mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 21.10.2024 : 14:25:36

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Maltežan
Strani: 1 ... 54 55 56 57 58 [59] 60 61 62 63 64 ... 99   Dol
Natisni
Avtor Tema: Maltežan  (Prebrano 229340 krat)
0 članov in 12 gostov pregleduje to temo.
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #870 : sobota, 02.04.2005 : 17:13:15 »

Oj!

S kje pa je tvoj kuži?

Ja knjige o izključno maltežanih mislim da v slovenščini ni. Je pa dosti knjig o maltežanih v angleščini.


Lp
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #871 : sobota, 02.04.2005 : 18:49:45 »

V slovenscini je le knjiga o negi dlake. Napisala jo je ga.Marija Ferlez(ena od vzrediteljic Maltijev v Sloveniji), sicer je knjiga splosna za vse dolgodlake pasme, vendar je napisano tudi veliko o negi dlake Maltezanov Wink
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #872 : sobota, 02.04.2005 : 18:53:44 »

V slovenscini je le knjiga o negi dlake. Napisala jo je ga.Marija Ferlez(ena od vzrediteljic Maltijev v Sloveniji), sicer je knjiga splosna za vse dolgodlake pasme, vendar je napisano tudi veliko o negi dlake Maltezanov Wink

A imaš ti to knjigo doma?

Jaz jo okoli iščem da bi si kaj več o negi lahko prebrala tudi v tej knjigi, a je nikjer ne najdem... Huh


lp
Logiran
gkarmen
novinec
*
Sporočil: 39


« Odgovor #873 : nedelja, 03.04.2005 : 11:47:10 »

Živjo,

Knjigo o negi dolgodlakih kužkov - predvsem piše o maltežanih od g. Marije Ferlež imajo v knjižnici Vič. Če jo ne morete dobiti, vam jo lahko skopiram. Cool

Lp

Karmen&Alysa
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #874 : nedelja, 03.04.2005 : 12:34:31 »

gkarmen: A vam je knjiga dobra? Je dosti dobrih nasvetov? Jaz bi jo sicer rajši kupila, kot pa si jo izposodila iz knjižnice...morda veste kje jo prodajajo?


Lp
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #875 : nedelja, 03.04.2005 : 14:42:47 »

gkarmen: A vam je knjiga dobra? Je dosti dobrih nasvetov? Jaz bi jo sicer rajši kupila, kot pa si jo izposodila iz knjižnice...morda veste kje jo prodajajo?


Naslov knjige je Nega dolgodlakih pasem. Sama sem notri(kot zacetnica, ko sem dobila Kaja) notri nasla ogromno koristnih nasvetov Wink Jaz sem si jo sposodila v knjiznici. Predlagam ti da poklices v par knjigaren v Ljubljani(naprimer DZS) in vprasas, ce jo imajo. Ce jo bodo imeli jo rezerviraj.... Bom pa pogledala v nekaj knjigaren v mestu in ce kaj najdem-ti sporocim Wink
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #876 : nedelja, 03.04.2005 : 18:16:53 »

pia_in_co.: No če jo v kakšni knjigarni zaslediš, mi prosim povej. Smiley Bom jutri poklicala v par knjigaren...


Lp
Logiran
ursula2
novinec
*
Sporočil: 14


WWW
« Odgovor #877 : nedelja, 03.04.2005 : 19:10:45 »

Hojla!
No, moj Larson je menda iz ** od nekega Mark-a oz. ima njegova punca maltezanko. Ne vem tocno, ker sem jaz kuzka kupila od studentke, ki si ga je kupila, potem pa se je odselila v studenskti dom, kjer ni smela imeti psa. Ceprav, se mi zdi njena zgodba na trnutke malo cudna, ker je tudi rekla da tik preden sem ga jaz prisla iskat, se je zapletel v smreko in je bil tako od smole, da ga je morala postrici (ceprav naj bi bil malo prej pri frizerju), ko pa sem prisla pa sem videla popolnoma "oskubenega" kužka. V glavnem  je bila cela njena zgodba zame malo čudna, pa tudi en kup nasvetov mi je dala, ki so, kot sedaj vidim, bili popolnoma napačni, kljub temu da naj bi ona že praj imela maltežanko. Poleg vsega, pa mi je tudi rekla da je kužek star 4 mesece (to je bilo februarja), ko pa sem jo prosila za datum, ko naj bi se Larson skotil, pa mi je odpisala, da se je skotil 28.4.2004 - kar pa ni 4 mesece (če govorimo za februar). No, ampak sedaj s Larsom uzivava in se vama obenem tudi zahvaljujeva za vse vaše nasvete na tem forumu.
Pa se en nasvet glede obarvane dlake pod ocmi. Jaz jih mojemu Larsu najprej ocistinms tekocino od Jean Paul-a, potem pa mu jih razcesem z glavnickom, ki je sicer namenjen za "cesanje" cloveskih obrvi - je majhen in ima se kar goste zobce, tako da potem nima tako sprijetih. Ne vem pa ce mu to unici kaj to dlako pod ocmi, ampak glede na to da je plasticen, jaz mislim da ne.
Se nekaj glede knjige. Jaz imam prijatelja na mald. knjigi, pa ga lahko vprasam, ce imajo to knjigo.
no, lp vsem, u
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #878 : nedelja, 03.04.2005 : 19:15:06 »

Oj!

Potem je bil pa to res čuden nakup.  Roll Eyes Tongue Grin Potem nima rodovnika? Sicer pa komaj čakam, da se vidimo na naslednjem srečanju ker vas je kar precej manjkalo.  Angry Tongue Tongue

ursula2: Daj ga prosim vprašaj, če imajo to knjigo. Wink



Lp, jessy
Logiran
ursula2
novinec
*
Sporočil: 14


WWW
« Odgovor #879 : nedelja, 03.04.2005 : 19:36:55 »

Hojla!
Ja, res je bil cuden nakup. Samo se mi pa zdi, da sem na nek nacin kuzka tudi resila, saj bogve kako bi tam zivel, ce bi bil se sedaj tam. Prav si tudi ugotovila da nima rodovnika, za kar mi sedaj zal. Sploh pa sem se malo ustrasila, ko sem brala kaksne probleme imajo lahko nerodovniski maltezani, ampak na sreco mi nimamo problemov.Kljub vsemu pa je on moj lepi, pridni, prijazni kuza.
Za knjigo bom pa sigurno vprasala.
lp, u
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #880 : nedelja, 03.04.2005 : 19:40:43 »

No, važno je da je sedaj vse v redu z njim, in da živite v dobrem 'sožitju'.  Grin Wink Wink

A se rad kopa? S čim ga pa hraniš?


Lp, jessy
Logiran
ursula2
novinec
*
Sporočil: 14


WWW
« Odgovor #881 : nedelja, 03.04.2005 : 19:53:28 »

Ja, no. Kopal bi se najraje takrat, ko sem jaz pod tusem. ko pa se mora kopati on, mu pa ni v tak uzitek. Tako da sedaj, kadar ga kopava oz. tusirava, se jaz slecem in grem z njim pod tus, pa se lazje ga umijeva - eden odzadaj, drugi odspredaj. (pa da ne bo pomote - sene slecem do golega, ha, ha...).
Hranim ga pa z vsem razlicnim. Zelo rad ima napr. jogurt, ampak ga na zalost ne prebavlja, saj ga pozneje izbruha, tako da mu ga ne dajem vec, vcasih mu specem kaksan jetrca ali pa srcek, pa jajca, seveda dobi tudi kaksne dobre "konzerve". No ampak enkrat na dan pa dobi brikete, ceprav jih ne mara, se mi zdi da je to dobro za zobke, da malo grize.
lp, u
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #882 : nedelja, 03.04.2005 : 19:57:04 »

Katere brikete pa mu daš?

Moj Bingec tudi jé brikete, enkrat tedensko ga pa razvajam z kuhanim obrokom. Si pa želim, da bi malo rajši jedel sadje, skuto, jogurt...


Lp
Logiran
ursula2
novinec
*
Sporočil: 14


WWW
« Odgovor #883 : nedelja, 03.04.2005 : 20:11:09 »

no zdej sem pa jest nekej tipkovnico "unicla" oz: njene nastavitve; tko da moram najprej to popravit; potem se pa spet javim (verjetno bo to sele jutri; ker ni mojga fanta doma da bi to na hitro zrihtal)
lp; u
Logiran
Yorki
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 468


WWW
« Odgovor #884 : nedelja, 03.04.2005 : 20:13:54 »

No ampak enkrat na dan pa dobi brikete, ceprav jih ne mara, se mi zdi da je to dobro za zobke, da malo grize.

Ce zelis, da kuza nekaj grize, mu kupi tiste posebne kosti, ki so kot "cigumi". Nekatere so iz nekih koz, se mi zdi... ne pa vse! So pa tudi ene taksne, ki so dobre za zobe in jih po malem tudi cistijo. Dobijo pa se tudi nekoliko trse palcke, priboljski, ki jih kuza lahko malo grize. Obstajajo pa tudi "mehkejse" palcke.

Lp, Metka
Logiran
Strani: 1 ... 54 55 56 57 58 [59] 60 61 62 63 64 ... 99   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Maltežan
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines