mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 26.09.2024 : 06:33:34

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: COTON DE TULEAR - čvek
Strani: 1 ... 64 65 66 67 68 [69] 70 71 72 73 74 ... 210   Dol
Natisni
Avtor Tema: COTON DE TULEAR - čvek  (Prebrano 299541 krat)
0 članov in 10 gostov pregleduje to temo.
r1ata
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 323



WWW
« Odgovor #1020 : sobota, 24.06.2006 : 21:20:02 »

Haj, Tinkara, super slikce.
Mi smo se imeli lepo, moja dva (zaljubljeni in razgrajač) pa sta bila prijetno utrujena.

Tudi jaz sem se malo pozabavala s slikami, ki jih najdete na:http://www.moj-album.com/uredi/bombazka/3821212/?sprdostop=2&aid=3821212
Logiran

r1ata
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 323



WWW
« Odgovor #1021 : sobota, 24.06.2006 : 21:21:30 »

Bek, povezava ni prava  Tongue. Pa saj boste našli v mojem albumu  Wink.
Logiran

Khyim
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 525


« Odgovor #1022 : sobota, 24.06.2006 : 23:08:27 »

Hehe, super fotke, prava zgodbica je nastala iz njih  Grin

Še dobro, da jaz nisem imela fotoaparata, ker bi bila potem že prava zmeda  Wink

Kimi je bil tudi prijetno utrujen in je hitro zaspal... Bomo pa delali na njegovem "godrnjanju"  Wink
Logiran
vesna
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.500


« Odgovor #1023 : nedelja, 25.06.2006 : 09:52:01 »

No jaz pa zadnja - tudi mi se zahvaljujemo za prijetno družbo...
Slikce pa bodo - kmalu (se od petka še samo potepamo, danes pa gremo mal ritke namočit)!
Upam da še kdaj ponovimo, saj glede na to da smo tako blizu bi skoraj bil greh če nebi (ne Ajša -  Grin )
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #1024 : nedelja, 25.06.2006 : 14:49:17 »

Bombažka, so bili morda v Helsinkih cotončki od vzrediteljice Brigitte Jespersen (Jespersen`s Ajax ...). Sprašujem, ker sem slučajno kontaktirala z njo in jo vmes tudi povprašala če bo tam s svojimi kuži in mi med vsemi vrašanji na to ni odgovorila.

Lp
Logiran
r1ata
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 323



WWW
« Odgovor #1025 : nedelja, 25.06.2006 : 15:35:29 »

Ppetra, Brigitte  Jespersen je razstavljala dve psici, eno v razredu mladih, drugo v razredu vmesnih, glede na rezultate brez šampionskih uspehov. Ajaxa je pa že kot mladiča prodala v Ameriko.
Logiran

ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #1026 : torek, 27.06.2006 : 19:10:22 »

Bombažka zakaj se vaše dva cotona ne kopata v morju? In kako naj bi slana voda vplivala na dlako, jo je recimo nujno potrebno sprati če se kuža kopa v morju (kakšno je vaše mnenje)?
Logiran
r1ata
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 323



WWW
« Odgovor #1027 : sreda, 28.06.2006 : 09:56:39 »

Moja dva se v morju ne kopata iz čisto preprostega razloga. Namreč na morju sem jaz na dopustu, prav tako pa tudi onadva. Dolgodlakega psa je nujno potrebno pred kopanjem temeljito razčesati, če ne želimo iz vode potegniti zlepljene in zvozlane kepe dlake. Če gre za kopanje v morju se zadeva še poslabša, ker ga je nujno potrebno temeljito sprati še v sladki vodi, sicer morska voda poškoduje najmanj dlako, lahko pa tudi kožo (predstavljaj si, da se sama ne stuširaš - peče, srbi, kožo vleče skupaj, ...). Torej nikakor ne bom psa česala na plaži, da bo lahko 5 minut plaval, potem tekla z mokrim v apartma ali kam pač pod mlačen tuš (na plaži pod ledeno mrzlo vodo ga tudi ne mislim prehladit) in ga potem, ko se bo posušil še enkrat česala. In to iz dneva v dan. In ta postopek množimo z dva. O, ne. Tega ne privoščim ne sebi, ne njima. Mi na morju uživamo v senčki (sploh ni nujno na plaži, lahko na terasi apartmaja ali kje drugje) češemo se pa samo toliko, da se ne zvozlamo. In to je tista sprememba vsakdanje rutine, ki paše vsem.

Ppetra, ti z dlako zaenkrat še nimaš težav, ker je krajša in se še ni začela menjavati. Brez skrbi lahko poskusiš z misijo "kopanje v morju", pa boš kasneje opisala svoje izkušnje.
Logiran

ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #1028 : sreda, 28.06.2006 : 12:06:14 »

Saj še nisem, čisto odločena ali se bo Lotka kopala ali ne. Ravno zato sem hotela slišati zakaj  se vaše dva ne kopata, čeprav se mi je zdelo kakšen bo odgovor.
Najbolj je zoperno ker na plažah ni tušev ali pa so ledo mrzli, kar pa res ni fajn za kužka, tako da... bomo videli, mogoče bom pa kakšno flašo vode nesla sabo za eno spiranje, pa še ledeno mrzla ne bo..
Bom pa kasneje res napisala kako je bilo na morju z Lotko in kopanjem v morju.
Logiran
gomiscek
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 30


« Odgovor #1029 : sreda, 28.06.2006 : 22:40:45 »

Ime mi je Brad.doma sem iz Solkana,star sem 5mesecev.odkar je ta vrocina,se za vikend odpeljemo na morje v Pulo.z jadrnico se odpeljemo v bljizni zaliv in komaj cakam,da skocim v vodo.in povem vam,prav lepo mi je.po kopanju stusiram tacke in smrcek,pa se prav lepo pocutim.poskusajte tudi vi,palep morski pozdrav.

ps: saj Cotoncki smo iz morskih krajev doma in ljubimo vodo
Logiran
gomiscek
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 30


« Odgovor #1030 : sreda, 28.06.2006 : 22:41:06 »

Ime mi je Brad.doma sem iz Solkana,star sem 5mesecev.odkar je ta vrocina,se za vikend odpeljemo na morje v Pulo.z jadrnico se odpeljemo v bljizni zaliv in komaj cakam,da skocim v vodo.in povem vam,prav lepo mi je.po kopanju stusiram tacke in smrcek,pa se prav lepo pocutim.poskusajte tudi vi,palep morski pozdrav.

ps: saj Cotoncki smo iz morskih krajev doma in ljubimo vodo
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #1031 : sreda, 28.06.2006 : 23:26:31 »

Sem kar čakala, da se bo kdo oglasil...

Brad, ti kar uživaj, plavaj in se namakaj. Drugi tvoji vrstniki se pa pač ne in nimajo nič manj kvalitetnejšega živeljenja, samo hladijo se na druge načine in niso prav nič bogi, če ne plavajo v slani vodi. Eni jo ljubijo bolj, drugi manj, eni pasji skrbniki tudi.

Bombažkina kužka in še dosti drugih imajo drugačno, nič manj zanimivo in vznemirljivo življenje, v katerem pa pač ni prostora za slano vodo. Zakaj, boš kmalu sam ugotovil, sicer je pa že Bombažka sama povedala.

Ni treba, da vsi počnemo isto, da bi uživali in bili srečni.
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #1032 : četrtek, 29.06.2006 : 11:12:54 »

Gomiscek s kje pa prihaja Brad (se da videt kakšne slikce morda- obožuje slike cotonov Smiley )?

In ali ima po kopanju in sušenju na soncu kaj skodrano dlako (glede na to da ni posušena s fenom)?

Kalsang, nisi ravno ljubiteljica slane vode, a Wink  Smiley?
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #1033 : četrtek, 29.06.2006 : 12:50:38 »

Ppetra, nihče od nas, ki razstavljamo dolgodlake pse, nismo ljubitelji slane vode.

Potem ko kuža zaključi razstavno kariero in je postrižen, takrat pa lahko po mili volji čofota v slani, sladki, kisli ali grenki vodi.

Predvsem bi pa rada povedala, da ni treba, da pes počne popolnoma vse, kar nam pade na pamet, da bi imel kvalitetno življenje. Plavanje v morju je ena od tajšnih dejavnosti.

Vsekakor je v končni fazi odvisno tudi od kužka. Veliko se jih sploh ne mara kopati v morju: slana voda, valovi, ogromna voda, globoka...

Nima veze, da je coton pasma iz morskih krajev. Njegov izgled in dlaka takoj povesta da to ni pes, ki bi za mrežami skakal v vodo in jih ven vlekel - primerjaj ga z labradorcem, pa ti bo takoj jasno.

Vsem želim prijetno poletje - počnite to, kar je bo prijetno za vas in za kužke in ne apriori z glavo skozi steno silit.
Logiran
gomiscek
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 30


« Odgovor #1034 : torek, 04.07.2006 : 22:12:42 »

Ko pridem iz vode,se fanj otresem in posusim v senci.Nikoli ne s fenom ampak zmiraj naravno v senci.Moja dlaka je rahlo nakodrana,tako da sem prav fanj.Pred spanjem me se malo razcesajo in to je vse.Ko bom pa odrastev,bom pa tudi jaz stopil na modne piste.
Slike so v pripravi.
Logiran
Strani: 1 ... 64 65 66 67 68 [69] 70 71 72 73 74 ... 210   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: COTON DE TULEAR - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines