mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 28.09.2024 : 23:26:05

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Učenje vaj, veščin in trikov  |  Tema: Kako naučiti psa različne trike
Strani: 1 ... 25 26 27 28 29 [30] 31 32 33 34 35 ... 44   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kako naučiti psa različne trike  (Prebrano 138848 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
_Bučka_
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 78


« Odgovor #435 : sreda, 11.01.2006 : 22:53:49 »

flufi mene tudi zanima ta trik z repom ...

A poznate še kakšne zanimive trike? Jst sem svojga njufkota do zdej naučila: prosi (tko da sedi in dvige obe tački v zrak), glas, zavrti se, tačka, druga tačka, give me five, preval (sam zdej ga rajš ne prakticiram več, ker se mi zdi, da ko ga hoče nardit se kar malo muči - velik je in težak) in potem mi je zmanjkalo idej ... Kakšni novi predlogi?
Logiran
LuncaPunca
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 203


« Odgovor #436 : četrtek, 12.01.2006 : 11:22:14 »

Hm.. recimo nauci ga, da stopis v razkorak, pes pa ti gre skozi... Kot, da bi cez most sel. Upam, da razumes... Mi2 sva se ucila tako, da sem se postavila pred njega, stopila narazen in mu z roko na drugi strani 'mostu' (se pravi pri riti Cheesy ) pokazala priboljsek. Seveda je tako sel skozi, samo da ga je dobil.  No, sedaj ta trik ful obozuje. Vsakic, ko tako stopim, mi hodi med nogami in komaj caka, da dobi priboljsek Cheesy Grin

Aja pa se ena luskana (ce se ti ne gravza to). Da ti da lubcka. Jaz sem se na morju spomnila, kako ga naj to naucim. Me je en dan sonce po hrbtu opeklo, pa sem potem se namazala z jogurtom in lezala na postelji. Pa pride pesjan mimo in zacne tisti jogurt dol lizat Cheesy Tako da ideja je pac, da si na lice das malo jogutra ali pastete in mu reces 'lubcka'. Nas je pokapiral takoj Cheesy
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #437 : četrtek, 12.01.2006 : 19:25:42 »

Evo, pravkar sem med krtacenjem na grooming-mizici naucila psa pomahati z repom - sem bila prav ponosna Cool in sem vse skupaj (ucenje+koncni rezultat) posnela z digitalcem.

Besedni znak je Repek! Wink, ce kdo zeli, mu lahko posljem filmcek po mailu!

Seveda zelimo! Wink
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
_Bučka_
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 78


« Odgovor #438 : četrtek, 12.01.2006 : 19:55:31 »

LuncaPunca, hvala in seveda te razumem. Če si prav mislim, pri tem triku ne uporabljaš nobene besede, ampak pes ve kaj mora narediti že s tem, ko daš noge v razkorak. Ja, lupčke pa naš pesjanko prav z veseljem deli. Samo obraz mu pristavim in rečem lupčka in mi ga ves vesel prpopa Cheesy.

Danes sem ga učila "plazi se" in mu ni bilo nič jasno, me je tako debelo gledal, kot da sem z lune pala Grin ...
Logiran
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #439 : četrtek, 12.01.2006 : 20:35:58 »

Moja boga revca pa od danes naprej zna biti zalostna. Jo s takim bogim glaskom vprasam "a si kej zalostnaaa?", pa kar glavco nasloni na tla. Pol pa gleda izpod cela, kdaj bo salama priletela Roll Eyes

nama kliker kar uspeva Wink
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #440 : četrtek, 12.01.2006 : 20:38:37 »

Bučka, na teh 30 straneh je govora o kar nekaj trikcih, tako da - veselo na delo. Wink Drugače pa mogoče nekaj idej na Sammyjevi spletni strani (pod aktivnosti/triki). Meni jih že zmanjkuje Undecided.
Logiran
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #441 : četrtek, 12.01.2006 : 20:59:54 »

en fajni trikec

ko reces stop, mora oes obmirovat v tocno taksnem polozaju, kot v danem trenutku pac je.

se kak tedn, pa nama bo uspel Cheesy
Logiran
LuncaPunca
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 203


« Odgovor #442 : četrtek, 12.01.2006 : 21:20:04 »

LuncaPunca, hvala in seveda te razumem. Če si prav mislim, pri tem triku ne uporabljaš nobene besede, ampak pes ve kaj mora narediti že s tem, ko daš noge v razkorak.

Ja no, jaz imam ukaz 'skozi', ceprav, kot si ze rekla, po navadi tud recit ne rabim nic. Najbolj smesno pa je, ko imam noge skupaj in mu recem 'skozi' Grin Pa me cudno gleda, kako naj to nardi, ce tud pogojev nima Cheesy Grin

en fajni trikec

ko reces stop, mora oes obmirovat v tocno taksnem polozaju, kot v danem trenutku pac je.

se kak tedn, pa nama bo uspel Cheesy

No, tole bi bilo pa res fajn se naucit. Samo ni mi cisto jasno kako bi ga to naucila... Vsakic, ko bo se ustavil, pa bi mu tudi rekla zraven 'stop', bi se pomoje avtomatsko obrnil.. kaj pa vem.. bomo poskusli Wink Kako sta pa vidva zacela?
Logiran
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #443 : četrtek, 12.01.2006 : 21:29:30 »

Ne mislim to kot zaustavljanje, ampak res kot samo trikec. Na sprehodih imava midve drugace ukaz "pocak" in takrat mi je popolnoma vseeno, ali obstane, ali pride nazaj k meni, ali se usede, uleze, zacne valjati po tleh.. Wink

Trike se zdaj uciva kar v moji sobi, kjer imam stalno pripravljene priboljske. Drugace pa ucenje te vaje pri nama ni bil problem, ker vedno ko sva kak nov trikec utrjevale (najveckrat je bil to priklon) in ko ji kaj ni bilo jasno, je obstala v polozaju, pa cetudi je bila v kaksni cudni pozi. In zdaj jo preprosto postavim v nek polozaj, recem stop in ona stoji,dokler ji ne dam voljno Grin Seveda je bil to od zacetka resa kratek cas- stop, klik, pohvala+priboljsek. Zdaj pocakam pa par sekund.
Logiran
_Bučka_
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 78


« Odgovor #444 : četrtek, 12.01.2006 : 21:48:08 »

Bučka, na teh 30 straneh je govora o kar nekaj trikcih, tako da - veselo na delo. Wink Drugače pa mogoče nekaj idej na Sammyjevi spletni strani (pod aktivnosti/triki). Meni jih že zmanjkuje Undecided.

Sammy,

veš, da sem šele zdaj opazila, da je res že 30 strani  Cheesy - tko da bom šla kar veselo na branje:). Sem pogledala Sammyjeve trike - super so, samo moj Bučko je žal prevelik in pretežak za večino od njih in tudi prelen. Njemu so najbolj všeč triki ko sedi in dviguje tačke  Smiley. Če bi kaj rad naredi vse trike, ki jih zna naenkrat, samo da bi padlo kaj v gobček, najrajš pa dviguje obe tački v zrak (prosi)Smiley. Danes sem ga začela učit plazi se, vendar dlje kot od prostor ne prideva, ker se mu ne da:). Vse drugo nardi, da bi dosegu priboljšek, samo plazi se ne - stegne tačke kokr more naprej, ker pa mu jasno ne uspe priti do priboljška, začne lajati in zavijati, kot da bo priboljšek kar sam potem pritekel k njemu  Grin.
Logiran
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #445 : četrtek, 12.01.2006 : 21:52:50 »

Plazi- daj ga v prostor, pojdi na kolena, roko mu daj cez hrbet in priboljsek odmikaj od njega po tleh. on bo sel za njim, vstat ne bo mogel ker ga bos zadrzevala, torej se bo plazil Wink
Logiran
_Bučka_
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 78


« Odgovor #446 : četrtek, 12.01.2006 : 22:47:08 »

Plazi- daj ga v prostor, pojdi na kolena, roko mu daj cez hrbet in priboljsek odmikaj od njega po tleh. on bo sel za njim, vstat ne bo mogel ker ga bos zadrzevala, torej se bo plazil Wink

Zoia hvala za ta podatek, mi bo zelo prav prišel, ker mi pogosto ravno to nardi, da vstane Smiley.
Logiran
LuncaPunca
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 203


« Odgovor #447 : četrtek, 12.01.2006 : 23:49:34 »

_bucka_ hehehe ne bos verjela, samo po opisu tvojega psa, bi lahko rekla, da je skoraj enako, kot bi opisovala mojega. Grin Je tudi ena taka lena rit.
Citat
Če bi kaj rad naredi vse trike, ki jih zna naenkrat, samo da bi padlo kaj v gobček
Nas isto...  Cheesy

Plazi- daj ga v prostor, pojdi na kolena, roko mu daj cez hrbet in priboljsek odmikaj od njega po tleh. on bo sel za njim, vstat ne bo mogel ker ga bos zadrzevala, torej se bo plazil Wink

Haha, tudi takole smo ze poskusili. In rezultat? Ja pac se ni plazil, ker se mu ni dalo Grin Bolj kot sem odmikala piskot, bolj butasto je gledal, kaj je z mano, zakaj to pocnem.... Niti na misel mu ni prislo, da bi se recimo vstal in sel do njega... ne. sedel je in ga gledal Cheesy Ja, res imam lenega psa  Sad Cheesy
Logiran
LuncaPunca
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 203


« Odgovor #448 : petek, 13.01.2006 : 08:29:40 »

Bučka, na teh 30 straneh je govora o kar nekaj trikcih, tako da - veselo na delo. Wink Drugače pa mogoče nekaj idej na Sammyjevi spletni strani (pod aktivnosti/triki). Meni jih že zmanjkuje Undecided.

Meni ne odpre nobenega filmcka. Klikem na dolocen trik, nekaj casa 'nalaga', potem pa prazno stran ven vrze...
Logiran
sana
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 231


« Odgovor #449 : petek, 13.01.2006 : 09:30:44 »

Ce se kuzkom ne da prevec migat je potem en zanimiv trikec, da se recimo oblizne na povelje, kihne ali pa zarenci Smiley Pa sestavljanje posodic eno v drugo...

Ce rad dela s tackami potem ga lahko naucis, da "koraka"-hodi in dviguje tacke visoko v zrak, kot konji v cirkusu Wink

Samo nekaj idej, saj mogoce ze vse to znajo...

lp
Logiran
Strani: 1 ... 25 26 27 28 29 [30] 31 32 33 34 35 ... 44   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Učenje vaj, veščin in trikov  |  Tema: Kako naučiti psa različne trike
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines