mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 17.09.2024 : 16:39:47

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: COTON DE TULEAR - čvek
Strani: 1 ... 174 175 176 177 178 [179] 180 181 182 183 184 ... 210   Dol
Natisni
Avtor Tema: COTON DE TULEAR - čvek  (Prebrano 298994 krat)
0 članov in 4 gostov pregleduje to temo.
@barby
novinec
*
Sporočil: 28


« Odgovor #2670 : sreda, 24.10.2007 : 10:16:16 »

Verja, simpatične so te muce. Bodo pa verjetno večje od Bane,a ne ?

Mi imamo pa že prve problemčke...ker pobiramo po tleh vse kar nam pride pod smrček  Sad. Me prav malo skrbi, da ne bi Biba kakšne neprimerne stvari požrla, ker ko jo peljem ven da v gobček vse...od gnilih listov,kamenčkov,smeti. Saj drugače jo učim z igračkami "spusti", vendar zunaj to nič ne zaleže. Kaj so tudi vaši cotončki kot mladički vse pobirali?

Lep dan še naprej!

Logiran
Verja
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 200


WWW
« Odgovor #2671 : sreda, 24.10.2007 : 10:32:00 »

@barby, verjetno bosta muci res večji od Bane.

Bana še sedaj včasih pobere kaj neprimernega, smo imeli s tem ful probleme, ker ni in ni hotla spustit...
Logiran
Nati80
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 399


« Odgovor #2672 : sreda, 24.10.2007 : 10:37:09 »

Mi smo imeli pa eno obdobje, ko je kamne grizla  Angry zdej pa zna na pusti in fuj.. samo kakšne res packarije kot "človeški končni prebavni proizvod" sram pa je prava poslastica za kužke in za Emmy  Angry  Angry  Angry
Logiran
Nati80
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 399


« Odgovor #2673 : sreda, 24.10.2007 : 10:51:37 »

Spet eno vprašanje na temo zima.. Kako je s tem ležanjem kužkov na tleh in prenočevanjem. Emmy sicer ima svojo posteljico, vendar jo slišim, kako pohaja ponoči, sicer samo po sobi, kjer imamo parket.. včasih je v postelci, včasih na moji, ko pa hoče imet svoj mir zares Smiley leži kr na tleh, enako v dnevni sobi kjer pa imamo ploščice in te zadeve znajo bit fajn hladne, pa me zanima a na takšen način reskiramo kakšna obolenja, kot je prehlad, vnetje ledvičk ali pa morda posledično nezmožnost imet mladičke?  Cry

Tudi treutno, ko je z mano v službi, imam zaenkrat še ploščice potleh in ji dam svojo dekco, jo posedam na moj stol, jo premikam na tapet.. ne ona hoče ležat na ploščicah  Cry  Cry  zvita v klopčič in sploh je ne moti, da so ledeno hladne..jst imam pod nogami tapet, ker me zebe skozi čevlje v noge Undecided  ... kaj torej naredit?
Logiran
Verja
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 200


WWW
« Odgovor #2674 : sreda, 24.10.2007 : 11:48:12 »

Pri nas rešimo problem za ponoči tako, da spi v najini sobi (vrata zapremo). In se nič ne pritožuje spi lepo na parketu ali pa v svoji postelji oz. takem ležišču. Pomoje ni ravno najbolje, da spijo na mrzlih tleh.
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #2675 : sreda, 24.10.2007 : 13:44:18 »

@barby moja Loti je še vedno nora na čigumije (očitno ji ful diši mentol) in če le lahko kakšnega kje najde, včasih se ga spravi tudi z asfalta grist in vlečt  Grin... smešno samo bljak  Angry. Da pa ukaz "pusti" tudi takrat zažele, sva imeli pa tudi malo borbe (najprej zlepa in če ni šlo pa "zgrda" - mišljeno da če ni šlo z lepa sem ji čigumi vzela iz ust, saj ga je bila sposobna tudi pojest in to zelo na hitro), no ampak je uspelo zdaj, ve da ko jo dobim, da žveči čigumi (če prej ne opazim) ji rečem "pusti", če ne spusti s prstom pokažem na tla in takrat ve da "gre zares" in takoj vrže čigumi ven in nikoli je ne pozabim pohvlit ko spusti čigumi, ali pa kakšno drugo packarijo.

Glede ploščic, pomoje psička ve koliko časa lahko leži tam. Ponavadi jim je vroče zaradi kurjave in se radi malo pohladijo na hladnejših površinah. Morda je res ni treba pustit, da par ur leži na ledenih ploščica, samo da pa nekaj časa leži, toliko da se ohladi pa pomoje ni tako grozno. Saj ko jo bo zeblo bo šla na toplejšo površino. Loti gre včasi tudi ponoči ležat v kopalnico ker ji je tako vroče, samo to ni tako dolgo.
Logiran
Nati80
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 399


« Odgovor #2676 : sreda, 24.10.2007 : 14:52:21 »

http://naty.photovillage.org/photos/2436/thumb/800-Pa_z_druge_strani.jpg
Mi si tako umivamo zobke  Grin  Cool

Drugače pa ravno urejamo nove slikce v fotogalerijo  Smiley

Ja ploščice in to...vidim da se ponoči premika pa sem pa tja, tako da upam da je res zato ker jim je toplo pa potem postane manj toplo in tako.. v nedeljo je bila ena taka scena pri nas doma.. Emmy leži v dnevni sobi potleh in jst se odpravljam spat..in moji doma (so postali malo ljubosumni name in moj odnos z Emmy, pa niso bili ravno navdušeni nad mojo željo po psu sprva) vejo da ko grem spat, vzamem Emmy s sabo v sobo in malečk godrnjajo zakaj je ne pustim tam z njimi dokler še oni ne grejo spat (upajo in si želijo  Grin da bo šla z njimi v njihovo sobo  Grin) ampak tokrat jst enostavno pridem tja, jo vzamem v naročje in izjavim: pridi greva spančkat v postelco, ker če se prehladiš, kako bova imele mladičke...  Wink moji so ostali kot pribiti na kavču, brez besed .. tista varianta, kot ti od presenečenja spodnja čeljust pade dol..  Grin  Grin  Grin  Cool

A ima še kdo kakšno anekdoto s svojim kužkom?
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #2677 : sreda, 24.10.2007 : 15:26:13 »

Moja mami mi dostikrat vzame Loti za spat Smiley, kot plišastega medvedka Grin, tako za pocrkljat pravi Smiley Seveda je bil oče vedno proti psu, pa se zdaj, ko naša kraljična spi pri njima v postelji, pri mami na povštru, lepo prosim čisto gor lahko spi, samo nekaj ji pogrne da ni ravno čisto na povštru (pri meni spi pri nogah, če že), se oče skratka nič ne pritožuje.
No, sprva mi je bilo čudno, ko mi je mami to predlagala, sploh tisto, prva noč brez Loti, samo zdaj smo se pa že privadili, tudi Loti. Sej v končni fazi nikoli ni odveč da je kuža navajen drugje prespat, ker lahko se zgodi da jo bom kdaj pa za več dni morala pustit pri mami.
Logiran
Nati80
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 399


« Odgovor #2678 : sreda, 24.10.2007 : 15:57:09 »

Ah.. jst v službi Emmy pa sama doma, na balkonu pa dve gajbici solate.. Telefonski klic v službo: Emmy se je najedla solate!  Roll Eyes  sem opazla že veliko prej, ko smo ji še dali kakšen prigrizek razen briketov, da je mahnjena na sadje in zelenjavo..enkrat mi je tako zarenčala k je kaki dobila na pločniku da sem se je prou ustrašla.. no in zdej niti ne vem kako zgleda situacija doma s to solato, kolkr jo poznam pa si lahko kar mislim  Grin  Grin  Grin

Bi mogla imet videokamero pa jo nastavit in gledat njene dogoviščine, kadar je sama doma. Sem prav te dni razmišljala, ker jo pripeljem s sabo v službo enkrat dopoldan, drugič jo vzamem s sabo po kosilu.. kaj počne ko je sama, ali ima sploh občutek za čas.. ona reagira tako veselo kadar me vidi, pa ne glede na to ali me 4 ure ni vidla ali pa samo 5 minut..od veselja ne ve kaj bi.. podobna mamici Palčici  Roll Eyes
Logiran
Verja
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 200


WWW
« Odgovor #2679 : sreda, 24.10.2007 : 16:54:56 »

Tudi Bana je takšna, če grem ven za dve uri bo isto vesela, kot če grem le na dvorišče za 10 minut.

Logiran
Nati80
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 399


« Odgovor #2680 : četrtek, 25.10.2007 : 11:04:08 »

Kolko pogosto kopate cotončke?
Kaj pa če je praskanje kužka povezano tudi s tem kolko "umazan" ima kožušček?
Logiran
Verja
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 200


WWW
« Odgovor #2681 : četrtek, 25.10.2007 : 11:45:06 »

Mi Bano kopamo na mesec in pol ali dva. Je pa praskanje sigurno povezano s tem.
Logiran
sue_
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 102


« Odgovor #2682 : četrtek, 25.10.2007 : 20:04:27 »

@barby tudi mi imamo probleme glede papcanja raznoraznih packarij in danes ko sem prišla med malico domov,me je skoraj kap  Shocked Sad,cel hodnik je bil pobruhan Cry.Bilo je ene par kupčkov ter slina in mi ni bilo nič jasno,ko pa sem vidla kaj je naredil z mojim škornjem  Shocked Sad...bil je cel zgrizen in mal plastičnega podplata je manjkalo,katerega je po vsej verjetnosti pojedel  Sad,pa še cel je bil pobruhan okrog gobčka  Sad.Zdej je hvala bogu vse ok z njim in je spet cel naspidiran.Pa da ne govorim o raznoraznih kakcih,ki jih tako rad poje  Angry in po kuhinji vse posesa,če se slučajno najde kakšna drobtinica na tleh itd itd,včasih sem že prov obupana in se kregama,pa še kr to dela.Tiste škornje sem pa tudi ne vem kako da pozabla na hodniku  sram.

Mi se kopamo na 2-3 tedne približno,ker se mi zdi,da kr dobi mal vonja počasi,pa posebi zdej ko gre lulat pa to,ko je bol mokro zunaj in se hitro umaže in po možnosti da se kak kakec ubesi na ritko  Grin.Sicer sproti umivama tačke in podvozje ter ritko če je umazana Smiley,samo vseen ne vem,mi je fajn da je skos bolj čist.
No zdele se gremo ravno kopat Smiley
Logiran
Lonny
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 166


« Odgovor #2683 : četrtek, 25.10.2007 : 21:08:40 »

Mi pa z našo Lono nismo nikol imeli problemov da bi pobirala svinarije po tleh al pa grizla stvari oziroma predmete ko je sama doma, samo imamo pa bolj drugi problem da ko je sama doma se njej itak podre svet in edino kar naredi je da se postavi pred vrata in joka in takrat ji ne pomaga niti pršut na tleh tok je žalostna tako da po eni strani je kul ker se nisem nikol bala da bo kej bed pojedla imamo pa probleme ko me sosed postrani gleda, pa da sostanovalcev sploh ne omenjam....

Je pa sigurno res da se bo tole poberanje packarij po tleh sigurno umirilo s časom ko bo kuža odrašču, (iz iskušenj pri našem kužeku doma ki je dala v usta vse od crknjenega goloba, ribe, dreka.....res čisto vse kar ji je pod gobček prišlo) sedaj pa gre mimo kosti ki leži na tleh .... no seveda pa jim je treba vedno rečt FUJ...

Tako da upam da se bo tole cviljenje in histerično obnašanje tudi pri naši mali s časom pomirilo....
Logiran
@barby
novinec
*
Sporočil: 28


« Odgovor #2684 : petek, 26.10.2007 : 10:07:07 »

Saj v stanovanju Biba kar pusti stvari pri miru (no bomo videli kako bo, ko bo menjavala zobke  Cheesy).

Glede jokanja pred vrati pa mislim, da bo ista kot Lonny...ker že samo, če grem jaz na WC pred vrati brezlavo tuli. Na samoto jo sicer počasi navajam...vendar je vedno takšen jok...da ne vem,če bo to kdaj uspelo. Poskusila sem s tem, da sem zaprla vrata...in vstopila šele, ko je bila nekaj časa tiho in jo nagradila z briketičem. Venar še vedno vztraja s cviljenjem Sad...razen, ko me začuti da prihajam...utihne Cheesy. Bom pač morala vsem sosedom nabaviti čepke za ušesa...


Logiran
Strani: 1 ... 174 175 176 177 178 [179] 180 181 182 183 184 ... 210   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: COTON DE TULEAR - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines