mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 15.08.2024 : 04:26:35

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Flat Coated Retriever
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 ... 155   Dol
Natisni
Avtor Tema: Flat Coated Retriever  (Prebrano 207005 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
retrieverka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 734


« Odgovor #120 : četrtek, 25.03.2004 : 19:49:50 »

mary popravek lepo prosim! Grin Moja blond madam bo vsekakor zraven! Grin Samo crno bo prevec dolgocasno Grin Grin Grin Itak pa bom tvojo dično hotla veckrat videti tako da se kar pripravi Wink Grin Aja ko bos jutri firbcala povprasej se kam bodo kaj sli mladicki, bos?
Logiran
mary
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 458


« Odgovor #121 : četrtek, 25.03.2004 : 20:46:19 »

globoko se opravičujem, retrieverka, da sem pozabila na tvojo blondinkico Grin potem nas bo pa 7, oziroma, če bo še manetka pripeljala vse svoje kosmatince nas bo... no veliko. Grin Grin Grin

Itak pa bom tvojo dično hotla veckrat videti tako da se kar pripravi Wink
Na to se pa že pripravljam Grin Grin

Bom se pozanimala kam grejo tamali. Najbolje, da s sabo vzamem kar blokec in svinčnik in si vse zapišem, da ne bom česa pozabila Grin Grin Grin

 
Logiran
manetka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #122 : petek, 26.03.2004 : 17:51:09 »

Mary lepo Smiley, da dobiš kepico, si si jih že ogledala dones? Sj boš poročala ane?
Naša Pama je pa dones bolj slaba, že kašen teden čudno oko, včeraj je bila spet pri vet. je rekla, da se normalno zdravi. Čudno Undecided pa je da dones noče jesti, ker drugače je res požrešna. Vodo pije vendar je dobra samo iz ribnika iz sklede je noče.
Upam, da ne bo kaj zbolela. Undecided
Logiran
mary
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 458


« Odgovor #123 : petek, 26.03.2004 : 22:06:10 »

Ja, sem bila pri malih kepicah in kot po mojih pričakovanjih so zelo luškani Grin Človek bi jih kar "popapal" Grin
Imajo 11 mladičkov; 6 samičk in 5 samčkov. Prvotno jih je bilo 12, a je en kuža umrl Cry  
Njihova mama Raja je zelo živahna in prijazna, nam je pustila, da smo kužke božali in jih prijemali v naročje.
Mladički pa so tako lušakni, da se sploh ne da opisati. Sem jih slikala in jutri "prilepim" slikice sem gor. Grin
Moje psičke še nisem izbrala, ker se jih še ne loči (le za eno vedo, katera je, ker ima na prsih belo črtico), smo se pa zmenili za obisk čez 14 dni.  Roll Eyes Grin Cheesy
Rodovnike bodo dobili 26 (nisem prepričana, sem že pozabila, tam nekje sram Tongue) aprila, takrat naj bi bili tudi cepljeni, kmalu potem- 1. maja pa bodo že odšli na nove domove.
Nekaj psičkov imajo že rezerviranih. Nekaj jih gre baje v Ljubljano, ostali pa grejo na vse konce Slovenije (če sem prav razumela).
Začetna črka rodovniškega imena ja A. Imen se nisem čisto zapomnila, nekaj pa jih lahko povem: Ajša, Ajka, Aba,...


Joj, boga Pama, upam, da bo čimprej bolje Grin
No, želim ji čimprejšnje okrevanje. Pocartaj jo še v mojem imenu. Grin

Retrieverka: kako pa kaj Rona? Se že goni? Wink

Lp
Logiran
manetka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #124 : petek, 26.03.2004 : 22:43:03 »

No fino, da si jih vse videla:) zdej so najbrž še čist mehke štručke:)
Tud jest si jih ogledam, samo malo večje.
A ste se sami dogovorili za imena, a so jih že določili?
Jaz sem  zamojo ta malo bernko lahko samo izbirala med že določenimi imeni.
Že veš kako bo tvoji ime?
Slik se pa že kar veselim! Cheesy
Ja upam, da Pama ne mislt zbolet. Zdej je ratala malo bolj občutljiva Undecided
Lp Manca
Logiran
mary
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 458


« Odgovor #125 : petek, 26.03.2004 : 23:15:53 »

Ja, so luškani Cheesy
Imena so še na izbiro, ampak meni je vseeno, tako da, bodo jih oni dali imena, jaz pa dobim v paketu Grin ko izberem psičko dobim še ime Grin
Sploh pa še nevem če jo bom klicala po rodovniškem imenu.  Roll Eyes
Logiran
retrieverka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 734


« Odgovor #126 : petek, 26.03.2004 : 23:23:24 »

Ja tudi jaz upam da se bo Pama popravla...je pa stara ze in to moras upostevat. Tudi nasa Raja je zadnji dve leti bom 'mehkuzna'-tud psihicno Wink Grin Je pa zato Rona tolk manj. Vcasih se tolk butne kam da samo gledam ce ima glavo se gor ampak ona se opazi ne Grin Grin

Citat
Moje psičke še nisem izbrala, ker se jih še ne loči (le za eno vedo, katera je, ker ima na prsih belo črtico)
hmmm smenta...to pa ni ravno najbolje-dvomim da bo dobila vzrejno ta psicka Undecided Kolk pa je bele dlake? Upam da se ji bo zraslo ven...Drugace pa super-komaj cakam na slikice. Tudi jaz si jih bom ogledala ko bodo vecji-se vec vidi kot pri takih struckah Grin

Citat
Retrieverka: kako pa kaj Rona? Se že goni?
Ne in sem prav jezna nanjo! Samo se en CAC nama manjka in sem racunala nanjga na specialki, saj sem mislila da se bo zdaj gonila. Ampak ce z gonitvijo ne bo pohitela bo vse skupaj padlo v vodo in potem ga bova cakale se dolgo!!! Vraga!! Grin
Logiran
mary
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 458


« Odgovor #127 : petek, 26.03.2004 : 23:38:00 »

Ja, tista črtica pri psički je zaenkrat še čisto majhna. Pes zaradi tega ne dobi vzrejnega dovoljenja??? Undecided

Jah, se zgodi, bomo držali pesti, da bo do tiste specialke gonitve konec Grin
Logiran
retrieverka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 734


« Odgovor #128 : sobota, 27.03.2004 : 00:00:06 »

Glede vzrejnega ne vem kako so strogi in kaksna so pravila ampak pri flatih bele lise niso dovoljene pa pika! Smiley Tako da ne vem s kje je ta lubica pobrala to belo liso Undecided
Logiran
ninci
gost
« Odgovor #129 : sobota, 27.03.2004 : 09:34:48 »

LP vsem skupaj!
Zanima me kako je z rjavimi  8)Flati, ker tukaj pri nas v naselju imamo dva taka, bratca in sestrico, sedaj sta stara 13 mesecev. Baje da sta iz Tržiča mislim da. Ja no pa še tole pred kratkim se nam je pridružil še en Flat, črne barve, ki je star 5 mesecev, tako,da je tukaj že cela druščina Flatov in so postali zelo popularni.  Grin

LP nina
Logiran
mary
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 458


« Odgovor #130 : sobota, 27.03.2004 : 10:24:26 »

No, to je pa lepo slišati, da je že toliko flatov v Sloveniji Grin
Rjavi flati so sicer bolj redki. Imata rodovnik? iz kje pa si, ninci?
Lp Wink
Logiran
ninci
gost
« Odgovor #131 : sobota, 27.03.2004 : 10:54:13 »

Jaz sem iz Ljubljane iz Fužin natančno. Ja ja imata rodovnik. Samček je Ben, samička pa Benka. Baje da so parili črnega samca in črno samico in je ratola par rjavih mladičkov. Onedva sta bila iz prvega takega legla v sloveniji (rjavih namreč).

 
Logiran
retrieverka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 734


« Odgovor #132 : sobota, 27.03.2004 : 16:40:12 »

Ja za te rjave vem-nisem pa jih se videla. Ampak kakor sem jaz razumela vzreditelja tega legla ko sem govorila z njim po telefonu je paril z rjavim samcem iz tele psarne http://www.hundezucht-camenzind.ch/kontakt.htm
Je pa prijavljena na ljubljanski razstavi jutri ena psicka Belinda iz tega legla-morda je rjava. Bom morala pofirbcati kaksna je... Wink
Sicer pa jih je prijavljenih pet in mi je res zal da nisem prijavila..no pa drugic.. Cry
Vsekakor pa je lepo slisati da se ljudje zanimajo za to pasmo vse bolj...upam le da se z njo ne bo zgodilo to kar se zgodi s prevelikim populariziranjem pasme in da bo ohranla kvaliteto!
Logiran
retrieverka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 734


« Odgovor #133 : sobota, 27.03.2004 : 16:54:15 »

aja pozabla...
Citat
Ja no pa še tole pred kratkim se nam je pridružil še en Flat, črne barve, ki je star 5 mesecev, tako,da je tukaj že cela druščina Flatov in so postali zelo popularni.  

ninci mogoce ves s kje je ta kuza-od Sanje?

Logiran
manetka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #134 : sobota, 27.03.2004 : 17:02:23 »

Ojla!
Zanimivo, da so bili prav iz Tržiča teli rjavi flati, vem še za dve psički, ki sta iz Tržiča, vendar se mi zdi, da sta že starejši in ne vem če je katera od njiju imela leglo. No ne vem katera bi to lahko bila, bom napenjala oči pa naši okolici. Drugače pa je kar kdaj možno srečat tudi tle pri nas kašnega novinca flata:)
Pol je pa najbol smešno, joooojjj a vi ga mate tud Grin...
Tudi pri naših sosedih, sem ga opazila jeseni lani, vendar mi ni jasno kako se je pojavil. Bil je že odrasel, mislim dobili so že takega. Potem ga je blo videt nekj časa zdej ga pa ni več Huh
Retriverka hvala za izčrpen mail!! Bom se potrudila kmalu odpisat. Mi je prov zanimivo tole dopisovanje Grin
Ogledala sem si stran, ki si jo napisala od flatov. Res so videti imenitni.
Ko je bila tista debata o vzrejnem, a ne dajo kakor jaz vem če se pojavi kašna taka nepravilnost pogojno vzrejno dovoljenje?
Ja Pama naša je res že v letih in glede na to kaj je vse prestala že se drži še v redu.
Retriverka kok je stara tvoja Raja? (blonda) Smiley
Bodite lepo:)

Logiran
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 ... 155   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Flat Coated Retriever
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines