mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 20.10.2024 : 01:56:12

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Maltežan
Strani: 1 ... 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 ... 99   Dol
Natisni
Avtor Tema: Maltežan  (Prebrano 228826 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #300 : sreda, 28.04.2004 : 22:36:55 »

Ojla milly(in drugi seveda Wink )!

Ja, posvetuj se z veterinarjem, če ima očke res tako zelo umazane in solzne. Moj kuža se tudi solzi, samo ne toliko.
Jean-Peau ovo tekočino se dobi večinoma na razstavah, pa tudi v kakšni pasji trgovini.
Moj je bil že pri vzrediteljih 2× skopan. Ni mu ravno fajn(no, upam, da bo to kmallu drugače) ampak tečen pa tudi ni(ne šprica).
Trogine: ZooPreis, Zootick, Zoo Aler, Daša....
Če bo imel kuža dlako ostriženo, čopek ni obvezen. Če pa ga ne boš strigla, pa je dobro, da mu narediš čopek.
Moj kuža je tetoviran in ima čip. Ker je tvoj kuža nerodovniški(torej tudi ni tetoviran) bo bil čipiran ob cepljenju proti steklini.
A misliš hrano Belcando? O njej si lahko prebereš tukaj.  Wink

Mincy- kaj tvoj kuža že hodi po stopšnicah?  Shocked Shocked
Kdaj so vaši maltežani začeli hoditi po stopnicah? Kdaj so lahko prišli na posteljo sami? Huh


Lp
Logiran
Vanessa
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 32


« Odgovor #301 : sreda, 28.04.2004 : 23:51:02 »

no,jaz imam tudi maltežančka.Kliče se pa Lucky Grin Zdaj ima že 1 leto in 2 meseca(meni pa se še vedno zdi,da ima 5 mesecev Tongue).Na tem forumu pa imamo veliko ljudi maltežančke Grin Tongue
Logiran
Milena
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 10



« Odgovor #302 : četrtek, 29.04.2004 : 10:03:43 »

Zivjo!

Resnično hvala za vso pomoč. Zdaj pa se je pojavil nov problem in me je kar groza. Moj Jon je začel namreč ''naskakovati'' (oz ne vem kako se temu reče) svoje plišaste igračke. Zadnjič sem tu na forumu prebrala, da je to zelo narobe. Kaj naj naredim, zakaj je do tega prišlo? Kako ukrepati ko  začne to početi. Naj še povem, da to počne med igro, po nekaj časa ko se zelo razživi in igra s svojo igračko. Star je 8 tednov, kako je to mogoče, a delamo mi kaj narobe? Prosim pomagajte!

Veliko sončka
Milena
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #303 : četrtek, 29.04.2004 : 14:27:12 »

Zivjo!

Resnično hvala za vso pomoč. Zdaj pa se je pojavil nov problem in me je kar groza. Moj Jon je začel namreč ''naskakovati'' (oz ne vem kako se temu reče) svoje plišaste igračke. Zadnjič sem tu na forumu prebrala, da je to zelo narobe. Kaj naj naredim, zakaj je do tega prišlo? Kako ukrepati ko  začne to početi. Naj še povem, da to počne med igro, po nekaj časa ko se zelo razživi in igra s svojo igračko. Star je 8 tednov, kako je to mogoče, a delamo mi kaj narobe? Prosim pomagajte!

Veliko sončka
Milena

Moj kuža tudi naskakuje. In sicer plišasto igračko, ali pa majhne blazine.  Lips Sealed Sad
Kaj naj naredim, da bo nehal?  Huh


Lp
Logiran
sisi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 314


« Odgovor #304 : četrtek, 29.04.2004 : 16:46:59 »

Zivjo!
Tud moja naskakuje plisaste igrace a me to ne skrbi prevec saj vse skupaj izgleda bolj kot igra.Ne vem zakaj bi bilo to posebej narobe ,ali pa tudi jaz se s tem ne obremenjujem .Upam pa ,da v naslednji fazi ne bo naskakovala ljudi.Oziroma nog ljudi  Tongue saj za kaj drugega ni dovolj velika. Grin.Milly mislim ,da ni nic narobe tako ,da se pomiri.LP Wink
Logiran
sisi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 314


« Odgovor #305 : četrtek, 29.04.2004 : 16:49:34 »

O se to vesela sem ,ker se druzina maltezanov vztrajno veca!Zato lep pozdrav vsem skupaj Wink Grin.
Logiran
Vanessa
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 32


« Odgovor #306 : četrtek, 29.04.2004 : 17:48:08 »

moj Lucky pa je nekaj časa naskakoval mojega muca Mikija! Shocked Undecided Grin Pa sej ga ne več... Grin
Logiran
sisi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 314


« Odgovor #307 : četrtek, 29.04.2004 : 19:22:00 »

 Grin Grin Grin tvoj Lucky je res velik lumpek Wink Grin
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #308 : četrtek, 29.04.2004 : 19:45:45 »

Ojla!

Zmanjkalo nam je briket....  Lips Sealed Undecided Tongue

Imam sicer pedigree junior, vendar mu ne bi rada dala teh briket.
Kaj mu dam lahko danes za obrok? Spomnite se kej.....
mam čas in mu lahko kuham...   Cheesy

Lp
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #309 : četrtek, 29.04.2004 : 20:42:31 »

jessy:Predlagam ti makarone,meso(lahko hrenovke narezane na koscke,puranje pusto meso ali kaj podobnega),zlico olivnega olja ter malo korenja(ne prevec ker mu lahko obarva dlako)in druge zelenjave!Pa raje mu ne dajaj Pedigree-ja...

Glede naskakovanja.Ko zacne mlad pes naskakovati to pomeni,da je pac spolno zrel oziroma,da dozoreva.Lahko ga pustite ni nic narobe dokler....dokler ne bo zacel naskakovati vasih nog in rok.Takrat recite ne in ga ignorirajte,ce se igrate prekinite igro in recite ne.Vendar ga ne kaznujte saj je to odvisno tudi od nagona in ne od psa samega oziroma od ubogljivosti-poslusnosti.

Super,da se nase stevilo veca Wink Ce ima se kdo kaklsno vpr. naj vprasa Smiley

lp
Logiran
nasty99
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 58


« Odgovor #310 : četrtek, 29.04.2004 : 21:29:49 »

Kako naj našega maltežančka starega 8 mesecev naučimo,da bo lepo hodil ob nogi in,da ne bo vlekel Huh
Ker pa naš pes nič nič ne uboga nimam pojma kako ga naj sploh kaj naučim!?!?!Živimo v bloku in kadar ga peljem na travo gre še lepo s POVODCEM,ker drugače bi zbežal.Poznamo pa eno,ki ima maltežana starega 5 let in gre lepo brez povodca na sprehod 8)in to bi jaz rada naučila našega lepega kužega  :)ampak kako sram?

HVALA VSEM ZA NASVETE Cool

 ::)Nasty99 Roll Eyes
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #311 : četrtek, 29.04.2004 : 21:47:16 »

nasty999999:Ce pes povlece povleci nazaj,ce povlece mocneje povleci nazaj,tako se bo naucil,da ne bo vlekel .Od 8 mesecev starega psa ne mores pricakovati,da bo ze znal poleg ob nogi-imej ga na kratki vrvici in upostevaj to,da ce povlece povleci nazaj,ter mu govori poleg potem ga pohvali in pusti,da se igra s psi itd.

Definitivno,ce psa ne spuscas predlagam za zacetek Flexi.Psa navadi,da pride ce ga poklices k tebi tudi ce so drugi psi okoli,tako ga bos lahko za zacetek spuscala vsaj v parkih in podobno.

Moj pes na sprehodu nikoli ni privezan in hodi zraven mene brez vrvice,zna pa tudi poleg tako,da greva lahko tudi cez prometne ceste.Aja,pa naucila sem ga da e na robu plocnika ustavi-to lahko naucis tudi ti svojega-toplo priporocam Cool
Ampak,kot pravim od 8 mesecev starega psa ne mores pricakovati tega,da bo vse znal in brezhibno ubogal.

lp,pia

P.S:Poklici gospo *** gospa vodi tecaje solanja psov v pasji soli Svrk(sola za majhne pasme),predlagam ti da se vpises Wink

lp,pia
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #312 : četrtek, 29.04.2004 : 22:33:27 »

Nasty99:
učenje vaje poleg:
http://www.mojpes.net/forum/index.php?board=6;action=display;threadid=316

pia: a za psa je dobro, da zna tudi, če hodi poleg, tudi če ni privezan? A o zna Kajko? Kako pa si ga naučila, da počaka na pločniku?


Lp

Logiran
Milena
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 10



« Odgovor #313 : petek, 30.04.2004 : 10:55:18 »

zivjo!

Še na temo naskakovanja...

Nekje sem prebrala, da so za to krive plišaste igračke in, da se mu s tem naskakovanjem dviguje samozavest in postane bolj agresiven in neubogliljiv. Je to možno? Včeraj sem mu potem vzela plišaste igračke, ostale pa pustila, pa mi je tako hudo, ko je zdajle sam in jih mogoče pogreša, posebej eno, ki je taka kot on in jo ima od prvega dne, ko je pri nas?
Kaj mislite, je možno, da teorija drži.

veliko sončka
milena
Logiran
Vanessa
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 32


« Odgovor #314 : petek, 30.04.2004 : 16:17:55 »

hm...ne bi vedla.Moj pes ne naskakuje plišastih igrač...Samo grize jih.Je pa res,da je bolj agresiven kot včasih.
Logiran
Strani: 1 ... 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 ... 99   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Maltežan
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines