mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 01.07.2024 : 09:30:35

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: Jaz ne vem - ti veš... Vprašanja, na katera ne vemo odgovorov!
Strani: 1 ... 22 23 24 25 26 [27] 28   Dol
Natisni
Avtor Tema: Jaz ne vem - ti veš... Vprašanja, na katera ne vemo odgovorov!  (Prebrano 59555 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
AN[ch]Y
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 144


« Odgovor #390 : petek, 15.01.2010 : 15:35:09 »

Vprašanje, ali je običajno da te psička naskakuje med gonitvijo??
Logiran
Urla
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 431


WWW
« Odgovor #391 : petek, 15.01.2010 : 15:46:42 »

Ja. Psičke pogosto naskakujejo druge živali, človeške noge, itd. To ni nič nenavadnega, je pa lahko neprijetno.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #392 : petek, 15.01.2010 : 16:32:48 »

Pa tudi psi, seveda.
Logiran
AN[ch]Y
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 144


« Odgovor #393 : sobota, 16.01.2010 : 14:00:53 »

Za pse mi je bilo jasno, za psice si pa nisem predstavljala.... Hvala!
Logiran
Monster
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 219


« Odgovor #394 : petek, 22.01.2010 : 16:52:38 »

Vprašanje glede zakonodaje - namreč tistega dela ki pravi da morajo biti psi na javnih površinah pod nadzorom oziroma na povodcu.

Zanima me povsem specifičen primer, namreč: imam dostop do cca 4km2 velikega travnika, ki je z vseh strani ograjen z 2m visoko kovinsko ograjo. Je zemljišče ki ga ima v najemu športni klub za svoje dejavnosti. V dneh ko te dejavnosti ne potekajo, je zemljišče popolnoma prazno (ni žive duše nikjer).
Imam legalno pravico hoditi po tem zemljišču in kolikor vem upravnik nima nič proti tem da tam sprehajamo pse.
Je torej OK če na tem zemljišču, čeprav je "javno", spustim pse z vrvice da se zletajo?
Logiran
Nika2
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.367


« Odgovor #395 : sobota, 23.01.2010 : 00:03:02 »

Monster, gotovo je v redu, ker je v tvojem primeru "javno mesto" "javni kraj, kjer ni pricakovati vecje stevilo ljudi":

Zakon o zasciti zivali -
11. clen:
Skrbnik psa mora na javnem mestu zagotoviti fizično varstvo psa tako, da je pes na povodcu.

5. clen:
 Javno mesto je javni kraj, kot je opredeljen v zakonu, ki ureja varstvo javnega reda in miru, razen površin, kjer ni oziroma ni pričakovati večjega števila ljudi.

Zakon o varnosti javnega reda in miru:
1. clen: javni kraj je vsak prostor, ki je brezpogojno ali pod določenimi pogoji dostopen vsakomur;
Logiran
Monster
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 219


« Odgovor #396 : ponedeljek, 25.01.2010 : 11:11:46 »

Super, hvala Nika!
Logiran
SENNA
novinec
*
Sporočil: 3


« Odgovor #397 : nedelja, 07.02.2010 : 09:08:27 »

Rad bi imel enega majhnega mešančka,in gledam oglase tukaj,in me moti to,ker skoraj nikjer ne piše kakšne rasti bo Angry

Če ima kdo kaj za oddat,naj me kontaktira na zs.
Okolica lj. kr.

lp
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #398 : nedelja, 07.02.2010 : 09:23:19 »

Rad bi imel enega majhnega mešančka,in gledam oglase tukaj,in me moti to,ker skoraj nikjer ne piše kakšne rasti bo Angry

Če ima kdo kaj za oddat,naj me kontaktira na zs.
Okolica lj. kr.

lp
butnglavc butnglavc butnglavc
Če hočeš mladička, potem sprejmi v zakup, da ne moreš vedeti, kako velik bo. Za večino se itak ne ve, kdo je oče, pa tudi če se, je nemogoče predvidet, koliko bo končna velikost; za nekatere najdenčke pa se ne ve niti, kakšna je mama.
Sem videla, da si pred leti že iskal majhnega psa v horjulskih temah. Tam večinoma piše, kako velik bo predvidoma pes, vendar se včasih res ne da ocenit.

"Če ima kdo kaj za oddat"... Pa saj ne nabavljaš hladilnika, no. In psa se ne posvaja tako, da te ljudje kontaktirajo po ZS (ki jih btw. itak nimaš, ker nimaš uporabniškega paketa), ampak tako, da malo pobrskaš, prebereš, razmisliš... In potem pokličeš kontaktno številko in še kaj povprašaš, pa na precej vprašanj odgovoriš, potem pa pogodbo podpišeš, če se zdiš ustrezen posvojitelj. In bolj je pomemben značaj, kot to, ali bo pes na koncu kak cm višji ali nižji od tvojega standarda.

"Okolica lj. kr.".  stop Veš kaj, Slovenija je tako majhna, da se za primernega psa menda ni težko kam zapeljat, valda. Posvajaš za okrog 15 let, tako da se zadeve loti malo bolj odgovorno, kot nakupa štruce kruha.

Lp, 5ra

Logiran
Li Mei
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 182


« Odgovor #399 : nedelja, 07.02.2010 : 10:34:04 »

Upam, da ti nihče ne bo "ničesar" dal. 
Še najmanj pa živo bitje!
Logiran
FreakChiq
novinec
*
Sporočil: 3


WWW
« Odgovor #400 : torek, 23.02.2010 : 00:53:06 »

Upam, da pišem v pravo temo...

Potrebovala bi namreč nasvet, kako najbolje ravnati, ko na sprehodu s psom naletiš na psa, ki je pobegnil in se veselo sprehaja po cesti/gozdu brez lastnika?
Sploh takrat, ko je tvoj pes še mladič in še ne ve, da se vsi psi nočejo z njim igrat.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #401 : torek, 23.02.2010 : 17:52:10 »

Osebno sem takih psov vedno vesela, sploh če imam mladiča - so odlični za socializacijo. Mladiča namreč tega, koliko si lahko privošči ne more naučiti lastnik ampak samo drug, po možnosti odrasel in ne preveč prijazen pes. Psi, ki so na nevtralnem ozemlju (to se pravi ne na njegovem dvorišču ali na "njegovi" ulici) in brez lastnika, so izjemno redko popadljivi. Ker si lastniki zelo redko upajo spustiti odrasle in ne ravni igrive pse k mladiču, so takšni spuščeni samotarji prava dragocenost, ki jo velja dobro izkoristiti
Logiran
FreakChiq
novinec
*
Sporočil: 3


WWW
« Odgovor #402 : torek, 23.02.2010 : 21:12:14 »

To s socializacijo razumem, ja. Moj še za enkrat sploh nima spoštovanja do drugih psov in prav čakam na nekega psa, ki mu bo pokazal, kje so meje. Po drugi strani me je pa strah (moj prvi pes je, te pa... ), da ga ne bo kaki neprijazni kuža hudo pogrizo. Kaj sploh naret v situaciji, ko drug pes napade tvojega, pa naj bo mladič, ali že odrasel?

Z mojim sem bila do sedaj 3x v taki situaciji.
Prve dvakrat me je obdal sicer nelagoden občutek, ampak psa nista bila huda, pa tudi moj se je bolj previdno srečal z njima, seveda dokler ni ugotovil, da mu ne bosta nič, če bo začel skakat po njima. Tongue
Zdaj nazadnje, zaradi česar sem se tudi odločila, da vprašam za nasvet, pa se je po cesti sprehajal odrasli nemški ovčar, kar ne bi bil TAKO velik problem, če ne bi vsi ovčarji, katere sma do sedaj srečala (z lastniki), gojili precej neprijazna čustva do mojega malega satana hehe. In tako me ni obdal samo nelagoden občutek, ampak me je zgrabila mala panika, kar seveda v taki situaciji sploh ni prav. Zato sem se pol tudi preobrnila in odkorakala domov, kar pa naslednjič, ko bom v taki situaciji, nočem več naredit.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #403 : torek, 23.02.2010 : 21:38:19 »

V bistvu so nevarni samo psi, ki tik se tik pred srečanjem utrgajo iz verige, uidejo iz dvorišča ali se strgajo lastniku iz rok. Še ena sorta psov je nevarna za mladiče, to so tisti, ki mladiča (ali tudi odraslega zelo majhnega psa ) zamenja za plen. Takih psov je sicer zelo malo se pa občasno najde kakšen. Tak pes bo v tvojega priletel s polno hitrostjo, naravnost, in brez da bi zmanjšal hitrost napadel.
Psi, ki se mirno šetajo okrog mladiča ne bodo poškodovali, lahko pa mu prisolijo kakšno klofuto ali ga povaljajo po tleh, če je preveč vsiljiv. Kar je za mladiča zelo vzgojno in zdravilno.
Če se boš srečanj s psi bala, bo to tvoj pes zaznal in se bo začel obnašati zaščitniško kar zna postati silno zoprno.
Logiran
alexx
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.911


« Odgovor #404 : torek, 02.03.2010 : 19:48:38 »

Ne vem kje naj tole vprašam... (če ni prava tema, me prosim prestavite)

Kam lahko neseš loj, meso... ali podobne stvari, ki jih "nekdo" nastavlja, na analizo, če sumiš, da ti sosed hoče zastrupiti psa?

Folku se je resno čisto strgalo...
Logiran
Strani: 1 ... 22 23 24 25 26 [27] 28   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: Jaz ne vem - ti veš... Vprašanja, na katera ne vemo odgovorov!
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines