mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 18.10.2024 : 16:20:43

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: COTON DE TULEAR - čvek
Strani: 1 ... 29 30 31 32 33 [34] 35 36 37 38 39 ... 210   Dol
Natisni
Avtor Tema: COTON DE TULEAR - čvek  (Prebrano 302144 krat)
0 članov in 4 gostov pregleduje to temo.
JennyK
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 435


« Odgovor #495 : torek, 07.02.2006 : 17:06:11 »

Še kako dobro razumem pomisleke in dejstva glede ohranjanja dolge dlake. Tudi sama sem imela podobne dileme.
Jasno mora tudi razstavni bolonjec imeti vsaj 5-7 cm dolgo dlako (čeprav se razstavnih načeloma niti ne striže).  Jaz sem prvič dala postriči Jenny kako leto dni nazaj, saj je bila popolnoma zvozljana po ritki.
Potem sem pridobila že mnogo več izkušenj z nego in česanjem in sem dolgo dlako vzdrževala do lanskega novembra, takrat pa sem se jo odločila postriči na cca 3 cm. Razlog pa ravno najina aktivnost: skorajda ne glede na vreme lezeva po Šmarni ali ostalih okoliških hribih. In ob tem nehvaležnem vremenu je tudi Jenny prinesla pol gozda domov.
S krajšo dlako je skratka res neprimerno manj dela in mislim da se tudi kuža počuti "bolj svoboden", čeprav se popolnoma strinjam z Bombažko, da dlaka da določeni pasmi tisti individualizem, osebnost in lepoto!  Jaz Jenny ne razstavljam in sem sklenila, da bom ohranjala tistih npr. 5 cm dlake, daljšo pa ne. Čeprav je res, da se dlaka najbolj vozlja pri koži, tako da česanje nikakor ne uide!
Priznavam pa, da se še enkrat ne   bi odločila za bolonjca (ali nasploh za katerokoli dolgodlako pasmo) ravno zaradi dlake.... In to navkljub prekrasnemu karakterju!
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #496 : torek, 07.02.2006 : 18:42:33 »

Citat
Priznavam pa, da se še enkrat ne   bi odločila za bolonjca (ali nasploh za katerokoli dolgodlako pasmo) ravno zaradi dlake.... In to navkljub prekrasnemu karakterju!

A res.

A pa če psa postrižeš, dlaka zraste tako dolga, kvalitetna kot prej, ali jo s tem lahko kako pokvariš oz. ali jo lahko s tem celo izboljšaš?
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #497 : torek, 07.02.2006 : 20:36:17 »

Striženje kvalitete dlake nikakor ne poslabša. Poznam par vrhunskih razstavnih šicujev, ki so bili že parkrat postriženi, pa še vedno osvajajo najvišje titule.  Za cotone pa verjetno isto velja. Sploh če ti nega dlake uide izpod nadzora in se prehudo zavozla, je včasih bolje pobriti kot ven striči knedle, ker bo dlaka sigurno zrasla nazaj enakomerno gosta in zdrava, medtem ko se luknje še dolgo poznajo.
Logiran
Tia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 446


« Odgovor #498 : torek, 07.02.2006 : 20:54:09 »

Ja, kvaliteta dlake se sploh ne poslabša, pri nas se je celo okrepila in zgostila. In če prav v nekaterih knjigah piše, da se po prvem striženju Shih Tzujev spremeni tudi tekstura dlake - da postane valovita; to sploh ne drži, poznam kar nekaj "postriženčkov" in je vse ok, nekaztei normalno hodijo naprej na rastave (tudi marsikatero psičko postrižejo, ko ima leglo, potem pa ima spet dolgo dlako in se razstavlja ...)
No - je pa treba povedati tudi to, da naši kužki (moji in od Kalsanga) sploh niso nobeni revčki zaradi kratke dlake; jih vozimo v Celje na striženje, kjer jih uredijo kot prave manekene Wink, pa dlaka sploh ni zelo kratka, le skrajšana - jih je vseeno treba ork česati in rihtati. ; Lips Sealed Glede na postavo in splol psa, pa seveda na želje lastnika,  frizerka vsakemu naredi "unikatno" frizuro in po takem "tretmaju" so meni še bolj luškani kot z dolgo razstavno dlako.  Cheesy
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #499 : torek, 07.02.2006 : 20:59:13 »

Tia, pravzaprav imajo najine punce lepše frizure od naju...  Huh

Sem se kar zamislila... Bom morala še zase kakšnega dobrega frizerja najti, drugače bom delala sramoto našim princesam...  Grin
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #500 : torek, 07.02.2006 : 21:00:33 »

A so dragi teli pasji frizerji?
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #501 : torek, 07.02.2006 : 21:02:32 »

Niti ne. Zelo korekten tretma pri dobri frizerki dobiš že za 4.000 SIT, ponavljaš pa enkrat na mesec in pol (če gre za krajšo frizuro).
Logiran
Tia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 446


« Odgovor #502 : torek, 07.02.2006 : 21:07:27 »

Ja Kalsang  Grin Grin Grin Če bi se midve rihtale tri ure na dan ... Grin Jaz se sploh ne spomnim kdaj sem bila pri frizerju, pa tudi ko sem nič ne kompliciram, za Luno pa točno vem kdaj je bila, pa kako mora biti. Tačke ne smejo biti na "korenček", pri ritki mora biti malo daljša dlaka ... Wink Wink

V Ljubljani so cene malo višje, kot v Celju. Je sicer daleč, ampak se totalno splača iti, ker je frizerka naravnost enkratna! Pa ful prijazna do vseh pasjih "strank".

Lp
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #503 : torek, 07.02.2006 : 21:17:17 »

Je vsaj pasji frizer cenejši kot za ljudi Smiley (no vsaj ko grm sama k frizerju pustim tam, celo premoženje).

Drugače sem pa slišala, da naj bi bila v Lj. ura striženja oz "rihtanja" cerka 4.000.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #504 : torek, 07.02.2006 : 21:21:34 »

Ppetra, drugače je pa to še ena stvar, ki jo moraš preverit pri vzrediteljih, namreč, kateri frizer zna urediti cotona. Vsi niso vešči urejanja vseh pasem...
Logiran
Tia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 446


« Odgovor #505 : torek, 07.02.2006 : 21:32:40 »

Ja - ko včasih vidim kakšnega postriženega Shih tzuja me je prav groza ... Pa kako so meni enkrat Lunco postrigli! Uf! Kot bi bila oskubljena kura.  Prijateljica mi jo je potem dve uri popravljala, da je vsaj približno normalno izgledala.
Na srečo je sedaj vedno večja konkurenca tudi med frizerji in ker imamo izbiro se bo najbrž redko kdo sprijaznil z malomarno postriženim psom. ppetra - najbolj da vprašaš vzrediteljico, ali kakšnega lastnika cottončkov kje striže svojega psa in da se pred striženjem natančno pogovoriš s frizerko kaj bi rada. Kaj so že  vse mene prepričevali; da se ne da postrižt tako, da bi bila na tačkah krajša dlaka, kot na teleščku, da je oblikovati frizuro, kot sem si jaz zamislila nemogoče ... Potem greš pa drugam in vidiš, da je vse da se vse da.
lp
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #506 : torek, 07.02.2006 : 22:18:03 »

No na (mojo) srečo je baje čisto blizu mene frizerka, ki striže oba cotona moje vzrediteljice. Tja sva z mami našega mucka hoteli peljat pa nama nikoli ni uspelo, očitno mi je vseeno vsojeno  da jo enkrat obiščem Smiley, če bo potrebno.
Drugače sem podatek o ceni dobila ravno od vzrediteljice, samo hotela sem slišat če je primerljiv z drugi frizerji, ali je to tako različno (tudi od oasme).
Logiran
JennyK
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 435


« Odgovor #507 : sreda, 08.02.2006 : 09:56:53 »

Res je tako, kot sta napisali Kalsang in WeilinTia: tekstura in kvaliteta dlake se ne spremenita. Morda je pri maltežanih drugače, ker naj bi sem jih dlaka po striženju začela kodrati, vendar pa pri bolonjcu (in ši-cujih ter kotončkih) ni teh težav.
Je pa res.... kot sem novembra peljala Jenny na striženje, sem domov pripeljala pudlja.  sram Tako da je res pomembno, da frizer ve, kako sem tem stvarem streže. Aja, mimogrede: plačala sem 5k. Samo za striženje, seveda (brez kopanja ali razčesavanja).
Sedaj ima Jenny spet tisto pravo, lepo dlako in super izgleda. Vendar pa jo bom spomladi ne glede na vse zopet peljala na krajšanje....
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #508 : sreda, 08.02.2006 : 11:32:35 »

To je pa kar drago, samo za striženje... Kje drugje ti za dodatnega jurja psa še okopajo!
Logiran
JennyK
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 435


« Odgovor #509 : sreda, 08.02.2006 : 16:05:05 »

Hja, ampak mislim da so to čisto realne cene za Lj?!
Ampak za naše srčke vse, kajne?  Wink
Sva pa prisli pred 2. urami iz Smarne. Je bila pa Jenny takšna, da ni bila prav nič v ponos pasji vrsti! Tak umazanec, da ga iščeš z lučjo pri belem dnevu iščeš! Žal res ni vreme naklonjeno taki dlaki, če se na sprehod ne podaš po suhih pločnikih! Angry Angry
Logiran
Strani: 1 ... 29 30 31 32 33 [34] 35 36 37 38 39 ... 210   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: COTON DE TULEAR - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines