mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 29.09.2024 : 16:14:32

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Učenje vaj, veščin in trikov  |  Tema: Kako naučiti psa različne trike
Strani: 1 ... 30 31 32 33 34 [35] 36 37 38 39 40 ... 44   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kako naučiti psa različne trike  (Prebrano 138896 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
luncica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 511


« Odgovor #510 : sreda, 10.01.2007 : 21:04:31 »

Jaz sem pa nasi tako, da sem njun pogled (iz prostora) speljala na piskotek, ki je potoval od njunih smrckov za vrat in potem na tla za njima, zraven pa rekla "play dead" (da se se malo anglescine naucita hehe), pa sta takoj pokapirali.

Iz tega je pri tavecji sledil se preval (sem jo sama prestavila, ko se mi je namesto v play dead vrgla na hrbet, da ne bi mislila, da je to to, in ji rekla "preval", da loci med obema), je tudi takoj dojela, piflarka nasa. Cheesy
Logiran
lejca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 599


« Odgovor #511 : sreda, 10.01.2007 : 22:12:10 »

Jaz sem tudi Buckota iz prostora potisnila z roko v položaj mrtev in kliknila. Je takoj dojel kaj hočem od njega. Ko je to stopnjo obvladal, sem ga iz položaja mrtev nekako pripravila, da se je obrnil in tako se je naučil še preval  Wink.
Logiran
missyka
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 20



« Odgovor #512 : četrtek, 11.01.2007 : 11:54:44 »

Jaz sem imela problem, ker imam zelo lajavega kokerspanjela in nastane cel direndaj ko se odpravljama na sprehod (zdaj je ze pogruntal, da ko grem v sobo da se preoblecem, da to pomeni sprehod - torej je lajanje in brundanje ze 10 min prej). Z doslednostjo se bi ga dalo nauciti da ne laja, ampak ker nisem edina ki ga vodi na sprehod - tudi moja mama ga, je tu problem. Mami je vseeno da laja oz. nic ne naredi proti temu.
Zato sem zacela studirati kako drugace prepreciti lajanje. Najprej je slo tako, da je mel zogico v ustih. Kasneje je pogruntal, da se tudi s polnimi usti da lajat. Zdaj pa ga dam v prostor in mu recem da naj da glavo dol. (Je bilo enostavno - rekla sem mu prostor, mu rekla glavo dol in mu jo z roko potisnila dol, ga potem ful nagradila, sma vajo parkrat ponovila, tako da je ugotovil kaj pomeni glavo dol, zdaj pa to dela brez problema) od takrat so najini sprehodi oz. tisti cas ko se odpravljama na sprehod prijetno tihi Smiley

Ker pa je ze starostnik, pa sem ga pred parimi meseci naucila da uboga sedi ,prostor, preval, mrtev in podobne stvari na roko, torej na dolocen polozaj roke (pac namesto glasu). Zdaj je res ze zelo naglusen in se orientira na polozaj roke, ko ukaz prepozna takoj uboga. Ce mu se hocec kaj ukazati z glasom se pa moras fajn dret.
Logiran
lejca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 599


« Odgovor #513 : četrtek, 11.01.2007 : 16:27:58 »

Tudi jaz za kašne vaje uporabljam znake z rokami, samo pred izpitom sem morala to odpraviti Wink. Sedaj pa za nekatere stvari zna oboje. Se mi pa zdi, da se na znake veliko bolje odziva.
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #514 : četrtek, 11.01.2007 : 16:49:45 »

Ravno berem knjigo o trikcih in ti v potrdilo tvojega občutka sporočam, da tam med drugim dejansko piše, da psom vizualni znaki bolj ležijo kot pa zvočne komande  Wink
Logiran

lejca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 599


« Odgovor #515 : četrtek, 11.01.2007 : 16:56:10 »

Katero knjigo pa bereš? Bi se jaz tudi lotila kakšne knjige o trikcih.
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #516 : četrtek, 11.01.2007 : 17:00:42 »

Dog Tricks - Justine Harding in Das grosse Spielebuch - Christina Sondermann.
Prva je ameriškega izvora mislim, tadruga pa je nemška -  mogoče se dobi tudi vdrugih jezikih Wink
Logiran

lejca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 599


« Odgovor #517 : četrtek, 11.01.2007 : 17:21:40 »

Hvala. Se bom lotila kar prve  Wink, Nemščini se najraje kar izognem.
Logiran
norwich terrier
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 72


« Odgovor #518 : torek, 23.01.2007 : 15:00:57 »

Aha še nekaj sem se spomnil. Evian zna dati sprednji 2 tački oz. samo eno kakor ji ukažem kamorkoli... Rad ji jo naučil oz. počasi naučil stojo za to pa mora znati dati zadnji 2 tački kamorkoli ji rečeš in mi ne gre v glavo kako bi jo lahko to naučil...nasvet???   Roll Eyes
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #519 : torek, 23.01.2007 : 19:54:55 »

Stojo na prvih ali zadnjih?  Huh
Logiran
norwich terrier
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 72


« Odgovor #520 : ponedeljek, 05.02.2007 : 17:09:46 »

Na prvih
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #521 : ponedeljek, 05.02.2007 : 19:12:39 »

Dvomim, da ima tvoja tako postavo in tako spretnost, da bi lahko stala na prvih tačkah. Je veliko odvisno od fizionomije. Kako je pa z ravnotežjem na zadnjih?
Logiran
norwich terrier
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 72


« Odgovor #522 : četrtek, 01.03.2007 : 20:12:10 »

Dvomim, da ima tvoja tako postavo in tako spretnost, da bi lahko stala na prvih tačkah. Je veliko odvisno od fizionomije. Kako je pa z ravnotežjem na zadnjih?

Glede ravnotežja ni nikakršnega problema, saj je stala že 15 sek. na zadnjih dveh tačkah...Glede fizionomije je Silvia rekla, da to lahko naredi vsak pes, čeprav nekateri hitreje, nekateri počasneje...
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #523 : petek, 02.03.2007 : 09:21:57 »

nekako si ne predstavljam kakega bernardinca ali jazbečarja.
Tvoja ma pa tudi bolj dolg trup in je kar masivna za svojo velikost. Sicer si pa preberi malo kako je Silvia učila svojo na njeni strani.
To je opisala v enem članku v reviji Moj pes in zna bit da ma tudi kaj na strani...

Sicer maš pa tudi veliko drugega za učit...  Wink
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #524 : sobota, 12.05.2007 : 20:07:13 »

Uff, je tema zamrla. No, Sammy se je včeraj naučil "mahajCheesy. Nisem vedela, da gre tako hitro. Posnela pa sem tudi zadnjo verzijo slaloma - oba nazaj. Sicer sva še oba nerodna Roll Eyes, pa kljub temu. Wink
Logiran
Strani: 1 ... 30 31 32 33 34 [35] 36 37 38 39 40 ... 44   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Učenje vaj, veščin in trikov  |  Tema: Kako naučiti psa različne trike
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines