mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 18.10.2024 : 15:26:40

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: kraški ovčar - čvek
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 ... 198   Dol
Natisni
Avtor Tema: kraški ovčar - čvek  (Prebrano 271794 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Tripikice
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #150 : ponedeljek, 08.08.2005 : 09:02:58 »

Thanks za odgovor. Torej se mi ni treba dogovarjati z malarjem Wink. Ena gospa mi je rekla, da je njena psička tako krvavela, da so imeli še po steni krvavi flek Huh. Zato ji je počil film (Dost mam) in jo je dala sterilizirati. Bom pa poročala o snubcih, ko bo Dukin čas. Grin Wink

Kar se nočnega lajanja tiče, imamo zadnje dva, tri tedne tudi mi enak problem. Ko se stemni, nastopijo Dukine "pevske" vaje, ki trajajo v presledkih vse do spanja. Tako da vsak večer čakam, kdaj se bo kateri sosed prikazal na naših vratih s pritožbo glede lajanja. Tako tudi mene zanima kako utišati ta naš "radio"? Bom postavila to vprašanje še v rubriki "lajanje...". Roll Eyes Smiley
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #151 : ponedeljek, 08.08.2005 : 09:26:48 »

Tripikice, količina krvi je odvisna od posamezne psice, ne pa od pasme. In tudi to ne drži, da velike pasme krvavijo veliko, male pa malo. Ker moja Bina res malo krvavi (glede na njeno velikost). In hlačke ima samo ponoči, ker spi pri meni na postelji.

Krvavi flek na steni pa ni nič posebnega... Psica se malo otrese in flek je na steni Undecided Zato so pa boljše hlačke.

Lp Jana
Logiran
Tripikice
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #152 : ponedeljek, 08.08.2005 : 09:33:26 »

Hvala. Priznam, da me je gonjenja malo strah. Ker je to spet nekaj novega, bi rada bila nekako pripravljena. Zdaj še vedno ne vem kakšne hlačke: tiste prav za psičke, ali pa naj "improviziram" z navadnimi in vložki?
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #153 : ponedeljek, 08.08.2005 : 09:41:03 »

Jaz za Bino uporabljam kar moje stare (recimo že malo strgane) in vložke. Ko se pri nas pojavijo kakšne strgane hlače, jih spravim in rečem, da so za psico. Potem ima pa včasih moške, včasih pa ženske na sebi Grin Grin Potem mi jih pa ni škoda vržt v smeti.

Lp Jana
Logiran
EBRANKA
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 304


« Odgovor #154 : ponedeljek, 08.08.2005 : 09:51:50 »

Tripikice, boš poročala pootem, ko boste eksperimentirali s hlačkami ... jaz si sploh ne predstavljam, kako bi lahko naši Čajki kaj oblekla, ker bi šlo z užitkom vse v franže (pa se mi zdi da je Dukica podobne sorte Wink Grin Roll Eyes
Logiran
Tripikice
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #155 : torek, 09.08.2005 : 12:56:27 »

 Grin Grin Grin Uj kako bi bila srčkana naša Duka v moževih rdečih boksercah Wink  KissGrin Grin Kiss Grin

Tripikice, boš poročala pootem, ko boste eksperimentirali s hlačkami ... jaz si sploh ne predstavljam, kako bi lahko naši Čajki kaj oblekla, ker bi šlo z užitkom vse v franže (pa se mi zdi da je Dukica podobne sorte Wink Grin Roll Eyes

Glede na to, da je danes že uspela obdelati leseno korito in preprogo pred balkonskimi vrati osiromašiti za kar nekaj resic, da ji ni problem občasno obglodati tudi železno nogo mize v dnevni sobi, mislim, da hlačke res nimajo šans Cheesy. Dam ji pol ure! Cool Grin Sicer pa, kot ste mi dale na znanje, za prvo gonitev se ni za sekirat, do druge gonitve je še daaaaaleč Wink.
Logiran
EBRANKA
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 304


« Odgovor #156 : torek, 09.08.2005 : 13:33:50 »

Tripikice, če boste Duko oblačili v rdeče boksarice, imej fotoaparat že kar pripravljen, ker bi bilo škoda zgubiti posnetek v tistih nekaj sekundah, ko bodo hlačke gor  ... saj ne boš forumašev prikrajšala za nekaj zabave, kaj   Grin Grin Grin
Kar se tiče grizenja, smo pa mi že tudi mislili, da smo se zmenili s Čajko, da je to fuj, pa se je v zadnjem mesecu, ko so bili na obisku nečak in nečakinja spet izurila v obrti kuže copatarice... Robin je tako naivno puščal v grizenje svoje natikače in čevlje (končni izkupiček 3 pari v totalki vmes pa so se znašle še ene moje superge z uničenega samo pol podplata), da tega, da morajo naši obiski nositi copate različnih barv in velikosti, sploh ne omenjam. No, ker je bila v elementu, je pa enkrat še skočila do sosedov in v gobčku prinesla čeveljček našega triletnega soseda. Na srečo jo ima ta sosed zelo rad in na srečo je soseda potem nekje v travi našla še en čeveljček, tako da se je vse dobro končalo, smo pa fantku potem prinesli še enega plišastega kužka, ki je takoj dobil ime Čajka  Wink 
Naša Čajka bo pa dobila konec tedna en tak neverjeten obisk  Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy za tri dni bodo prišli na obisk tibetanski mastifek in njegova lastnika, ki je sicer enkrat mlajši od nje, pa baje že polkrat težji ... uuu kakšne tačkoborbe se obetajo... spodaj ob gozdu smo si že "zacahnilii" en travnik, še dobro, da je otava že pospravljena (sem jo še jaz lastnoročno pomagala pospravljat Cool Cool)!

Tripiikice, ali si opazila, da sta nekje poniknila Bernuldek in Rina? Bernuldek, zanima me, kako kaj napreduje tvoja internetna stran... enkrat v prihodnje bi tudi jaz naredila kaj podobnega, pa bi lahko potem naredili kakšen link, pa še s stranjo društva bi se lahko povezali. Kaj praviš?
Logiran
Tripikice
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #157 : sreda, 10.08.2005 : 14:14:49 »


Tripiikice, ali si opazila, da sta nekje poniknila Bernuldek in Rina? Bernuldek, zanima me, kako kaj napreduje tvoja internetna stran... enkrat v prihodnje bi tudi jaz naredila kaj podobnega, pa bi lahko potem naredili kakšen link, pa še s stranjo društva bi se lahko povezali. Kaj praviš?

Sem opazila. Edini, ki se nama je pridružil, pa še edini dedc naju je zapustil Cry Cry Cry. Mogoče je pa to samo začasno, mogoče je na dopustu Roll Eyes Wink. Mogoče pa tako zagnan v izdelavi Rinine strani... Cheesy Cheesy
Uf, to z linkom in s povezavo z društvom je super ideja, sem takoj za. Cool

Tale s Čajkinim grizenjem je pa "kruta", sem mislila, da bo zdaj, ko so se Duki menjali zobje končno mir s tem Angry Sad Huh. Saj si potem nikoli ne bom mogla kupiti nove sedežne!!!! Shocked Grin Ok, bomo pa vsake toliko imeli nove copate Cheesy Cheesy Cheesy Grin Grin.

Ko si že omenila kilograme, koliko tehta Čajka? Našo Duko sem ravno danes stehtala in ima ravno danes 6 mesecev starosti in tehta 21,5 kg. Naša sladka mrcina ni več samo tako, hehe! Tongue Cheesy
 
Srečnica, da boš videla mastifeka! Cheesy Če boš lahko, ga poslikaj in mi pošlji slikico, da ga vidim. Če boš imela možnost, ne da bi si delala probleme s tem. Drugače pa s Čajko samo uživajta v dobri družbi. Wink Cheesy Cheesy Cheesy

Logiran
EBRANKA
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 304


« Odgovor #158 : sreda, 10.08.2005 : 18:16:24 »

tripikice, najprej s Čajko želiva vaši Duki vse najboljše, (od Čajke en tak velik liz po gobčku, od mene pa en čoh pod glavo)  Smiley Smiley Smiley Smiley (naša Čajka je bila pa danes tudi stara 1 leto in tri mesece, če se to tudi šteje)

Mi smo bili pa danes pri veterinarju ker je Čajka revček dobila na boku eno bulo  Sad Sad Sad...  veterinar je rekel, da se ji je vnela bezgavka in ker je imela tudi malo temperature, je dobila antibiotik ... drži pesti z nami, da bo v enem tednu ta nesrečnica šla nazaj, ker drugače veterinar pravi, da bi lahkjo bil tudi kakšen tumor, in za vsak slučaj bi ga potem operiral. Drugače je Čajka zvečer in zjutraj zelo živahna, bule sploh ne opazi, sploh ne bi rekel, da ima temperaturo, pa tudi veterinar je rekel, da drugače zgleda zelo lepo in ima tudi čisto pravo težo (ki je sicer le 27kg, ampak verjetno tudi zato, ker je že itak bolj šibke konstitucije).

Čez en teden imava pa kontrolo, držte tačke   
Logiran
Tripikice
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #159 : četrtek, 11.08.2005 : 10:55:50 »

Sveta pomagavka, saj me je kar "polilo"! Uboga Čajka in uboga ti! Cry Cry To se ji je pojavilo kar čez noč? Pa od česa ali zakaj?
Kako sploh veš, da ima pes vročino? Sicer pa sve z Duko sklenile, da ne more vedno biti najhujše, in da je to bula, ki jo bo Čajka s pomočjo antibiotika prebolela. Pa pika! Tongue Držive tačke tako močno, da teče pot. Wink Tudi naš Piko drži tačke! Cheesy

Vsaka obletnica šteje, tako tudi Čajki en velik liz in čoh, svinjski uhelj pa v Lendavi Smiley Smiley.  Tudi pri nas se dobijo svinjski uhlji, sem bila slepa in jih nisem videla Grin.

Naša Duka pa se ne pusti več česati. Dokler sem jo s krtačo, je še držala, ker ji je očitno bilo prijetno, z glavnikom pa ni šans. Včeraj sem jo spet skušala premamiti s piškotkom, da bi se počesale. Dvakrat je prišla zraven, potem pa se je nedaleč od mene ulegla in me samo gledala, zraven pa si je verjetno mislila: "Imej se ti s tem tvojim piškotkom Angry Angry Angry, česala pa me ne boš!!!" Grin Grin Grin Grin Grin Grin
Logiran
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #160 : četrtek, 11.08.2005 : 21:37:45 »

kje si nasla uhlje?? meni vsak mesar rece, da to ze vse zmesajo v hrenovke.
Logiran
EBRANKA
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 304


« Odgovor #161 : petek, 12.08.2005 : 08:35:01 »

Tripikice, Čajka je imela to bulo kakšne tri dni, pojavila se je pa kot praviš kar čez noč. Takoj sem šla gledat na forum pod zdravje, pa so mnogi pisali o maščobnih bulah in da kakšne bule nastanejo in zgnijejo, po treh dneh sva pa se s Čajko usedli v avto in peljali k veterinarju. Veterinar je najprej vprašal, če je bila cepljena, ker baje se take bule pogosto pojavijo po cepljenju, potem pa še, če je kaj šepala. SEm povedala, da nič, da pa je imela čez poletje kljub fronlineu in strongholdu tri klope in da so se ko smo jih dali venm, naredile krastice. Veterinar je rekel, da boi lahko bilo tudi to vzrok, pač od kakšnega vnetja, ko sem ga pa vprašala, če je lahko tudi od igre s psom, je pa tudi rekel ja. Čajka je drugače kljub jemanju antibiotikov zelo živahna in kar ne more razumeti, zakaj je vedno na vrvici. Seveda smo prestavili tudi prijatelje z mastifkom, ker pi Čajki pokalo srce, če bi bil pri njej, pa jih ne bi pustili, da se igrata. Tisto bulo pa gledam vsak dan, pa si malo domišljam, da je za kak milim. manjša -, komaj čakam, da bo sreda - čeprav se bojim operacije pa se mi zdi ta bula prav grozljiva in zlovešča in bi bila bolj mirna, če bi šla čimprej stran.
kje si nasla uhlje?? meni vsak mesar rece, da to ze vse zmesajo v hrenovke.
Dogue, nekaj svinjskih uhljev pa očitno mesarji ne uspejo stlačiti med hrenovke ampak jih dajo sušit, potem jih pa naši pesjani lahko grizlajo in to je njim bolj slastno kot nam pršut...specialiteta, pa baje je tudi dobro za njihove čekane. Seveda jih pa ne moreš kupiti pri mesarju, ampak v kakšni trgovini za male živali, so tako lepo zapakirani v plastičnih vrečkah, da najprej pomisliš, da je nekaj umetnega, ko pa bolje pogledaš, pa vidiš, da je notri ena packarija (prodajajo pa tudi druge posušene živalske dele, ki so prav tako slastni). Zgleda kot nekaj, za kar bi na sprehodu rekel fuj, kle je pa lepo zapakirano in so kužki čisto nblaženi, da jim pustimo to grizljati.
Logiran
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #162 : petek, 12.08.2005 : 12:18:24 »

a ves, ce imajo to v kateri trgovini v celju ali mariboru in okolici???
Logiran
Tripikice
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #163 : petek, 12.08.2005 : 14:15:51 »

a ves, ce imajo to v kateri trgovini v celju ali mariboru in okolici???

Ker smo iz različnih krajev, ti ne morem povedati za konkretno trgovino, vendar če jih imajo pri nas, ko imamo samo dve zoo trgovini, jih morajo imeti tudi v MD ali CE. Le povprašaj po njih, v naši trgovini jih imajo kar na "šanku" poleg kosti za grizljanje. Smiley Smiley Smiley So pa res tako slastni, kot pravi EBRANKA. Naša Duka si vse pusti vzet, da bi ji pa vzel uhelj Shocked Shocked Shocked  Angry - ni šans! Cheesy Kar se pa njihovega izgleda tiče - jaz jih prijemljem z dvema prstoma in nič več Wink Grin Grin Grin Grin Grin

EBRANKA, zakaj moraš imeti Čajko na vrvici? A se ji s to bulo lahko kaj zgodi? Roll Eyes Naša Duka bi znorela ves čas biti na vrvici Shocked  Sad Sad
Sem jo včeraj v pasji šoli privezala za kratki čas k ograji in šla nekaj metrov stran klepetat, pa je "pobesnela" Shocked Angry. Drugi psi kvečjemu lajajo, Duka pa je skakala prav divje in se skušala osvoboditi Huh. Kakšen temperament! Huh Huh Huh Cool V njeno opravičilo - bilo ji je prvič. Wink
Logiran
EBRANKA
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 304


« Odgovor #164 : petek, 12.08.2005 : 14:56:06 »

Tripikice, veterinar je rekel, da ni dobro, da bi divjala, ker je na antibiotikih, sem pa ravno v sredo kupila nov fleksi, ki je dolg 8. metrov, tako da sploh ni kakšnega problema, lahko tudi malo steče sem in tja, ni pa nevarnosti, da bi se kaj pregrela (če bi imela možnost, bi se pa gotovo kaj zaganjala, ker je še polna energije. Moram pa povedat, da se prav uživa vozit v cliovem prtljažniku, da ne omenjam kako jaz uživam ... stokrat bolj kot v mojem starem VW traktorčku Wink
Dukica je pa zgleda res temperamentna  Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes so ti dali potem inštruktorji kak pameten nasvet?
Logiran
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 ... 198   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: kraški ovčar - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines