mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 21.10.2024 : 14:28:29

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Maltežan
Strani: 1 ... 55 56 57 58 59 [60] 61 62 63 64 65 ... 99   Dol
Natisni
Avtor Tema: Maltežan  (Prebrano 229347 krat)
0 članov in 17 gostov pregleduje to temo.
ursula2
novinec
*
Sporočil: 14


WWW
« Odgovor #885 : nedelja, 03.04.2005 : 20:18:19 »

ne skrbi; imamo tudi vse take "pripomocke"; vendar jih ne mara prevec; niti tistih; ki naj bi bili priboljsek
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #886 : nedelja, 03.04.2005 : 20:42:45 »

Bingo pa zelo rad žveči tiste palčke, še posebej ko mu je dolgčas in zvečer. Wink


Lp
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #887 : nedelja, 03.04.2005 : 21:12:53 »

Kaj tudi ne mara nicesar za gristi, zato imam glede njegovih zob kar probleme....2x je ze bil na ciscenju, saj se mu kamen zelo hitro nabira Roll Eyes Zato, mu kupujem brikete za velike pse, ki so malo trsi zato da bolj grize. Ima pa Pro Plan tudi pri nas ze brikete posebno za majhne pasme(prilagojena velikost).

jessy: Ce Bingo ne mara zelenjave probaj s papriko, ki jo veliko psov obozuje Wink Pa tudi malo kvasa mu obcasno ne bi skodilo(cisto malo-nozevo konico).
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #888 : nedelja, 03.04.2005 : 21:18:56 »

Oj!

Ga bom poskusila navajati na zdrave dodatke... Grin

Jaz že razmišljam da bi Bingota peljala na čiščenje. Koliko pa to stane? Kdaj je to potrebno?


Lp
Logiran
ursula2
novinec
*
Sporočil: 14


WWW
« Odgovor #889 : nedelja, 03.04.2005 : 21:19:34 »

No, evo me, spet.
Dolgujem se odg. glede briketov. Najprej sem mu kupila Hill´s, pa jih ni maral, potem sem kupila Eukanubo (kljub temu da obarva dlako), pa mu tudi niso sli v tek, nazadnje pa sem kupila Royal Canin, pa jih se kar rad jé. Sem pa rekla da bom poiskusila kupiti se kaksne druge, da vidim ce jih bo jedel.
Kar se tice palck, jih pa tudi moj jé bolj ko ne zvecer (ce ze).
Imam pa tudi eno vprasanje. Ali ima kdo ze izkusnje z tekocino ERASE - tear stain remover (se pravi za ciscenje od solz obarvane dlake), proizvajalec VO-TOYS, ZDA (je pa v prozorni plasticni steklenicki), kupila sem jo v Mr. Pet-u pa ne vem ali bi jo uporabila, ker pise da moras pazljivo ravnati.
lp, u
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #890 : nedelja, 03.04.2005 : 21:25:44 »

Bingo tudi večine briketov ne mara.  Roll Eyes Je bil že na Eukanubi(ker je to jedel pri vzrediteljih), potem na Pro Plan-u(mu je bil kar všeč), potem je bil na Hill's...sedaj pa jé Royal Canin. Smiley So mu še kar všeč. Wink

Jaz se tudi včasih ne upam kaj uporabiti za okoli oči, ker je predel okoli oči zelo občutljiv in se bojim da mu nebi kaj poškodovala učk.  Roll Eyes S to tekočino pa nimam izkušenj.


Lp, jessy
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #891 : nedelja, 03.04.2005 : 21:30:57 »


Jaz že razmišljam da bi Bingota peljala na čiščenje. Koliko pa to stane? Kdaj je to potrebno?

jessy, ce res ni potrebno ti ga mocno odsvetujem, saj mora pes jasno pod nerkozo, kar je nevarno za srce. Potrebno je takrat, kadar pride kamen do takega stanja, da to ogroza in skoduje dlesnim in jasno zobem. Kaju so recimo mogli spulit nekaj zob, ker je imel res grozno(imel je ze cisto rdece dlesni). Kamen lahko pride tudi do takega stanja, da pes ni sposoben vec jesti(zveciti). Je pa kamen(na zalost) redni spremljevalec vseh majhnih pasem.
Hmm stalo je mislim, da nekje med 12.000-15.00o sit nisem prepricana.
Drugace pa vsem lastnikom mocno svetujem, da vsak dan ocistite svojemu psu zobe, saj se boste tako izgonili prenekaterim tezavam, ki jih lahko pes dobi pozneje zaradi kamna.

Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #892 : nedelja, 03.04.2005 : 21:34:01 »

Bingotu čistim zobe(približno 1× tedensko sram ). Ampak zadnji zobje so že nekoliko rumeni, saj jih težko očistim pa še Bingo premika gobček.  Roll Eyes

Grem pa itak jutri k vet-u na cepljenje pa bom vprašala še za ta zobni kamen-če gre lahka še dol. Wink

Pod narkozo ga pa glih nebi rada dala.... Shocked Roll Eyes Shocked



Lp
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #893 : nedelja, 03.04.2005 : 21:39:07 »

jessy: Ce je samo malo rumenkasto je se v redu. Kaj je imel ze crno...
Probaj kamen spraskati dol s prstom(nohtom) in mu zacni vsak dan temeljito umivati zobje(se posebno zadnje). Ce pa gre na ciscenje potem mora nujno pod nerkozo.
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #894 : ponedeljek, 04.04.2005 : 07:04:52 »

Črno?  Shocked Shocked Shocked Ojoj, bogi... no, Bingo ima rumeno samo je kar malo grdo. Grin

Zobno kremo imam, ščetko sem imela(pa jo je zgrizel Grin ), si bom pa kupila tisto Baby ščetko za dojenčke in mu redno čistila zobe. Upam da bo malo bolj pustil.  Undecided Ker res ne bi rada, da bi bilo kaj narobe z zobmi.

Bom poskusila z nohtom spraskati dol, samo moram paziti da mu ne poškodujem dlesni.

Kako pa da je Kaj imel tako poškodovane dlesni&zobe?  Huh



Lp, jessy
Logiran
ursula2
novinec
*
Sporočil: 14


WWW
« Odgovor #895 : ponedeljek, 04.04.2005 : 11:51:26 »

zivjo!
No jest moram pa reci da kar se tice zob smo se kar pridni in si jih dokaj redno cistimo, skoraj vsak dan, le zadnji zobki so malo manjkrat ocisceni, ker mi ne pusti do njih. Mu je pa (vsaj zaenkrat) ful vsec zobna pasta ki jo imamo in se mi zdi da si tud zaradi tega raje cisti zobe. Bom pa kljub temu naslednjic kupila se gel, ker me zanima kako bo prenasal gel (ker potem ni potrebno drgnit zobkov, tako kot pri zobni pasti - vsaj tako mi je razložil prodajalec).
lp, u
p.s.: upam da vam ne tezim prevec, ker sem se kar malo "uturila" v vaso temo
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #896 : ponedeljek, 04.04.2005 : 13:39:18 »

Saj to je maltežanska tema. Wink

Saj Bingotu je krema tudi zelooo všeč(po okusu-piščanec) in jo hoče potem kar pojesti. Grin In potem premika glavo zaradu tega. Grin Tongue


Lp
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #897 : ponedeljek, 04.04.2005 : 14:32:36 »

Bom poskusila z nohtom spraskati dol, samo moram paziti da mu ne poškodujem dlesni.
Kako pa da je Kaj imel tako poškodovane dlesni&zobe? Huh

Poskusi z nohtom, ali cim trsim. Mozno je, da mu bo dlesen malo zacela krvaveti, vendar to ni nic hudega Wink
Hja, Kaj je ze tako ali tako nagnjen k obolenjem dlesni in zobnemu kamnu. Se mu zelo hitro nabira, jaz pa mu ne cistim zob vsak dan. Poleg vsega se nicesar noce gristi, tako da vse kar je trdega so to briketi...

ursula2: Smo veseli vsakega novega clana, ki se pridruzi nasi temi Wink
Logiran
ella
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 303


« Odgovor #898 : ponedeljek, 04.04.2005 : 14:55:08 »

živjo!

ursula2:Dobrodošla na forumu(malce pozna dobrodošlica, vendar nisem smela na internet sram). Sem zelooo vesela, da nas je vedno več lastnikov maltežančkov Wink

Vidim, da ste vse zelo "pridne" glede čiščenja zob. Lota ima čiste zobke in do zdaj še ni imela kakršnih koli problemov. Si nisem mislila, da je čiščenje zobkov tako pomembno. sram Lips Sealed Jaz jih Loti ne čiščim sram Undecided
Ko ima na zobu kakšno umazanijo ji jo odstranim, samo, prav z zobno ščetko in pasto pa ne. sram
Drugače pa v trgovini pogledam in kupujem priboljške in kosti, ki čistijo zobe(vsaj piše da čistijo)Mi je mami obljubila, da bomo šli kmalu v Mr.Peta in bom takrat poskrbela za "zobne pripomočke" Grin. Upam, da še ni prepozno. sram

Pa še glede briket: trenutno Loto hranim z Royal Canin, prej je pa jedla Eukanubo.

Lep pozdrav!:-* Špela
Logiran
ursula2
novinec
*
Sporočil: 14


WWW
« Odgovor #899 : ponedeljek, 04.04.2005 : 15:20:07 »

Hello!
Očitno imajo naši kužki kar radi te brikete od Royal Canin-a.
Glede zobkov, sem pa jaz že od prej vedela da imajo majhe pasme lahko velike probleme, takoda sem mu jih začela čistiti še preden je dobil prave zobke (oz. sploh nisem sigurna če je že vse zamenjal, sploh za zadnje nisem zihr).
Knjige od Ferleževe pa na žalost v mladinski knjigi nimajo (sem vprašala kolega), pa tudi nobene druge slovenske, imajo pa menda nekaj tujih. - sorry, bom preverila še kje
lp, u
Logiran
Strani: 1 ... 55 56 57 58 59 [60] 61 62 63 64 65 ... 99   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Maltežan
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines