mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 17.09.2024 : 18:25:19

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: COTON DE TULEAR - čvek
Strani: 1 ... 186 187 188 189 190 [191] 192 193 194 195 196 ... 210   Dol
Natisni
Avtor Tema: COTON DE TULEAR - čvek  (Prebrano 299015 krat)
0 članov in 7 gostov pregleduje to temo.
Nati80
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 399


« Odgovor #2850 : četrtek, 29.11.2007 : 10:16:17 »

cotonka: Emmy niti ne gleda kaj posebej televizije, včasih jo zmoti kak pasji lajež in zabrunda nazaj in to je vse  Smiley

Se pa bojim da bo kaj z našim pruhkom narobe (popkovna kila). Že včeraj je imela zelo napet in trd pruhek, ga ne morem več potisnit nazaj v luknjico ampak ko ji ga tipam ne zgleda, da bi Emmy kaj bolelo, pa tudi kakat hodi normalno oziroma mogoče malo bolj pogosto kot ponavadi (smo pa hrano tudi zamenjali na RC Sensitivity control). Res je na otip fulll drugačen, ker ji ga vedno "pregledujem" vsak dan redno, pšrav zaradi tega, da ne bi prišlo do kakšnega vnetja tudi, če se kaj zadržuje v črevesku.. Zdej pa ne vem, al bi zaradi tega že šibala k veterinarju al ne.. kaj mi lahko sploh reče (razen direktno pod nož  Cry )

Glede plaščkov pa kolegica Emmy šiva čisto unikatni plašček za dež oziroma palerinico.. drugače pa se tudi jst raje ubadam z listjem, ki gre z slikerjem kr hitro vn iz dlake, pa tudi s krtačo če ni ravno tisto suho suho, ki gre na milion koškov, če se ga dotakneš..kot pa z vozli, glede na vaša pripovedovanja pa vetjetno se z Emmy še nisva srečali s tistimi pravimi vozlički  Lips Sealed
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #2851 : četrtek, 29.11.2007 : 12:19:45 »

Nati(=, če pruhek gre nazaj, ga čim prej pokaži veterinarju. Bolje preventiva kot kurativa!!!
Logiran
Nati80
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 399


« Odgovor #2852 : nedelja, 02.12.2007 : 13:43:07 »

Ja glede pruhka sem govorila z veterinarko in pravi, da naj jo opazujem ampak tale pruhek je zelo trd in vedno bolj poln se bojim, da ne bo prepozno kadar bi začelo to bolet, ker je možnost da del črevesa odmre in tega ne bi rada.. Bom govorila z vzrediteljico in jutri na veterini še enkrat se pozanimala tudi kako zgleda operacija in po operaciji, koliko časa to traja, ker imam občutek da bo potrebna operacija  Cry  Cry, samo ne vem ali naj čakam Ljubljansko razstavo ali naj to čim prej naredimo.. 
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #2853 : nedelja, 02.12.2007 : 13:56:41 »

Pomoje imaš še dosti časa (glede na pripovedovanja od Kalsang o dokaj hitrem okrevanju) do razstave, tako da če se ti zdi nujno raje zdaj to naredi (moje mnenje). Pa prosi če lahko Emmy res minimalno pobrijejo trebušček.
Ali pa vprašaj še kakšnega veterinarja za drugo mnenje, samo pomoje je res bolj to prej naredit kot pa potem ko je že res nujno. Pa v vsakem primeru jo boš enkrat dala operirat, če ne prej pa preden bo imela mladičke.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #2854 : nedelja, 02.12.2007 : 14:35:56 »

Nati, operacija je preprosta in okrevanje je hitro. Čimprej na operacijo, če je pruhec trd. Do razstave imata še dosti časa. Smiley
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #2855 : torek, 04.12.2007 : 14:25:31 »

Joj, zadnjič sem pozabila povedat, da vas Nina (vse, ki imate kakršno koli vezo z njo), lepo lepo pozdravlja. Sem ji malo poročala kako kaj njeni cotončki in vaše slikce sem ji pokazala, ker vem da nima časa da bi z vsemi kontaktirala in se tudi dobila z vami. Je bila zelo vesela novičk.

Nati, kako kaj Emmy? Je operacija že za vami (že cel dan razmišljam o njen in o tem da te vprašam kako je šlo)?
Logiran
Nati80
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 399


« Odgovor #2856 : torek, 04.12.2007 : 14:44:08 »

Ja operacija je za nami, ni bilo prijetno,ko se je zbudila, ker takega glasu še nisem slišala.. Tale narkoza ima svoje učinke, da me je ugriznla ker sem jo hotla pomirit, ko se je prebujala.. v bistvu sem čakala v čakalnici in ko sem jo zaslišala s tem glasom in takšno reakcijo sem stekla noter in ji govorila, šepetala in poskusla pomirit in ko sem približala roko me je.. potem pa je prišla še veterinarka in mi povedala, da naj ji ne dajem rok blizu glave ker v takšnih stanjih bilokateri pes grize..in sm ji rekla, da sm opazla Smiley sedaj se že eno uro pestva pri meni v naročju, malo se je umirila, je pa imela takšne napade, da.. no sej verjetno normalne zaradi narkoze in vsega, proti bolečinam je dobila inekcijo, nimam pa izkušenj s tole narkozo, tako da meni je vse čudno.. prav nič lepa izkušnja v glavnem ampak samo da je Emmy zdrava in da ne bo problemov za naprej, ker so mi rekli, da je bil zadnji čas, še dobro da sem ji pruhek kontrolirala vedno in bla pozorna..v glavnem Emmy zgleda ful boga, upam da do večera bo boljše, pa se še kaj oglasim takrat
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #2857 : torek, 04.12.2007 : 14:52:17 »

Oooo, bogica mala... Emmy pošiljava z Loti ful  Kiss Kiss Kiss Kiss Kiss, pa da čimprej okreva!!!!!!!

Kako različne izkušnje imate s tole operacijo pruhka.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #2858 : torek, 04.12.2007 : 15:06:33 »

Nati, žal mi je, da je Emmy operacijo malo slabše prenesla. Je bila pa vsekakor potrebna, če so rekli, da je bil zadnji čas. Kuža lahko umre, če pride do ukleščenja črevesa, tako da so postoperacijske težave mala malca v primerjavi s tem. Wink

Mali princeski želim, da čimprej pride k sebi. Smiley
Logiran
Nati80
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 399


« Odgovor #2859 : torek, 04.12.2007 : 15:47:24 »

Ja hvala vsem, sedaj je stanje že veliko veliko boljše kot kakšno uro nazaj, vidim pa, da bi kr rada lizala tole ranico, tako da bo tale zaščitni ovratnik še nekaj časa potreben čeprav jo ful moti, ker se kr zaleva v predmete in joka  Sad no samo naj hitro mine deset dni..  Smiley
Logiran
sue_
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 102


« Odgovor #2860 : torek, 04.12.2007 : 19:56:01 »

Naty te čisto razumem,pri nas je bila tudi ful slaba izkušnja,ampak ti povem,da je pa zdej super in ima Dony čisto raven trebušček in ni skoraj sledu o operaciji Smiley...upam,da bo Emmy čimprej okrevala.

Verja enkrat si pisala o tem,da ima Bana suho dlako,kako si to reševala?
Se mi zdi da ima Dony enak problem.
Logiran
Nati80
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 399


« Odgovor #2861 : torek, 04.12.2007 : 20:16:28 »

Zdej ko so učinki narkoze mislim da minili, imam eno veliko težavo..
Emmy se tolko boji tega zaščitnega ovratnika, da tako cvili, da se je ne da poslušat, pa ne zaradi tega ker bi se mi smilila (itak pa da je verjetno meni še bolj hudo kot njej) ampak ker je to cviljenje na tašni frekvenci visoki, da se je enostavno ne da poslušat  Sad
Tolko jo je strah, da tudi brezglavo teka sem ter tja in se tudi zaleti v pohištvo in potem obnemi na mestu, sklonjena glavica, repek globoko med nogicami, pravi bošček je  Cry če ji pa snamem tale ovratnik pa gre takoj z glavico tja, da bi se polizala..
a obstaja kakšna druga varianta? če jo povijem na široko čez cel trebušček in hrbet tvegam vozle? ah že tako jih bo imela zaradi ovratnika  Sad ne vem kaj naredit, mogoče pa se bo do jutri navadila in bo vsaj malček boljše..
Logiran
sue_
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 102


« Odgovor #2862 : torek, 04.12.2007 : 21:18:38 »

Naty pri nas je bilo enako,ampak vedi da če ji boš govorila kako je boga in ji to pokazala,bo še slabše,no vsaj pri nas je bilo tako.Po moje je to ful šok za psa,ker se počuti "ujetega" kot ena kazen,vsaj pri nas je Dony tako reagiral.Na začetku se mi je ful smilu (dejansko se mi je vse skos,ko je imel to gor) ampak sem opazla,da je še slabše če mu pokažem kako bogi se mi zdi oz. je bilo slabše.Jaz sem ga zamotila z igračkami,pa ga probala čimbolj zamotit,da je mal pozabu,da ima tist luster na glavi.Ker on je to ful zameru,kao češ kaj ste mi pa zdej naredili.Pusti času čas,se bo navadla,tut naš Dony se je,res da z zelo težkim srcem,ampak ko pa smo ga rešili tiste zadeve,ti pa ne morem povedat kako hvaležen je bil in to kazal kr ene 14dni skupaj Smiley.
No takšna je naša izkušnja...
Logiran
Nati80
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 399


« Odgovor #2863 : torek, 04.12.2007 : 21:34:25 »

Mi smo ji zdej šive lepo zakrili za gazo in takimi rečmi da se lepo opremejo kože in ji dali dol tale ovratnik in ona še vedno tako hudo cvili da mi kr solze prtečejo..
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #2864 : sreda, 05.12.2007 : 10:16:33 »

Nati80, verjamem, da se ti kužica smili do konca in da bi zadnjo naredila čisto vse in še kaj, da bi ji bilo lažje in da je ne bi bolelo. Ampak sue_ ti je že dala dober nasvet. Ne oziraj se na to, da cvili in joka. Do nje se obnašaj popolnoma normalno, malo se poigraj z njo (pa ne pretiravaj, dokler so noter šivi), malo jo češi in cartaj, ponovi kako enostavno vajo poslušnosti in jo nagradi. Skratka obe se zamotita in pozabita, da je grozno. Verjamem, da bo težko, ker se ti pesjanka smili do amena, ampak se potrudi. Če boš na vsak njen pisk skočila k njej, se bo hitro naučila, da se te da izjemno dobro vrteti okrog krempeljčka. Enega  Kiss Emmy od Minimalca, N.
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
Strani: 1 ... 186 187 188 189 190 [191] 192 193 194 195 196 ... 210   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: COTON DE TULEAR - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines