mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 27.09.2024 : 03:45:03

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Maltežan
Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 ... 99   Dol
Natisni
Avtor Tema: Maltežan  (Prebrano 227826 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #165 : sreda, 18.02.2004 : 21:40:26 »

Evo,da malo obnovim tole temo Wink

Pooh,kako kaj maltezan,se je stanje ze kaj izboljsalo Huh Wink

Drugace,pa sem ravno razvila Kajeve slike in jih samo se skeniram,ter obljubim da jih objavim tule;)

lp
Logiran
sisi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 314


« Odgovor #166 : sobota, 21.02.2004 : 19:23:01 »

živjo!
Moja maltežanka ima tudi obarvano pod očmi zato sem jo odpeljala k veterinarju in on mi je svetoval takole.Oči naj dnevno čistim z tekočino eye care (od Jean Peau proizvodov),dal pa mi  je tudi kapljice tobrex,ki naj jih uporabljam 7 dni v primeru ,da se stanje ne izboljša pa bi razpihal kanale.To pa ni ravno 100%rešitev ker nekateri kužki imajo to pač kot slabost ki se ne da odstranit.Edina varjanta ,ki obstaja ,je da se z operacijo odstrani en solzni kanal .Obarvanost potem ponavadi izgine ampak to operacijo odsvetuejo ker ima lahko kasneje ko je kuža star več let posledice ,oko namreč lahko dobi premalo vlage in težave so še večje.Odsvetuje pa tudi umivanje oči z kamilico,saj tudi ta ne vpliva ravno dobro na oko.Pravi ,da je boljše samo topla voda. Solzenje lahko povzročijo tudi drobne dlačice ,ki lezejo v oko tako ,da se naj povežejo v čopek .Veliko veselja z svojimi maltežančki vam želim.LP
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #167 : ponedeljek, 01.03.2004 : 20:48:34 »

pia&co., si že skenirala slike svojega maltežana?

LP, jessy
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #168 : četrtek, 04.03.2004 : 16:02:53 »

jessy:Se ne ga pa nameravam slikati z digitalcem,na Lj. razstavi tako da bodo takrat 100% slike;)

Pa se tole pride kdo na Lj.razstavo?Bo kdo razstavljal?

lp,pia
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #169 : četrtek, 04.03.2004 : 16:18:33 »

Kdaj pa bo ta ljubljanska razstava? Jaz bi jo namreč zelo rada prišla gledat.
Kaj pa je treba naredit, da lahk prideš na razstavo?

LP, jessy
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #170 : četrtek, 04.03.2004 : 16:54:09 »

jessy:Ljubljanska razstava je 27&28.3  in sicer na gospodarskem razstaviscu v Ljubljani.

Ce hoces psa prijaviti na razstavo,torej razstavljati moras prej izpolniti prijavnico in jo oddati do tocno dolocenega roka,ki je napisan tudi na prijavnici.Pes mora imeti potrdilo o cepljenju ter seveda pedigree. ker so maltezani dolgodlaka pasma mora biti dlaka ustrezno s standardem dolga ter svilnata,torej mora biti pes prej za razstavo tudi pripravljen Wink

Jaz bom tam oba dni,maltezani pa bodo na vrsti nedeljo Wink

lp,pia
Logiran
sisi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 314


« Odgovor #171 : četrtek, 04.03.2004 : 17:20:25 »

Živjo!
A si lahko raztavo ogledaš z psom tudi če ga ne raztavljaš.Koliko je vstopnina za raztavo in kdaj ob kateri uri bodo na vrsti maltežani.LP
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #172 : četrtek, 04.03.2004 : 19:59:32 »

sisi:Jah naceloma naj ne bi psi hodili na razstavo(tisti ki niso razstavljeni),vendar veckrat pridejo tudi te.Sabo vzemi potrdilo o cepljenju(rumeno knjizico),od zadnjega ceplenja ne sme preteci vec kot eno leto in manj kot en mesec Wink Z razstavo mislim,da je vstopnina 1000 sit nekaj takega,vendar ce si s psom te notri spustijo brezplačno Wink

Za to kdaj se začne sojenje maltezanov ne bi vedela,to v bistvu se sam dan razstave ne ves(lahko edino sklepas ce gledas po katalogu kateri bodo na vrsti bolj na zacetku ali bolj na koncu).Bom pa jaz ze v soboto na razstavi tako,da bom v soboto zvecer na forum napisala kdaj priblizno bodo na vrsti saj bom takrat ze imela katalog Wink

lp,pia
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #173 : četrtek, 04.03.2004 : 20:25:14 »

Ali je potem dovoljeno ali ne? Te brezplačno spustijo notri, če razstavljaš, ali tudi če imaš s sabo le psa, ki ga ne razstavljaš? Saj jaz ga ne bi mogla vzeti s sabo, ker je bil cepljen v ponedeljek.

V prihodnosti bi svojega maltežana zelo rada rastavljala,vendar ne vem nič o tem. Undecided  Cry
Zanima pa me:
*kje se to lahko naučiš( še nikoli nisem razstavljala, in nimam pojma o tem)
*kako je z urejanjem maltežanov?
*ko je še mladiček, nima še dlake do tal(ali bi jo moral imeti?)
*kdaj se psa začne privajati na razstave?

LP, jessy[/color]
 
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #174 : četrtek, 04.03.2004 : 21:00:44 »

jessy:jah ni ravno zaželjeno vendar jaz svojega psa ponavadi vzamem sabo,čeprav recimo ni prijavlen.Bolje je,če ostane doma ni pa narobe če pride s tabo....

1.Če hočeš se lahko kdaj dobiva in ti pokazem kako to gre...Se prej ti predlagam,da obisces kaksno razstavo,da vidis vsaj kako priblizno to poteka Wink

2.Za maltežana je nega dokaj zahtevna.Razstavnim psom se dlaka povija,v posebne papirče zato,da se konice ne poškudujejo ter da se dlaka ne umaže.Pes je povit vedno ko je doma na razstavi pa se to odvije in pocese.Razstavna dlaka zahteva tui enkrat tedensko kopanje in redno cesanje.Ce te zanima natancen opis kako se skrbi za dlako,povej,pa ti bom o tem se kaj napisala Wink

3.Ko je pes mladicek se ni nujno,da ima pes dlako do tal saj ej to prakticno nemogoce je pa zazeljeno,da je pes dobro oddlakan.Ce se ti zdi nega prezahtevna(za odraslega raztstavnega psa),lahko razstavljas tudi mladicka in kasneje ko ima dlako do tal in se dlje nehas...Drugace,pa so meni osebno psi z dlako do tal,zelo simpaticni in ko hodijo zgleda kot da lebdijo  Cheesy Grin Wink
Razstavni pes mora biti priblizno taksen:

http://www.canitalia.it/wds03/bbs1/brevei.jpg

4.Predlagam ti,da psa zacnes navajati na razstave takoj.Doma ga uci hoje na razstavni vrvici ter razstavne drze.Uci ga to tudi med drugimi psi,saj bo le tako pripravljen in v popolni kondiciji za na razstavo Wink V redu je tudi,ce ga peljes pred prvo razstavo na kaksno razstavo samo pogledat,da se pes navadi razstavnega vrveza..

Predlagam ti,da obisces razstavo,kjer ti lahko ce hoces vse razlozim s sabo bom imela tudi Kaja tako,da mislim da ne bo problema Wink

lp
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #175 : četrtek, 04.03.2004 : 21:16:24 »

Ali je ocenjevanje na Junior handlingu kaj drugačno?
Ali se dlako povija tudi mladičem? Ali mora maltežan imeti dlako poviti ves in vse dni ali le nekaj dni pred razstavo, oz. da mu poviješ vsak večer.
Tisto o dlaki me pa res zanima. Wink
Sedaj ga bom začela navajati na hojo ob nogi, ter na razstavno držo(saj sploh ne vem, kakšna je pravilna).

Pridem pa 99,9%(ne razstavljat). Moja vnema za razstavljanje je iz dneva v dan večja. Wink Cheesy

LP, jessy[/color]
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #176 : petek, 05.03.2004 : 18:11:39 »

Ja pri Junior Handlingu je ocenjevanje drugacno.kot pri navadni razstavi.V bistvu bi bil JH zate kar v redu,da se naucis zacetnega razstavljanja Wink V bistvu je JH bolj zahtevnejsi(delas vec likov),a je vseeno odlicen tudi za zacetnike...

Aja pa se to,lahko tekmujes tudi s tujim psom ni nujno,da s svojim Wink

Ne mladicem se dlake ne povija,dokler ni dovolj dolga(ko je dlaka priblizno 5,10cm nad tlemi se zacne povijat).Maltezani(razstavni)imajo dlako povito skoz razen takrat ko so na razstavah in v ringu,dlako na nekaj dni poceses,ter naoljis ali nabalzamiras.Potem jo povijes in tako povita pocaka do naslednjic oziroma do naslednjega kopanja Wink

Ja verjamem razstave te kar zagrabijo mene so tudi Wink

Glede nege ti kaj vec povem v zivo(ce ne bi lahko napisala tudi po nekaj strani) Roll Eyes Grin Wink

Se vidimo v Ljubljani!!

lp

p.s:Pravilna razstavna drza je taksna,da ima pes noge vzporedno zadnje pa tudi vendar so zadnje malo bolj nazaj...upam da razumes...bom poiskala se kaksno fotko Wink
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #177 : petek, 05.03.2004 : 23:34:49 »

Jaz, ko sem kupila svojega maltežana pri vzrediteljici(ki svoje pse tudi razstavlja), ni noben od psov ni imel povite dlake(ko ni bilo pred razstavo).

Komaj čakam razstavo v Ljubljani, saj namreč nisem bila še na nobeni razstavi.

LP, jessy[/color]
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #178 : sobota, 06.03.2004 : 16:01:51 »

jessy,potem pa zgleda da jih ni razstavljala,oziroma da jih ne razstavlja zato nimajo povite dlake...

Ja ti,kar pridi me prav zanima koliko bo maltezanov prijavljenih,ponavadi je veliko Italijanov Roll Eyes Grin Wink

Pa ce te se kaj zanima lahko mirne volje vprasas Wink Wink

lp
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #179 : sobota, 06.03.2004 : 17:42:32 »

Ja, bom prišla in tudi kaj vprašala. Wink Wink
Ti papirčki me motijo. Undecided  Grin
Morda ga bom( če ga sploh bom) razstavljala le dokler mi g ne bo treba povijati. Undecided  Shocked
Nekaj me še zanima. Ali gre moj kuža sploh lahko na razstavo, saj ima ušesa malo rjavkasta. sram Undecided

LP, jessy[/color]
Logiran
Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 ... 99   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Maltežan
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines