mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 05.10.2024 : 20:22:33

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Učenje vaj, veščin in trikov  |  Tema: Kako naučiti psa različne trike
Strani: 1 ... 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 ... 44   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kako naučiti psa različne trike  (Prebrano 139133 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
čara
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 224


« Odgovor #180 : torek, 08.02.2005 : 14:17:31 »

Bom poskusla. Ampak boma s tem verjetno začela spomladi, sedaj ga učim, da poveže klik z nagrado ("sedi"-klik/nagrada). Ko bo to osvojil, boma šla pa na "mrtev"
papa
Logiran
Bonie
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 349


« Odgovor #181 : sreda, 09.02.2005 : 09:49:27 »

Moram sporočiti, da Bonie že obvlada Nazaj  Grin Samo zdaj  ji je to korakanje rikverc tako všeč, da bi samo to vajo delala ... Samo da vidi, da imam kliker v roki ali pa da je v bližini kakšna hrana, pa se že postavi pred mene in potem en korak nazaj, pa me gleda, pa še drugega itd. dokler se z rito ne zaleti v kakšno steno  Grin Grin Grin
Pa ko ji ukažem kaj drugega, najprej spet proba s korakanjem nazaj, če bo delovalo  Wink
Pred tem ji je bila tako všeč še edino vaja mrtvec, da ko sem ji karkoli drugega ukazala, se je kar zavalila na bok in me gledala, če bo vseeno dobila kaj dobrega  Grin

Čara, psa moraš najprej naučiti, da poveže klik z nagrado (brez kakršnekoli vaje - samo klikaš tako brezveze in potem daš hrano), potem pa moraš psa še naučiti, da pride klik samo, ko nekaj naredi... Tako da bi jaz najprej začela s kakšnimi čisto enostavnimi vajami, da bo pes hitro skapiral, da mora nekaj narediti, da dobi klik in nagrado. Drugače tudi pes izgubi veselje... Jaz sem najprej tudi poskušala s prezahtevnimi vajami, pa nič ni bilo uspešno, Bonie me je samo čudno gledala, potem pa sem začela z vajo dotik in šele takrat je skapirala, da mora nekaj narediti, da si zasluži klik. Samo roko nastavi, kot da imaš kaj v njej, pes bo sigurno z gobčkom se dotaknil roke, ti pa klikni... Drugače pa ne rabiš čakati do spomladi, to klikanje psi skapirajo zelo hitro, večinoma v nekaj dneh...
Logiran
ninasandra
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 7


« Odgovor #182 : ponedeljek, 14.03.2005 : 16:39:42 »

Teli odgovori so ful dobri, samo moja psička sploh ni zainteresirana, sploh si ne uzame časa zame! ne morem je učit, ker mi vedno pobegne, silt je pa nočem! Tut pribolški ne pomagajo, če ga dobi ga, če ne pa kr gre! ne pusti se prost!
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #183 : ponedeljek, 14.03.2005 : 18:54:57 »

ninasandra:koliko pa je psička stara? Morda bi šlo pa lažje s kakšno žogico? Veliko kužkov se med učenjem začne dolgočasit, zato mora biti, še posebej na začetku šolanje kratko in zelo zanimivo.Dovolj je za začetek en ukaz, ena pravilno izpeljana vaja, nagrada in konec.
Sem imela tudi jaz malo problemov z mojim tamalim, ki se je zelo hitro začel dolgočasiti. Na začetku sva delala večkrat čisto po malo,mogoče minutko. Sedaj lahko brez problemov delava skupaj petnajst minut in več, s tem, da ima 7 mesecev.
Logiran
piia
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 98


« Odgovor #184 : torek, 15.03.2005 : 20:12:34 »

živjo!
mogoče je to vprašanje in odgovor nanjga že v forumu, vendar ker ga jaz ne najdem, bi vas prosila če bi mi povedali kako naj svojega Warcha naučim da mi naredi osmico okoli mojih nog. sva že probavala, a nič ne uspeva.
že v naprej hvala
(s)mejte se!
Pia
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #185 : sreda, 16.03.2005 : 20:26:07 »

Jaz sem učila najprej na mestu, tako da sem postavila noge malo bolj narazen in potem sem vzela v vsako roko en priboljšek (da ni treba menjat iz roke v roko) in vodila psa z roko. Med tem, ko je jedla priboljške, je hodila v osmicah. Potem sem pa priboljške vlekla ravno toliko pred nosom, da ga ni mogla pojest, ampak ga je dobila na koncu pravilno opravljene vaje. Kasneje sem priboljške počasi, počasi ukinjala in zdaj samostojno teče okrog mojih nog v osmici, medtem ko jaz stojim Smiley
Je pa veliko lažje, če to nekdo pokaže, kot pa takole po napisanem učiti...
Logiran
n3wfka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 343


« Odgovor #186 : sreda, 16.03.2005 : 20:42:09 »

Jaz sem pa pri mojem osmico potegnila kar iz slalomiranja in čisto nenamenoma. Enkrat sva slalomirala v kleti in ker je bilo zelo malo prostora sem samo stala na mestu in dvigala noge (kot, da hodim  Wink), Šado je pa slalomiral, no pravzaprav je risal osmico hehe. Zdelo se mi je zanimivo in tako sem postopoma vključila še nov ukaz in prenehala dvigat noge. Sedaj imava za seboj dovolj vaje, da osmico riše na ukaz samostojno.

Lp
Logiran
mit
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 7


« Odgovor #187 : sreda, 16.03.2005 : 21:10:17 »

haj! jaz sem mojga naučila s pomočjo žogse... naj prej tud na mestu, pol pa postopoma v giganju...njprej je res mal hecno zgledalo in je šlo po polžje ampak zdaj pa že obvladama! a kdo ve kak psa naučit priklon? (da ma sprednje taca tak kot da leži zadnje pa vzravnane?)
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #188 : četrtek, 17.03.2005 : 13:24:39 »

Teli odgovori so ful dobri, samo moja psička sploh ni zainteresirana, sploh si ne uzame časa zame! ne morem je učit, ker mi vedno pobegne, silt je pa nočem! Tut pribolški ne pomagajo, če ga dobi ga, če ne pa kr gre! ne pusti se prost!

Najprej pridobi njeno pozornost doma, sele potem zunaj!
Mogoce s kako priskajoco igracko ali kaj podobnega!

Ko pride k tebi ji reci pridi, pa ji daj priboljsek, vendar jo potem "spusti"!

Najhuje je, da psa vedno, ko ga priklices k sebi, privezes na vrvico ... sem prepricana, da ga bos drugic se tezje zvabila k sebi!!!
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #189 : četrtek, 17.03.2005 : 14:35:54 »

Najprej pridobi njeno pozornost doma, sele potem zunaj!
Mogoce s kako priskajoco igracko ali kaj podobnega!

Ko pride k tebi ji reci pridi, pa ji daj priboljsek, vendar jo potem "spusti"!

Najhuje je, da psa vedno, ko ga priklices k sebi, privezes na vrvico ... sem prepricana, da ga bos drugic se tezje zvabila k sebi!!!

tule je šlo nekaj hudo narobe pri vzgoji.Šolanje je možno samo pri pravilno vzgojenem psu, torej se boš moral-a vrnit v stanje "mladiča".
nekateri psi so res manj talentirani za delo in manj povezani s človekom, a da gre pes stran in sploh ni pripravljen sodelovat (niti počasi , niti manj zapletene stvari) je izključno napaka vzgoje.
težko je pametno svetovat, če zadeve ne vidiš v živo.
Najprej se probaj  igrat (metanj epredmetov, predmet vlečeš po teh na vrvici, borbene igre -vlečenj ecunje itd) , tekat sem (naj kar skače malo po tebi in gricka, ni panike)in tja pa kakšno ful dobro hrano sabo met (pečen piščanec, hrenovka).
Vsaj kaj od tega bi jo moralo zanimat.
Potem se igraj in tekaj naokoliveč tednov, da dobiš osnovno povezavo in da bo pes pričakujoče gledal ,kdaj se bo zabava dogajala. Ne pozabi angleškeg apregovora: "only the dog that  plays , will work"
Včasih je potrebno pri posebno trdih ("zamočenih") psih uvesi obdobje delnega pomanjkanja: naj ne pohaja naokoli, zapri jo v pesjak ali kletko, razen ko  se z njo ukvarjaš.
Igra naj se le s tabo - nes psi npr ali kopanjem lukenj ali dirjanjem ob ograji.
Sprehode ( v smislu šnofanja naokoli)omeji na minimum in samo privezana- raje več igre in tekanja s tabo.
kasneje lahko 2/3 obroka hraniš iz roke med igro oz "delom", 1/3 pa dobi kot redni obrok. Delaj vedno z lačnim psom.
ko boš tako počasi postala pomeben pozitiven faktor v njenem življenju, lahko začneš z delom. Počasi in enostavne vaje, z dosti igre in tekanja vmes (agility se zelo obnese za pse ,ki jih je teže motivitariti za dolgočasnejše vaje).
Nikoli ne kaznuj psa za napako,nikoli ne kaži slabe volje , če mu ne uspe. Samo hvali in nagrajuj kar gre dobro in nehaj preden se naveliča.
Imej prve mesece vedno psa na fleksu ali 10 m vrvici, da ne more kar it. Ampak te ne uporabljaj zato ,da psa vlečeš k sebi ali celo vlečeš v vaje- izključno zato , da ne more čisto stran.
Logiran
ninasandra
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 7


« Odgovor #190 : ponedeljek, 21.03.2005 : 15:57:55 »

LIZA: Moja psička je stara že 8 mescov, pa kar kol probam noče.
premišlujem o pasji šoli, a se tm kej naučijo?
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #191 : ponedeljek, 21.03.2005 : 21:53:37 »

Priporočam ti pasjo šolo, če le imaš ustrezen prevoz in čas. Jaz sem bila z Bingotom v mali šoli. Bilo je super! V nadaljevalno šolo pa nismo šli, ker v okolici nimamo nobene pasje šole ne morem se pa 2× tedensko voziti 70 km ali več. Sad


lp
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #192 : torek, 22.03.2005 : 09:52:48 »

LIZA: Moja psička je stara že 8 mescov, pa kar kol probam noče.
premišlujem o pasji šoli, a se tm kej naučijo?

Jaz bi jo takoj vpisala v pasjo solo ... vendar se ne naucijo sami ... je potrebno veliko delati s psom tudi doma!
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #193 : torek, 22.03.2005 : 20:34:25 »

Tudi jaz sem čisto za pasjo šolo in to čimprej! Spomladansi tečaji so se v večini že začeli, tako da najboljše, da čimprej kontaktiraš najbližje kinološko društvo (če ne veš, katero je mi pošlji na privat iz katerega kraja sta in bom poslala seznam). Kot je že linchaich napisala, je res potrebno s psičkom dosti delat, ampak je veliko, veliko boljše delati to v pasji šoli pod pravilnim vodstvom in nadzorom, kot pa nekaj na svojo pest. In 100% bo ta trud desetkrat poplačan z vzgojenim in neproblematičnim psom! Vsak pes se rad uči, če je le šolanje zanj zanimivo in ima nekaj od tega (pohvalo, priboljške itd.) Wink
Logiran
jasminaj
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 506


« Odgovor #194 : četrtek, 31.03.2005 : 21:02:38 »

kaksen predlog kako naj johnyja naucim povelja mrtev?..fora je v tem da full ne rad lezi na boku pa tudi na hrbtu..se pri igri se redkokdaj vleze na hrbet...ce ga na silo nekako (beri z dosti truda) uspem prevalit na mrtev, pa ali zacvili ali pa se takoj vstane.. kaksen predlog , preden obupam?
Logiran
Strani: 1 ... 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 ... 44   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Učenje vaj, veščin in trikov  |  Tema: Kako naučiti psa različne trike
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines