mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 21.10.2024 : 14:23:44

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Maltežan
Strani: 1 ... 56 57 58 59 60 [61] 62 63 64 65 66 ... 99   Dol
Natisni
Avtor Tema: Maltežan  (Prebrano 229336 krat)
0 članov in 9 gostov pregleduje to temo.
ella
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 303


« Odgovor #900 : ponedeljek, 04.04.2005 : 15:39:04 »

Še glede srečanja: Upam, da bo čim prej Wink Mislim, da bi bil 23.4 ali 24.4 primeren datum(se mi zdi da ga je predlagala tudi jessy) Smiley Če bi bilo vreme lepo Roll Eyes pa morda še prej.

lp, Špela Kiss
Logiran
ursula2
novinec
*
Sporočil: 14


WWW
« Odgovor #901 : ponedeljek, 04.04.2005 : 15:45:51 »

jaz sem takoj za (kadarkoli, prej ali pozneje), da vidim še vaše maltežane
lp,u
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #902 : ponedeljek, 04.04.2005 : 19:15:46 »

23.4 ali 24.4

Meni bi bilo 24.4. cool. Smiley Smiley Smiley

Smo bili pa danes pri veterinarju-KHLP cepljenje. Wink Sicer je bil en čuden veterinar(ker so vsi ostali cepili na terenu)-ta veterinar je drugače samo na terenu. In še računa ni znal naredit Grin , ni vedel koliko stane Frontline... Roll Eyes Grin Na koncu smo kupili samo 'cepljenje' in nekaj za razglistenje(preventivno).
Potem smo šli še pogledad vadbišče od tamkajšnega ŠKD, in je Bingec malo skakal čez ovire. Je prav fini ko tako skače. Smiley
Nato smo šli pa še malo po Rakovem Škocjanu pohajkovat. Se je čutil prav pomembnega, ko je raziskoval jame, naravne lepote ipd... Grin Grin Grin Pravi pohodnik(in jamar lol). Smiley Tongue Wink

ursula2: Aha, no upam da jo bodo kje drugje imeli. Wink Je pa s knjigami o maltežanih v slovenščini res kriza... Sad Roll Eyes Sad



Lp, jessy&pasja druščina
Logiran
gkarmen
novinec
*
Sporočil: 39


« Odgovor #903 : ponedeljek, 04.04.2005 : 20:12:09 »

Živjo,

Res je super, da se naša mala druščina (nas lastnikov in naših belih kepic) stalno povečuje. Več nas bo, bolj zabavna bodo srečanja, pa še veliko se lahko naučimo drug od drugega Wink Cheesy Grin.

Mislim, da se knjige "Nega dolgodlakega psa" ne dobi več v knjigarnah. Kdor želi dobiti kopijo te knjige naj mi pošlje privat e-mail, pa vam jih bom prinesla na srečanje.

Dobra knjiga v angleščini, predvsem zaradi zelo nazornih in dobrih barvnih fotografij je "A dog owner´s guide to Yorkshire terriers". Maltežani in yorkiji imajo namreč podobno svilnato dlako, zato je tudi nega dlake zelo podobna. V tej knjigi je predvsem zelo zanimivo poglavje za tiste, ki se ukvarjajo z razstavljanjem. (poglavja z naslovom: Bathing the show or pet Yorkie; Show preparation of the topknot; The show Yorkie;)

Lep pozdrav

Karmen&Alysa


Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #904 : ponedeljek, 04.04.2005 : 20:18:22 »

Na amazonu je 465 knjig o maltežanih.  Shocked Ko bi jih le bilo toliko tudi v slovenščini, ali pa vsaj kakšna. Sad

Tukaj lahko vidite, katere knjige imajo. Wink
Tale je med najbolj priljubljenimi. Tongue

Ja, srečanja bodo zmeraj bolj zabavna. Wink Lahko bi pa kdaj imeli srečanje tudi z drugimi malčki(ko se pod ČLANI MED SEBOJ menijo). Sem videla gkarmen, da ste bili zadnjič tam. Smiley



Lp
Logiran
ella
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 303


« Odgovor #905 : ponedeljek, 04.04.2005 : 21:35:31 »

Ja 24.4 bi bilo vredu-vsaj meni.

Jessy: Tole srečanje z drugimi malčki bi bilo res super. Wink Cheesy

Glede knjig: imam doma knjigo Mali družni psi. Sicer ni ravno o maltežanih ampak nasplošno o malih pasmah. Wink
Mi je kar veliko pomagala pri določenih stvareh. Cheesy

Je sploh kakšna slovenska knjiga cela samo o maltežanih? Undecided Huh sram

Lp, Špela
Logiran
JennyK
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 435


« Odgovor #906 : torek, 05.04.2005 : 13:47:34 »

Sem pa  preverila na Cobissu glede knjige "Nega dolgodlakega psa" in jo ima skoraj vsaka knjižnica za posojo. Ravno danes sem naročila sodelavki, če se mi jo lahko izposodi iz šišenske knjižnice. Tako da mislim, da ne bi smelo biti večjih težav pri izposoji knjigice.
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #907 : torek, 05.04.2005 : 17:53:02 »

Oj!

ella: NE, mislim da v slovenščini ni knjige SAMO o maltežanih... Tongue

JennyK: Že, samo jaz sem si jo mislila kupiti. Wink



Lp
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #908 : torek, 05.04.2005 : 17:58:48 »

Na amazonu je 465 knjig o maltežanih. Shocked Ko bi jih le bilo toliko tudi v slovenščini, ali pa vsaj kakšna. Sad

Tukaj lahko vidite, katere knjige imajo. Wink
Tale je med najbolj priljubljenimi. Tongue

Vidim, da imajo zeloo poceni tele knjige o Maltezanih Grin Skoda, da mi niste rekli preden sem sla v Birmingham tam so imeli polno knjig in sigurno je bila kaksna o maltezanih Wink

Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #909 : sreda, 06.04.2005 : 16:04:14 »

Oj!

Danes sem pri Bingotu na glavi opazila da ima dele brez dlak(približno 3×3mm). In to tam, kjer se dela čopek.  Morda kdo ve, zakaj se je to pojavilo? Je morda kaj narobe?  Lips Sealed Shocked Cry Sicer ga ne boli in nič ampak tam na tistem delu nima skoraj nič dlake(v površini 3×3 mm).  Huh A se bo dlaka spet pojavila?

Razmišljam, če je to morda zaradi čopkov...ker na začetku nisem znala delati čopkov(ker mi ni noben pokazal) in se morda kaj preveč zategnila. sram A vi čopek kaj razlahljate, ko ga naredite?  Huh Huh Huh


lp
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #910 : četrtek, 07.04.2005 : 21:55:52 »

jessy: Kaju se je isto naredilo pred kaksnima dvema letom, ko je imel namesto gumice spangico. Prav tako se mu je pojavilo obmocje brez dlake in takoj sem ga peljala k veterinarju(lahko bi bila tudi mikrosporija lai kaj podobnega), a na sreco ni bilo nic hujsega-je bila kriva spangica.
Sem skoraj 100%, da mu prevec zategujes copek, kar povzoci odpadanje dlake. Copek, ne smes prevec zategniti(ti lahko pokazem v Vrtojbi kako se ga pravilno naredi, ce hoces). Sama ga zmeraj zrahljam z glavnikom Wink

Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #911 : četrtek, 07.04.2005 : 22:01:22 »

Hoj!

Sem se ravno sedaj spomnila, da je nedolgo nazaj imel na tistem mestu en 'pik'(od kake žuželke ali kaj podobnega). Mislite, da je lahko krivo to? Ker mislim da ni od čopka. Ker res ne vem, kaj ga je tam pičilo.

Jaz mu čopek vedno razrahljam...


lp
Logiran
JennyK
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 435


« Odgovor #912 : petek, 08.04.2005 : 08:03:30 »

Pia, še enkrat vse pohvale na račun Crufts-a! Sem včeraj brala intervju s teboj... Krasno, res in vse čestitke!!!
Sicer sem si pa sposodila v knjižnici knjigo od Ferleževe. Pa žal nisem izvedela nič novega...  Sad 
Logiran
ella
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 303


« Odgovor #913 : petek, 08.04.2005 : 13:03:41 »

oj!

jessy: Možno, da je od pika žuželke(ali pač, kar ga je pičilo Undecided), sem pa brala, da se to lahko naredi tudi zaradi čopka.

Lp, Špela Kiss
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #914 : petek, 08.04.2005 : 14:57:01 »

JennyK: Hvala Kiss

jessy: Mozno je, da bi blo zaradi tega, vendar ce dobro pomislis ga tudi picijo komar,klop, bolhe,..itd. pa mu ne odpada dlaka... Je pa mozno. Na koliko casa pa mu delas copke(mu ga popravis oz. ponovno naredis)??
Logiran
Strani: 1 ... 56 57 58 59 60 [61] 62 63 64 65 66 ... 99   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Maltežan
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines