mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 01.10.2024 : 18:12:30

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: Jaz ne vem - ti veš... Vprašanja, na katera ne vemo odgovorov!
Strani: 1 ... 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 ... 28   Dol
Natisni
Avtor Tema: Jaz ne vem - ti veš... Vprašanja, na katera ne vemo odgovorov!  (Prebrano 61259 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #285 : torek, 03.04.2007 : 16:00:24 »

To je ful vprašanje glede odgovornosti in odgovornost klinike je zelo težko dokazat. Stvar je namreč takšna da se narkoza določi glede na težo, starost in specifično oceno stanja psa - nikoli pa se ne da predvidet kako bo kakšen pes (enako recimo človek) reagiral na to po normah izračunano količino. Pri ljudeh zato splošna narkoza sodi med rizike, na katere si pred operacijo opozorjen in jih s privolitvijo k operaciji sprejemaš, tako da zanje ne odgovarja zdravnik. Izjema so seveda hude malomarne napake zdravnikov oziroma veterinarjev, ki se nažalost tudi pojavljajo, vendar jih je izredno težko dokazat. Moralna odgovornost je iz tega stališča vsekakor na strani kliniki, pravne ali druge oprijemljive pa ni.
Logiran
MIŠA
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 53


« Odgovor #286 : torek, 03.04.2007 : 16:29:35 »

Poznam primer, ko je pes poginil zaradi narkoze. Bil je na rutinski operaciji tretje veke in so ga že poslali domov. Doma je bil zelo slaboten in so ga peljali na dežurno kliniko, kjer so jim tudi povedali za operacijo, tam pa so mu dali dodatna pomirjevala, zaradi katerih je umrl. Zaradi njihove krvide so dobili veliko odškodnino.
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #287 : torek, 03.04.2007 : 16:33:52 »

Že prav, da so dobili veliko odškodnino, ampak mene ne bi mogel noben denar potolažiti, če bi izgubila psa zaradi njihove šlamparije...bi se mi kar scufalo...sicer pa je teh šlamparij toliko, da ne moreš verjeti. Predvsem vem pri ljudeh, pri psih ali nasploh živalih kdaj pa kdaj kaj slišim. To je noro! Sicer pa tema ni namenjena temu, da se jaz nekaj zgražam, tako da vi kar nadaljujte z vprašanji in odgovori nanje. sram
Logiran
MIŠA
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 53


« Odgovor #288 : torek, 03.04.2007 : 16:53:49 »

Zalarjeva, se popolnoma strinjam s tabo. Nobena odškodnina ti tu čisto nič nepomaga, saj ti psa ne more povrniti. Tudi oni jih niso imeli namena tožiti, potem so jih pa s svojo aroganco pripravili do tega. Bali so se, kaj bo pokazala obdukcija in so na obdukcijo poslali drugega psa. To so ti lastniki videli po papirjih za obdukcijo, kjer ni bilo nobenega imela, le teža psa, ki je bila več kot še enkrat večja od teže njihove psa. Njihov pes se je kdo ve kje "izgubil". Po vrhu vsega so bili pa še zelo aroganti. To pa jih je pripravilo do tožbe. Pred tem niso imeli namena, sam jim noben denar ne bo povrnil psa.
Logiran
Christjan
rad pišem
****
Sporočil: 465


« Odgovor #289 : torek, 03.04.2007 : 16:59:33 »

MIŠA

To je pa zelo žalostno. Bogve če bi v kliniki sploh povedali za to, ker je moja sestra klicala in vprašala kako je pes pa odgovor je bil: JA IMAMO VELIKE PROBLEME, RAVNOKAR GA OŽIVLJAMO! Shocked
Mojo sestro je po domače skor na r** vrglo ko so ji to povedali. Baje so pa ful dobri pa poceni...
Je rekla, da si ne predstavlja kako je če ga ne bi mogli oživet

LP
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #290 : torek, 03.04.2007 : 17:00:03 »

No v takem primeru pa bi jih tudi jaz z velikim veseljem tožila! Bi jih tudi tako, da bi morda kdaj drugič bolj pazili in bi zaradi tega kakšen drug kuža preživel. Joj, najprej so šlampasti, potem pa še riti krijejo en drugemu. Ne morem verjeti! Angry
Logiran
Christjan
rad pišem
****
Sporočil: 465


« Odgovor #291 : torek, 03.04.2007 : 17:00:39 »

Joj napaka... Baje so ful dobri pa poceni...
Logiran
Christjan
rad pišem
****
Sporočil: 465


« Odgovor #292 : torek, 03.04.2007 : 17:01:51 »

Aja ni blo napake  sram Angry
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #293 : torek, 03.04.2007 : 17:05:05 »

 Smiley
Logiran
Christjan
rad pišem
****
Sporočil: 465


« Odgovor #294 : torek, 03.04.2007 : 17:07:10 »

Pa saj ne morem verjet, da bi kaka klinika dala drugega psa na obdukcijo... A lahko vsaj namigne kdo kje se je to zgodilo?

LP
Logiran
Christjan
rad pišem
****
Sporočil: 465


« Odgovor #295 : torek, 03.04.2007 : 17:27:03 »

OK spet imam eno vprašanje?

A mi lahko kdo zaupa ceno treninga na uro, ki jo vi plačujete? Ena gospa mi je že povedala da 5/h pa sn si mislo OK poceni ne, zdaj pa sem se z trenerom meno pa ma on ceno 20E/h...
Vidim da je precejšnja razlika...

LP
Logiran
lovethor
odvisnež
*****
Sporočil: 516


« Odgovor #296 : torek, 03.04.2007 : 18:24:31 »

Mi ne plačujemo na uro, tako da ti ne znam točno povedati. Morda ti bo kdo drug lahko pomagal.

Jaz imam tudi eno vprašanje - pred kratkim mi je gospa iz bližnjega bloka povedala, da je psičko peljala na sterilizacijo. Psička živi v bloku, je prava mala kraljična, gospa, ki je upokojenka, je popolnoma navezana na njo. Res ju je lepo videt skupaj. No, in ko smo klepetali o sterilizaciji, mi je gospa rekla, da si pač s svojo pokojnino tega ne more privoščit, zato jo je peljala k veterinarju, ki to naredi na črno - ful poceni - ne vem zdaj zneska. Jaz sem prvič slišala za kaj takšnega in sem bila kar v šoku. Kako je to sploh možno? Nisem najbolj seznanjena s temi zadevami, ampak psa mora veterinar uspavati itd. - kje dobi npr. narkozo - a ni nobenega nadzora nad tem, za kakšne namene gredo npr. zdravila? Pa človek, ki to dela, mora sam sebi blazno zaupati - kaj če bi se kaj ponesrečilo? Je to pogosta praksa, pa samo jaz nisem vedela? Groza v glavnem.
Logiran
Christjan
rad pišem
****
Sporočil: 465


« Odgovor #297 : torek, 03.04.2007 : 18:53:31 »

Lovethor... Saj mi tudi naj nebi, ampak grema delat izpit BBH, ki bo čez 7 mesecev (ko bo star 14 mesecev) in bomo plačevali treninge na ure... Pa saj pomoje je boljše, da je na ure, ker je trener včasih nima časa- sodi, včasih pride samo v soboto, včasih nedeljo, tako, da je še res najboljše plačevat na ure...
Logiran
MIŠA
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 53


« Odgovor #298 : torek, 03.04.2007 : 19:12:24 »

Dežurna klinika, ki je psi dala dodatna pomirjevala in prav tako tista, ki je "dala" psa na obdukcojo je bila ***** (žal ne vem popolnega imena klinike, je pa za bežigradom).

S cenam treningov nisem na tekočem. Pred letom in pol sem jaz dajala 1300 sit, pa vem, da to takrat ni bilo drago.
Logiran
Christjan
rad pišem
****
Sporočil: 465


« Odgovor #299 : torek, 03.04.2007 : 20:13:29 »

MIŠA

1.300 SIT?
20 eurov je pa 4.792,80 SIT... Saj ni problema v ceni, samo ful me čudi, ker imajo privatniki dosti nižje cene...
Logiran
Strani: 1 ... 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 ... 28   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: Jaz ne vem - ti veš... Vprašanja, na katera ne vemo odgovorov!
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines