mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 18.10.2024 : 18:19:35

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: COTON DE TULEAR - čvek
Strani: 1 ... 36 37 38 39 40 [41] 42 43 44 45 46 ... 210   Dol
Natisni
Avtor Tema: COTON DE TULEAR - čvek  (Prebrano 302202 krat)
0 članov in 8 gostov pregleduje to temo.
r1ata
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 323



WWW
« Odgovor #600 : sobota, 25.02.2006 : 20:36:04 »

Pozdravljeni!
Mi smo nazaj. Čili in zdravi, malo utrujeni, močno utrjeni, nalenarjeni, še bolj razcartani, ... in sploh - super.
Vidim, da ste imeli kar živahne razprave.
No, če bo treba se bom kaj vključila, sicer pa - nove slike so že v albumu.
Logiran

mojčica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 321


« Odgovor #601 : sobota, 25.02.2006 : 20:40:16 »

Zgleda še nismo tako daleč kot v Ameriki, kar je dobro za naše kužke.

Citat
Ppetra, pa čisto dobronameren nasvet: ne pustiti, da tvoja psička postane šefica, pa če je še tako majhna, luškana ali pa prestrašena. Bo za obe bolje!
S tem se pa čisto strinjam. Resnično ji ne smeš pustiti da bo zdaj ona šef.
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #602 : nedelja, 26.02.2006 : 01:13:27 »

Mimo grede, jaz se ne bojim da bi moji popokale tačke ali kaj podobnega. Na to sploh nisem pomislila, dokler tega ni omenila mojčica. Če pa že bi kupovala škorenčke, bi jih pa bolj iz afnanja in ne neke uporabnosti.

Ja, kar se moje Lotke tiče se pa trudim, da me ne bi komandirala, samo včasih je zunaj mraz in jaz prej odneham kot ona. Kar se pa tiče razvajenosti doma, ji pa moji veliko preveč dovolijo in me to sicer moti, samo nimam kaj, razen da skoz ponavljam, ne to, pa ne tisto...

Bombažka, pozdravljena! Evo grem takoj slikce gledat.
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #603 : nedelja, 26.02.2006 : 01:18:13 »

Bombažka, kako pa to izgleda, imet kužka na smučanju? A ju pustite v apartmaju ko greste smučat?
Logiran
r1ata
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 323



WWW
« Odgovor #604 : nedelja, 26.02.2006 : 12:47:52 »

Naš dan na smučanju je izgledal približno tako:
- kosmatinca sta me zbudila malo pred sedmo, potem smo šli na dolgo raziskovanje in označevanje naselja;
- vrnili smo se okrog osmih, zbudili dečka, ki se je med pripravljanjem zajtrka še divje igral z njima, pojedli, se oblekli;
- okrog devetih smo kužka prijetno utrujena zaklenili v apartma in odšli smučat;
- najkasneje ob dveh smo bili nazaj in takrat smo se odpravili na potep po okolici (med kmetijami, po travnikih, ob Muri, ...);
- približno ob štirih smo se vrnili v apartma, potem pa kuhali, jedli, se igrali, dremuckali;
- zvečer sem šla jaz še malo v sauno, Gregor pa v mini klub (izmenjaje, da kužka nista bila sama);
- med deveto in deseto zvečer je sledil še zadnji obhod, da smo preverili, če so vsi lepo doma na toplem in potem ........ zzzzzzz.

V splošnem moram povedati, da sta bila zelo pridna. V soboto, ko smo prišli v novo okolje, smo se skupaj privajali, v nedeljo (prvi dan smučanja) sta lajala, ko smo zjutraj šli, ko smo se vrnili in parkirali pred apartmajem, sta se tudi takoj oglasila. Popoldan sta spala kot ubita, kar mi je dalo vedeti, da sta dopoldan bolj ali manj prebedela in čakala, da se vrnemo toda naslednje jutro sta že vedela kaj sledi. Ko smo se odpravljali sta lepo čakala, ob vrnitvi pa sta se oglasila šele, ko sem ključ obrnila v ključavnici. In tako je bilo potem do konca počitnic. Zadnji dan, ko smo zjutraj nalagali prtljago v avto in sta potem še onadva prišla ven, je gospa iz sosednjega apartmaja vsa začudena ugotovila, da je imela dva kužka za soseda. Grin
Logiran

ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #605 : nedelja, 26.02.2006 : 13:30:19 »

Bombažka, kako pa je bilo ko sta bila majhna, z navajanjem na to da sta kdaj pa kdaj sama. Ker moja cvili že ko grem iz sobe, in se potem dere kot nevem kaj, da mi doma  zatežijo da jo naj ne puščem same, ker imamo še druge ljudi v hiši in jih kao moti  Angry In potem je nikakor ne morem navadit da tudi če grem iz sobe se bom sigurno vrnila. Ja in ko potem pridem nazaj me polubčka in skače po meni, kot da se nisva videle cel dan in ne samo 5 min.
Logiran
r1ata
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 323



WWW
« Odgovor #606 : nedelja, 26.02.2006 : 13:50:41 »

Ppetra, to kar ti opisuješ so tipične mladičkaste težave. Saj smo že pisali, da kužki v splošnem niso radi sami, mladički pa še posebej ne. Ampak to je podobno kot težave pri lulanju in kakanju. Vse se s časom uredi. Meni se je tudi pri otroku zdelo včasih, da nikoli ne bo nehal v pleničko lulat. Pa je, pa še glede na povprečje je bil dokaj hiter. In so mi takrat ome in tete govorile, da zdrav otrok še nikoli ni šel s plenicami v šolo. In je res. Pri kužkih je pa isto. Zdaj je še mladiček oziroma dojenček. S časom se vse uredi.

Konkretno pri meni je bilo tudi podobno. Mi živimo namreč v isti hiši z mojimi starši, oni spodaj, mi zgoraj. In moja mama je bila najprej ostro proti kužku in je rekla, da dokler bo ona živa, psa v hiši ne bo. Potem pa sem se jaz odločila da BO. In sem začela domov nosit slike malih cotončkov, pa velikih cotončkov, pa poročala o obiskih pri vzrediteljici, ..., potem pa se je kar sama prislinila v avto, ko smo šli po Čupkota. In smo nazaj namontirali otroško ograjico na vrhu stopnišča, da kuža ne bi dol padel, ko bo sam doma in smo ga tudi pustili zgoraj. Samega. Ampak je vragec mali cvilil in jokal in se drl (kot sedaj tvoja Lotty), pa ga je mama takoj k sebi vzela. Potem pa je tudi ona morala kam skočit in je bil pač malo sam. Je tudi jokal na začetku, pa se je navadil in nehal. Saj kmalu ugotovijo, da se vrneš in pač počakajo.

V glavnem Ppetra, priporočam ti da jo vendarle puščaš namenoma in to večkrat po malo samo. Prej jo boš na to navadila, prej bo sprejela.
Logiran

ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #607 : nedelja, 26.02.2006 : 14:18:51 »

Ma sej vem, da kompliciram, samo ko so vsi okoli mene tako pametni in polni nasvetov, da človek na koncu sploh ne ve več kaj dela prav in kaj ne. In kdaj je čas da se stvari same uredijo. Ker pa mi na forumu radi odgovarjate, pa jaz rada sprašujem, pa še vzrediteljice mi ni potrebno gnajvit z malenkostmi, sploh zdaj ko ona nekaj časa ne bo imela časa zame.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #608 : nedelja, 26.02.2006 : 14:59:23 »

Kot pravi bombažka, jo že zdaj navajaj, da mora biti tudi sama. Odidi iz sobe za par minut, vsekakor pa se vrni šele, ko bo nehala tuliti! To je zelo pomembno, ker bo drugače mislila, da se vrneš, ker cvili, in bo to še bolj počela...

Ostalim v hiši pa povej, da naj malo potrpijo, da bodo potem lahko imeli par let mir....
Logiran
JennyK
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 435


« Odgovor #609 : ponedeljek, 27.02.2006 : 08:36:10 »

Jaz ti Ppetra tudi polagam na srce: tisto, kar bo psu dovoljeno mu je dovoljeno - tisto kar mu pa ni in mu NE BO celo življenje dovoljeno, naj ji bo pa PREPOVEDANO in se STRIKTNO drži tega načela! Ja, kužki so prisrčni, ampak točno se zavedajo, da te bo poskušal obrniti kolikor se mu oz. ji boš pustila! Kar verjemi da bo temu tako! In nemalokrat se zgodi, da se ti taki prisrčni kužki zrastejo preko glave, če vodnik psa ni strikten pri vzgoji.
Inštruktorica v pasji šoli nam je položila na srce zeloooo pomembno dejstvo: prvo leto (ali pa še malce dlje) je treba garati, garati in garati s psom! Ampak naj ti bo pa v uteho dejstvo, da imaš potem 15 let mir in krasnega družabnika in prijatelja. S katerim ti ni zoprno iti kamorkoli!
Morda je tale sestavek napisan malce ostro in črnogledo, ampak meni osebno se zdi zelo pametno orng potruditi prvo leto pri vzgoji, pa imaš potem mir....
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #610 : ponedeljek, 27.02.2006 : 09:57:13 »

Joj, ravnokar sva imeli z Lotty en majčken kreg. Psička je res grozno dominantana. Kako jo lahko kaznujem, ko se ji cufa od razigranosti? Takrat grize vse, roke, copate... potem teži zajčku in ga beza da ta beži pred njo in če bi ga ujela bi ga kr ugriznila. No trenutno leži poleg mene ker je užljena,ker sem jo nakregala. Samo mi je ful hudo ker jo moram tako kregat, samo res ni prav da tako vsepovprek nori.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #611 : ponedeljek, 27.02.2006 : 11:02:18 »

Ppetra, tale razigranost ni nobena dominantnost. To je popolnoma normalno za mladička njene starosti, vključno z grizenjem. Seveda je lahko to zoprno. Toda bolje kot kazen je preusmeriti njeno razigranost na primerno igračo. Ko se ji takole strga, vzemi kakšno mehko igračo, lahko tudi staro nogavico (te so pravzaprav najboljše) in ji pozornost preusmeri nanjo. Igraj se z njo tako, da ti držiš eno stran nogavice, ona grize pa drugega. Malo vleci, malo popuščaj (ne smeš biti premočna-ravno prav, da bo zanjo zanimivo), ona pa naj po mili volji grize in renči na nogavico. Če bosta takšno igro pravilno osvojile, bo celo življenje na  ta način sproščala svoje nagone in pustila druge stvari in ljudi pri miru. Tega se bomo učili tudi pri Švrku (upam, da še vedno nameravaš priti).

Če ne želiš, da grize copatov in drugih stvari, jih pospravi iz njenega dosega.  Druge umetnosti tu ni.

Grobo igro z zajčkom moraš pa seveda prekiniti. Ampak tudi to lahko storiš, ne da bi bila groba do nje. Preprosto jo brez besed dvigni in odnesi stran, ali pa dvigni in odnesi zajčka nekam, kjer ga ne bo dobila. Tako se bo naučila, da z grobostjo ne doseže nič, nasprotno, celo "igračo" ji vzameš.

Strinjam se z JennyK, da je treba prvo leto pošteno pljuniti v roke in si vzgojiti psa, toda na inteligenten način, da psa ne zmedeš in si ne uničiš svojega odnosa do njega. JennyK, to ni kritika, samo dodatek...  Wink
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #612 : ponedeljek, 27.02.2006 : 11:15:25 »

Ja upam da bova šle lahko čimprej v šolo, samo da se moje finence malo izboljšajo.
Drugače pa glede preusmeritve na drugo stvar. Bolj težko jo preusmerim, ker ko se zapiči v eno stvar teži k tistemu, kljub temu da jo z drugimi stvarmi dražim. Tisto ji je še vedno v prioriteti  Undecided No se bom pa trudila v tej smeri, čeprav je včasih res grozna in je nič ne umiri in se bojim, da tudi če ji bom dajala druge stvari, bo še vedno hotla naše roke ali copate, oz si bo že našla kaj takega kar ne sme.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #613 : ponedeljek, 27.02.2006 : 11:41:03 »

Pri nas se lahko zmeniš za plačilo na dva obroka. Tečaji se bodo začeli marca. Bi bilo najbolje, če kar Miro pokličeš (saj tel.št. že imaš), ker ravno zdaj oblikuje skupine.

Tisto, kar ne sme gristi, ji preprosto vzemite in zamenjajte za nekaj, kar lahko grize. Zelo pomaga, če se boš igrala z njo, ker bo bolj zanimivo zanjo. Kar vztrajaj in ne pusti se komandirati!
Logiran
JennyK
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 435


« Odgovor #614 : ponedeljek, 27.02.2006 : 11:43:14 »

Ja, Kalsang, se popolnoma strinjam s teboj. Morda sem se malce nerodno izrazila v prejšnjem mailu. Ampak - to je to, Ppetra, o čemer sem nekako tudi pisala. Garati sedaj s psom.... Od usmerjanja v igri naprej!  Wink Pozitivna motivacija. In mnogo potrpljenja.
Sicer pa jaz šolo seveda toplo toplo priporočam. Midve z Jenny sva že pri 3.mesecih bili pri igralnih uricah in seveda tudi v "ta zaresni" šoli. Itak je pa poanta šole "vzgoja" oz. učenje lastnika/vodnika psička, kjer te naučijo ravnanja in vzgoje.  
Logiran
Strani: 1 ... 36 37 38 39 40 [41] 42 43 44 45 46 ... 210   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: COTON DE TULEAR - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines