mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 20.10.2024 : 21:02:58

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Maltežan
Strani: 1 ... 31 32 33 34 35 [36] 37 38 39 40 41 ... 99   Dol
Natisni
Avtor Tema: Maltežan  (Prebrano 229161 krat)
0 članov in 19 gostov pregleduje to temo.
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #525 : sreda, 08.09.2004 : 20:01:32 »

V bistvu nima hujse oblike in ker se napadi pojavlja dokaj redko, smo se odlocili da bomo poskusili brez tablet, saj te zelo skodijo jetrom...
Bomo, preziveli ni hudega-pa vseeno Undecided

Lp,Pia
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #526 : četrtek, 16.09.2004 : 21:25:11 »

Da malo osvežimo tole temo... Wink Grin

Pia: Je tvoja stran končana???



Čaw
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #527 : ponedeljek, 20.09.2004 : 15:19:24 »

jessy:Ne ni se.

Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #528 : torek, 21.09.2004 : 16:13:02 »

jessy:Ne ni se.



Kdaj pa bo? Upam, da čimprej...  Wink Grin Grin
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #529 : sreda, 22.09.2004 : 19:41:16 »

jessy, ja tudi jaz resnicno upam, da bo...

Sem ravno kupila 7 litrov sampona ring5, ker mi ga vedno zmanjka Roll Eyes Tongue

Lp,pia
Logiran
sisi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 314


« Odgovor #530 : četrtek, 23.09.2004 : 18:05:31 »

Živjo!
Ring 5 je res fullll dober šampon.Tud jaz ga uporabljam!LP Grin
Logiran
_frutek_
novinec
*
Sporočil: 2


« Odgovor #531 : ponedeljek, 27.09.2004 : 22:58:56 »

Alo!V nedeljo grem po psičko Maltežanko,ki je stara 8 tednov,bila je že dvakrat cepljena,ima rodovniška starša,...Vpr. bi kak lahko vem da je s psičko vse vreju?
Zaj pa še bi proso če mi lahko svetujete,kak naj vzgajam psičko(da bi hodla ven na stran),kaj ji naj dajem za jest,kaj morem pazit pri vzgoji,prehrani,...če jo lahko vozim že zaj na sprehode(da se nebi prehladla),kak jo umivam in kdaj jo lahko začnem!Kkak jo naj navadim na česanje?v glavnem,svetujte mi,iz lastnih izkušenj,vsak nasvet bo mi prišo prav...........Hvala
Logiran
Rincy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.205


« Odgovor #532 : ponedeljek, 27.09.2004 : 23:31:59 »

_frutek_

čeprav nimam maltežana ti na nekaj vprašanj vseeno lahko odgovorim Grin
najprej ti čestitam za že skoraj novega člana (kmalu bo čisto tvoj) že na prvi pogled boš videl če je zdrava če se ji učke lepo svetijo(ima jasne oči) ne odstopa od igre drugih ni plašna lepi zobki , ušeska,..... (naj povejo še lastniki maltežanov Grin)

glede "lulanja" in "kakanja"
ven jo moraš voziti vsaj po vsakem obroku in tudi vmes (mlad kuža lahko zdrži cca. 2uri brez lulanja)
ko jo boš peljal ven in bo začela lulat jo pohvali z briketkom,.. isti naredi ko se "pokaka"

prehrana
če jo boš hranil z briketi glej mere na vrečki (ponavadi so napisane na hrbtni strani vreče) če jo boš hranil s kuhano hrano ti jaz ne znam svetovati ( moja bernka je brikete 1×na dan mlečni obrok tako da ne kuhamo veliko)
na začetku ne pretiravaj s sprehodi naj bodo kratki in umirjeni (lahko se samo igraš z njim na vrtu)
mislim da bi se prehladila samo če bi bila mokra ali pa če bi jo takoj s toplega postavil na zelo mrzel zrak (naj povejo še drugi) umivanje ni tako priporočljivo (prejšnji teden je v delu in dom pisalo da je bolje psa večkrat česati kot pa umivati)
česanja jo navadiš tako najprej ji pokažeš in "predstaviš" Grin krtačo in če je ne bo grizla jo pohvali ko jo češeš naj ima pri sebi kakšno igračko da se zamoti (moja ima "klobaso" igračo ki jo ima drugače samo za malo šolo in jo dobro zamoti)


počakaj še na mnenje tistih ki imajo maltežane jaz sem ti na približno povedala

pozdrav

Nina in Rina
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.405


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #533 : torek, 28.09.2004 : 07:20:30 »

_frutek_,

za zacetek bi ti moral na vsa tvoja vprasanja odgovoriti vzreditelj, ko bos sel po psicko.
Pred tem lahko preberes rubriko o prehrani, kjer veliko pise o tem, kako hranimo mlade pse, v rubriki o vzgoji pa najdes nasvete, kako nauciti psa lulanja zunaj.

Tudi branje naslednjih clankov ne bo odvec:
- Vzgoja se prične takoj - sobna čistoča
- Ko dobimo mladega psa v hišo...
- Prišel bo mladič
- Popotnica mladičkom ob odhodu iz legla
- ...

In, pisi slovensko.
Logiran

jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #534 : torek, 28.09.2004 : 18:13:24 »

Alo!V nedeljo grem po psičko Maltežanko,ki je stara 8 tednov,bila je že dvakrat cepljena,ima rodovniška starša,...Vpr. bi kak lahko vem da je s psičko vse vreju?
Zaj pa še bi proso če mi lahko svetujete,kak naj vzgajam psičko(da bi hodla ven na stran),kaj ji naj dajem za jest,kaj morem pazit pri vzgoji,prehrani,...če jo lahko vozim že zaj na sprehode(da se nebi prehladla),kak jo umivam in kdaj jo lahko začnem!Kkak jo naj navadim na česanje?v glavnem,svetujte mi,iz lastnih izkušenj,vsak nasvet bo mi prišo prav...........Hvala
No, najprej naj ti čestitam za (kmalu)novo pridobitev.  Wink Smiley

Kje pa boš kupil maltežanko? Bo z rodovnikom?
Logiran
_frutek_
novinec
*
Sporočil: 2


« Odgovor #535 : sreda, 29.09.2004 : 15:51:21 »

Po njo grem v ***.Za rodovnik ne vem če ga ima,starša ga imata,kaj bi ga moral imet?Drgače so psi v leglu živahni,imajo tudi potrdilo od živinozdravnika(o cepljenju,...).Lahko še mi kdo kaj svetuje glede nakupa,da me nebi vzel kakšno bolno psičko!!!In kakšno dokumentacijo bi naj psička imela?.hvala
Logiran
Rincy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.205


« Odgovor #536 : sreda, 29.09.2004 : 18:52:54 »

nebi mogel že prej vedeti da ima pes rodovnik ali ne?Huh? Shocked Shocked  če ti niso nič rekli ga verjetno nima ni nujno da ga ima če ga imata starša! si videl oba starša?? in njihove papirje (rodovnik, potrdilo o zdravih kolkih,..)


moje mnenje (naj še lastniki povejo kaj več)

lp Nina in Rina
Logiran
Anja_
novinec
*
Sporočil: 18


« Odgovor #537 : sreda, 29.09.2004 : 20:00:58 »

Če imata starša rodovnik in vzrejno dovoljenje, bi tudi mladiči morali imeti rodovnik. Svetujem ti da se pozanimaš o tem, saj je v Sloveniji veliko preprodajalcev, ki prodajajo mladiče kot pravijo  -rodovniških- staršev brez rodovnika, ki so kasneje nagnjeni k precejšnjim boleznim!!! Zahtevaj rodovnik, izberi pa psičko, ki je najbolj živahne narave in neboječa.
Kar se čistoče tiče, pelji psičko po vsakem obroku za nekaj časa ven, prav tako takoj zjutraj in zvečer pred spanjem. Ko se polula ji govori -pridna-. Hrani jo štirikrat dnevno, predlagam da z briketi, ko odraste pa dvakrat dnevno. Dobro je, da poje tudi čimveč sadja in zelenjave. Za mladiče so primerni briketi :
Eukanuba: Puppy&Junior small breed ,
Royal canin: Mini: Puppy
Glede sprehodov ne vem točno kdaj, umij pa jo takrat  ko bo umazana, raje čim kasneje, ker je tako baje bolje za dlako. Mislim, da so to stvari, ki bi ti jih morali povedati vzreditelji, če ti jih niso, mislim da nekaj ni vredu z njimi!!!
Umivaš jo tako, da jo najprej dobro prečešeš, da bo popolnoma brez vozlov. Potem jo postavi v kad, v katero lahko namestiš hrapavo podlago, da psički ne bo drselo. Z eno roko ji drži glavo gor in pazi da ne prideta voda in šampon v oči! Uporabljaj šampon za belo dlako in vedno ga dobro izperi, ker lahko poškoduje dlako. Na koncu jo zavij v brisačo, da ta vpije čimveč odvečne vode. Potem psičko postaviš tako, da leži postrani (to naj ti pokažejo vzreditelji), ter začneš s česanjem, vmes pa naj ti nekdo drži sušilec za lase (lahko kupiš tudi samostoječega) in psičko že med česanjem suši.
S česanjem ti predlagam da začneš že takoj, saj se mora psička navaditi.  Prečesati jo moraš vsak dan. Začneš s tem, da psičko zvrneš tako, da leži postrani na vodoravni podlagi -npr. na mizi. Nikoli ne česi suhe dlake, saj se suha dlaka zelo rada lomi. Del dlake najprej poškropiš z balzamom zmešanim z vodo( v razmerju 1:10) in nato počešeš s kovinskim glavnikom. Dlako razdeliš tako, da narediš navpično več delov, česati pa začneš pri glavi in spodaj: spredjo tačko. Pazi, da češeš do kože, saj se vozlji zelo radi naredijo tik ob koži. Končaš pri repu, jo obrneš okoli in ponoviš postopek na drugi strani. Na koncu jo postaviš tako da stoji pokonci in prečešeš še vrat in rep. Nazadnje narediš repek na vrhu glave.
Pri česanju bodi potrpežljiv in vztrajen, pomaga tudi, da se pomirujoče pogovarjaš z njo, če se bo bala.
Poleg vsakodnevnega česanja ji moraš tudi striči dlako na spodnjem delu tačk, nohte (kar ti priporočam, da ti nekdo pokaže oz. naredi namesto tebe, saj kužek zelo joka, če odstižeš preveč!!), čistiti dlako okoli oči in ušesa, umivati zobe ter delati repke na glavi, saj če pride dlaka v oči lahko to povzroči prekomerno solzenje.
Predlagam ti, da si izposodiš knjigo The maltese today, avtorice Vicki Herrieff, ki jo dobiš edino v knjižnici Šiška v Ljubljani. Napisana je sicer v angleščini, je pa polna informacij, ki te zanimajo.
Poleg tega moraš pred prihodom psičke imeti zanjo pripravljeni 2 posodi, košaro za spanje iz katere ne bo mogla sama splezati ven zaradi varnosti, hrano, mehke majhne igračke, da ji ne bo dolgčas, kovinski glavnik, krtačo, gumice, špangice, zobno ščetko in pasto za pse ... kasneje pa še: šampon, balzam, vrvico in ovratnico, ki ne bo vozljala dlake- najprimernejša je baje svilena...
Maltežanov ni preveč priporočljivo imeti v družbi zelo majhnih otrok, saj so občutljivi kužki, mali otroci pa še nimajo občutka in jih lahko npr. preveč stisnejo, zagrabijo za glavo itn. kar povzroči trajne posledice in strah.

Se strinjam z Rincy, tudi meni se zdi čudno tole z rodovnikom!!!

Lp, Anja
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #538 : četrtek, 30.09.2004 : 14:40:52 »

Kot prvo, mocno ti odsvetujem Eukanubo, saj pogosto obarva dlako(moj jo je imel in rezultat je se danes viden).
Psicka lahko ze takoj ko pride domov skopas. Priporocljivo je cimprej, da se navadi.

Vzreditelj ti mora ob predaji psa dati se:
-knjizico o cepljenju
-rodovnik
-kupoprodajno pogodbo(ta ni obvezna nekateri vzreditelji jo dajo, spet drugi ne)

zahtevaj tudi rodovnika obeh starsev ter pogled njunega vzrejnega dovoljenja(vsaj kopijo).

Ce te se kaj zanima smo ti na voljo za vsa vprasanja(lazje bo ce postavis vprasanja, saj tako ne bomo vse povprek pisali o negi in o vsem kar je bilo ze 100x napisano).

Lp,Pia
Logiran
Anja_
novinec
*
Sporočil: 18


« Odgovor #539 : četrtek, 30.09.2004 : 17:05:41 »

Pia: imaš prav glede Eukanube, se popravljam Wink Glede kopanja pa sem samo napisala kar mi je rekla ga. Ferlež, pa se mi zdi da imaš tudi ti prav. Najbolje, da kar ti napišeš kako je s tem, ker se res najbolj spoznaš, jaz sem napisala samo zato, ker dobi psičko že v nedeljo in se mi zdi, da je precej nepripravljen na njen prihod. Undecided Upam, da nisem naredila preveč napak. Smiley
Pa še eno vprašanje imam zate: ali si se slučajno kaj pozanimala o italijanskih specialkah za maltežane? Sem mislila iti to nedeljo na CAC v Vicenzo, pa se mi zdi, da bo bolj malo maltežanov, na telefon pa se ne oglašajo Huh

Lep pozdrav vsem, Anja
Logiran
Strani: 1 ... 31 32 33 34 35 [36] 37 38 39 40 41 ... 99   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Maltežan
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines