mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 21.10.2024 : 20:36:49

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Maltežan
Strani: 1 ... 66 67 68 69 70 [71] 72 73 74 75 76 ... 99   Dol
Natisni
Avtor Tema: Maltežan  (Prebrano 229394 krat)
0 članov in 17 gostov pregleduje to temo.
tjashybosty
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 122


« Odgovor #1050 : sobota, 10.09.2005 : 21:36:59 »

Ojla!

Lep pozdravcek vsem, Sia se je vrnila z morja, slikice morskega psa bodo v najkrajsem moznem casu Cheesy.

Glede repka: Nasa mala ga ima obcasno ze cisto na hrbtu, vcasih se malenkost cez Smiley... Sem pa malo zmigala njen 'zakrneli' repek, vsakic, ko se poceseva, jo dam se v 'stoj', popravljam dlako in drzim repek tako, kot bi moral biti. Potem ga nekaj casa se sama nosi tako, nato ga spet malo dvigne, pa ga da spet na hrbet... Ja, cas sem imela na morju, hehe Grin... Skratka sedaj sem zelo optimisticna in cakam nekega struckota, da poda svoje mnenje, vzrediteljica se namrec izogiba tej temi... Roll Eyes

Pozdravcek in pocohajte svoje kepice.
Logiran
Ozzy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 545


WWW
« Odgovor #1051 : torek, 13.09.2005 : 10:05:25 »

ce ko sprosceno hodi, nosi repek nad hrbtom, je to pravilno
Moj ga tudi ni ves cas, ce je bil slabe volje ga je cisto spustil, ce je bil vesel ga je dvignil in lajal...ko pa je bil normalen, ali ko je tekel, hodil...no vecino casa ga je imel na hrbtu in to ze od malega...
drzim pesti, da se bo res uredilo in kar tako naprej vztrajno s popravljenjem - ce pomaga suoper Wink
Logiran
ella
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 303


« Odgovor #1052 : sreda, 14.09.2005 : 17:51:20 »

ojla!
Naša ga ima tudi večinoma na hrbtu....

Danes se je Lota KONČNO opogumila in zdaj zna priti po stopnicah(v hiši) gor in dol...Grin
Včeraj ji je uspelo čez cele stopnice priti dol, danes se ja pa še gor "povzpela". Cheesy

Saj drugače gre po vseh stopnicah, samo tukaj doma se je bala....(najbrž ji je drselo)...
A vaši maltiji hodijo po stopnicah?

lp ella
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #1053 : sreda, 14.09.2005 : 19:09:48 »

Jaz mojemu Bingotu nisem dovolila hoditi po stopnicah, kar precej časa. Tako da se tudi v pasji šoli čez tiste stopničke ni upal... Grin Cheesy Nekje pri 9mesecih, pa sem ga pričela navajati na stopnice.
Logiran
ella
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 303


« Odgovor #1054 : sreda, 14.09.2005 : 20:40:23 »

Naša je ravno prej "dirkala" po stopnicah dol, navzgor ji pa dela še malo težave...no važno da je šla vsaj enkrat... Wink

Aja, še to: s katerimi konzervami hranite maltežančke, če jim daste konzervo...mami je danes kupila Cezar konzerve, pa me zanima če so v redu za maltežana(če kaj vplivajo na dlako in podobno)?  Huh

lp
Logiran
¤ŁoU¤
otrok do 14 let
*
Spol: Ženska
Sporočil: 21


« Odgovor #1055 : sreda, 14.09.2005 : 20:45:19 »

hey! moja prijateljica se zanima za nakup maltežana tak da mene zanima vse o njih ker če povem po resnici nimam pojma o tej pasmi! pa zanima me če kdo ve če je kje kako leglo ali pa še bo? no v glavnem vse informacije so dobrodošle!!!

lp, KaJa
Logiran
ella
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 303


« Odgovor #1056 : sreda, 14.09.2005 : 20:57:45 »

Uf, zelo veliko je že napisano ampak na kratko:

maltežani so eni krasni kužki, s krasnim karakterjem, katerih dlaka potrebuje veliko nege: česanja vsaj enkrat na dan , kopanja na 7-14 dni(razen če je pes že prej umazan seveda), posebno nega pa potrebuje tudi dlaka okrog oči, saj se maltežanu zelo solzijo oči.  Wink

***

Drugače pa trenutno ne vem za nobeno leglo...

Najbolj da se obrneš(oz. tvoja prijateljica) na gospo Marijo Ferlež...mislim da je njena telefonska nekaj strani nazaj... Wink

lp
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #1057 : sreda, 14.09.2005 : 21:56:18 »

Naša je ravno prej "dirkala" po stopnicah dol, navzgor ji pa dela še malo težave...no važno da je šla vsaj enkrat... Wink

Aja, še to: s katerimi konzervami hranite maltežančke, če jim daste konzervo...mami je danes kupila Cezar konzerve, pa me zanima če so v redu za maltežana(če kaj vplivajo na dlako in podobno)? Huh

lp


Konzerve ti odsvetujem, razen mogoce malce(za vzorec), ce jo zmesas med brikete, da raje je. Gledati moras da imajo konzerve cim vec mesa(okrog 90%), konzerve kot so Cesar in podobno pa vsebuje le okrog 15 % mesa, ostalo so le konzervansi in same nezdrave stvari(zmeljejo kar jim ostane in zmesajo med konzerve). Drugace so briketi veliko bolj zdravi in ti predlagam, da konzerve dajes le obcasno, pa se to ne kot celoten obrok Wink
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #1058 : četrtek, 15.09.2005 : 08:15:18 »

Za tako malega psa si mirno lahko privoščiš tiste nekaj gramov mesa I klase ,za barf sistem ali kuhanje, če mu želiž malo popestriti življenje in prehrano.
Pa tudi kavliteni briketi za male pasme so dobra odločitev.
Konzerve niso za nobenega psa dobre, še najmanj za male pasme, saj vse vsebujejo sladkor,njihova vsebina pa se obilo lepi na zobe- male pasme pa so že itak nagnjene k problemom z zobmi in dlesnimi.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #1059 : četrtek, 15.09.2005 : 09:24:11 »

Jaz osebno pa mislim, da ni čisto nič narobe, če kuža je tudi konzerve...preden se kdo zapiči, naj ponovim, da sem rekla TUDI, ne pa samo. Tole pretirano nagnenje k briketom meni še vedno ni jasno ampak OK.

Jaz svojega Maltežana hranim z konzervami - ampak samo kvalitetnimi!!! (Royal Canine in ostale), ter kuhano hrano (prilagojeno, posebej za njega). Kuža si lahko zobke očisti tudi na druge načine, ne samo z briketi (posušene kosti, ki jih kupiš v specializirani trgovini za živali, umivanje zobkov...).

Moj mali nikoli ni jedel briketov, pa naj povem, da je imel zobni kamen pucan samo enkrat v življenju in to je bilo letos, ko je star 13 let.

Maltežan potrebuje ogromno nege...dolga dlaka mora biti razčesana in negovana, da pride do izraza vsa lepota Maltežana. Potrebno je redno razčesovanje dlake, da se le ta ne zavozla. Posebno nego potrebuje tudi predel okoli očk, saj je se Maltežanom solzijo oči, kot ti je že povedala Ella...vse to je sicer napisano, samo do zdaj je še vsak lastnik Maltežana rekel, da si pa TOLIKO nege predno je kupil Maltežana vseeno ni predstavljal Grin Cheesy. Toliko v opozorilo tvoji prijateljici  Wink

So pa to čudoviti kužki z naravnost enkratnim karakterjem, kateri te zasvojijo v prvi minuti ko ga pogledaš  Smiley



LP,
Diana
Logiran
tjashybosty
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 122


« Odgovor #1060 : četrtek, 15.09.2005 : 12:36:04 »

Pa puljenje dlakic iz uses, strizenje krempljev, dlake okoli ritke in okoli spolovila... Pa veliko sprehodov, ker so energijske bombe... Pa OGROMNO crkljanja, ker so taki 'nezkoti', pa delanje copkov, pa redno pregledovanje koze, da se klop, ki ga je kuza mogoce dobil na sprehodu ne more prevec 'udomaciti'... In tako naprej... Wink

Pia: Cezar ima se manj mesa...4% Angry Pa Pedigree in ostala hrana v nasih trgovinah prav tako, izjeme so mesane konzerve, kjer je vsebnost nekako duplirana. 15% jaz zal se nisem nasla pri nas... Zato veselo kuhamo in veselo jemo, ce pa se kdaj zgodi, da mi iz takih ali drugacnih razlogov ni uspelo kupiti mesa in mi ostane edinole bencinska in kaka vrecka, konzerva, se pa moja mala samo namrdne in me pogleda v stilu: A si ti mal...? Pa ja ne mislis, da bom to jedla?? Grin Roll Eyes Saj ima prav...

Pozdravcek vam in vasim kepicam Wink
Logiran
ella
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 303


« Odgovor #1061 : četrtek, 15.09.2005 : 15:22:09 »

ojla!

Citat
Konzerve ti odsvetujem, razen mogoce malce(za vzorec), ce jo zmesas med brikete, da raje je. Gledati moras da imajo konzerve cim vec mesa(okrog 90%), konzerve kot so Cesar in podobno pa vsebuje le okrog 15 % mesa, ostalo so le konzervansi in same nezdrave stvari(zmeljejo kar jim ostane in zmesajo med konzerve). Drugace so briketi veliko bolj zdravi in ti predlagam, da konzerve dajes le obcasno, pa se to ne kot celoten obrok
Ja,saj Lota ne dobi velikokrat konzev.... Wink

 Shocked:o Shocked Samo toliko procntov mesa imajo.  Shocked Shocked Shocked Jaz sem pa mislila da so to ene kvalitetne konzeve, ker jih vsi ful hvaljo.  Angry Shocked Shocked Roll Eyes O joj... Roll Eyes  Angry

Sem pa Loti zadnjič kupila Hills  konzervo in jo ima ful rada. Cheesy Cheesy Je jedla ko nora...sem mislila da bo v hrano padla .  Cheesy

lp in hvala za odgovore.  Wink
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #1062 : četrtek, 15.09.2005 : 17:33:55 »

Jaz sem nasla 15% mesa na enih poceni Italijanskih konzervah, ki jih imam doma Roll Eyes Tongue
Drugace pa ima Belcado 90 % mesa(se mi zdi), prav tako kvalitetne konzerve recimo Hills itd.
Bi pa jaz rajsi skuhala meso psu in dodala kaj zraven, kot primesala konzervo...
Logiran
ella
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 303


« Odgovor #1063 : četrtek, 15.09.2005 : 19:08:46 »

ja, saj naša ne dobi velikokrat konzerv(na začetku jih sploh ni jedla)ampak včasih, pa prav pridejo(ko npr. nimaš časa za skuhat nekaj za zaraven briket...)

lp
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #1064 : petek, 16.09.2005 : 12:04:28 »

Drugace pa ima Belcado 90 % mesa(se mi zdi), prav tako kvalitetne konzerve recimo Hills itd.

Ja Belcado ima sigurno 90% mesa (se mi zdi da še več), jih je imel moj nekaj časa rad...zdaj se navdušuje nad RC..čeprav mu je še vedno osnova kuhana hrana...konzerve so zasilni izhod... Wink

LP,
Diana
Logiran
Strani: 1 ... 66 67 68 69 70 [71] 72 73 74 75 76 ... 99   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Maltežan
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines