mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 29.06.2024 : 03:38:54

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Nepravilno delovanje scitnice
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10   Dol
Natisni
Avtor Tema: Nepravilno delovanje scitnice  (Prebrano 23654 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #105 : četrtek, 19.02.2009 : 13:30:53 »

Mi imamo z našim že 6 mesecev iste težave,pa še vedno ne vemo vzroka.

Pršice v briketih? Pomaga baje, da jih zmrznemo in nato čimhitreje postrežemo. Moja soseda je imela s kužkom s tem kar precejšnje težave, pa so strugi ukrepi precej pomagali. Pa dieta po opravljenih testih alergije.

Lp polonak
Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #106 : četrtek, 19.02.2009 : 13:47:50 »

Kaj pa potem kuhana hrana; pri nas se zadeva še poslabša.
Pes je pravi požeruh in so ga same kosti in koža.

Drugi teden grem na Vet.fakulteto in se zasidram pri dr.Pavlinovi in ne grem od tam dokler mi kdo ne pove kaj pametnega.

Ste me malo prestrašile s to ščitnico,smo imeli pred časom tudi hudo izpadanje dlake, pa se je potem umirilo.
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #107 : četrtek, 19.02.2009 : 15:14:18 »

Nič bat, ... no, vsaj iz našega primera lahko pomirim Smiley.
Pri ščitnici se je treba navadit na tabletke, potem pa se vsaj polovica stvari takoj izboljša.
Vsaj pri nas je bilo tako.
Nam je tudi dr. Pavlinova dobro svetovala - tudi z njo zadovoljni.  Smiley

Pri sosedi je bilo tudi tako, da se je določila samo "neškodljiva"  hrana zanjga. Dosti dela, ampak se je obrestovalo.

Želim vam malo dela  Wink in veliko uspehov pri zdravljenju!

Lp polonak
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #108 : petek, 20.02.2009 : 09:45:42 »

Luna mi smo imeli tudi depresije in je po diagnozi iz zdrafvljenju oživela.
Najprej smo šli na 400ug/2×dan...naslednja kontrola po pol leta je bila ok, potem sedaj (nekaj mesecev kasneje), pa je hormon spet prenizek. TSH je sicer sedaj normalen, ampak T4 ima pa 11,8 (normalno je od 17 naprej). In ji moram povečat odmerek po navodilih veterinarke na 600ug/2×dan, se pravi iz 800/dan na 1200/dan.
Psica je ok. Skrbi me pa predvsem zato, ker se mi zdi takšno povečanje kar veliko in me skrbi, da slučajno ne bi bilo v primeru prevelikega odmerka kaj s srcem narobe...Ker pri starejših psih je še vedno boljši majhno premajhen odmerek, kot majhno prevelik (če že točen ne more bit).

Zanima me koliko je ob kakšni vrednosti hormona vaša dobivala in po koliko ste ji povečevali?

Jaz sem mislila, če bi rajši povečala iz 400 na 500/2×dan, potem pa na kontrolo in bomo videli...

Kaj meniš?
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #109 : petek, 20.02.2009 : 10:59:37 »

Hm, mi smo dobili odmerek in ga do sedaj (1,5 let) nismo spreminjali, ker je bilo vse stabilno. Podatek imam, da pač ščitnica ne deluje nič, odstranili so le tumor, ščitnico pa pustili.
Na žalost vseh teh vrednosti ne vem, saj smo vedno poslali kri na Dunaj, nato pa poklicali zdravnico, da nam je povedala nadaljne ukrepe. Se pa strinjam s tabo, da je morda manjši odmerek boljši kot prevelik. Moje mnenje je, da povečuješ počasi in jo opazuješ - odzivni čas je po mojem kakšen mesec - tako je bilo pri nas. Bistveno je, da imaš zgornjo mejo, do katere naj bi lahko šla. Morda se bo ustrezen odmerek "ustavil" že pred zgornjo mejo.
Psica je težka okoli 23 kg in dobiva na 12 ur po 250 mikrogramov. Seveda, zdaj me že sama spomni, da je čas za posladke...  Tongue Smiley Najbolj se to dopade mojemu dragemu, saj se potem po svoje zmenita, kako se imata rada.... Cheesy Kiss
Drugače pa je "človeška zdravnica v žlahti" skoraj dol padla, ko sem ji povedala za odmerek za Luno, saj je to za človeka čisto prevelika doza. Ampak za kužke je baje tako.

Želim vama veliko veselega zdravja in seveda, prave doze hormončkov.

Lp polonak
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #110 : petek, 20.02.2009 : 11:01:36 »

Aja, pa jemljemo Euthyrox.
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #111 : petek, 20.02.2009 : 11:06:08 »

Aha...potem imata precej manjši odmerek.

Naša je imela ob začetku jemanja 38kg in izhodiščni odmerek je 10ug/kg telesne teže. To je bilo ravno 1 tableta 2×dan. Sedaj ji je pa spet padel..pravi veterinarka, da lahko da popušča ščitnica...
Imava pa dr. Kotnikovo - dermatologinjo.

Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #112 : petek, 20.02.2009 : 11:22:32 »

Še to - kdaj sta s Tozonovo zmenjeni, da jo voziš na odvzem krvi?
Midve sva vedno mogle priti tik pred naslednjim odmerkom, in sicer 1,5 ure prej. dobiva okrog 19h, kri smo jemali ob 17.30. 
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #113 : petek, 20.02.2009 : 11:28:16 »

Meni so rekli najhitreje (upam, da se prav spomnim) 4 ure po zadnjem odmerku oz. brez jutranjega odmerka, če sva prišli zjutraj.
Nekako hodiva na pol leta. Zdaj bo spet enkrat čas (in tam se neskončno tresemo, da pike niso več pike ampak zmazki).

Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #114 : petek, 20.02.2009 : 11:30:52 »

Se pravi več kot 4 ure po odmerku - ko hormon že pade?
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #115 : petek, 20.02.2009 : 11:45:59 »

Nekako tako. Zdi se mi smiselno.

Logiran
alfa
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 71


« Odgovor #116 : petek, 20.02.2009 : 18:02:00 »

Danes bo že 14 dni, kar sem mojemu psu povečala količino tablet, ki jih dobiva za ščitnico (seveda po navodilih veterinarja  Smiley) in sem z rezultatom prav zadovoljna  Cheesy. Allf je postal bolj živahen, ima več energije, tudi prebava je ob nespremenjenem režimu prehrane boljša  Roll Eyes. Čeprav sem bila na začetku zelo skeptična, ker ni imel nobenih zdravstvenih težav, res pa so bili rezultati hormonov zelo nizki (pod normalno vrednostjo). Bom videla kako bo reagiral na daljši čas. Seveda naju pa še čaka ponovna kontrola krvi. Znakov predoziranja tudi ne kaže. Smiley

Kar pa se tiče kontrole hormonov pa je tako - ponavadi se vzame kri po 4 do 6 urah (odvisno od vrste tablet, ker imajo različen čas absorbcije) po zaužitju tablete in takrat se ugotavlja najvišja vrednost. Ta naj ne bi presegala zgornje meje količine hormona. Če vzameji psu kri tik pred zaužitjem nove doze tablet, pa se išče najnižja vrednost. Moj veterinar je dejal, da to nima smisla, ker v našem primeru tako ali tako vemo, da ščitnica premalo deluje.
Na začetku se testira T4 hormon in TSH, nato je dovolj, da se določi le vrednost T4 hormona. So pa količine hormona pri človeku in psu bistveno drugačne  Wink.

Lp
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #117 : petek, 20.02.2009 : 20:27:05 »

Alfa koliko vi dajete psu tablet in koliko ima hormona? H kateremu veetrinarju hodite?
Koliko je dobival zdravil pred povečanjem odmerka in za koliko ste povečali odmerek? Koliko je bil hormon visok, ko ste povečali?
Logiran
alfa
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 71


« Odgovor #118 : petek, 20.02.2009 : 22:31:37 »

Torej Alfa ima slabih 20 kg  in je pred spremembo dobival 1 in  1/4 tablete Forthyron  (200 mikrogramske) na 12 ur - torej 500 mikrogramov na dan. Sedaj mu dajem 1,5 tablete na 12 ur - torej dobi dnevno 600 mikrogramov. Pred skoraj dvema letoma smo začeli z eno tableto na 12 ur, ko je imel težave z vnetjem na koži smo povečali za 1/4, sedaj spet za 1/4 tablete na 12 ur. Začeli smo torej z minimalno priporočeno vrednostjo 10 mikrogramov na 1kg telesne teže, sedaj smo na 15 mikrogramov na 1kg telesne teže. Upam, da bo ta količina prava  Smiley
Zadnji rezultati kontrole hormonov (2x) so bili pod spodnjo mejo  npr. 5,6. To je res zelo majhna vrednost  Huh. Smo pa v zadnjem letu imeli že prej eno kontrolo pod minimalno vrednostjo in eno v meji normale  Undecided.
Obiskujem pa veterinarsko kliniko Toplica, konkretno dr. Matko  Wink.

Lp
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #119 : nedelja, 22.02.2009 : 13:49:40 »

Bravo Alfi! Super, da se je pokazalo na bolje!  Cheesy Cheesy

Hm, ob naslednjem pregledu bom tudi jaz povprašala kakšne so naše vrednosti hormonov ščitnice Huh. No, nekako se mi zdi, da so 0, če ščitnica ne deluje prav nič. Vem pa res ne sram. Se bom pozanimala, ker me le zanima....

King-roy, pozabila sem ti povedati, da smo tudi mi imeli težave z dlako, a nič izrazitega. Enkrat boljše, enkrat slabše, pa sem za to krivila pomanjkanje vitaminov in podobno. No, zaradi tumorja (najprej smo mislili, da je samo bula od kakšnega udarca, saj je zadeva rasla zelo počasi) pa smo odkrili, da je krivec za vse to ščitnica.

Aja, kakšni pa so znaki predoziranja?

Hvala in uživajte v dobrem počutju!

lp Polonak
Logiran
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Nepravilno delovanje scitnice
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines