mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 19.08.2024 : 18:17:19

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Nepravilno delovanje scitnice
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10   Dol
Natisni
Avtor Tema: Nepravilno delovanje scitnice  (Prebrano 24331 krat)
0 članov in 5 gostov pregleduje to temo.
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #45 : sobota, 24.05.2008 : 13:59:22 »

Aha. Hvala za odgovor.
A mogoče kdo ve kakšna je potem kvaliteta življenj psa s to boleznijo v primerjavi s kvaliteto življenja psa, ki ima Cushingov sindrom? a bi lahko rekli da sta to podobni zadevi?
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #46 : sobota, 24.05.2008 : 14:07:33 »

Primerjave ti ne morem dati, ker noben moj pes (začuda) Cushinga ni fasal. Moj Radiček se pa že nekaj let bocka s ščitnico in moram reči, da mu gre popolnoma super za njegova leta. Lp Neža
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #47 : sobota, 24.05.2008 : 14:14:43 »

Primerjave ti ne morem dati, ker noben moj pes (začuda) Cushinga ni fasal. Moj Radiček se pa že nekaj let bocka s ščitnico in moram reči, da mu gre popolnoma super za njegova leta. Lp Neža

To je pa lepo za slišat. Potem smo pa tudi mi optimistični, da bo šlo dobro pri Rokiju s CS (seveda če bo ta diagnoza potrjena).
Koliko je pa star Radič  Roll Eyes a mu je tako ime?  Tongue
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #48 : sobota, 24.05.2008 : 14:21:28 »

Moj Radič je uradno Redik in je enajst let in pol star gospod, pasme irski seter. Ščitnica pa njegovo veličanstvo zeza že kake 4 leta (hehe, Kaja, pomagaj z bolj točnim podatkom, hihi). No, 1x na dan pride še na Grad, potem pa 2x na dan prevoha teren po Prulah. Je normalno, v hrano dobi pa tabletke in to je to. LP N.
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #49 : sobota, 24.05.2008 : 14:53:54 »

11 in pol. To so pa lepa leta. Smiley  Lepo, da je še gibčen za podvige kot so Grad  Cool
Pri Rokiju so se stvari kr precej obrnile. Še kakšna 2 meseca nazaj smo šli tudi kdaj v hrib zdaj pa samo še po ravnem in to samo 30 minut, ker več ne more. Malo pogrešam njegovo laufanje sem in tja ampak se mu prilagodimo, tako da je zdaj zmagovalec, če pride do konca poti in seveda smo zelo navdušeni. On pa tudi, ker ve da je zmagal.  Kiss Potem pa veselje  v rep  Cheesy
Nočem zveneti cmezdravo, ampak mi je kr težko, zelo težko na trenutke. Se ulovim kdaj kako ramišljam kaj bom, ko ga ne bo več in upam, da je do tega še daleč. No pa da ne zasmetim preveč teme o ščitnici...
Setri se mi zdijo zelo lepi, tako elegantni so in nežni. čeprav naju je zadnjič z Rokijem en skoraj pojedel tu ob Savinji.  Grin
Sem vesela za vaju, da vama gre dobro. To je vedno lepo slišat.

Pozdrav, I 

Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #50 : sobota, 24.05.2008 : 16:46:22 »

Saj živijo tako na prvi pogled res čisto normalno. Povsem enako, kot pri zdravih pa vseeno ni. (vprašaj kdaj kakšno žensko, ki ima enako bolezen in jo enako zdravi, ti bo naštela kup težav, ki se ji občasno pojavljajo). Naša psica je na tabletah že 7 let. Stara je dobrih 12 in sicer zdrava, a ne tako vitalna, kot so ostale moje (enako stare ali starejše) iste pasme. Stara se hitreje, kot bi se sicer in ne verjamem, da bo dočakala 14 ali več let.
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #51 : sreda, 28.05.2008 : 12:47:24 »

Živjo, se malo javljam na tole temo ponovno....
Pri nas smo super. Psica je veseljačka, energična in uživa spet svoje življenje Cheesy. Na tabletah sva zdaj eno leto. Jemljeva Euthyrox dvakrat na dan po 250 mikrogramov. Najboljše je, da zdaj že sama pride in "zaprosi"  Wink za tablete (seveda, skrite v posladke).
Naša miš je stara deset let in lahko z mano preteče še vedno kakšnih 8 km, pa tudi v hrib še dobro leze. Upam, da bo čim dlje tako.  Smiley Sicer pa sledim občutkom, kako zmore....  Kiss
Nisem sicer opazila kakšnih posebnosti - mama je celo rekla, da ji bo zmanjšala dozo Roll Eyes, ker je bila prej bolj tiho, zdaj pa je spet dobila mladostniški zagon funkcije pazikuče..... Tongue V glavnem na varnem smo definitivno Cool.
Ravno včeraj sem kupila tablete in dala za škatlico okoli 4,5 eurov. Dve škatlici za 50 dni.
Znakov vnetja ušes pri moji sploh ni bilo. Niti ji ni dlaka pretirano odpadala. Je pa res, da je na obdobja postala "prozorna" in nismo vedeli, kaj ji manjka. Pri dalmatinckih je to videt tako, da se vidijo kolobarji okoli pik. In pa tak žalosten naveličan obraz je imela. Pa nič se ji ni dalo.

Zdej smo pa naspidirani kot rakete! Pa na pregled morava. To pa je grozljivka. Cela klinika se trese od strahu....

Vsem skupaj lep pozdrav! IN seveda, veliko zdravja!

Lp polonak
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #52 : petek, 30.05.2008 : 09:59:06 »

Mi smo sedaj 14 dni na dieti (če je slučajno alergija) in 3,5 dni na tabletih. Zaenkrat z dlako in ušesi še ni sprememb na bolje(tako, da pomoje alergija res ni), danes je spet "čudna", kar tava okoli...tako da očitno niso zdravila še nič prijela.

Po kolikem času jemanja ste opazili izboljšanje? Da je dlaka spet zrastla? Se je obnašanje popravilo?
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #53 : petek, 30.05.2008 : 10:47:54 »

Živjo,
moji psici se je to poznalo v času dveh do treh tednov. Učinek tablet je bil res očiten. Vsi so opazili. Svetleča dlaka, živahnost, veselje Cheesy. Na dlaki pa malo kasneje. No, takoj po operaciji nisem pričakovala neke hude poskočnosti in sprememb, zdaj pa je to več kot očitno.
Ja, prej je imela take dobre dneve in čisto odsotne dneve. Tako, da sem bila jaz čisto srečna, kadar je bil dan "dober". Zdaj je skoraj skozi tako, da smo super - vreme neverjetno vpliva tudi nanjo-ob dežju se SPI. Nihče ji ne pripiše, da ima 10 let, saj se želi igrati kot prava najstnica  Roll Eyes (seveda, so to le po njenem okusu "izbrana" pasja bitja).

Lahko, da je doza premajhna ali prevelika. ..... ne vem, nekaj časa pa le rabijo, da se telo odzove tako, kot bi moralo (ako mislim jaz, nisem pa povsem prepričana).

Alergije se super pozdravijo s homeopatskimi zdravili! V okolici Domžal obstaja homeopat, ki to dobro pozdravi (moja prijateljica ima dobre izkušnje). Morda bi bilo vredno poskusiti tudi s tem - z roko v roki z medicino.

Upam na najboljše.

Vsem en lep pozdrav!

Polonak
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #54 : petek, 30.05.2008 : 11:05:54 »

Hvala luna!

Saj alergija še ni potrjena, dajemo ji dietno hrano zgolj zato, ker je možno, da bi bila poleg ščitnice tudi alergija (zaradi opdpadanja dlake). Ampak jaz mislim, da ni!

No potem so pa 4 dnevi res še malo premalo... Me firbec matra kako bo čez 3 tedne Cheesy Upam, da bo tako kot pri vas. Tudi jaz sem mnogo stvari povezovala s starostjo.

Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #55 : petek, 30.05.2008 : 14:40:16 »

Le pocakaj se kaksne 14 dni ali tri tedne, takrat se bodo sigurno ze pokazale prve spremembe. Vsaj pri nas je bilo tako. lp
Logiran

luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #56 : petek, 30.05.2008 : 14:45:28 »

Torej bi imela eno škatlo za 3 mesece?

Doza je predpisana glede na stanje hormona in mislim, da ni odvisna od teže. Naj pa te ne zavede.... ko sem omenila moji "zdravnici", da ima 250 mikrogramov, je rekla, da jo bo kap! No, za pse je to čistno normalno, človeka pa bi verjetno to precej zmedlo....

Kar malo počakat, pa zna bit čisto ok, če je bilo to to.

Drugače pa je Luna alergična na piščančje brikete. Prijateljjičin kuža pa na !!!! pršice !!!! v briketih ,ki so se pojavile po odprtju vreče - seveda vedno ob večjih dozah nakupljene hrane.

Tako, da morda preverite tudi to....

Lp polonak z razigrano Luno
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #57 : petek, 30.05.2008 : 20:25:26 »

Citat
ko sem omenila moji "zdravnici",

Podobno sem jaz v lekarni vedno znova razlagala, da sem res prisla po 10 skatel in naj mi za bozjo voljo ze dajo tablete. Enkrat me je ena farmacevtka tako "masirala", da sem vzela recept in sla v drugo lekarno. Nato sem vedno hodila v isto lekarno k isti farmacevtki. Se vedno grem z zivalskimi zadevami najraje kar k eni, ki me ze pozna in ne sprasuje vsakic znova: "Zakaj pa to potrebujete?" Grin Grin

Pozdrav tudi od nasega nic vec driskajocega Dona. Smiley
Logiran

WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #58 : sobota, 31.05.2008 : 13:18:38 »

Ima katera izkušnje s premajhnim delovanjem ščitnice in šepanjem?
Namreč naša tudi pošepa na sprednjo tačko, ko vstane in dr- Kotnikova je rekla, da hipotiroza vpliva tudi na živčevje in posledično na šepanje.
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #59 : sobota, 31.05.2008 : 20:19:44 »

Ja, tudi nas sepa, vendar sama (no, moj veterinar Wink) menim, da ni povezano s scitnico. Smo slikali obe sprednji taci in oba ramenska sklepa (en bolj kot drugi) sta poskodovana. Dr. Matko pravi, da je to lahko posledica erlihije (smo namrec pozitivni). Seveda pa nikoli ne mores vedeti kaj vse lahko vpliva (dednost, starost, kaksna druga bolezen...). lp
Logiran

Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Nepravilno delovanje scitnice
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines