mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 21.10.2024 : 14:21:17

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Maltežan
Strani: 1 ... 62 63 64 65 66 [67] 68 69 70 71 72 ... 99   Dol
Natisni
Avtor Tema: Maltežan  (Prebrano 229328 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #990 : torek, 14.06.2005 : 18:31:37 »

Živjo!
Samo toliko o boleznih - predvsem pasemski psi imajo že prirojene dedne napake. Ne vem kako bi nek mešanček (npr. med maltežanom in čivavo) lahko imel prirojene dedne napake maltežanov, če pa ni čistokrven.
Samo toliko...."Mesanec" med Civavo in Maltezanom se imenuje KRIZANEC. Krizanci veljajo za to, da so se bolj podvrzeni raznim boleznim in obolenjem, kot mesanci.
Ostalo pa mislim, da bo napisala Mel Cheesy Grin Grin
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #991 : sreda, 15.06.2005 : 00:27:15 »

Živjo!
Samo toliko o boleznih - predvsem pasemski psi imajo že prirojene dedne napake. Ne vem kako bi nek mešanček (npr. med maltežanom in čivavo) lahko imel prirojene dedne napake maltežanov, če pa ni čistokrven. Jaz mislim da so tudi mešančki lahko zdravi, včasih še celo bolj kot pasemski. Pa da ne boste mislili da podpiram vse to preprodajalstvo, saj sem tudi jaz tako dobila svojo maltežanko in imam nekaj problemov z njo. Vendar pa imamo doma pri starših - če bi se temu lahko tako reklo - čistokrvnega mešanca pa nima nobenih problemov.
lp, u

Mislim, saj ne vem ali je vredno komentarja ali ne, ampak vseeno...

Zakaj naj bi bili po tvojem mnenju mešančki bolj zdravi kot pasemski psi? Prosim predloži mi link ali karkoli na to temo in me prepričaj..Ker me res zanima, zakaj hudiča ljudje to še vedno verjamete? Roll Eyes

Seveda da so bili ljudje včasih mnenja da so mešančki bolj zdravi kot pasemski psi..Ker se jih nikoli ni pregledovalo v takem obsegu kot pasemske pse..In seveda ni bilo obolenja ledvic, jeter..Kdo pa je skrbel za vaške potepuhe? Kdo jim je pregledoval kri? Slikal komolce? Kolke? Itd...
In zato so mešančki bolj zdravi?? Ko se jih bo sistematično pregledovalo v takem obsegu kot pasemske pse (če bi to sploh bilo izvedljivo) bi bilo kaj hitro očitno, da lahko tako eni kot drugi fašejo erlihijo, obolenja jeter ali ledvic...

S tem ko so ljudje začeli bolje skrbeti tudi za mešančke, se je kaj hitro podrlo tudi napačno prepričanje o najbolj zdravih psih-mešančkih...Če nečesa ne iščeš, potem tudi ne najdeš...Kar pa ne pomeni da ne obstaja.

Mi lahko prosim še napišeš kaj je ČISTOKRVNI MEŠANEC?

Me veseli da vaš kuža nima problem in upam da bo tako tudi v prihodnje...zagotovo pa ni to zaradi tega, ker je mešanček Wink

O križancih in mešancih pa je že Pia razložila... Wink

LP Wink,
Diana





Logiran
feminine
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 107


« Odgovor #992 : sreda, 15.06.2005 : 23:22:32 »

Mali Timi ima nove lastnike, ki ga že pričakujejo. Jutri ima še kontrolo pri veterinarju. Hvala za skrb.

Živjo

Tukaj Timijeva nova lastnica Smiley Včeraj je prispel k nam v Ljubljano in je pravi pikec. Ta teden greva k "frizerju", da se znebiva vseh vozličkov in ostalega, oglasila se bova še pri veterinarju. Tukaj je nekaj slik, slikane so danes pred doooolgim popoldanskim sprehodom (na katerem se je pošteno znorel in umazal, zdaj po kopanju pa leži kot klada Cheesy ):

http://www.moj-album.com/album/573886/

lp
f.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #993 : sreda, 15.06.2005 : 23:27:53 »

Ojla feminine,

sem vesela da si se oglasila tudi tukaj Wink...in hvala za slikce..

Vidim da se je mali že udomačil Cheesy Cheesy Super!!! Cheesy Priznaj, vi ste pa tudi že čisto zaljubljeni vanj a ne? Grin Grin

Uživajte pa daj malemu enga  Kiss še od mene Wink

LP,
Diana
Logiran
feminine
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 107


« Odgovor #994 : sreda, 15.06.2005 : 23:51:02 »

Smiley Ja, res smo se zaljubili vanj, prelepa kepica je. Tudi našega alergika je čisto osvojil; čeprav mu v njegovi bližini precej draži dihala, mu vseeno nameni čohljajček ali dva, Timi pa obvezno poljubček da nazaj Cool S kunčkom se še ni spoznal, ker se ga mali precej boji  Sad

Timi vrača poljubček Wink



Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #995 : sreda, 15.06.2005 : 23:56:41 »

Ja, sej vem da se jim ne moreš upret Grin...Jih kregaš in ko ti namenijo tisti žalostni pogled črnih očk izpod bele dlake...se stopiš Grin Roll Eyes

LP,
Diana
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #996 : četrtek, 16.06.2005 : 14:22:49 »

feminine, super, da si se oglasila tudi tukaj. Wink Pa pridruži se nam še na kakšnem srečanju.

Ko pa prideta od obiska frizerja, pa ga le pofotkaj in nam ga pokaži v novem 'stilu'.... Cheesy
Logiran
tjashybosty
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 122


« Odgovor #997 : četrtek, 16.06.2005 : 19:51:52 »

Feminine, najprej pohvala, ker si vzela Timija k sebi, prepričana sem, da mu bo zelo lepo in, da ga tudi noben avto ne bo povozil. Boš videla, kako hitro se bo navezal nate in ti bo zelo zelo hvaležen, ker mu nudiš topel in ljubeč dom. Daj, pridi še na naš forum - narejen posebej za bele kepice - na ***, pa prav tako, kot je rekla jessy, pridruži se nam na kakem srečanju.

LP, Tjaša&Šia

p.s. pa še slikic!!!!
Logiran
tjashybosty
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 122


« Odgovor #998 : četrtek, 16.06.2005 : 22:17:30 »

No ja... Pozna se, da sem bila kar nekja časa offline - pa smile, kjer barvam paše sem;)
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #999 : četrtek, 16.06.2005 : 22:23:36 »

Glavno da si nazaj Wink

Pa čakamo na slikice od Šie...

LP,
Diana
Logiran
rubi
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 15


« Odgovor #1000 : torek, 21.06.2005 : 11:25:16 »

Zelo si želim imeti maltežana. Najprej sem ga hotela kupiti brez rodovnika, pa ste me prepričali, da rodovnik ni samo nepotreben papir. Smiley
Danes sem govorila z go. Marijo Frlež in mi je rekla, da pri njej verjetno še kar nekaj časa psa ne bom mogla dobiti. Pa me zanima, če ga je možno dobiti še kje drugje ali pa mogoče v tujini?
Rekla mi je tudi, da stanejo 200.000 sit, jaz pa sem upala, da bo malo manj (sem študentka in verjetno razumete, da mi ni tako lahko dati toliko denarja, ampak sem pa pripravljena dati toliko, če ne bo druge možnosti). A je možno kje dobiti kužka, ki bi bil malo bolj poceni?

LP
Logiran
JanaO
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 23


« Odgovor #1001 : torek, 21.06.2005 : 16:01:56 »

nebo blo mozno kupiti maltezana pri njej?  Undecided skoda,res bi ga rada kot ti mel,ne glih za 200 tisoc :p
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #1002 : torek, 21.06.2005 : 22:51:38 »

Pokličite na Slovenski klub za pritlikave pasme Sloveniji, pa vama bodo dali podatke o leglih. Wink
Logiran
Ozzy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 545


WWW
« Odgovor #1003 : sreda, 22.06.2005 : 08:58:29 »

Z nekatrimi vzreditelji pa se da zmenit tudi za solastnistvo in tako pride kuza ceneje, je pa res, da si potem zavezan da izpolnjujes dolocene pogoje, ki ti jih vzreditelj postavi (razstave, legla...)
Zadnje case tudi ceski in slovaski kuzki niso vec tisto kar so bili vcasih in se najde tudi zelo dobre in kvalitetne vzreditelje, pa se cene so nizje kot drugot. Seveda je boljse kupit v Sloveniji od nasih vzrediteljev, ampak ce ne bo druge, se splaca pogledat tudi po internetu za kaksne taksne vzreditelje in navezat stike.
Logiran
mark
novinec
*
Sporočil: 4


« Odgovor #1004 : sreda, 22.06.2005 : 11:02:45 »

Rubi,
200K je res veliko denarja. Še posebej za študente.  Shocked
In za to dobimo eno majhno kosmato kepo. In stroškov še ni konec. Pa drugo cepljenje, pa tretje cepljenje, pa ...
Hja, ljubezen pač ni poceni.
Ampak nekako se mi zdi, da sem imel kot študent več denarja (oziroma mnogo manjše potrebe) kot pa kasneje.
Zanimiv je tudi pogled z drugega zornega kota.

lp
mark
Logiran
Strani: 1 ... 62 63 64 65 66 [67] 68 69 70 71 72 ... 99   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Maltežan
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines