mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 07.07.2024 : 09:20:57

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: COTON DE TULEAR - čvek
Strani: 1 ... 108 109 110 111 112 [113] 114 115 116 117 118 ... 210   Dol
Natisni
Avtor Tema: COTON DE TULEAR - čvek  (Prebrano 295134 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
Khyim
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 525


« Odgovor #1680 : sreda, 04.04.2007 : 18:03:35 »

Se vidi, da je pomlad v zraku, pa ljubezen, Gi zgleda popolnoma zaljubljen na fotki!

Pa še od mene ena od obeh bombažnik kepic, pa mislim, da je od Annie rep vmes... Grin

[attachment deleted by admin]
Logiran
bauci
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.435


« Odgovor #1681 : sreda, 04.04.2007 : 18:05:29 »

hahaha, res je njen repek vmes. hura, še na eni slikici jo imam!  Grin
Logiran
Verja
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 200


WWW
« Odgovor #1682 : četrtek, 05.04.2007 : 08:04:13 »

Zelo se zanima za Cotončke, zato bi prosila, če kdor koli ve, da bo kje kakšno leglo prosim naj mi napiše. Rada bi kupila psičko te pasme, sem že kontaktirala z nekaj vzreditelji, vendar se še nikjer ne ve ali bodo imeli legla ali ne, poleg vsega pa imajo tudi kar nekaj rezervacij.
Logiran
r1ata
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 323



WWW
« Odgovor #1683 : četrtek, 05.04.2007 : 11:51:17 »

 Smiley Khyim, na tvoji slikci ni ena od bombažnih kepic, sta kar obe in imata Annie v sendviču (no, resnici na ljubo se z njo ukvarja Čupson, Gi pa očitno opreza za Magie, ki se mu je skrila)  Cheesy Cheesy Cheesy.
Upam, da bo v nedeljo lepo vreme, pa da ne boste imeli preveč polnih trebuhov jajc, šunke in potice.

Verja, na tem forumu ni dovoljeno posredovati imen vzrediteljev, niti linkov ali kakršnihkoli obvestil v zvezi z legli (velja seveda za vse pasme, ne le za cotončke). Če si kontaktirala z nekaj vzreditelji imaš torej že vzpostavljene kontakte in bo potrebno na psa, če si ga tako želiš, pač počakati  Wink. Pasma je redka in mladički v Sloveniji niso pogosto na voljo. Lahko pa pogledaš tudi malo čez mejo. Pa veliko sreče in potrpljenja ob čakanju.
Logiran

cotonka
otrok do 14 let
**
Sporočil: 54


« Odgovor #1684 : sobota, 07.04.2007 : 10:15:08 »

 
ZELO LEPE SLIKICE MALIH RAZIGRANIH  POŠASTI. Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes
Logiran
Verja
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 200


WWW
« Odgovor #1685 : sobota, 07.04.2007 : 18:09:20 »

O.k. potem pa mi vsaj povejte kaj o negi... S čim jih hranite, koliko sprehoda potrebujejo...?
Logiran
Lonny
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 166


« Odgovor #1686 : sobota, 07.04.2007 : 20:04:04 »

Verja:
Kot je napisala bombažka se kotončke res težko dobi ker so res redki in je potrebno na njih kar počakat. Če ti iz svojih izkušenj povem je od vsega začetka ko sem si zamislila da bi mela psa kotona pa do pridobitve moje male Lonny minilo skoraj leto. Ta čas sem pa pridno zbirala podatke, hodila na pasje razstave in spoznavala lastnike kotončkov, spremljala kje in kdaj so legla...itd 
So pa res zelo luškani kužki in če si ga res želiš boš malo počakala (sej hitro mine Smiley )
Drugače sem pa jaz še bolj "zelena" kar se tiče nege pa hrane...zato bom tudi jaz počakala na kakšen odgovor in se iz njega še kaj naučila.
Lahko pa ti povem da so zelo prilagodljivi kužki zunaj so živahni in imajo veliko energije za sprehod in igro ko pa so notri so pa precej mirni.
Tudi jaz ti želim veliko sreče pri iskanju kotončka.....
 
Logiran
@barby
novinec
*
Sporočil: 28


« Odgovor #1687 : nedelja, 08.04.2007 : 10:18:41 »

ojla!

Mene pa zanima, če obstaja kakšna literatura (knjiga) prav o cotonih? Sem mal brskala po netu pa nisem nic našla...

Lepo praznično nedeljo še naprej!
L.P. Barbara
Logiran
Lonny
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 166


« Odgovor #1688 : nedelja, 08.04.2007 : 12:13:42 »

Obstaja knjiga (kar nekaj knjig) prav o cotonih, midva sva jo naročila prek interneta iz www.amazon.com (Amerike).
Naslov je
http://www.amazon.com/Coton-Tulear-Kennel-Club-Breed/dp/159378354X/ref=pd_bbs_sr_1/002-6297868-2213619?ie=UTF8&s=books&qid=1176026817&sr=8-1
Najbrž je zanimiva tudi tale:
http://members.aol.com/cotonnews/booknews.html#Anchor3 - ta bo naslednja, ki jo bova naročila

Je pa seveda to vse v angleščini. Slišala sem, da obstaja tudi neka Italjanska, ki mislim, da je prevedena...
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #1689 : nedelja, 08.04.2007 : 12:52:45 »

Kaj pa tale: http://www.cotonbrie.com/puppy_book.htm (oz tule http://barkeninstyle.com/product_info.php?cPath=64&products_id=214)

Lonny, kako sta pa kaj zadovoljna s knjigo? Je vredna branja Smiley?
Logiran
Verja
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 200


WWW
« Odgovor #1690 : torek, 10.04.2007 : 07:51:19 »

Hvala za vse informacije. Svojo Cotonko pričakujem začetek meseca Junija. Pripeljali mi jo bodo iz Italije in že prav komaj čakam.

Za knjigo bom pa tudi povprašala in pogledala po netu.

ppetra midve se pa itak že pogovarjava po e-mailu  Wink
Logiran
Verja
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 200


WWW
« Odgovor #1691 : torek, 10.04.2007 : 15:49:55 »

Lonny, jaz imam eno vprašanje, si ti plačala knjigo, ki si jo naročila pri Amazon.com v banki ali preko kartice?

Jaz sem jo naročila in jo bom plačala preko banke, pa ne vem kako sploh to gre, bi te prosila, če malo razložiš kako in kaj?
Logiran
Lonny
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 166


« Odgovor #1692 : torek, 10.04.2007 : 20:49:44 »

Knjiga je kar vredu... Sicer piše precej nasplošno o kužkih ampak malo pa poskušajo poudarit Cotonove posebnosti se mi zdi...Jaz jo sicer nisem prebrala. Fant jo je pa že kar dosti. Pravi, da bo pa najbrž več vedel, ko bo prebral še kakšno knjigo...
Knjigo sva plačala z Eurocardom. Da se pa tudi po prevzemu se mi zdi. "Preko banke" pa nevem.
Ppetra sej knjigo ti bova pa posodla samo da jo še malo prebereva.
Logiran
r1ata
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 323



WWW
« Odgovor #1693 : sreda, 11.04.2007 : 09:02:57 »

Lepo, lepo, Verja. Torej bo tvoja cotončica od vzrediteljice, ki je avtorica knjige na katero je dala link Ppetra. To je knjiga, za katero je Lonny slišala, da naj bi bila italijanska. Dejansko je knjiga v originalu v angleščini, avtorica pa je res Italijanka. Ta knjiga opisuje cotone na nam bližji ''evropski'' način, tisti dve, na katere je dala link Lonny, pa sta tipično ameriški. Tu mislim predvsem na zadeve, ki sem jih obširno opisovala nekaj strani nazaj v povezavi s komentarji na opis pasme v reviji Moj pes.
Sicer je pa seveda dobro prebrati katerokoli od njih, naši oziroma vaši cotončki so pa kljub opisanim skupnim značilnostim vsak zase unikatni  Wink.
Logiran

Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #1694 : petek, 13.04.2007 : 08:51:11 »

Moja mala princeska pozdravlja svojega vzornika Princesko. Zdi se mi pa, da je mini setrc nekaj pobrkal. Vsem se tlači v naročje (v nasprotju s Princesko), gotovo je Gijeva navodila malo narobe razumel, saj vemo, da ima seter veliko glavo, a kratko pamet. Prepričana sem, da potrebuje dopolnilni pouk princeskaste vzgoje s poudarkom na prepotrebni sramežljivosti in zadržanosti. To sicer še goji do psov, medtem ko pri ljudeh prakticira načelo: Udari - navali.

PP (princeskast pozdrav), Fin pobalin (z malo manj histeričnim Darkobarkoporkodarkom in zimskim rdečim Radičem)
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
Strani: 1 ... 108 109 110 111 112 [113] 114 115 116 117 118 ... 210   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: COTON DE TULEAR - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines