mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 25.09.2024 : 15:07:48

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: COTON DE TULEAR - čvek
Strani: 1 ... 59 60 61 62 63 [64] 65 66 67 68 69 ... 210   Dol
Natisni
Avtor Tema: COTON DE TULEAR - čvek  (Prebrano 299493 krat)
0 članov in 19 gostov pregleduje to temo.
r1ata
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 323



WWW
« Odgovor #945 : ponedeljek, 12.06.2006 : 08:51:43 »

Ppetra, res je, da je bil Gi v zadnjem mesecu kar na nekaj razstavah, vendar dvomim, da je od tega utrujen. Še en teden, pa bomo dva meseca počivali. Kot primer, kako je  utrujenost relativen pojem, naj zapišem včerajšnjo izkušnjo. S Čupijem smo bili na Kozjaku, v vasici, pri sorodnikih, na kmetiji. Letos, ko je bilo dosti dežja je trava zelo visoka, pa so se včeraj popoldne pripravljali za košnjo. Nas obiskovalce in svoje otroke so, namesto sprehoda po dobrem kosilu, napotili skozi to meter visoko travo, iskat bambije - srnine mladičke, da jih s traktorjem med košnjo ne pokončajo. In ni ga bilo večjega veselja za Čupija kot po zajčje skakati po tej travi, užival je sto na uro, vendar ga je tudi zdelalo do onemoglosti. Spal je po poti nazaj, cel večer, celo noč, danes zjutraj je samo na kratko obhodil hišo in zvrc nazaj na blazino. Sem prepričana, da je bil on včeraj bistveno bolj utrujen kot pa Gi na razstavi. Sicer pa, nalogo smo uspešno opravili in rešili dva bambija.
Logiran

ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #946 : ponedeljek, 12.06.2006 : 12:16:04 »

Ja to, da jih tekanje po travi in svež zrak utrudi sem pa tudi pri Lotki že opazila. Po podobnih izletih je tudi Loti zelo utrujena, po njeni prvi razstavi pa je bila zvečer še vsa naspidirana, tako da sva šli normalno na vsakdanji večerni sprehod (čeprav sem ga mislila spusti tisti dan). Zanimivo.

Imam pa eno vprašanje. Kako vas bombažka vaše dva kužka pozdravita ko pridete domov. Moji Lotki se trga in sploh ne vem kaj naj takrat naredim. Skače mi v obraz (kot da bi me lupčkala) potem leta okoli mene, po meni, skratka nori. Sicer se potem umiri, samo ko me pa pozdravlja se ji pa resnično cufa. Aja pa če jo slčajno lulat ji pač uide in zadeva šprica vse povsod.
Logiran
bauci
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.435


« Odgovor #947 : ponedeljek, 12.06.2006 : 12:41:44 »

tako mimo vrste... zelo mi je všeč, da nekateri kmetje še iščejo srnjačke, preden se lotijo košnje. na žalost je na to temo vse preveč žalosotnih zgodb.  Undecided  super, da je vam uspelo rešiti dva bambija!  Grin
Logiran
r1ata
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 323



WWW
« Odgovor #948 : ponedeljek, 12.06.2006 : 12:52:10 »

Ja, Ppetra, mislim da sem ti takšne vrste pozdravljanja napovedovala že preden si dobila svojo Lotty  Cheesy.

Pri nas je seveda zelo podobno, smo pa že navajeni in pripravljeni. Moja dva začneta lajati, ko sem z avtom na ovinku (po besedah sosede). Potem seveda bevskanje traja, da pridem do vhodnih vrat, ko jih odklepam vidim skozi šipo kako tuleč skačeta na zadnjih tačkah in se prerivata, ko pa odprem vrata sledi napad, ki se ga ne da ustaviti drugače kot, da se takoj vržem na kolena. Potem skačeta, lubčkata, grizeta nos ali uho, malo mrmljata drug na drugega, lezeta med noge, pod obleko, .... Nato Gi obvezno prinese prvo igračko, ki jo najde, da se malo tepeva zanjo in potem gresta šele lulat. Se pa vsa pozdravna ceremonija odvija pri odprtih vratih, ampak še nikoli nista šla prej lulat preden sta me spravila ob make-up. Tako da vedno pridem iz avta brez vsega, šele ko se umirita se vrnem po torbico in morebitno drugo prtljago. Tako je če sem sama, če pa se vsi vrnemo hkrati je pa še toliko hujše, ker morata vse po vrsti takole obdelati. Na srečo pa moja dva med tem obredom ne lulata  Smiley ... uf, to bi bilo šele veselo.
Logiran

ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #949 : ponedeljek, 12.06.2006 : 12:56:49 »

Aha potem je to normalno, sem mislila da bodo teli pozdavi bol mili. No nič zato, je pa lepo videt kako noro te ima tvoj kuža rad.
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #950 : ponedeljek, 12.06.2006 : 12:58:44 »

Ja edino tole glede lulanja, upam da ni kaj narobe ker ne mora držat in počakat.
Logiran
r1ata
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 323



WWW
« Odgovor #951 : ponedeljek, 12.06.2006 : 13:05:09 »

Ja, pozdravljanje je "normalno", pri lulanju je pa verjetno še kombinacija mladosti in sreče. Po moje bo to sčasoma minilo.
Logiran

r1ata
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 323



WWW
« Odgovor #952 : ponedeljek, 12.06.2006 : 13:13:35 »

Varja, res je dober občutek, ko rešiš bambija gotove smrti. Tega še nisem nikoli počela, nisem si niti predstavljala videti v živo tako malega srnjačka (razen v živalskem vrtu). Stari so baje teden ali dva in ne bežijo, čeprav bi lahko. Baje se nagonsko potuhnejo v travo in čakajo. Tam so sicer varni pred lisicami in ujedami, pred kosilnico pa ne. Ko smo jih našli so bili čisto pri miru, odnesli smo jih na rob gozda, kjer jih je gotovo našla mama. In kako lepe, velike, rjave očke imajo. Nepozabno doživetje.
Logiran

bauci
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.435


« Odgovor #953 : ponedeljek, 12.06.2006 : 13:23:01 »

kako pa je stem... slišala sem, da jih mame zavržejo, če imajo na sebi tuj vonj, je to res? ste jih morali z rokavicami prenesti?
sploh si ne znam predstavljati, kako je to malo... morajo bit pa res zelo luškani  Grin
Logiran
r1ata
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 323



WWW
« Odgovor #954 : ponedeljek, 12.06.2006 : 13:37:37 »

Ja, to sem jaz tudi slišala, da v splošnem za živali velja. Pa ni ravno tako, saj sem sama že večkrat malega kosa vrnila v gnezdo, pa ga je mama normalno sprejela. Tudi ti naši sorodniki vedno rešujejo srnjačke brez rokavic in pravijo, da jih srne ne zavržejo. Verjetno bi bilo drugače, če bi živalskega mladička nekaj ur držali ob sebi in ga šele potem vrnili, če to opravimo na hitro, pa pri mamah ni težav.
Logiran

ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #955 : ponedeljek, 12.06.2006 : 13:55:20 »

Kakšno je bilo pa srečanje Čupko in bambi Smiley?
Logiran
r1ata
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 323



WWW
« Odgovor #956 : ponedeljek, 12.06.2006 : 14:07:21 »

Čupko, zaradi svoje majhnosti v primerjavi z izjemno visoko travo, ni bil glavni iskalec. On in Gregor sta se bolj metala po travi, tam kjer smo ostali že "prečistili". Ko smo malčka našli, Čupija nismo spustili blizu, da ga ne bi prestrašil. In je samo mirno gledal iz naročja, niti lajal ni. Po besedah sorodnikov ti mladi srnjački še nimajo pravega vonja, tako da jih tudi, ne preveč izurjen, lovski pes težko najde. Ne vem, ampak baje je skupina ljudi najbolj uspešna pri iskanju.
Logiran

ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #957 : torek, 13.06.2006 : 15:26:16 »

Bombažka, a boste v nedeljo že ful zgodaj v Portorožu (jaz bom klegico sabo vzela in že stoka da bo morala bolj zgodaj usta, kot če bišla v službo, sama bi pa rada dobila kar uredu prostor)?
A mislite, da bo recimo ob osmih že veliko razstavljalcev tam?
Logiran
r1ata
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 323



WWW
« Odgovor #958 : sreda, 14.06.2006 : 11:40:48 »

Ppetra, včeraj sem bila odsotna, tako da si v temi o razstavah že dobila nekaj informacij. Gneči se ne bo dalo izogniti, večina razstavljalcev, vključno z mano, pa bo po vsej verjetnosti prišla enkrat po osmi uri.
Logiran

ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #959 : sreda, 14.06.2006 : 15:40:14 »

Je sej, vi imate še dlje kot jaz, pa se jaz pritožujem Smiley.

A sistem na razstavah je vedno isti, mislim, da veš kam se stacionirat ko prideš na razstavo (recimo ti v katalogu piše v katerem krogu boš nastopil in se tam nekje stacioniraš)? Joj kako sem še zelena v tem   Cheesy
Logiran
Strani: 1 ... 59 60 61 62 63 [64] 65 66 67 68 69 ... 210   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: COTON DE TULEAR - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines