrtu.  Cheesy
Mi se že kar nekaj časa odpravljamo pogledat, pa nam še ni ratalo.  Smiley Sem Šoti že zdavnaj obljubila.  Grin Enkrat, ko bo malo toplo in malo sončka se pa res tudi mi odpravimo pogledati.  Tongue
Logiran
flatka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 597


« Odgovor #1939 : torek, 01.11.2005 : 12:58:20 »

Aja, glede dedovanja barve je malo bolj komplicirano, kot je prikazana tista tabelica. Končno barvo in vzorec (npr. kakšna druga pasma) namreč določa večje število genov (pri živalih vsaj devet takih z velikim učinkom), ki so med seboj v vzajemni povezavi...

Vem, da je o genetiki že ena druga tema, pa me je zanimalo točno za flate, zato sem tukaj pisala.
Bom še bolj naštudirala, ker me res zanima in če bo koga zanimalo, vam lahko poročam mojo ugotovitev.  Tongue  Wink
Logiran
retrieverka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 734


« Odgovor #1940 : torek, 01.11.2005 : 13:18:49 »

Aja, glede dedovanja barve je malo bolj komplicirano, kot je prikazana tista tabelica. Končno barvo in vzorec (npr. kakšna druga pasma) namreč določa večje število genov (pri živalih vsaj devet takih z velikim učinkom), ki so med seboj v vzajemni povezavi...
Ja seveda, saj ni isto ce ima pes v drugem ali tretjem kolenu rjavega prednika in pes ki ima le-tega v prvem kolenu. Oba lahko nosita rjavo ampak je razlicno st. rjavih mladicev. Ampak za enostavno logicno razlago je tisto kar sem napisala razumljiv zacetek. Kogar vec zanima si enostavno najde na netu. Seveda lahko sporocis svoje izsledke Smiley
Logiran
Marjetka
odvisnež
*****
Sporočil: 540


« Odgovor #1941 : torek, 01.11.2005 : 23:46:42 »

Marjetka, je imel ta Nat mogoče spremstvo svetlega labradorca?
Namreč skoraj vsako jutro v tisti okolici vidim nekoga, ki pelje enega flata in labradorca na sprehod. Na žalost sem vedno v avtu, tako da še nisem imela možnosti počohati in povprašati.

 Shocked  Grin Grin
Tega pa tudi jaz srecujem! In tudi vedno iz avta! Grin Pelje ju punca in nista na povodcu, kajne?  Wink Obakrat do zdaj sem jih videla v kriziscu Tivolske in Trzaske. Enkrat so sli ravno cez prehod in kmalu izginili, enkrat pa sem flata lahko opazovala cisto od blizu - se je valjal po luzi na zelenici ob cesti, potem pa na vso moc zasprintal za punco in labradorcem.

Nata pa upam, da se kdaj srecamo - je bolj taksne velikosti kot Odi, vendar mora biti mlajsi. Tako na hitro mi je izgledal zelo lep, vendar ne bi mogla reci, da je podoben kateremu od ze poznanih flatov.

Anana: Se vas je pa zbrala pisana druscina! Nara je ful lepa z rutko.  Kiss

Retrieverka: cisto sem pozabila na lokvanje...  sram  Undecided sram

Logiran
flatka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 597


« Odgovor #1942 : sreda, 02.11.2005 : 16:24:09 »

Citat
Pelje ju punca in nista na povodcu, kajne?   Obakrat do zdaj sem jih videla v kriziscu Tivolske in Trzaske.
Grin JaA..., točno to!!!  Grin Sem ju enkrat videla tudi s fantom.
Potem tudi ti nisi mogla nobene rečti?  Tongue Nekaj dni jih pa ne videvam več, čeprav so bili vsak dan ob isti uri.  Huh

Ena madam je tudi za Bežigradom. Mi dedek pove, da jo večkrat sreča, pravi pa, da je malo drobnejše postavce.
Logiran
anana
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 214


WWW
« Odgovor #1943 : četrtek, 03.11.2005 : 19:14:50 »

Marjetka, to je dobro, da črnim psom pašejo vse barve Wink.

Joj, pred pol ure sva z mami prišle iz sprehoda, kjer se mi je Nara z vso silo zaletela v stegno Angry. Zdej me pa tok boli Tongue. Verjetno me ni dobro videla, ker je bilo že temno. Drugače pa to ni nič posebnega, če imaš flata - vsakomur se kdaj zaleti kam Tongue Wink.

Lp, Ana
Logiran
flatka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 597


« Odgovor #1944 : petek, 04.11.2005 : 16:54:11 »

anana je noga že v redu?  Grin
Ti naši ˝štori˝.  Cheesy  Tongue
Logiran
Marjetka
odvisnež
*****
Sporočil: 540


« Odgovor #1945 : petek, 04.11.2005 : 18:25:04 »

Ja, s tem se je treba kar sprijazniti.   Wink Undecided Grin
Logiran
anana
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 214


WWW
« Odgovor #1946 : sobota, 05.11.2005 : 13:36:16 »

Ja, je že bolje, se pa ustrašiš, ko se ti norec kar naenkrat zabije v nogo Wink Tongue.

Nara se že goni. Včeraj se je nekaj zelo lizala po riti, pa ji je mami mal z robčkom ubrisala in bil je malo rdečkast. Ko jo mal z roko dregneš pri zadnji taci, pa odmakne rep. Drugače pa smo že dolgo časa pričakovali gonitev, ko pa so jo vsi psi tako nadlegovali Wink.

Lp, Ana
Logiran
flatka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 597


« Odgovor #1947 : sobota, 05.11.2005 : 13:51:22 »

Nara se že goni. Včeraj se je nekaj zelo lizala po riti, pa ji je mami mal z robčkom ubrisala in bil je malo rdečkast. Ko jo mal z roko dregneš pri zadnji taci, pa odmakne rep. Drugače pa smo že dolgo časa pričakovali gonitev, ko pa so jo vsi psi tako nadlegovali Wink.
Hehe, je že prava madam.  Grin

Kako pa je z Ajšo? Se tudi ona že kaj goni?
Logiran
Marjetka
odvisnež
*****
Sporočil: 540


« Odgovor #1948 : sobota, 05.11.2005 : 21:20:09 »

Hehe, je že prava madam. 

Lani ob tem casu je sploh se bilo ni, zdaj pa ze zapeljuje...   Shocked Grin

Drugače pa smo že dolgo časa pričakovali gonitev, ko pa so jo vsi psi tako nadlegovali

Ah, to ni bilo se nic. Wink Pocakajte, da zacne zares disat!  Cheesy Grin
Logiran
anana
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 214


WWW
« Odgovor #1949 : nedelja, 06.11.2005 : 16:22:39 »

Sej zdej ne hodjo še tok psi pred hišo, kot so več tednov pred Narino gonitvijo, ker je mami našpricala z dog-stop sprejem Wink, pa učinkuje. Upam, pa da ne bo gonitev prehuda - zgleda tega ne zaznajo še vsi psi, ker je včeraj na sprehodu srečala enga nemškega ovčarja (ta je še nikoli ni poskušal naskakovat in lastnik pravi, da ni kastriran Shocked) in ga ni nič Nara zanimala Wink. Nara vedno, ko bi se kam zadela z repom (ob steno), ga raje ukrivi  Wink.

retrieverka, a je že kaj znano, če se goni katera od Narinih sestric Roll Eyes?

Lp, Ana
Logiran
Strani: 1 ... 125 126 127 128 129 [130] 131 132 133 134 135 ... 155   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Flat Coated Retriever
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines