mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 08.07.2024 : 17:45:53

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: Jaz ne vem - ti veš... Vprašanja, na katera ne vemo odgovorov!
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 28   Dol
Natisni
Avtor Tema: Jaz ne vem - ti veš... Vprašanja, na katera ne vemo odgovorov!  (Prebrano 59842 krat)
0 članov in 18 gostov pregleduje to temo.
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #90 : petek, 05.01.2007 : 20:43:37 »

Razen, ko sta se razburila, se je na dlaki pokazalo nekaj podobnega prhljaju, ki je potem čudežno izginilo. Vem, da se sliši neverjetno, ampak spomnim se, da je bilo pri dobermanu to večkrat pojav (očitno se je večkrat razburil) pri Aishi pa to ugotavljam takrat, ko se razburi tako verbalno kot tudi takrat, ko sreča kakšnega nepoznanega na njenem teritoriju in se postavi na zadnji dve nogi.

Tudi moja Spela na stres odreagira s prhljajem, ki se pojavi "v sekundi" in tako hitro kot pride, tudi izgine.
m.
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #91 : petek, 05.01.2007 : 20:51:17 »

Tak cudezni prhljaj se pojavlja tudi pri moji Bagi. Nic nenavadnega za siperke. lp
Logiran

drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #92 : sobota, 06.01.2007 : 08:55:14 »

A dlake imaste?  Huh
Imamo jo povsod: na čistih oblekah, na krožnikih, aja, pa uporabljamo jo kot začimbo pri skoraj vsaki jedi!  Grin Pa postanovanju tudi rada potuje.

Ja, pa pri meni prav gotovo tudi v kakšnem paketku, s katerim potuje izlicitiran predmet ali nagrada iz nagradne uganke do naslovljenca  Grin  Grin  Grin

No glede čudežnega prhljaja ste me pa potolažili.
Kako je pa kaj z uporabo tistih copatk za zimo, ki preprečujejo poškodbe na blazinicah predvsem zaradi soli. Sicer to zanekrat še ni bilo potrebno, kaj pa ko bo urnk stisnilo? Ali ima kdo že kakšne izkušnje (razen tistih seveda, ki tak morate oblačiti in obuvati psa zaradi mraza)? In baje se dobijo samo pri veterinarju. Ali jih spčku takrat, ko se rešita posoljenih poti in zagazita v svet snečnih radosti snamete?
Logiran
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #93 : sobota, 06.01.2007 : 08:57:28 »

Ali jih spčku takrat, ko se rešita posoljenih poti in zagazita v svet snečnih radosti snamete?

Sem prehitro tipkala: Ali jih psičku takrat, ko se rešita posoljenih poti in zagazita v svet snežnih radosti, snamete?
Logiran
Dani
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.194


« Odgovor #94 : sobota, 06.01.2007 : 09:55:35 »

Copatek je dobra resitev za zascito poskodovanega/obvezanega spodnjega dela tacke, ce je iz nepremocljivega materiala. Lahko se uporabljajo tudi na vseh stirih tackah za zascito pred soljo, vendar se nekateri psi nanje tezko navadijo; motijo jih, "ne znajo" hoditi, z zobmi jih skusajo odstraniti. V trgovinah za zivali in pri veterinarjih se dobijo iz razlicnih materialov in razlicnih oblik, v nekaterih psom drsi, v nekaterih ne. Pri nas imamo mehke iz neoprena, ki se lepo prilagodijo tacki, ce je izbrana velikost prava. Ne kupujte copatk z usnjenim spodnjim delom, ker se zelo hitro razmocijo, ko se posusijo, pa so trde kot beton in jih lahko samo se vrzete stran.
Za zascito pred soljo je morda bolj smotrna uporaba mazila za tacke. Na blazinicah naredi tanko plast, ki preprecuje vdor soli skozi morebitne razpoke, blazinice so mehkejse, bolje se oprijemajo podlage, so bolj "elasticne", zato je tudi manjsa verjetnost poskodbe na trdi/zmrznjeni podlagi. Enako mazilo se uporablja tudi poleti za zascito blazinic pred poskodbami na vrocem asfaltu ali kamnitem terenu.
Logiran
SamSvojMojster
rad pišem
****
Sporočil: 400


« Odgovor #95 : sobota, 06.01.2007 : 09:56:04 »

Drobtinica,ce si gledala slucajno film An Inconvenient Truth (2006) , potem si lahko mirne volje. Ne bo panike z soljo,kvecjemu bo kuzek potreboval kaksno kapico z siltom in instaliranim ventilatorckom,ki bo nenehno pihljal. Smiley
Logiran
luncica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 511


« Odgovor #96 : sobota, 06.01.2007 : 09:56:39 »

Copatke sem jaz dobila v pasji trgovini, so iz najlona, spodaj, pri blazinicah, pa iz necesa nepremocljivega. Jih pa ni prevec nosila, ke ni bilo na nasem koncu nic kaj dosti soljeno, tako da smo ji blazinice mazali s kremo (elastopad, se jo tudi dobi v pasjih trgovinah), ko smo pa prisli domov, smo pa brisali tacke z mokro krpo, pa ni bilo nobenih tezav.
Logiran
Christjan
rad pišem
****
Sporočil: 465


« Odgovor #97 : torek, 20.03.2007 : 16:26:44 »

Hello!

Imam psa mladička- mešančka, seveda je bil cepljen proti vsemu in sedaj še point vprašanja... Moj kuža je cepljen in je tukaj kar nekaj psov (mešancev), ki niso in me zanima če lahko moj zboli od njih in če bi se jim raje izogibal. Do sedaj sem to vprašanje zastavil nekaj ljudem in so mi enkrat rekli, da se lahko okuži in naj ga ne spuščam dosti v stik z njimi eni pa da če je cepljen da ne. Hmm tole me je pa kar pošteno zmedlo a mi lahko kdo kaj več pove?

LP in hvala že vnaprej!
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #98 : torek, 20.03.2007 : 16:57:33 »

Naš primer:
Prvi pes je bil redno cepljen pa je vseeno dobil kugo. Verjetno je virus mutiral ali je bilo slabo cepivo ali kaj tretjega...
Z drugimi psi se je bolj malo družil, razen z nekaterimi psičkami, s tujimi psi se ni pa nikoli igral.

Prejšnja psica je bila prav tako redno cepljena, družila se je z vsakim tujim psom, če je bila možnost in nikoli ni zbolela, razen enkrat, ko je mela kužni kašelj 3 dni.

Načeloma nebi smel zboleti, nikoli pa ni nič 100%. Na tebi je odločitev če in kako se bo tvoj pes družil z drugimi.
Logiran
Christjan
rad pišem
****
Sporočil: 465


« Odgovor #99 : torek, 20.03.2007 : 17:03:58 »

AngSeter!

A kako pa lahko veš, da ni cepivo primlooz kako preveriš? Huh Je že dolgo od tega, saj sta ga starša dala cepit takoj, ko smo ga pripeljali? Vsekakor ga pa nebom pustil v družbo necepljenih psov, me je zadnjič ena lastnica vrhunskega labradoraca preden sma psa spustla vprašala če sem opravil cepljenja, ampak tako ne direkt ampak po ovinkih Grin
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #100 : torek, 20.03.2007 : 17:09:22 »

Če ima notranje zajedalce sigurno ne prime, zato je potrebno žival pred cepljenjem razglistiti.
Če pa je kaj drugega narobe pa mislim, da ne moreš vedet.
Da pa ne cepijo s cepivom s pretečenim rokom pa upam, da veti sami poskrbijo.

Mladička se cepi dvakrat ali trikrat še ko je mali, nato pa enkrat na leto. Eni zagovarjajo tudi daljši interval...

Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #101 : torek, 20.03.2007 : 17:13:44 »

Če se lahko malo vmešam v tole debato. Mislim, da preveriti katero cepivo je in katero ni dobro, ni možno. To se pokaže šele, ko ti pes zboli. Ampak težko verjamem, in upam da nisem prenaivna, da se prodaja neučinkovito cepivo. Verjetno je bolj možna druga varianta, da virus mutira in cepivo ne zaleže. Kot pri človeški gripi recimo.
Z druženjem z drugimi psi je pa takole. Če ima pes rad družbo drugih psov, po moje ni prav da ga izoliraš in ga prikrajšaš za igro z drugimi sovrstniki. Morda je potrebna pazljivost, ne sigurno je treba pazit, da ne pride v stik s kakšnim potepuhom, lastniški psi pa naj bi bili, načeloma, pocepljeni. In še to; moja teti je imela majhnega mešančka, redno cepljenega, nikoli se ni družil z drugimi psi. In je zbolel za kugo! Verjetno smo jo mi prinesli. Se pravi, virus lahko prineseš tudi ti z oblačili, obutvijo.... Na srečo je tetin kuža preživel navkljub svojim 11 letom in je živel še 5 let. Tako da... jaz bi rekla; pozornost in previdnost Ja, cepljenje itak, izolacija pa nikakor.
lp
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #102 : torek, 20.03.2007 : 17:16:05 »

Ko psa cepis, lahko po dolocenem casu preveris, ce je cepivo prijelo in sicer s titracijo. Pri nas se opravlja titer za steklino, recimo, to ziher vsi poznate. Ce delajo titre tudi za ostale bolezni, pa ne vem.

Pes lahko zboli, ce cepivo ni prijelo, ce gre za drug sev,...
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #103 : torek, 20.03.2007 : 17:18:17 »

Za kugo pa ne vem če obstaja kaj podobnega. Ja, razlogi so lahko različni. Ampak kljub temu se mi zdi prav vsakoletno cepljenje tudi za druge bolezni, ne le za steklino, ker je obvezno.
Logiran
SARA
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 144


« Odgovor #104 : torek, 20.03.2007 : 17:20:52 »

živjoo
ker ne mislim odpirat nove teme bi rada samo nekaj prašala..
imam mladiča starega 2 meseca mešančka med pitbullom in šar pejem
sedaj ima plečno višino okrog 30 cm...kolko bo približno še zrasel?

lp,sara
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 28   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: Jaz ne vem - ti veš... Vprašanja, na katera ne vemo odgovorov!
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines