mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 27.09.2024 : 03:42:20

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Maltežan
Strani: 1 ... 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 ... 99   Dol
Natisni
Avtor Tema: Maltežan  (Prebrano 227825 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #210 : torek, 16.03.2004 : 20:57:19 »

jessy:Dvomim,da jo bodo imeli,lahko pa se zmenive in ti jo kupim v tujini,ko bom sla spet na kaksno razstavo(v Gradzu so jo imeli) Wink

Aja pa ne vem,ce bo tako posreceno,ce jo doma naredite,saj ne bo prenosljiva(ne boste je mogli vzeti s sabo na razstave).

lp,pia
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #211 : torek, 16.03.2004 : 21:34:45 »

Ja, sej, ampak 30 000 SIT je pa že mal preveč.  Undecided

Mi imamo eno zložljivo mizo, pol bo pa oči še kej naredu s tistim za ga privezat(al neki tazga).  Wink Grin

LP, jessy
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #212 : četrtek, 18.03.2004 : 20:34:42 »

jessy:Ja samo se splaca,ker je majhna nastavljiva in enostavna za cesanje pa se dovolj je velika Wink

Tisto za privezati pa ne rabis nujno oz. se lahko dokupi tudi na razstavah Wink

lp
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #213 : četrtek, 18.03.2004 : 21:41:57 »

A je pol navadna zložljiva miza v redu?  Huh Roll Eyes
Logiran
sisi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 314


« Odgovor #214 : petek, 19.03.2004 : 13:39:28 »

Živjo!
Pia_in_co vidim ,da zelo veliko veš o maltežanih zato mi mogoče lahko daš nasvet.Mojo maltežanko na sprehodu ne morem spustiti,da bi hodila brez da je na povodcu .Skače iz pločnika dol in bi šla pod prvi avto ki bi pripeljal mimo.Razmišljala sem da bi jo odklenila kje na samem in jo učila kako mora hoditi a se bojim ,da bi pobegnila ograjenega prostora pa tudi nimam kje na razpolago.Razmišljala sem o mali šoli a pri nas nimamo male šole za male pse Ljubljana pa je tako zelo daleč. Ker pasmo dobro poznaš imaš mogoče kakšen nasvet.Hvala!
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #215 : petek, 19.03.2004 : 19:39:09 »

sisi:Maltezani so zelo hitro ucljivi psi ceprav velikokrat nekateri prehiperaktivni in tudi veliko lastnikom se z njimi ne da ukvarjati,kar je velika skoda Lips Sealed Undecided

Kot prvo se vsako ucenje zacne na vrvici,najprej nauci psico,da na klic pride.To naredis tako,da imas pri sebi vedno priboljsek(naj bo to nekaj,ki ima psica RES rada recimo skuhana narezana hrenovka).Psicko vedno ko poklices nagradis da je prisla k tebi.
Ko bo to znala jo nauci tako,da jo poklices,pripnes in nagradis.Vendar je ne smes vedno ko pride k tebi pripeti,kdaj jo samo poklici in nagradi ter nato pusti da hodi po svoje;)

Naslednji korak je tudi vaja poleg.Z navadno vrvico ( ne flexijem) in ovratnico jo daj na kratko tako,da bo hodila poleg,ce bo psica vlekla jo rahlo potegni nazaj(nikoli ji ne pusti,da te vlece) in ji reci poleg.Ko bo psica po nekaj casa tako hodila jo pohvali,nagradi pripni na flexi ali jo spusti in ji pusti,da hodi po svoje,cez nekaj casa pa vajo spet ponovi Wink

Potem probaj te vaje brez vrvice na ograjenem prostioru(kaksnem vrtu),probaj tudi tako,da na obisk povabis kaksnega psa,ki ga poznas psicka naj se igra in jo nato poklici,ce pride jo mocno pohvali.

Z nekaj potrpezljivosti ti bo to zagotovo uspelo Wink

jessy:Ja meni se se vedno zdi,da navadna mizica ni dopsti velika in tvegas bolecine v krizu Grin Grin ::)Ker ce psa rihtas cca. 1-2 uri zna biti to problem Roll Eyes...

lp
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #216 : petek, 19.03.2004 : 19:53:08 »


jessy:Ja meni se se vedno zdi,da navadna mizica ni dopsti velika in tvegas bolecine v krizu Grin Grin ::)Ker ce psa rihtas cca. 1-2 uri zna biti to problem Roll Eyes...

lp

No, tiste mizice še nisem videla.  Grin Grin Grin

Mislim pa, da bi bila kar dobra.  Wink
Logiran
sisi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 314


« Odgovor #217 : petek, 19.03.2004 : 20:32:36 »

Ojla!
Pia moja psička pride na ukaz k meni  tudi poleg skoraj že obvlada a problem v skakanju se pokaže ,ko ji dam prosti flex .Ja mislim ,da imaš prav in nama manjka samo še nekaj vaje in bo.Popolnoma se strinjam z tabo,da kužka rabiš vzgojit in maltežani se hitro učijo.Saj moja psička obvlada kar nekaj stvari  ;)recimo pleše,se vsede,prostor ,da lepo taco to je desna taca,da taco to je leva taca,da lubčka, itd.,da se ne bom preveč hvalila.Cukrčki kaj ne Wink  Grin.Hvala  za nasvet in upam ,da se vidimo v Ljubljani ,seveda če  te najdem z tvojim cukrčkom.Se že veselim.Baj
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #218 : sobota, 20.03.2004 : 20:12:33 »

sisi:Ja vaja dela mojstra,tako pravijo Grin Wink Saj midva bova verjetno zacela trenirati dog dance,ravno zdaj sestavljam "koreografijo" Grin Grin Roll Eyes

Ja naju ne bo tezko zgresiti,bova pri stojnici Purina ali pa v ringu kjer sodijo BC-je in Avstralce ;)Poleg tega maltezanov ne bo ravno veliko,jaz pa bom itak nosila znacko(z nickom) Wink

lp
Logiran
sisi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 314


« Odgovor #219 : ponedeljek, 22.03.2004 : 12:30:59 »

Živjo!
Pia veš čistonikoli še nisem bila na ogledu kakšne razstave  sram zato mi prosim povej kdaj moram biti na razstavi ,da bom lahko pogledala malo na okoli in dobila kakšne informacije .Ali se mogoče da kaj kupiti za maltežane ,to mislim kaj takega kar pri nas ni možno dobiti .LP  Grin
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #220 : ponedeljek, 22.03.2004 : 13:32:01 »

Ojla sisi!

Na razstavi bodi čim bolj zgodaj. Za maltežane se da veliko dobiti. Kakšne mašnice, kvalitetne šampone in balzame, hrano, razstavljalne mizice... Roll Eyes Smiley

Tudi jaz bom prišla na CACIB Ljubljana. Wink
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #221 : torek, 23.03.2004 : 16:21:36 »

sisi,razstava se zacne mislim,da ob 9.30(sojenje)prihod razstavnih psov je ze prej.Razstava traja do okoli 17.00(ocenjevanje pasem je ponavadi do nekje okolui 13.00 nato pa sledi defile Wink

Sojenje maltezanov bo v nedeljo.Razstava pa poteka na Gospodarskem razstaviscu v Ljubljani.

Ce te se kaj zanima vprasaj Wink
lp,pia
Logiran
sisi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 314


« Odgovor #222 : torek, 23.03.2004 : 23:13:06 »

Živjo!
Če bi  prišla okoli 11 ure ali bi bilo prepozno za ogled vseh pritlikavih pasem in za kakšen klepet. Wink.LP
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #223 : torek, 23.03.2004 : 23:21:04 »

Živjo!
Če bi  prišla okoli 11 ure ali bi bilo prepozno za ogled vseh pritlikavih pasem in za kakšen klepet. Wink.LP

Ocenjevanje psov se uradno začne od 9:30, zato bi jaz raje prišla takrat. Ziher je ziher. Jaz sem bila npr. v Vrtojbi fertik že ob 10-tih (ocenjevanje se je začelo 15 min prej) in lahko bi takrat že odšla.

Ti kar raje pridi ob 9:30-saj čas hitreje mine, sploh ko se enkrat začneš pogovarjat z lastniki in vzreditelji.
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #224 : sobota, 27.03.2004 : 21:49:25 »

No danes sem pogledala na razstavi v katalog in bo razstavljenih 6 maltezanov Wink Cheesy Kar je kar lepa stevilka Wink

Torej kdor razstavlja ali pride samo firbcat me lahko najde pri maltezanih Wink

Upam,da se vidimo,
lp,pia
Logiran
Strani: 1 ... 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 ... 99   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Maltežan
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines