mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 30.06.2024 : 19:11:15

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: COTON DE TULEAR - čvek
Strani: 1 ... 129 130 131 132 133 [134] 135 136 137 138 139 ... 210   Dol
Natisni
Avtor Tema: COTON DE TULEAR - čvek  (Prebrano 294147 krat)
0 članov in 8 gostov pregleduje to temo.
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #1995 : torek, 26.06.2007 : 18:38:04 »

Nati, a veš (vidiš) kako te hitro not potegne, sploh ko potem enkrat, dvakrat in tako naprej dobiš lepo oceno. Potem šele vidiš da vse skup ni samo ena oz dve razstavi ampak, da za določen naziv rabiš pa najmanj toliko razstav pa potem maš že naslednji cilj itd in tako si not, pa čeprav si na začetku govoril ah ne to pa ni zame Smiley
Zato pravim, da če so pri komu vsaj pomisleki glede razstav naj že na začetku vzame potencialnega razstavnega kužka.
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #1996 : torek, 26.06.2007 : 19:16:53 »

Če kdo pozna aktualni email gospe Gordane Vuk, prosim, če je kdo tako prijazen, da mi ga pošlje na ZS. Hvala, Neža
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
mašc
novinec
*
Sporočil: 13


« Odgovor #1997 : torek, 26.06.2007 : 19:29:43 »

Ker sem novinka, pa sem za nazaj forum bolj preletela, bom mogoče s svojimi vprašanji ponavljala teme, ki so že bile obdelane, pa vseeno! Že odkar smo dobili našega Maksa, je kar dosti lajal na vse živo. Zdaj pa laja in renči le še na druge kuže, vse, majhne ali velike. Pa tako se mu zmeša, da kar skače proti gobcu velikim psom (če ga slučajno nimaš na povodcu), zato ga zaradi varnosti vozimo kar privezanega. Ali se to komu dogaja. Petra, sem brala, da je tvoja Loti tudi lajala, ali se ti to še dogaja? Sicer se naša situacija nekoliko umirja, ampak ne vem, če bo kdaj nehal. Pa odraščal je tri mesece z desetimi (ali še več) cotoni, pa na igralne urice smo ga vozili, pa še kar.
Pa še nekaj me zanima. Čez poletje smo zelo veliko na morju, kjer je v kampu zelo, zelo veliko "ježkov" in vsega živega vejic, trave, ki jih Maks seveda s svojo dlako (ki je še puhasta) vse odnese s seboj. Sploh pa, ko je moker, saj se kar veliko kopa v morju. Ali je že kdo cotona ostrigel le malo pod sklepi tačk, po tačkah in po trebuščku? Ali se vaši cotončki kaj kopajo? Ali pa mogoče kakšen drug nasvet? Do sedaj smo ga seveda vsak dan vsaj eno uro zvečer "obdelovali", kar sicer zelo dobro prenaša, pa vseeno...
Logiran
mašc
novinec
*
Sporočil: 13


« Odgovor #1998 : torek, 26.06.2007 : 19:31:54 »

Z Gordano se pa mi večkrat slišimo po telefonu, saj smo Maksa dobili ravno pri njej, pa ne vem kako je z objavo telefonskih številk na forumu. Kar sem kot novinka do sedaj zasledila, je bolj kriza, ali kako? Mejl pa pa več ali manj poln, tako da je bolj težko.
Logiran
mašc
novinec
*
Sporočil: 13


« Odgovor #1999 : torek, 26.06.2007 : 19:34:14 »

Kaj pa pomeni ZS?
Logiran
Nati80
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 399


« Odgovor #2000 : torek, 26.06.2007 : 19:42:51 »

ZS je zasebno sporočilo, mislim da moreš imet najmanj midi, da ga lahko napišeš, mogoče se pa motim.. Moje mišljenje je, da ni nič narobe če mu malček skrajšaš dlako čez poletje, bo verjetno tudi njemu lažje, verjamem pa da je kr zoprno včasih če je kuža oziroma dlaka kot neka "metla"  Wink
se hecam..ne me kregat  Roll Eyes
tisti da laja na druge pse pa se tudi meni zdi čudno glede na to, da prihaja kuža od Gordane.. mogoče je v fazi "pubertete" oziroma tista varianta, ko se dokazujejo in iščejo svoj prostor pod soncem.. tako kot ljudje ko pridemo v "tisto" fazo oziroma smo bili, še posebej fantki Tongue
Logiran
mašc
novinec
*
Sporočil: 13


« Odgovor #2001 : torek, 26.06.2007 : 19:50:55 »

Res je kot metla, to je pravi izraz. Lajal je pa že tam pri Gordani največ, pa ne vem zakaj. Sicer pa Gordana pravi: saj je pas! Ampak je kar nevarno, ker se kar zaganja v "tavelike" kuže. Upam, da bo vedno bolje, ampak ga moramo takrat kar malo na oštro okregati, kar pa nam dela težave, ko je pa drugače tak scrkljanček.
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #2002 : torek, 26.06.2007 : 20:07:30 »

Mašc pošlji Agnes mail (pod njeno slikco je kuvertica s pismom), drugače pa Agnes če si v kakšnem kontaktu z Bombažko njo vprašaj, če je dosegljiva in ne uživa na kakšnem morju Smiley

Glede dlake,  tla kot so v kampu in podobno so prava groza za cotončke, vsaj meni se tako zdi. Če mene vprašate je to kuža za šetkanje po Portorožu Smiley No če pustimo šalo na strani, za take primere bi jih res bilo najbolje postrišt, sploh ko je kombinacija ježki, slana voda in še kakšne iglice vmes, potem pa še kakšen klop ali bolha... katastrofa.
Jaz bi verjetno če nebi imela še kakšne razstave v planu Loti kar postrigla, čeprav mi to sploh ni všeč in še noben postrižen kuža se mi ni zdel luškan, samo je pa prava groza ko pes vse možno dobi v dlako in potem dopust ni več dopust. Pa tudi kužke moti ko se jim kaj zaplete vmes, Loti se recimo kar usede ali pa začne šepat ko dobi ježka na tačko in tako. No potem jaz kot ena obsedenka letam za njo s krtačo, samo tako pač je, davek dolge dlake.

Glede lajanja, jaz z Loti nimam takšnih težav da bi v pse lajala, ker se jih praktično boji in se večjih psov ogne v velikem loku Smiley. Je pa glasna na drugih področjih, pa sem že nekako obupala z ugotavljanjem kaj in kako, ko laja jo pač nakrgam oz rečem ne in upam da bo z leti tega vedno manj Smiley
Glede Maksovega lajanja, mogoče bi v pasji šoli vprašali kaj in kako, da veste v kakšni smeri delat, ali pa obstajajo ljudje ki se prav s problematičnimi kužki ukvarjajo in se s kom posvetujte v kakšni smeri delat na vzgoji.
Drugače pa ko vidite drugega psa dajte Maksa na poleg in vstrajajte pri tem, ali pa ga zamotite in podobno (preberite malo temo o lajanju)
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #2003 : torek, 26.06.2007 : 20:10:58 »

In metla je definitivno pravi izraz  Cheesy Po makedamski cesti bolje da ne hodiš za cotončkom, ker imaš potem polna usta prahu  Cheesy Grin
Logiran
Nati80
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 399


« Odgovor #2004 : torek, 26.06.2007 : 20:18:47 »

Se morem pohvalit Cheesy sem pravkar govorila z Gordano in danes lahko začnem odštevati dneve  Cheesy še 11 Grin
Glede lajanja v leglu..to je sedaj samo obnova literature, ki jo prebiram že toliko let v upanju, da bodo moji starši končno opazli, da sem dovolj zrela za psa Shocked no literatura pravi, da je v vsakem leglu en dominanten, drugi podrejen, tretji pa nekje umes in vsi priporočajo da uzameš tistega kužeta, ki je "umes", kar pa ni vedno mogoče in tudi pri meni se je sicer res posrečilo, da je imela psičko "prosto" in je pa tudi res, da je malček bolj dominantna v leglu treh mladičkov, tako da to naj bi se poznalo tudi potem, ko odrastejo, da hočejo bit tudi z drugimi "glavni" mislim pa da se da zadevo s potrpljenjem in vzrajanjem in ne preveč na "oštro" rešit na način "jaz gospodar, ti pes" čeprav se sliši ful grobo.. pač tako kot je ppetra napisala, poleg in na tem ustrajat.. pa ne preveč na grobo  Roll Eyes no in ne preveč milostno čeprav so COTONČKI Roll Eyes
Logiran
Nati80
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 399


« Odgovor #2005 : torek, 26.06.2007 : 20:46:44 »

ppetra eno vprašanje glede razstav: ko zbiraš PRMje za JCH oziroma CAC a morejo bit vsi iz npr. Slovenije ali je lahko recimo 1 iz Hrvaške (CAC razstave) in 2 iz Slovenskih razstav (CAC in CACIB)? Sej vem da ne spada ravno sem to vprašanje ampak v temah o razstavah se že celo leto ne govori več nič  sram
Logiran
mašc
novinec
*
Sporočil: 13


« Odgovor #2006 : torek, 26.06.2007 : 21:27:31 »

Kdaj cotončki dobijo tisto pravo, resasto dlako in ali se na novo dlako kaj manj prikemajo ježki kot pa na puha so dlako?
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #2007 : torek, 26.06.2007 : 21:50:45 »

ppetra eno vprašanje glede razstav: ko zbiraš PRMje za JCH oziroma CAC a morejo bit vsi iz npr. Slovenije ali je lahko recimo 1 iz Hrvaške (CAC razstave) in 2 iz Slovenskih razstav (CAC in CACIB)? Sej vem da ne spada ravno sem to vprašanje ampak v temah o razstavah se že celo leto ne govori več nič  sram
Če želiš doseči slovenski JCH morajo bit vsi PRMji dobljeni v Slovenij, če želiš doseči hrvaškega jih zbiraš tam itd, prav tako je z nazivo CH (država), ko zbiraš CACe. Ko pa zbereš 4 CACIBe v 3 različnih državah postane kuža mednarodni prvak v lepoti (če sem kaj zamešala, me popravite)
Drugače pa veliko najdeš v temah Svet razstav (Pravila razstavljanja) in O kinologiji - razno (Kinološke kratice) in nič bat, kar vprašaj tam, tudi če tema že dlje časa ni aktivna, te bo že kdo opazil Wink

Kdaj cotončki dobijo tisto pravo, resasto dlako in ali se na novo dlako kaj manj prikemajo ježki kot pa na puha so dlako?
Meni se zdi da se Lotki vse možno zapleta v dlako prej in zdaj, pa dalša ko je dlaka več ujame vanjo in trenutno se ji povrhu še ful vozlja. Tole ni ravno spodbudno, kakj  Undecided No jaz govorim samo za svojo psičko, kako je pri drugih... čisto odvisno od vsakega kužka posebej, kot je enkrat rekla Bombažka (nekako takole) lahko sta bratec in sestrica pa imata čisto drugačno dlako, ki zahteva čisto drugačno nego.
Logiran
Nati80
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 399


« Odgovor #2008 : torek, 26.06.2007 : 22:09:34 »

Ja to sm opazla jst tudi pri tem leglu kjer je moja cotonka, da si med sabo nimajo enake dlake ze na pogled.. no verjetno je težko rečt pri starosti dveh mesecev..
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #2009 : torek, 26.06.2007 : 22:15:39 »

Hvala Nati80 za pomoč pri posredovanju kontakta. Spraševala sem v imenu forumašice, ki nima paketa, pa bi rada vseeno prišla do kontakta omenjene vzrediteljice. Ppetra, tudi tebi hvala. Lp Neža
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
Strani: 1 ... 129 130 131 132 133 [134] 135 136 137 138 139 ... 210   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: COTON DE TULEAR - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines