mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 18.10.2024 : 15:36:16

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Flat Coated Retriever
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 155   Dol
Natisni
Avtor Tema: Flat Coated Retriever  (Prebrano 209995 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
retrieverka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 734


« Odgovor #105 : sreda, 10.03.2004 : 09:14:15 »

Zivjo..kaj zdaj?..vsi flat fani spite? Tongue

No Graz je mimo, pa sem si rekla da se v to temo kaksno recemo, morda se malo tistim ki vejo razliko med flatom in crnim zlatim prinasalcem Grin Tongue

No v Grazu je bilo (kot ste lahko prebrali ze v temi o Grazu) kar presenetljivih 37 flatov! Celo ko sem gledala podatke za prejsnja leta je to kar fascinantna stevilka. V kotu kjer smo bili je bilo vse crno! Grin Prav domace sem se pocutila ko ti smrcki teh crnuhcev kar sami rinejo v roke in narocje Cheesy Zamudili ste veliko stvar ce si jih niste ogledali! Cheesy

No od teh 37ih je bilo 23 samic in 14 samcev, vecino avstrijskih, med njimi pa tudi midve z Rono in Sanja s Chilijem in Ebbo. Rezultate in ocene si lahko ogledate na strani avstrijskega kluba retrieverjev. Skratka sodnica (Nieminen Kirsi, Finska, vzrediteljica flatov) je bila zelo prijazna in imela je tudi obcutek za pse in si je vzela cas ce je kuza malo 'nagajal'-saj vemo da znajo pocet to ravno ko ni treba Grin A bila je stroga!-18 psov je dobilo pdb. in 3 celo db. Ko sem tako spremljala ocenjevanje (na vrsti sem bila predzadnja) me je pocasi ze vse minevalo ob ocenah. No ampak ocitno sva ji bile midve vsec in dobile sva CACA in pokalcek (v okviru Graza potekala specialka retrieverjev)-in to prav lep Grin

BOB je dobila samcek ki je bil (mislim da leta 2002) svetovni prvak-MOONSTRUCK DAREDEVIL. Njegovo slikico si lahko ogledate na strani: http://hem.passagen.se/moonstruck/swe/exports.htm (ker je ne znam vstavit Grin)

No da koncam-dan je bil naporen a pester. Bilo je super, super folk, kuzki, organizacija, polno stojnic in super krame...In po vsem vtisu mislim da se bom se znasla na kaki avstrijski razstavi-ce ne zaradi drugega, da vidim spet to 'crnino' Grin
Logiran
retrieverka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 734


« Odgovor #106 : četrtek, 11.03.2004 : 23:21:32 »

Citat
Je tole na eni od slikic gladkodlaka prinašalka (v BUBI):

http://24ur.com/naslovnica/slovenija/20040224_2036627.php?Nrf=2i10

No da zakljucimo tole zgodbico..psicka je nasla svojega starega gospodarja! Cheesy S svojo mladicko je pobegnila ze pred novim letom, vsa preplasena zaradi strelov (streloplahost) menda...na sreco ima zgodbica srecen konec! Cheesy
Logiran
mary
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 458


« Odgovor #107 : torek, 16.03.2004 : 16:22:04 »

No da zakljucimo tole zgodbico..psicka je nasla svojega starega gospodarja! Cheesy S svojo mladicko je pobegnila ze pred novim letom, vsa preplasena zaradi strelov (streloplahost) menda...na sreco ima zgodbica srecen konec! Cheesy

Joj, kako je to lepo slišati Grin Tongue

Kaj pa drugače, lastniki faltkov? Štrajkate? Napišite kaj no!  Roll Eyes
Lp Kiss
Logiran
manetka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #108 : četrtek, 25.03.2004 : 10:43:46 »

Ojla lastniki in ljubitelji flatyov Cheesy!
Da se bo se tukaj slisal še kakšen glas o tej prelepi pasmi, vam lahko tudi jaz lahko natrosim kakšno zanimivost o naši črnuhinji.
Tudi sama sem po nesrečno srečnem naključju postala lastnica psičke te pasme. Pred zdaj že 6 leti se je k nam v naselje zatekla psička po imenu Pama, bila je hudo ranjena, ker so jo lastniki dali za odstrel lovcu. Psička je obležala od strela,lovec je mislil, da je po njej. Vendar se je po nekaj urah zavedla in prišla v bližino mojega doma. Jaz ljubiteljica vseh psov, pa sem ji le s težavo našla veterinarja, ki ji je želel pomagati. Za njeno življenje se imam zahvaliti Dr. Zlati Čop v Lescah, ki je oskrbela njene rane. Sama te pasme prej še nisem poznala, po nekaj raziskovanjih smo doma ugotovili, da je psička ena prvih rodovniških flatov v SLO, je sestrična od pokojnega Nika od Aljoše, ki ga nekateri poznate iz tega foruma. Danes je Pama že v 11 letu življenja, njeno življenje pri nas je lepo Kiss, ves dan je v družbi dveh bernskih planšark spuščena na ograjenem vrtu. Z njo smo v teh petih letih doživeli tudi kakšen slab dogodek, imela je raka na sesku, vendar je z operacijo uspešno prebrodila tudi to Wink.
Kot v zanimivost nekaterim vam lahko povem še o Jonu katerem je na tem forumu že tudi tekla beseda, pred kratkim je postal očka 11 črnim kepicam Cheesy, ki pa jih bom kmalu tudi videla. Kmalu poročam naprej Smiley LP Wink  Manca
 
 
Logiran
retrieverka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 734


« Odgovor #109 : četrtek, 25.03.2004 : 11:35:50 »

iiii krasna zgodbica-vsaj konec no..o tistem streljanju sploh ne bom zgubljala besed!! Lips Sealed Angry..pa da je ze tolko stara! To je lepo slisat! Lahko vprasam v kaksni formi je pri teh letih? Mi lahko posljes kaksno slikico na email?
In o teh mladickih ki jih omenjas?-To govoris o Rajinih mladickih? No mislim da jih je mary ze videla, mene pa tudi pricakujejo kmalu Grin 11 jih je??? Uuu ta bo pa tezka za oddat (upam da ne) Undecided
Logiran
manetka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #110 : četrtek, 25.03.2004 : 12:29:45 »

ojla retriverka Wink
Ja veš naša Pama je flat rahlo lenega znacaja, njena postava je nekoliko zaobljena že ves čas, kljub veliko poskusom prilagoditi njeno težo. Sedaj njeno življenje poteka bolj mirno, enkrat na dan se odpravi z veseljem na sprehod, veckrat pa je včasih že problem, ampak ji pustimo, da sama izbere koliko zmore, ker smo ugotovili, da jo siliti v prevec gibanja ni dobro zaradi njenih zadnjih nog. Včasih ji malo nagajajo. Vseeno pa se cel dan lahko seta po vrtu, ceprav je njej najljubsa kuhinja:)
Drugače je tale naša Pama ena velika požrešnica, če le more iz kleti krade sadje, poleti na vrtu pa ga kar sama trga iz dreves, najraje hruške.
Potrudila se bom tud za kakšno fotko:) mogoče bo le malo potrajalo:) Sori ker sprašujem (ne vem) ampak vseeno maš ti tudi flata?
Pa še o mladičkih, a veš, da na žalost ne vem imena mamice kepic, njen lastnik pa je gospod Rutar iz Kranja. Nisem pa sigurna, če govoriva o istih, ker vem, da je Jon imel pred nekaj časa še nekaj lubic, vendar ne vem kako je ratalo  Undecided
Mladički o katirih govorim so stari približno tri tedne. Vem pa, da je bilo že pred rojstvom vsaj 6 oddanih, vendar ni nobeden pričakoval številke 11 Shocked Cheesy
lp Manca
P.S. retriverka maš tudi ti kakšno fotko? tvoje-ga pesota? Kiss
 
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #111 : četrtek, 25.03.2004 : 12:41:41 »


Krasno, da je Jon končno postal očka. Sem videla da je v Kinologu napovedano še eno njegovo leglo, kdo ve ali so se tudi tam skotili pikci?

Sicer pa me prav zanima kaj in kako je z Jonom. So ga nehali razstavljat potem pa ga ni bilo več za videti nikjer z Aljošo.

Logiran
retrieverka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 734


« Odgovor #112 : četrtek, 25.03.2004 : 15:15:10 »

Citat
Krasno, da je Jon končno postal očka. Sem videla da je v Kinologu napovedano še eno njegovo leglo, kdo ve ali so se tudi tam skotili pikci?
surtaki: je to njegovo prvo leglo? In ne paritev s Tajgo ni uspela.

Citat
Drugače je tale naša Pama ena velika požrešnica, če le more iz kleti krade sadje, poleti na vrtu pa ga kar sama trga iz dreves, najraje hruške.
Hehe nasa tud potrga vse-tako da ostane za nas samo tisto kar je na vrhnjih vejah, pa se tisto ji vcasih prepustimo Grin Grin

Glede moje navihanke pa si lahko preberes v tej temi ze kar nekaj stvari in pa si pogledas slikice na http://www2.arnes.si/~jjeraj1/ Wink

In ja govoriva o istih mladickih, ta psicka je sestrica od nase Rone. Aja toliko jih je bilo vnaprej oddanih...-ja super glede na pasmo...sem malo zacudena (v pozitivnem smislu!) glede na pasmo Smiley
Logiran
mary
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 458


« Odgovor #113 : četrtek, 25.03.2004 : 15:15:30 »

OJ!
Kako lepo, da je ta tema spet zaživela Cool

No, tako je to v Kranju. Mladički so se skotili pred 12. dnevi (14.3.2004).  Grin

manetka: če jez prav vem z retrieverko mislita iste mladičke, ja.

V kinologu je bilo leglo napovedano še v Celju, a tam ne bo nič, ker se nažalost ni prijelo. Tongue Sad

jaz grem male pikice iz Kranja pogledat (in pa seveda pofotkat Grin) jutri, smo že zmenjeni. Grin

manetka: pošlješ prosim še meni slikico tvoje flatke?  Roll Eyes

No, pa lp
Logiran
retrieverka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 734


« Odgovor #114 : četrtek, 25.03.2004 : 15:19:47 »

Hehe mary ocitno sva isti cas tipkale sporocilo  Grin Wink
Potem se nisi sla gledat svoje lepoticke?? Khm ja..-pa slikice lepo prosim!! Wink Grin Tongue Smiley
manetka za slikicobom pocakala-samo ne pozabit  Smiley
Logiran
mary
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 458


« Odgovor #115 : četrtek, 25.03.2004 : 15:31:43 »

Ja, očitno res.  Grin
Dobite slikice (če jih bom znala vstavit sram Tongue), drugače pa ti pošljem po e-mailu.

retrieverka: kdaj pa jih boš šla ti pogledat?
Logiran
manetka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #116 : četrtek, 25.03.2004 : 18:36:48 »

ojla!
retriverka ni cudno, da obe vse potrgata, sem pogledala rodovnik tvoje in moje Pame in ugotovitev. Stara mama tvoje je moji Pami mama, oz. drugače tvoja je nečakinja moji, vendar je sta bila vmes še dva legla, ker je Simba prišla za Pamo. Takrat so dajali imena še po abecedi... Upam, da nisem preveč zakomplicirala...
Bom poslala slike obema, samo, da najdem. Ker jih nimam več na rač in morm izvohat cd.
Ogledala sem si slike Rone in Raje, morm rečt, da ste res lepiii!!!
Mary maš ti enega mladička rezerviranega, predvidevam ker si bila tako natančna pri podatkih.
Jaz jih bom šla tudi gledat ( se nekako poznamo in so povabili), ampak bom še malo počakala da bodo malo zrasli Smiley
Lp  Manca
Logiran
manetka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #117 : četrtek, 25.03.2004 : 18:54:14 »

Evo a sta dobili eno bogo slikico? Cheesy

Se pomatram še za kaj več... Wink
Logiran
retrieverka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 734


« Odgovor #118 : četrtek, 25.03.2004 : 19:30:18 »

manetka: Sva dobili slikico-obe sta lustkane! Kiss Sem ti v mejlu natrosla polno vprasanj in sem prisla sem gor pa je pol odgovorov ze tu Tongue Grin Bi se mogoce lahko zmenili in se kdaj dobili da vidim tvojo damico? (s kje pa si?)

mary: pupice grem gledat pomojem cez kak teden (da se malo zrastejo-zdaj so tako se strucke), takrat se bom pomojem najavla se Jonu in Aljosi (da pogledam srecnega ocka in pofirbcam za moznega samcka), pa se z mojimi vzreditelji sem zmenjena da gremo skup in Rono jim peljem malo pokazat. Tako da bo to kar en tak flatovski izlet.

manetka: poznas ti aljosa osebno? Daj namigni mu da bi si ga rada ogledala  Wink Ce ne imam itak telefon...
Logiran
mary
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 458


« Odgovor #119 : četrtek, 25.03.2004 : 19:42:13 »

Ja, dobili sva slikice! Kakšna cukerčka Roll Eyes Kiss

manetka, imaš prav, mladička, natančneje mladičko (malo gospodičnico Grin) imam rezervirano. Tongue

Saj dobite v petek zvečer slikice Grin

Kaj pravita, da sta vajini lepotički v sorodu? Cheesy Lepo, lepo. Tongue

Potem  ko bo moja miška malo zrasla bi se lahko dobile vse tri, oz. vseh šest, če štejemo še črnuhinje, in bi malo poklepetale. Cool
Logiran
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 155   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Flat Coated Retriever
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines