mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 08.07.2024 : 17:46:52

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: Jaz ne vem - ti veš... Vprašanja, na katera ne vemo odgovorov!
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 ... 28   Dol
Natisni
Avtor Tema: Jaz ne vem - ti veš... Vprašanja, na katera ne vemo odgovorov!  (Prebrano 59843 krat)
0 članov in 18 gostov pregleduje to temo.
Christjan
rad pišem
****
Sporočil: 465


« Odgovor #120 : torek, 20.03.2007 : 20:54:05 »

Samo tu v MB ne poznam nobenega veta drugega, a pozna mogoce kdo drugega? Aja pa to ko sem napisal da sem bil v Šentilju pa v Sp. Hočah je v bistvu enako ker je oboje od ''klinike''..., to sem pa opazil ker se vozijo veti z Šentilja sem v Hoče in sem enkrat vprašal pa so rekli da so to isti, samo pač da še majo tu eno ambulanto za preglede in injekcije za resnejše zadeve pa je potrebno v Šentilj, kot so mene poslali zaradi operacije. Boljše pa da ne povem kako sem bil prestrašen ko je bil na 1 operaciji. To je namreč moj prvi pes, tako, da si lahko kar mislite Roll Eyes sram...

Lep pozdrav!
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #121 : torek, 20.03.2007 : 21:01:02 »

Niso nič bolj občutljivi, kot bi bil lahko mešanec. V obeh primerih so psi lahko zbolijo. Maš pa res pri določenih pasmah pasemsko pogojene dedne bolezni.
Sicer so pa tudi pri mešancih lahko zastopane v enakih merah. Pač odvisno od staršev. NO-oji jih majo kar nekaj, za malinovce pa ne vem.
Malo razišči katere so to lahko in tiste zadevščine, ki jih imajo pogosto obe pasmi, jih ima lahko komot tudi tvoj, čeprav je mešanec...

sama bi pa prej rekla, da bi mešance morali 3x cepit, ker je navadno slabše poskrbljeno zanje...
Logiran
Christjan
rad pišem
****
Sporočil: 465


« Odgovor #122 : torek, 20.03.2007 : 21:10:25 »

AngSeter!

A mogoče namiguješ da slabo skrbim za njega? Hehe, če ja ti lahko povem, da je v teh 3 mesecih kaj je pri nas opravil že pregled za bolezni... Kri, srce, voda, blato... NO imajo res kar nekaj bolezni predvsem probleme z kolki, malinoisi so pa zelo zdravi! Verjemi, da sem se o obeh pasmah zelo pozanimal preden sem tega vzel Wink
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #123 : torek, 20.03.2007 : 21:14:12 »

Ne ti!  Tongue

govorim na splošno. Kar sama vidim je veliko psov, ki v življenju niso videli ne veta ne sprehoda in psice so vsakič breje...
bla bla...

Žal je za mešance v povprečju slabše poskrbljeno, ne pravim pa da vsi rodovniški blazno uživajo.

Za moje pojme ti zelo lepo skrbiš za psa, se trudiš in ti ni vseeno. Kar tako naprej! Kiss
Logiran
Christjan
rad pišem
****
Sporočil: 465


« Odgovor #124 : torek, 20.03.2007 : 21:27:00 »

AngSeter!

Glede mešančkov je pa res tako. Najbolj me razjezi ko se menim z lastniki: ja pa da še bom zmetal tolko dnara vun za njega, ko je itak znano, da mešancev ne rabiš cepit  Angry

Aja pa še nekaj kar sem mislil Jani poslat po ZS pa bom kar tu napisal:
Kaj če ti kdo grozi, da ti bo pesa ubil lahko pokličeš policijo in ga prijaviš? So se mi nekateri smejali, da policijo to ne zanima. Mi je pa že en ***** večkrat rekel, da mi bo pesa ubil pa da ga je že zaklal (ko grem z šole), pa da ga bo enkrat vun spusto da bo pobegno pa take fore... Seveda sem to staršem povedal in sta šla takoj tja ampak tista svi**a je reko da to ni res. Tako da sem mislil da če bi lahko kaj policija pomagala, ker imam tega dovol, potem pa še mi direkt pred starši v faco laže, da on tega ni reko Angry


Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #125 : torek, 20.03.2007 : 21:34:07 »

Na tole ti bom pa kar jaz odgovorila. Lahko prijaviš grožnjo in zahtevaš, da se naredi UZ ( uradni zaznamek), kaj več pa ne moreš. Žal je tako, da lahko Policija glede na svoja pooblastila ukrepa šele, ko je storjeno kaznivo dejanje ali prekršek. Tako je na vseh področjih varnosti, pa naj gre za grožnje psu ali osebi. Po domače povedano: dokler se res nekaj ne zgodi, ne morejo in ne smejo ukrepati. Zakaj potem sploh prijavljati? Ker je koristno, tole ti pa ne bo všeč, če se res kaj zgodi, da se ve, kdi je že griozil s takim ali podobnim dejanjem. Kruto,ne? Jaz ti lahko edino svetujem, da narediš vse, kar lahko, da ti ta sv... ne bo mogel zastrupiti ali poškodovati psa. In ko boš klical Policijo, če boš, kar vztrajaj da naredijo UZ, ga morajo!
Logiran
Christjan
rad pišem
****
Sporočil: 465


« Odgovor #126 : torek, 20.03.2007 : 21:37:32 »

takoda!

Joj kako me to razjezi! Angry  Ko ti sv*** pesa zastrupi te lahko policija naredi. Kaj bo takrat-je že itak prepozno!!! Naslednjič ko bo mi kaj rekel bom pa 100% poklical policijo. Še večji problem pa je ker je to moj sosed...in lahko komot vrže kos zastrupljenega mesa, moj pa vse požere in lahko tako na lahko pes odide na drug svet Cry Sad Angry
Logiran
alessa06
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


« Odgovor #127 : torek, 20.03.2007 : 21:43:07 »

Zakaj pa ga tvoj pes tako zelo moti??
 A se ga boji ali kaj, ali je samo možak tako zelo hudoben?
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #128 : torek, 20.03.2007 : 21:45:15 »

Verjamem, da te razjezi. Nisi edini. A tako pač je, take zakone imamo. Nikakve! Ja, šele ko teče kri se pa lahko zgane aparat. Pa še takrat je ponavadi tako, da imajo ˝slabi fantje˝ ponavadi dobrega odvetnika, en kup pravic jim itak zagotavlja država, žrtev pa je bolj ali manj prepuščena sama sebi. Grrrrr Angry. Bom kar nehala, ker lahko zaidem v neprimerne komentarje.
Tako je, ko bo sikal pokliči Policijo, lahko greš tudi na postajo ali Policijsko pisarno (ne vem kaj imate v vašem kraju) in poveš celo zgodbo. Saj večina policistov se zaveda da je velik razkorak med tistim, kar naj bi počeli in tistim kar morajo in smejo.
lp
Logiran
Christjan
rad pišem
****
Sporočil: 465


« Odgovor #129 : torek, 20.03.2007 : 21:48:04 »

alessa06!

Dolga zgodba, človek je malo prizadet je ful živčn! Moti ga pa ful pes ker je reko da če mi on nebo dovolil jaz nebom pesa imel pa ima tudi respekt pred njim ko ga izziva. Sma zadnjič bla na ulici pa ga je pes zagledal je dvignil uhe dlako gor in se zagnal proti njemu. Jaz in mama sma se takoj začela dret za njim in k sreči naju je upošteval. Uhh, morali bi videt kako smo bili vsi prestrašeni... Saj to hoče da ga vgrizne pol pa lahko stoži kaj. Sv*** grda.
Oprostite izrazom ampak bi tega človeka najraje na gnoj vrgo, saj za drugam ni
Logiran
alessa06
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


« Odgovor #130 : torek, 20.03.2007 : 21:59:40 »

Potem moraš pa preprečiti svojemu psu, da prihaja v stik s tem človekom. A vrt nimate ograjen? Ali ste v bloku? Nisem brala vseh tvojih postov pa ne vem. Na ulici pa je bolje da imaš privezanega, da ne bo prihajalo do takih trenutkov kot si napisal, da je pes zaštartal proti njemu. Čeprav je še mladič ne imej odvezanega na ulici. Spusti ga na travniku...
Logiran
Christjan
rad pišem
****
Sporočil: 465


« Odgovor #131 : torek, 20.03.2007 : 22:02:59 »

alessa06!

Doma smo v hiši, pred hišo je malo trave in boks, za hišo pa sadovnjak in vrt, prostora je ogromno in pes se prosto sprehaja, pri vhodu so cimprese zadaj za hišo pa je samo mreža...
Ampak ne zdi se mi pa fer da zarad njega pes nebi smel na vrt...

http://christjan.moj-album.com/
Logiran
alessa06
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


« Odgovor #132 : torek, 20.03.2007 : 22:07:26 »

Na tvoj vrt ja , na njegov pa ne!  Če ni ograja okoli in okoli pa je težko psa pustiti samega na vrtu. Na ulici pa le imej privezanega.
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #133 : torek, 20.03.2007 : 22:20:04 »

Damayanti!

Sem prej prebral tvoj post ko ste napisali koliko injekcij je dobila-se pravi 3× po malo (enako kot 1 normalna) in potem še 2×=3×. Jaz pa samo 2×. Aja pa ta 3 injekcija bi naj bila za čistokrvne, ker so bolj občutljivi sploh pa na dedne bolezni...

 To da so čistokrvni bolj občutljivi na dedne bolezni ali mešanci bolj zdravi je en tak izmišljen mit. Larifari. Jaz bi prej rekla obratno. Ker če ne drugega čistokrvni oz rodovniški psi imajo v svojem rodovniku nekako vpisano tudi zdravje svojih prednikov. Rodovniški pes pa more dobiti vzrejno dovoljenje, če ima dedno bolezen vzrejnega dovoljenja ne dobi... torej ga ni na tej listi prednikov.... razumeš? Dočim mešanci pa nimajo vzrejnih dovoljenj in nimajo rodovnikov ( razen recimo ekstremnih primerov kjer se je zgodil ups in sta se sparila dva rodovniška psa... ampak recimo ,da je teh upsov tako malo- malo , da je to prej znanstvena fantastika kot neka stalnica... ker ponavadi tisti ki  nameravamo imeti psa za vzrejo prekleto pazimo nanj, ko je v svojem obdobju parjenja)
To cepivo, ki ga mladič prejema je cepivo za kužne bolezni. In ker je mladiček eno tako malo bitje je doza cepiva pogojena na njegovo kilažo.  Ko pa je pes odrasel in do konca razvit pa dobi enkrat letno eno veliko dozo in je to to.  razumeš? Ravno tako kot, če bi majhnega otroka cepil  ker je majhen dobi cepivo večkrat v manjših dozah da ga njegovo telo lahko sprejme.... dočim odrasel človek lahko dobi večjo dozo cepiva in mu ni treba večkrat po malo dobivat ....  razumljivo Smiley  Tako, da če je bil tvoj pes cepljen naprimer samo dvakrat , zaradi tega ni treba zganjati panike je pač takrat dobil večjo dozo ker je bil že dovolj velik da je lahko toliko dobil . Wink Pomembno je ,da je bil cepljen proti kužnim boleznim.
Pri nas je   to cepljenje pri odraslih psih  za kužne bolezni neobvezno, zgolj odločitev lastnika  , dočim  za steklino je za enkrat še obvezno vsako letno cepljenje.
 Jaz moja dva psa cepim proti vsem in tudi" ko bo če bo" tista steklina obvezna le na tri leta( to je neka nova informacija, da bodo uvedli ker je steklina na naših tleh nekako izkoreninjena) bom jaz še vedno cepila pse vsako leto proti vsem.
Ker sta lovska in  prihajata v stik z divjadjo in tudi z ostalimi psi za katere predvidevam, da pa niso ravno cepljeni vsako leto za kužne bolezni.
 Če te še kaj zanima kar vprašaj. Wink Smiley

Logiran
Christjan
rad pišem
****
Sporočil: 465


« Odgovor #134 : torek, 20.03.2007 : 22:24:11 »

aaa hvala za obrazložitev!!! Ko je bil prvič cepljen je imel 14 kg
Logiran
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 ... 28   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: Jaz ne vem - ti veš... Vprašanja, na katera ne vemo odgovorov!
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines