mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 26.09.2024 : 20:17:48

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Maltežan
Strani: 1 ... 80 81 82 83 84 [85] 86 87 88 89 90 ... 99   Dol
Natisni
Avtor Tema: Maltežan  (Prebrano 227803 krat)
0 članov in 5 gostov pregleduje to temo.
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #1260 : sobota, 28.04.2007 : 21:32:32 »

Kimi je oddan. lp
Logiran

ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #1261 : sobota, 28.04.2007 : 21:33:41 »

Super za Kimija.
Taki majhni itak hitro grejo.
Logiran
Geja
novinec
*
Sporočil: 27


« Odgovor #1262 : četrtek, 03.05.2007 : 16:26:14 »

hojla!
še ena ljubiteljica maltežanov se vam je pridružila! upam da mi boste napisali čim več vzrejnikov te pasme! moja prijateljica ima maltežančka maxija! ko sem pri nje doma se vedno iram znjim in sem se naravnost zaljubila vanj. najprej sem hotela pekinezerje, ampak ko sem spoznala majo (skrbnico maxija) sem mnenje spremenila! prosim da mi napišete čim več podatkov o pasmi in kakšne psarne!
lp, geja iz črnomlja!
Logiran
tjashybosty
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 122


« Odgovor #1263 : sreda, 23.05.2007 : 00:18:27 »

Ojla, geja!

Rada bi maltežana, pa ne veš nič o pasmi? Se ti ne zdi, da je to morda malce preveč na horuk, ima ga prijateljica, pa bi ga še ti...? Ne me narobe razumeti, rada bi vedela samo, če se zavedaš, da je nakup psa obveza za vsaj nadaljnih, reciva, 18 let?

In maltežan ni ravno nezahtevna pasma, neprestano zahteva čas in energijo, potrebuje miselne izzive in obožuje veliko gibanja, potrebuje ogromno nege... Saj to veš, ne?

Te pa vabim, da se nam pridružiš na forumu o maltežanih na *****, te bomo veseli z vsemi vprašanji, samo ne kupuj psa, dokler se ne prepričaš, da je pasma prava zate.

Bo bolje za kuža, verjemi...

LP, Tjaša.

p.s. na tem forumu, kakor vem, ne smem delati reklame za vzreditelje in pricakovana legla. Zal.
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #1264 : torek, 05.06.2007 : 16:22:22 »

Mi pa danes praznujemo Cheesy
Kaj(ko) vse najboljse za tvoj 7.roj. dan Wink Kiss Kiss

Logiran
tjashybosty
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 122


« Odgovor #1265 : sreda, 06.06.2007 : 16:34:57 »

Vse najboljše, Kaj  Wink  Cheesy

Da bi Pio še naprej vrtel okoli tačk  Grin
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #1266 : petek, 08.06.2007 : 18:23:37 »

Hehe, Kaj se zahvaljuje za cestitke in posilja kos poljubckov  Smiley
Logiran
tajci
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 70


« Odgovor #1267 : ponedeljek, 11.06.2007 : 14:45:57 »

Malo z zamudo.....vse najboljše Kiss
Logiran
mavrica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 411


« Odgovor #1268 : petek, 06.07.2007 : 12:36:02 »

Upam, da nisem zgrešila teme, saj mislim, da lastniki maltežanov tole najprej pogledajo...


Včeraj sem bila razno v Zooticu, ko so prišli neki otroci, in dali oglas, da maltežan išče lastnika. Našli so go pred nekimi bloki (v Celju) ko je taval naokoli. Drugih podatkov nimam, če ga je kdo "izgobil" oz. mu je pobegnil, ga pogreša...naj se oglasi v celjskem Zooticu.

LP


Katja
Logiran
tjashybosty
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 122


« Odgovor #1269 : nedelja, 08.07.2007 : 23:07:53 »

Je že kaj novega o tem izgubljenčku?
Logiran
DašaP
novinec
*
Sporočil: 34


« Odgovor #1270 : torek, 17.07.2007 : 09:15:50 »

Torej, prebrala sem vse strani in še zdaj se moje mnenje o maltežančkih ni spremenilo. Sicer grem avgusta v Trbovlje na raztavo (še nisem bila  Sad) in je možno, da se mnenje malo spremeni ( malo pa zato, ker imam v izboru 5 pasem a vse iz skupine družnih psov  Tongue ; Japonski chin, čivava, shih tzu, papillon, a me najbolj mika maltežan  Cheesy ). Zavedam se zahtevnosti nege glede dlake in učk, pa spenjanja dlakic v repek itd. .. Verjetno bi ga imela ostriženega  Smiley. Glede spola pa se kar ne morem odločiti  Roll Eyes .. bi bilo v tem primeru verjetno bolje, da se v leglu samo na karakter in zdravje psička osredotočim, pa verjetno ne bo za falit  Cheesy
Sicer pa bi bil to moj (naš) prvi psiček, tako da se vseeno malo bojim, če bom vse "znala" poštimat ( imam v navadi, da se "sekiram" za stvari še pred tem, ko bi bilo za to res potrebno  Roll Eyes). Aja, psička bi nameravala vzeti (seveda če bo možnost) čez približno eno leto, najbolje bi bilo julija ali pa nekje v sredini junija, da se mu lahko vsaj dva meseca maksimalno posvečam, mu namenim ves svoj čas in ga naučim lulanja in kakanja ven   Smiley .Se mi zdi tale doba ravno fajn preizkus, da se do takrat prepričam, da mi po enem letu volja še ostaja in da ni to neka prehodna muha enodnevnica (no ja, branje knjig in internetnih strani pa forumov traja ene 4 mesece  Cheesy). Imam v načrtu enkrat aprila ali pa marca poklicat gosto ***** in jo malo povprašat o stanju. Straššnno upam, da bo takrat okoli kakšno leglo, pa tako imam še dovolj časa, da eurčke našparam za čohota  Cheesy

Lepo vas vse tukajle na forumu pozdravljam in upam, da se bom imela lepo z vami Grin

Daša
Logiran
tajci
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 70


« Odgovor #1271 : torek, 17.07.2007 : 09:53:56 »

Torej, prebrala sem vse strani in še zdaj se moje mnenje o maltežančkih ni spremenilo. Sicer grem avgusta v Trbovlje na raztavo (še nisem bila Sad) in je možno, da se mnenje malo spremeni ( malo pa zato, ker imam v izboru 5 pasem a vse iz skupine družnih psov Tongue ; Japonski chin, čivava, shih tzu, papillon, a me najbolj mika maltežan Cheesy ). Zavedam se zahtevnosti nege glede dlake in učk, pa spenjanja dlakic v repek itd. .. Verjetno bi ga imela ostriženega Smiley. Glede spola pa se kar ne morem odločiti Roll Eyes .. bi bilo v tem primeru verjetno bolje, da se v leglu samo na karakter in zdravje psička osredotočim, pa verjetno ne bo za falit Cheesy
Sicer pa bi bil to moj (naš) prvi psiček, tako da se vseeno malo bojim, če bom vse "znala" poštimat ( imam v navadi, da se "sekiram" za stvari še pred tem, ko bi bilo za to res potrebno Roll Eyes). Aja, psička bi nameravala vzeti (seveda če bo možnost) čez približno eno leto, najbolje bi bilo julija ali pa nekje v sredini junija, da se mu lahko vsaj dva meseca maksimalno posvečam, mu namenim ves svoj čas in ga naučim lulanja in kakanja ven Smiley .Se mi zdi tale doba ravno fajn preizkus, da se do takrat prepričam, da mi po enem letu volja še ostaja in da ni to neka prehodna muha enodnevnica (no ja, branje knjig in internetnih strani pa forumov traja ene 4 mesece Cheesy). Imam v načrtu enkrat aprila ali pa marca poklicat gosto Ferležovo in jo malo povprašat o stanju. Straššnno upam, da bo takrat okoli kakšno leglo, pa tako imam še dovolj časa, da eurčke našparam za čohota Cheesy

Lepo vas vse tukajle na forumu pozdravljam in upam, da se bom imela lepo z vami Grin

Daša

Emm jaz bi jo na tvojem mestu poklicala že precej prej,ker je potrebno kar precej časa čakati na ''novega člana''. Meni osebno so pa maltežani lepi z dolgo dlako in če se boš odločila zanj bi se ti splačalo vložit trud in potrplenje v to,da bo imel dolgo dlako.
Logiran
DašaP
novinec
*
Sporočil: 34


« Odgovor #1272 : torek, 17.07.2007 : 17:22:22 »

Kaj predlagaš, kdaj bi bilo dobro poklicati, da bo možnost dobiti 2mesečnega mladička v juniju ali juliju večja ?  Smiley
Meni so luštni maltežani z ali brez dolge dlake, tako da mi, razen za raztave, to ne igra zelo pomembne vloge.
Sicer pa o raztavljanju psička nič neznam in ga verjetno nebi raztavljala.  Undecided
Postrižen bi bil (če nebi hodila na raztave) toliko, da se mu konice nebi drajsale ob tla. Dokler pa ga ne imam, je sicer to še zelo tako tako govorit .. bom takrat videla  Cheesy
Logiran
Tafi
novinec
*
Sporočil: 46


« Odgovor #1273 : torek, 17.07.2007 : 20:00:44 »

Pri maltežanih je problem, ker jih je ogromno... nerodovniških. Rodovniška legla so redka. Zato kar pokliči in se pozanimaj kdo načrtuje leglo naslednje leto (ali pa vsaj razmišlja o tem...). Wink
Logiran
DašaP
novinec
*
Sporočil: 34


« Odgovor #1274 : torek, 17.07.2007 : 22:01:47 »

Torej bom kar kmalu poklicala, da se postavim v vrsto  Grin

Ja, žal imajo šteparji polno "maltežanov"  Cry

Sicer sem pa že enkrat go. ***** poklicala in takrat niti ni bilo tako zelo malo mladičkov se mi zdi .. če se ne motim tri legla, v katerih pa ni bilo številčno veliko mladičkov, samo je rekla, da ni nobenega za v naprej predvidenega  Shocked

A sicer kdo od tu ve, če namerava ona sama imeti kakšno leglo naslednje leto in če bo okoli 210 tisoč oz. 850€ zadosti za nakup ? Pa koliko potem približno stane vsa oprema ? okoli 150€ ali več (za brikete, šampon, balzam, krtačo, glavnik, škarjice, krtačko, igračke, ležišče ..)? Da vidim, koliko bo treba še nabrati  Smiley

Daša
Logiran
Strani: 1 ... 80 81 82 83 84 [85] 86 87 88 89 90 ... 99   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Maltežan
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines