mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 29.06.2024 : 03:40:08

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Nepravilno delovanje scitnice
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10   Dol
Natisni
Avtor Tema: Nepravilno delovanje scitnice  (Prebrano 23655 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #90 : torek, 20.01.2009 : 13:59:47 »

Malo poglej po netu, mogoče se ga da naročiti iz tujine. Lahko vprešaš tudi farmacevta, če ga lahko naroči on. Sicer pa z Eutyroxom ni čisto nič narobe - pride pa malce dražje. Tudi pri nas smo imeli najprej vobenol, potem pa eutyrox že koliko že, kakih 9 let vsega skupaj.  Sama nisem hotela zamenjati zdravila, ko se je pojavil Fortyron, ker je ob zamenjavi skoraj vedno kakšna p....zaradi različne resorbcije.
Logiran
tanja040
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 217


« Odgovor #91 : torek, 20.01.2009 : 19:22:10 »

Zakaj zdravilo umikajo iz prodaje ne vem, ker nisem govorila z veterinarjem. Prodajali ga bodo še samo dokler imajo zalogo. Jaz sem se zagrebla in kupila celo škatlo, za nekaj časa bo.
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #92 : torek, 27.01.2009 : 18:47:03 »

Veterinarka v Mestnem Logu ni o tem nič vedela.
Itak bo treba priskrbeti nadomestno zdravilo, če tega res ne bi bilo več.
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #93 : sreda, 04.02.2009 : 13:44:18 »

Sem klicala Novartis. Do leta 2010 sigurno še bo, za naprej pa ni vedela povedat. Do takrat imajo zaloge z rokom uporabe do 2010. Tako, da ni treba panike delat in masovno nabavljati....
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #94 : sreda, 04.02.2009 : 13:49:07 »

Pa še to - koliko tablet dajete psom in pri kakšni teži psa?
Pri nas je pri 38 kg dobivala 400 zjutraj in 400 zvečer.
Sedaj je shujšala na 32, pa še ščitnica se je poslabšala, zato je veterinarka rekla, naj ji povečam na 1,5 zjutraj in 1,5 tableta zvečer.

Začetna doza je 10mikrog. na kg telesne teže.

Ne vem ali naj ji povečam odmerek ali ne, glede na to, da je ok sedaj.
Logiran
alfa
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 71


« Odgovor #95 : sreda, 04.02.2009 : 14:40:52 »


Začetna doza je 10mikrog. na kg telesne teže.

Ne vem ali naj ji povečam odmerek ali ne, glede na to, da je ok sedaj.

Očitno še nekdo, ki ima iste probleme kot jaz  Huh Tudi pri mojem psu so ščitnični hormoni trenutno zelo nizko, pa so mi predlagali, da povečam odmerek tablet. Pri tem, da je s psom vse OK - dlaka super, teža, vedenje  vse bp. Trenutno dobiva 500 mikrogramov na telesno težo 20 kg, po novem naj bi 600 mikrogramov. 
Ima kdo izkušnje kaj je najboljše narediti v tem primeru  Sad. Podobna situacijo smo imeli že lani, pa nismo povečali doze hormona, pa je bilo vse v redu. Eden izmed testov, ki smo ga naredili vmes pa je pokazal stanje hormona v mejah normale. Res mi ni jasno zakaj takšna nihanja hormona. Kako pa na nivo hormona vpliva stres?

Lp
Logiran
alfa
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 71


« Odgovor #96 : sreda, 04.02.2009 : 15:02:55 »

Sem še enkrat šla čez celotno temo in zasledila, da so vaši psi imeli tudi težave z prebavo. Moj pes ima že vseskozi težave s tem, da ima bolj mehko blato in občasno driske. Kljub temu, da smo preizkusili že več vrst briketov. Na kuhano hrano je še večja katastrofa. Pri tej hrani, ki jo ima sedaj je stanje solidno, ni pa čisto v redu.
Zanima me kakšne težave  s prebavo so imeli vaši psi?

Lp  Smiley
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #97 : sreda, 04.02.2009 : 16:14:51 »

Živjo,
pri naši kožuščici se je prebava ob začetku jemanja tablet uredila. Blato je normalno, prej je bila bolj zaprta in je šlo na trdo. Zdaj je vse super, kakec normalen in kaka brez "velikih oči". Že od malega ne prenese birketov z dodatkom piščanca.  Undecided
Morda je pri vas problem bolj v občutljivosti (alergiji) na kakšne pršice v hrani?

Mi smo drugače super! Naspidirani v tem snegu kot rakete. K temu so veliko pripomogli hormončki ščitnice.  Smiley

vsem lep pozdrav!
 Kiss
Polonak
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #98 : sreda, 18.02.2009 : 13:56:36 »

Katerega veterinarja imate za te težave s ščitnico?
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #99 : sreda, 18.02.2009 : 14:22:26 »

Univerzitetna veterinarska klinika v Lj (Cesta v mestni log) - zelo zadovoljna Smiley, Luna tudi - razen, ko je treba se it trest v čakalnico Tongue.

Lp polonak
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #100 : sreda, 18.02.2009 : 14:25:22 »

To že..ampak konkretno h kateremu veterinarju hodite, da vam predpisuje odmerek itd.
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #101 : sreda, 18.02.2009 : 19:46:43 »

Dr. Tozon-zelo zadovoljna. Smiley

Lp polonak
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #102 : četrtek, 19.02.2009 : 13:04:57 »

Aha. A se ona ful spozna na to?
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #103 : četrtek, 19.02.2009 : 13:25:31 »

Očitno še nekdo, ki ima iste probleme kot jaz  Huh Tudi pri mojem psu so ščitnični hormoni trenutno zelo nizko, pa so mi predlagali, da povečam odmerek tablet. Pri tem, da je s psom vse OK - dlaka super, teža, vedenje  vse bp. Trenutno dobiva 500 mikrogramov na telesno težo 20 kg, po novem naj bi 600 mikrogramov. 
Ima kdo izkušnje kaj je najboljše narediti v tem primeru  Sad. Podobna situacijo smo imeli že lani, pa nismo povečali doze hormona, pa je bilo vse v redu. Eden izmed testov, ki smo ga naredili vmes pa je pokazal stanje hormona v mejah normale. Res mi ni jasno zakaj takšna nihanja hormona. Kako pa na nivo hormona vpliva stres?

Kakor sem pri nas razumela, se odmerek hormonov daje glede na rezultate, ki so jih nam naredili na Dunaju (verjetno pa še česa). Vsekakor pa mislim, da o tem odloča veterinar. Ščitnica je kar velikega pomena za telo (vsaj pri človeku) in kar tako na uč odmerjati ... jaz ne bi.   Huh

Pri nas je bil postopek po odstranitvi tumorja s ščitnice naslednji: preiskave krvi na hormone ščitnice na Dunaju in nato odmerek tablet. Vedno ob pregledu (na pol leta) preverimo te hormone in potrdimo odmerek ali ga spremenimo.

Kot sem že rekla, meni je po mojem mnenju odlično svetovala dr. Tozonova - Univerzitetna veterinarska klinika v LJ. V dokaz imam doma naspidirano 10 letno dalmatinko, ki je po nekaj letih "depre" oživela kot mladič. Cheesy

Lp vsem pa veliko zdravja!  Wink
Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #104 : četrtek, 19.02.2009 : 13:27:08 »

Sem še enkrat šla čez celotno temo in zasledila, da so vaši psi imeli tudi težave z prebavo. Moj pes ima že vseskozi težave s tem, da ima bolj mehko blato in občasno driske. Kljub temu, da smo preizkusili že več vrst briketov. Na kuhano hrano je še večja katastrofa. Pri tej hrani, ki jo ima sedaj je stanje solidno, ni pa čisto v redu.


Mi imamo z našim že 6 mesecev iste težave,pa še vedno ne vemo vzroka.
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Nepravilno delovanje scitnice
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines