mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 19.10.2024 : 01:26:14

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: COTON DE TULEAR - čvek
Strani: 1 ... 66 67 68 69 70 [71] 72 73 74 75 76 ... 210   Dol
Natisni
Avtor Tema: COTON DE TULEAR - čvek  (Prebrano 302259 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
gomiscek
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 30


« Odgovor #1050 : ponedeljek, 10.07.2006 : 23:13:18 »

Na svet sem prilajav 06.02 06 od mame Nefertiti in očeta Flash-dancer.Zdaj pa sem doma v Solkanu.Ker sem še majhen in neizkušen,ne vem nič glede razstav in zvezniškega življenja,vesel bi bil,kakšnega nasveta.Kdaj je razstava vTrbovljah,sem zadosti velik,da se je vdeležim?


http://brad.moj-album.com


Logiran
hit
novinec
*
Sporočil: 17


« Odgovor #1051 : torek, 11.07.2006 : 12:38:45 »

Bombažka !

Našo malčico smo šli že pogledat in jo dobimo v začetku avgusta. Je zelo lepa in igriva mala bela psička.
Komaj čakamo, da pride v naš dom.
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #1052 : ponedeljek, 24.07.2006 : 13:28:50 »

No midve z Lotko sva že z dopusta.

Najin prvi skupni dopust na otoku Hvaru pa je bil ... saj ne vem kje naj začnem Smiley

Skratka, Lotty se je kopala v morju, čeprav ni bila preveč navdušena nad njim, se je pa prijetno ohladila in potem cel dan spala na plaži, samo bogi je bil tist ki jo je zbudil, saj ga je kar fajn nalajala. Verjetno pa je bila njena nestrpnost tudi posledica njene prve gonitve, ki me je presenetila ravno na dopustu (sama sem pričakovala vse skupaj malo kasneje). No, tako da še vedno preživljamo gonitev in samo čakam, kdaj se bodo okrog hiše začeli zbirati kuži. Vsaj na Hvaru je bilo tako. Ko sva zadni dan šli zjutraj ven lulat naju je čisto na vhodu v apartma že čakal en kuža, da pa ne govorim o ostalih priklopnikih, ki so hodili z nami na plažo, po mestu... Nekaterih se sploh ni dalo odgnat in sem zato enkrat na plažo lezla celo čez neko škarpo z Lotty v roki, da en ščene mali ni šel z nami čisto do brisač in ta kuža je Loti iskal čisto do zadnje sledi, do škarpe (hodil je po tej škarpi), potem pa ni bilo več sledi ker sem jo nesla v naročju.
Tako da so si po moje lastniki apartmajev kar malo oddahnili ko smo odšli, ker so se pred hišo že začeli zbirati tamkajšni kužki.

No in sedaj doma, pa naju še čaka temeljito razčesavanje, saj ima Lotty kar nekaj vozličkov, od kopanja in tudi od tamkajšnega rastja (ježki, razne bilke ki so ujete v dlaki), ki pa po mojem mnenju ni ravno pisano tem kužkom na kožo. Nikjer ene solidne travce za opravljanje potrebe, potem kamor koli pa že spustiš psa, pa sabo prinese pol "gozda". Tako da sem kar vesela, da sva spet doma.

Lp
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #1053 : ponedeljek, 24.07.2006 : 13:36:16 »

Aja. Hit, še vam sem hotela nameniti par besed.

Lepo da kmalu dobite svojo psičko in verjamem, da boste neskončno uživali v njeni družbi. Sama bi kar čas malo nazaj zavrtela in še enkrat podoživela najine skupne začetke z Lotty. Se mi zdi, da je tako hitro zrastla iz tiste male kepice že v pravo punco Smiley

Nekaj me zanima (kar tako), kdo vam je zbral psičko, sami, ko ste prišli prvič na ogled, ali vam jo je že prej določila vzreditljica?
Še to, morda veste kam gredo bratci in sestrice od vaše psičke, ostanejo vsi v Sloveniji?
Logiran
gomiscek
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 30


« Odgovor #1054 : ponedeljek, 24.07.2006 : 21:57:51 »

Bravo Lotty,čestitam,za prvo kopanje v morju.upam,da naslednje bo prijetnejše.
Zdaj pa čaka mene dopust.     Pozdrav Brad




http://brad.moj-albu.com
Logiran
r1ata
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 323



WWW
« Odgovor #1055 : torek, 25.07.2006 : 21:31:51 »

Haj Ppetra, lepo da ste uživali na morju. Kar smejalo se mi je, ko sem brala o zasledovalcih. Si predstavljam, kako je, ko ti sledijo štirinožni zaljubljenci vseh vrst in velikosti. Verjetno se bosta morali kakšnega tudi doma otepati. Kako pa je Lotty prenašala vročino, ali ste jo imeli zmeraj zraven na plaži?
Logiran

ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #1056 : torek, 25.07.2006 : 23:32:14 »

Lotka je kar dobro prenašala vročino. Ko smo prišli na plažo je šla z mano takoj v vodo, na začetku se je bala potem pa je zgleda ugotovila, da ji paše, saj jo ohladi in je v parih dneh kar sama zakorakala v vodo in še malo zaplavala za žogico. Bila je kot meduza, ko se ji še ni zmočila vsa dlaka. No potem je šla na blazino in se na njej vozila po morju (bila je prava atrakcija Smiley ), ko ji je postalo pa zoperno je pa morala z mano plavat do obale, kar jo je zmatralo, da je cel dan spala na plaži in se lepo posušila, včasih pa je šla tudi dvakrat v vodo.
Imela je tudi manjšo nezgodico. Na plaži smo si našli super kotiček za ležat, ki pa je bil dvignjen za več kot 1,5 metra (kar bi bilo super, da Loti ne bi hodila po drugih brisačah). In kaj se je zgodila, moja štorasta Lotka je padla dol. Seveda smo se vsi ustrašili, da se ni kaj polomila, ona pa je bila kar malo v šoku. No in to je ni prav nič izučilo. Ko sva drug dan s fantom zjutraj nesla brisače na plažo, z Loti seveda, je tepka mala še enkrat padla dol  Shocked hvala bogu ji spet ni bilo nič. In od takrat naprej je bila na plaži vedno privezana (zoprno, ampak varno).
Loti je bila drugače vedno z nami na plaži. Imela je svojo brisačko in recimo da je ležala na njej, čeprav so se ji naše vseeno zdele bolj mehke Smiley

Bombažka, kako pa vašedva prenašata vročino? Mislite, da je tem psom vroče, ko je okoli 30 stopinj (čeprav berem, da jih kožuh ščiti pred vročino)?

Ja kar se pa gonitve tiče, res še nisem pričakovala da bo to tako kmalu in še na dopustu. Moram pa reč, da zaenkrat v Lj. še ni panike, zgleda so na Hvaru po večini sami psi in ko pride kakšna psička (turistka) se jim čisto zmeša Smiley

Gomiscek, lepo se imejte na dopustu. Pozdravček Bradu (luškan kuža Wink, sem pogledala slikce)
Logiran
kate
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 59


WWW
« Odgovor #1057 : ponedeljek, 31.07.2006 : 22:59:49 »

Hey!
Tukaj sem še čisto nova in zelo mi je ušeč cotonček nevem pa kje naj iščem kakšne vzreditelje ki bi psa prodajali po dokaj ugodni ceni slišala sem da stane okoli 300.000 sit kar je zelo zelo veliko in nevem kje naj dobim toliko denarja. Bi se dalo tako pasmo dobiti tudi po 100.000sit ali 150.000sit

L.p  Katarina
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #1058 : torek, 01.08.2006 : 11:36:04 »

Ojla Kate!

V Sloveniji ne boš dobila cotonov pod 1500 eurov (360.000 sit), vsaj rodovniškega ne ( edino če se slučajno kje najde kakšna nerodovniška varianta- beri na začetku teme- ki pa ti jo noben ne priporoča). Drugače so baje zelo poceni na Češkem, kakšna pa je "kvaliteta" kužkov tam, so pa mnenja zelo različna  Undecided

Drugače pa imata dva slovenska vzreditelja internetno stran, lahko kontaktiraš oba oz. obe gospe in si greš ogleda male cotončke. In tako izveš še kaj novega.
Logiran
kate
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 59


WWW
« Odgovor #1059 : torek, 01.08.2006 : 21:43:41 »

Našla sem samo enega vzreditelja v Sloveniji ki je iz spodnje gorje slišala pa sem da ima ceno okoli 360.000sit in ali so še kakšni drugi vzreditelji v Sloveniji??Se da dobiti tudi cenejše psičke v kakšni sosednji državi npr. Hrvaški? Ali se da psa kupiti tudi na obroke ali kaj takega?? Ali so lisasti cotončki res cenejši saj me barva res nič ne moti  Tongue
 
L.p

Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #1060 : torek, 01.08.2006 : 22:19:06 »

Ne da ima ceno okoli, cena je točno 360.000 sit (nič več, nič manj). Saj pravim, ceneje ga v Sloveniji ne boš dobila, morda če se najde kakšen vzreditelj s ceno 312.000, če  slučajno ločuje, med razstavnimi kužki in ne razstavnimi. Samo vzrediteljev pa ni cel kup, tako da...
Lej, zaradi reklame ti ne smem dati linka od druge vzrediteljice, laho pa vtipkaš v Googla slocoton (ne dat da ti išče samo slovenske strani) in malo poglej povezave Wink
Ampak tudi tu bo cena enaka. Ima pa gospa trenutno madičke, po moje tik pred oddajo, kar ti pa več lahk pove Hit, saj bo tam kupil malo cotončico.
Kar se Hrvaške tiče, je cena ista in samo ena vzrediteljica ki je omenjena na začetku teme.
Če se da psa kupiti na obroke? Da, če ti vzreditelj da to možnosto, ali pa če (vidim da si otrok) neko od staršev vzame v banki kredit Smiley
Aha še o lisastih cotončkih, moja Lotty je bila lisasta (sedaj je že ful posvetlela) pa ni bila nič ceneje. In še enkrat v Slo. in na Hrvaškem tudi zaradi lis ne boš dobila cotona ceneje, vsaj kolikor je meni znano.
Če pa hočeš zadeve izvedet iz prve roke pošlji mail obema vzrediteljicama. Ali pa si greš ogledat kakšno pasjo razstavo in tam malo povprašaš.

A sem kaj spustila Smiley

Lp
Logiran
kate
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 59


WWW
« Odgovor #1061 : sreda, 02.08.2006 : 14:57:15 »

Nič nisi spustila zanima me pa še nekaj ali se cotončki dobro razumejo z drugimi živalmi saj imam doma še mačka in ali puščajo veliko dlake.Najvrjetneje pa pridem cotončke pogledat v živo na razstavo ki bo v trbovljah

Lp
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #1062 : sreda, 02.08.2006 : 15:23:52 »

Naj bi se. Čeprav je to po moje odvisno predvsem od tiste druge živali, ki je v domu prva. Moj zajček se z Lotty ne razume najbolje, ker se je boji. Muce se pa ponavadi tudi bojijo kužkov, tako da... Ravno par dni nazaj je Lotty srečala mladega mucka in seveda bi se ona igrala z njem, on pa ni bil ravno za to, dvakrat je s krampelčki zamahnil proti njej in tako z igro ni bilo nič.
Vse je odvisno od vsakega posamenika, pa naj bo to kuža, muca, zajček, ali pa kar kolidrugega.

Kar se puščanja dlake tiče, je bilo že nakaj napisanega, če se ti da malo preleti temo in po moje boš dobila večino odgovorov, ker sem podobno spraševala tudi sama pred nakupom moje Lotke.
Drugače pa, odakr imam Loti doma (nekje od februarja), še nisem opazila da bi bilo po stanovanju ful dlake, oz sploh je ni po stanovanju. Se mi zdi da največ dlake uide s kožuščka kadar je skopana ali sčesana, ker takrat dlaka lažje odfrči s kožuščka.
No najbolje pa je res, da prideš pogledat kakšno razstavo in nas tam malo povprašaš. In, da sploh vidiš kakšni so tile kužki v živo. Če bi pa rada videla mladičke se pa zapelji do teh dveh  vzrediteljic, ki sem jih omenila. Sama že komaj čakam, da bom šla pogleda male cotončke, in to kar tako ker so mi ful všeč mladički, no in pa tudi da malo poizvem, kako drugi skrbijo za mladiče in s tem pridobim, kakšno informacijo več, za naprej.

Lp
Logiran
r1ata
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 323



WWW
« Odgovor #1063 : četrtek, 03.08.2006 : 17:34:09 »

Naš Gi pa danes praznuje svoj 2. rojstni dan.
Želimo mu še veliko zdravih, uspešnih in srečnih let.

Slike so v albumu.
Logiran

vesna
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.500


« Odgovor #1064 : četrtek, 03.08.2006 : 21:42:45 »

Vse najboljše Gi-u od in lubčka od Nely  Kiss
Če se pa v bližnji prihodnosti dobimo še na travniku pa ga dobi še v živo Smiley
Logiran
Strani: 1 ... 66 67 68 69 70 [71] 72 73 74 75 76 ... 210   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: COTON DE TULEAR - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines