mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 21.10.2024 : 20:31:18

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Maltežan
Strani: 1 ... 71 72 73 74 75 [76] 77 78 79 80 81 ... 99   Dol
Natisni
Avtor Tema: Maltežan  (Prebrano 229376 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #1125 : sreda, 02.11.2005 : 15:48:42 »

Ja, tajci vem kako je to...sama doživljam isto!! Katastrofa  Sad Angry In pol ko jim začnem razlagat da je Maltežan samo EN, da ne obstaja več vrst Maltežanov in da pač njihov (ponavadi so to lastniki "maltežanov") pač ne ustreza standardom, ker je cca 10cm ali več previsok in cca 3-4 kg pretežek pa mene čukasto gledajo  Roll Eyes
Logiran
tajci
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 70


« Odgovor #1126 : sreda, 02.11.2005 : 15:51:15 »

Moram rečt da se počasi že navajam na to, ampak v začetku sem bila pa čisto šokirana.Groza
Logiran
mark
novinec
*
Sporočil: 4


« Odgovor #1127 : sreda, 02.11.2005 : 22:02:15 »

Preberite si malo standard, pa vam bo kmalu jasno ...

Komentarji pravzaprav potrjujejo mojo tezo: poznamo več vrst maltežanov!
Stanje v praksi bo slej ko prej potrjeno z dopolnitvami v klasifikaciji FCI. Sicer pa, takole na hitro mi pridejo na misel kodri (4 velikosti), šnavcerji (3 velikosti) ...

Pa si poglejmo še standard:
FCI: http://www.fci.be/uploaded_files/065gb98_en.doc

Vsaka čast tistemu, ki mu je potem ko prebere standard, vse jasno. Kar nekaj razmerij in % in kotov in še česa je zajeto. Niso pomembni samo kilogrami in centimetri.  Shocked

Seveda pa imajo Američani svoja merila in svoj standard (AKC).
Ameriški maltežan se zaradi svoje kvadratičnosti tudi giblje drugače kot evropski (razmerje med višino in dolžino je 1:1,38 - po standardu FCI). Pa imamo spet dve pod-vrsti. Da ne omenjamo čeških modelov.  Grin

Sprašujem se:
- ali je maltežan z rodovnikom in merami 27cm/4,5kg (ni po standardu!), maltežan ali samo maltežanu podoben pes?
- ali je maltežan brez rodovnika, ki pa po izgledu ustreza standardu skoraj 100%, maltežan ali samo maltežanu podoben pes?
- ali je odrasel maltežan s 3-centimetrsko dlako (postrižen torej) maltežan ali ...
- itd.

lp
mark
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #1128 : sreda, 02.11.2005 : 22:13:00 »

mark, ti mesas linije in vrste oz. pasme. Pasma oz. vrsta je nekaj popolnoma drugega kot tip oz. linija.
Res je da se ameriske in evropske linije razlikujejo a to se ne pomeni, da sta to dve RAZLICNI pasmi. Pasma je samo ena in ne obstaja vec pasem Maltezanov.
Kodri in snavcerji so druga pesem kot maltezani...te so NACRTNO mesali z dolocenimi pasmami, da so dobili manjse velikosti.

"- ali je maltežan z rodovnikom in merami 27cm/4,5kg (ni po standardu!), maltežan ali samo maltežanu podoben pes?"
Je maltezan, ki ne ustreza standardu.

"- ali je maltežan brez rodovnika, ki pa po izgledu ustreza standardu skoraj 100%, maltežan ali samo maltežanu podoben pes?"
Naceloma ne mores vedeti, ce je maltezan saj nikjer ne pise. Poleg vsega ne mores vedeti, ce ni bil recimo pradedek coton ali pudel, tako da to NI pravi maltezan.

"- ali je odrasel maltežan s 3-centimetrsko dlako (postrižen torej) maltežan ali ..."
Odvisno ce ima rodovnik.
Logiran
tjashybosty
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 122


« Odgovor #1129 : sreda, 02.11.2005 : 22:22:02 »

Hahaha,.. odločila sem se za nakup višavca mark!(dobim ga januarja Cheesy)Sicer je to že od malih nog moja najljubša pasma, ampak sem mislila, da so maltežani cenejši!A sem se pošteno zmotila,.. Shocked LP

A višavca boš pa dobila za 70 jurjev?
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #1130 : sreda, 02.11.2005 : 23:34:33 »

Se strinjam s Piinim odgovorom. Maltežan je en sam in ni nobene podvrste. Res je, da sta se razvili dve liniji Maltežanov - evropska (originalna) in ameriška, vendar je to nekaj popolnoma različnega, saj američani skoraj vse prikrojijo po svojem okusu... Roll Eyes

Da ti bo lažje, npr primer na drugi pasmi npr. novofundlandca...obstaja tudi samo en novofundlanec, liniji pa ta zagotovo 2 - evropska in ameriška, ki imata neka odstopanja in mislim da se je celo pri novofundlandcu razvila še tretja linija - kanadska (upam, da sem si prav zapomnila)...Malo sem zašla s teme, ampak morda bo tako kaj bolj jasno...

Razlike v ameriški in evropski liniji so kot si opazil oblika/"razporeditev" telesa - ameriški so bolj kvadratni, tip dlake, dolžina smrčka...vendar še vedno govorimo o ISTI pasmi in za nas velja FCI standard in ne AKC (razen seveda če se odločimo razstavljati v Ameriki Wink).

Ampak ameriška ali evropska, ko jih pogledaš še vedno veš, četudi nisi ravno poznavalec pasme, da gre za eno in isto pasmo...plečna do 25cm in teža do 4 kg.

LP,
Diana
Logiran
mark
novinec
*
Sporočil: 4


« Odgovor #1131 : četrtek, 03.11.2005 : 00:05:13 »

... mesas linije in vrste oz. pasme ...
Opravičujem se. Res sem bil površen, že kar nemaren.  sram

Najbrž bi bilo bolj pravilno nekako takole:
Koder: po klasifikaciji FCI je pasma razdeljena na sedem vrst po velikosti in barvi kožuha.

Kodri ... te so NACRTNO mesali z dolocenimi pasmami, da so dobili manjse velikosti.
Tega pa res nisem vedel. S katero pasmo pa so mešali  pudle, da so jih pomanjšali?  Shocked

Pasma je samo ena in ne obstaja vec pasem Maltezanov.
Da, res je. In mislim, da se mi ni nikjer zapisalo, da obstaja več pasem maltežanov. Vrste ... ops, lapsus. Kaj če se zmenimo za nekaj nevtralnega ... npr. različice?


lp
mark
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #1132 : četrtek, 03.11.2005 : 00:12:57 »

Mark, niso različice, ampak so kar linije  Wink Oz linij (ker sta samo dve) Wink

LP,
Diana
Logiran
Pumma
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 198


« Odgovor #1133 : četrtek, 03.11.2005 : 08:44:58 »

A višavca boš pa dobila za 70 jurjev?

Ne, za 100.000 SIT.LP Smiley
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #1134 : četrtek, 03.11.2005 : 12:28:54 »

mark, ti mesas linije in vrste oz. pasme. Pasma oz. vrsta je nekaj popolnoma drugega kot tip oz. linija.
Res je da se ameriske in evropske linije razlikujejo a to se ne pomeni, da sta to dve RAZLICNI pasmi. Pasma je samo ena in ne obstaja vec pasem Maltezanov.
Kodri in snavcerji so druga pesem kot maltezani...te so NACRTNO mesali z dolocenimi pasmami, da so dobili manjse velikosti.

"- ali je maltežan z rodovnikom in merami 27cm/4,5kg (ni po standardu!), maltežan ali samo maltežanu podoben pes?"
Je maltezan, ki ne ustreza standardu.

"- ali je maltežan brez rodovnika, ki pa po izgledu ustreza standardu skoraj 100%, maltežan ali samo maltežanu podoben pes?"
Naceloma ne mores vedeti, ce je maltezan saj nikjer ne pise. Poleg vsega ne mores vedeti, ce ni bil recimo pradedek coton ali pudel, tako da to NI pravi maltezan.

"- ali je odrasel maltežan s 3-centimetrsko dlako (postrižen torej) maltežan ali ..."
Odvisno ce ima rodovnik.

Se podpišem pod tale post. Wink Vsak rodovniški maltežan JE maltežan. Ampak če ne ustreza standardu, JE maltežan, ki ne ustreza standardu.

mark: Napisal si, da obstajajo pritlikavi in ne vem kakšni še maltežani - pa to NI res.
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #1135 : četrtek, 03.11.2005 : 19:29:31 »

Tega pa res nisem vedel. S katero pasmo pa so mešali  pudle, da so jih pomanjšali?  Shocked

Veliki koder je bil recimo krizan z Irskim vodnim spanjelom ter Pointorm, pritlikavi koder s terierji, toy pa naj bi bili(vsaj nekateri trdijo, nimajo pa zanesljivih virov) z maltezni.
Logiran
tjashybosty
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 122


« Odgovor #1136 : sobota, 12.11.2005 : 00:27:36 »

Ojla!

Ni čisto maltežansko vprašanje, je pa ZELO povezano Wink. A bo kaka stojnica od Chris Christensa v Vrtojbi?

LP, Tjaša.
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #1137 : sobota, 12.11.2005 : 00:29:44 »

Ojla!

Ni čisto maltežansko vprašanje, je pa ZELO povezano Wink. A bo kaka stojnica od Chris Christensa v Vrtojbi?

LP, Tjaša.

Jaz je nisem opazila še na nobeni slovenski razstavi, tako da pomoje ne. Bo pa stojnica od All Systems.
Logiran
ella
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 303


« Odgovor #1138 : sobota, 12.11.2005 : 00:30:07 »

Jaz sicer ne vem, ampak upam da bo, ker morem njihov balzam kupit.  Smiley
Logiran
tjashybosty
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 122


« Odgovor #1139 : sobota, 12.11.2005 : 00:43:16 »

Saj za Ally Systems vem, ampak sem se zapičla v C.C...
Logiran
Strani: 1 ... 71 72 73 74 75 [76] 77 78 79 80 81 ... 99   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Maltežan
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines