mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 25.09.2024 : 15:11:43

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: COTON DE TULEAR - čvek
Strani: 1 ... 53 54 55 56 57 [58] 59 60 61 62 63 ... 210   Dol
Natisni
Avtor Tema: COTON DE TULEAR - čvek  (Prebrano 299501 krat)
0 članov in 18 gostov pregleduje to temo.
mojčica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 321


« Odgovor #855 : sobota, 27.05.2006 : 08:44:30 »

Ja bombažka, vidim, da ste zelo direktni.  Grin

Hvala za lep odgovor in lep pozdrav. Wink Cheesy
Logiran
mojčica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 321


« Odgovor #856 : sobota, 27.05.2006 : 09:09:00 »

No, pa še eno vprašanje za bombažko.  ::)Upam, da ne bo preveč direktno  ::)in da ne bo spet kakšnih zamer.  Wink Cool

Dopisujem se z neko osebo, ki jo prepričujem kako pomemben je rodovnik. Vendar to ni bistvo te teme. Bistvo je, da mi je gospa opisala svoje pogled na razstave.

Oseba s katero se pogovarjem meni, da so razstave ponižujoče za vrstne živali. Meni, da bi tu morala bolj ažurno nastopati sekcija za boj proti mučenju živali. S tem je mislila razne glavnike, spreje, razna striženje "frizure"... Njeno mnenje je, da je to prikazovanje človeških umetnin na nežnem mirnem bitju živali, na grozovit mučilniški način.

Predlaga, da lastniki psov prikažejo pravo naravo živali, vsekakor urejeno do neke razumne meje.

Da pa se ne bo bombažka spet "spravljlala" nadme, naj povem, da to niso moje besede in to vsekakor ni moje mišljanje.  Wink Zanima pa me vaš argument, bombažka in seveda tudi ostali,na zgoraj navedeno sporočilo.

Že v naprej se zahvaljujem za direkten ogovor. Upam, da tokrat malo bolj prijazen.  Wink
Logiran
mojčica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 321


« Odgovor #857 : sobota, 27.05.2006 : 09:23:22 »

Citat
Daj, Mojčica, svoja direktna vprašanja naslavljaj na direktne ampak prave naslove. Nisem še slišala, da bi imel kdo psarno kot lastnik dveh samcev, zato se mi takšno vprašanje ne zdi ravno umestno. Piši na Radovno in jim povej kaj te moti, če gre za zadeve, ki si jih našla na njihovi strani. Kar pa se tiče parjenja mojih dveh psov, pa sem o tem tudi že pisala - direktno.

Naj kot prvo povem, da nimam nič proti omenjeni psarni. Nasprotno, imam prav dobro menje o psarni, saj je v vzrejo vloženega veliko truda. Cool Torej, bombažka, če bi bili lastnica omenjene psarne bi bilo kvečjemu pohvalno, zato se mi vaša razburjenje zdijo neumestna. Roll Eyes

Ne gre se za omenjeno psarno. Govorim o opisih pasem na večina spletnih straneh, ki večkrat prikažejo pasmo v drugačni luči. Noben pes ni popln (saj si ne iščemo robota), tako kot noben človek ni popln. Kupec si išče predvsem primernega psa zase, ki bi mu značajsko, vizuelno ustrezal.Da bodoči lastnik že ob prvem opisu izve kakšna je nega psa, se mi zdi izredno pomembno. Če rešite test ne tej strani: http://www.dogbreedinfo.com/search.htm

...in obkljukate, da želite psa pri katerem bo dovolj tedensko česanje, vam rešeni test prav gotovo ne bo podal pasme Coton de tulear. Wink

Logiran
mojčica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 321


« Odgovor #858 : sobota, 27.05.2006 : 09:53:50 »

Poleg tega je omenjena gospa napisala, da ljudje služijo z razstavami. Od kje nekaterim takšne ideje? Kolikor jaz vem dobi zmagovalec pokal in brikete?  ???Sploh pa v Sloveniji dvomim v zaslužkarstvo z razstavami. Je pa res, da ima samec ob dobrih rezultatih večjo ceno skočnine. Roll Eyes

Vi bombažka boste najbolje odgovrili, kako je s tem zaslužkarstvom? Redno se pojavljate na razstavah in me zanima, zakaj? Želite čim več doseči s svojim psom, da boste dosegli nek cilj? Da bo pes dobil čim več odlik? Morda večjo ceno skočnine? Dvomim namreč, da vačemu psu odlike kaj pomenijo...Je Vašemu Giju tako všeč na razstavah, uživa na njih? Kaj so torej razlogi za pogoste obiske razstav?



Obstaja tudi možnost, da je pes odličen na razstavah pa ne dobi vzrejnega dovoljenja. Torej je v takem primeru menje o zaslužkarstvo res napačno.

Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #859 : sobota, 27.05.2006 : 15:32:04 »

To, da je pes odličen na razstavah in ne dobi vzrejnega dovoljenja po moje ne obstaja, ker če je pes odličen na razstavah pomeni da utreza standardu, kar je pomembno tudi za vzrejo. Je pa drugo če lastnik psičke sploh želi parit z njim. Kot je Kalsang že enkrat napisala, je veliko psov z naslovi s katerimi pa recimo ona tudi v snu ne bi parila svoje psice (temu bi jaz rekla pametna vzreja).
Kar se pa cene skočnine tiče, pri cotonih kolikor je meni znano, le ta znaša enako kot cena enega mladiča, nisem pa še nikjer zasledila če je ta višja zaradi kakšnih naslovov, pri tej pasmi ne (se pa za to še nisem preveč zanimala).

LP
Logiran
mojčica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 321


« Odgovor #860 : sobota, 27.05.2006 : 17:06:24 »

Citat
To, da je pes odličen na razstavah in ne dobi vzrejnega dovoljenja po moje ne obstaja, ker če je pes odličen na razstavah pomeni da utreza standardu, kar je pomembno tudi za vzrejo
Pes je lahko odličen na razstavah pa ne dobi vzrejnega zaradi npr. displazije kolkov ali kakšne dedne bolezni.
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #861 : sobota, 27.05.2006 : 17:41:28 »

Koliko psov, pa je bolanih na razstavah? Ne vem no, če ima displazijo kolkov, ali pa kakšno dedno bolezen, ga po moje ne mučiš še z razstavami.
Logiran
mojčica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 321


« Odgovor #862 : sobota, 27.05.2006 : 19:57:48 »

Ah....dedna displazija se lahko nite ne opazi. Po retngenskem slikanju se oceni kolke in pes npr. dobi oceno kolkov D in ne dobi vzrejnega. Pes npr. sploh nima nikakeršnih problemov.
Logiran
mojčica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 321


« Odgovor #863 : sobota, 27.05.2006 : 19:59:30 »

Vendar coton de tulear naj bi bila do sedaj zdrava pasma. Kolikor jaz vem.

Zgornje sporočilo sem navedla samo informativno.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #864 : nedelja, 28.05.2006 : 20:54:39 »

Samo na hitro - res je, da displazijo kolkov odkrijejo samo z rentgenom in je s prostim očesom ni mogoče videti. Zelo hude oblike displazije pa povzročajo šepanje in okorno hojo. Torej, možno je, da je pes razstavno uspešen in se displazijo odkrije šele z rentgenom in se ga potem umakne iz vzreje, toda pes s hudo displazijo ne more biti razstavno uspešen, ker se pozna na gibanju.

Kolčna displazija se pri majhnih pasmah ocenjuje drugače kot pri velikih, ker imajo majhni kužki že po naravi nekoliko bolj odprte kolke, vendar so zdravi. V Skandinaviji se ravno v tem času trudijo sestaviti posebno lestvico za ocenjevanje kolčne displazije pri majhnih pasmah. Upam, da bodo te kriterije kmalu sestavili, ker se že ponekod pojavljajo problemi, toda po zdaj veljavni lestvici ne moremo ocenjevati kolčne displazije pri majhnih psih, ker ne ustreza njihovi telesni strukturi.

Pa da ne bo pomote, ne kažem s prstom na nobeno pasmo, samo res bo fino, ko bomo tudi za male pasme imeli primerno lestvico in bomo lahko še kvalitetneje vzrejali.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #865 : nedelja, 28.05.2006 : 20:55:44 »

Ppetra, čestitke za zelo perspektivno v Hrušici! Tisti, ki poznamo Loty, vemo, kakšno živo srebro je in da je biti v ringu z njo verjetno zelo posebna izkušnja... Smiley
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #866 : nedelja, 28.05.2006 : 21:13:31 »

Oooo, hvala Kalsang Smiley Ja, je pa res da je kar živahna in bova morali na tem kar pridno delat, na kar naju je opozoril tudi sodnik. Je bil pa ful prijazen in toleranten do Lotke in mene Smiley, čeprav je od daleč kar strog zgledal.  V oceni pa je tudi napisal, da se Lotty za svojo starost giblje lahkotno, kar predvidevam, da je kul.

No in seveda vračam čestitke Wink in tudi za ožji izbor v BISu.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #867 : nedelja, 28.05.2006 : 21:15:16 »

Hvala! Se še vidimo na kakšni razstavi... Nas sicer v Portorož ne bo, se pa vidimo verjetno v Trbovljah, v Mariboru pa sigurno Wink
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #868 : nedelja, 28.05.2006 : 21:19:38 »

Ja, če nama bo šlo, se sigurno še vidimo Smiley
Logiran
r1ata
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 323



WWW
« Odgovor #869 : nedelja, 28.05.2006 : 21:26:05 »

Čestitam, Ppetra. Super. Bravo Lotty.
Ali lahko še sporočiš kako so se odrezali ostali cotončki.
Logiran

Strani: 1 ... 53 54 55 56 57 [58] 59 60 61 62 63 ... 210   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: COTON DE TULEAR - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines