mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 02.07.2024 : 12:09:44

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Učenje vaj, veščin in trikov  |  Tema: Kako naučiti psa različne trike
Strani: 1 ... 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 ... 44   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kako naučiti psa različne trike  (Prebrano 136080 krat)
0 članov in 4 gostov pregleduje to temo.
jasminaj
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 506


« Odgovor #345 : četrtek, 08.09.2005 : 09:59:56 »

zoia moj se je sam navadil.. ce sem pri mami ali pa na vikendu, potem, ko spije, pa je še žejen, prime posodo v gobcek, pa jo k meni prinese Roll Eyes.. doma, ko pa je ne more prijet v gobcek, pa jo prestavla z tacami, pa zobmi, dokler je ne prevrne, pa še potem jo naprej poriva, dokler, ne slisim, da mu jo pridem natocit Roll Eyes Roll Eyes .. vcasih mi to se za hrano naredi, samo mu je ne dam, pa je verjetno skapiral , da se ne splaca Cheesy Grin Grin .. samo me ne opozori vedno, tak, da verjetno samo, ko je res še žejen Cheesy
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #346 : četrtek, 08.09.2005 : 15:43:24 »

oj
sammy a bi mi prosim povedala kako si to svojega psa naučila. mislim na vse trike, ki si jih opisala. zanima me tudi kako bi lahk naredila da bi mi skočil čez sklenjene roke v obroč s tem da bi ga učila sama.
p.s če ma pa še kdo kakšno idejo o kakšnem triku naj ga prosim napiše ker jaz nimam nobene ideje.
hvala že vnaprej pa lp
pia


živjo pia! z veseljem ti pomagam, ampak zdaj ne vem točno, katerega trika ga želiš naučiti. ne smeš se namreč vsega lotiti naenkrat! vsakega posebej dokler ga ne izpiliš.
a na "hop" že skoči čez kakšno oviro? najprej ga moraš to naučiti - to je osnova za vse skoke. ampak skok skozi sklenjene roke mislim, da brez pomoči ne bo šlo. nimaš kakšne sestre, brata, sestrične, bratranca, prijateljico, ki bi ti lahko pomagal/a?
Logiran
piia
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 98


« Odgovor #347 : četrtek, 08.09.2005 : 16:58:56 »

draga sammy
mogoče bi se kdo najdel. sj ga nisem hotela naučiti vse naenkrat. prosila bi te samo če bi mi povedala kako si svojega psa vse to naučila. jaz pa bo svojega postopoma. skakala sva že čez klopce in druge ovire. zato zna skočiti na bsedo hop.
lepo se imej  Smiley
pia
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #348 : četrtek, 08.09.2005 : 19:51:07 »

pia, veš težko je napisat za vse trike, bi porabila ogromno časa. daj si ti en trikec izberi, pa ti bom napisala, velja? potem, ko ga boš naučila, pa bomo šli na drugega ... Smiley tako je po mojem najboljše, ker boš lahko sproti spraševala, če vama kaj ne bo šlo in bomo sproi reševali probleme.
Logiran
rina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 260


« Odgovor #349 : četrtek, 08.09.2005 : 21:51:34 »

ampak skok skozi sklenjene roke mislim, da brez pomoči ne bo šlo.

Tudi to se da. Wink
Sva se z Witty to čisto sami naučili. Witty je iz agilitija že znala hop, tako da ni bilo pretirano težko. Samo malo domišljije je potrebno.

Ta obroč, skozi katerega kuža skače na začetku ni bil popoln. Spodnjo roko sem imela skoraj na tleh, zgornjo roko pa sem imela nad psom in v njej je bil skrit briket (je trd in se dobro sliši ko pade na tla). Ko je pes pred obročem, mu vržeš briket čez spodnjo roko, z zgornjo pa potem hitro na lahko objameš psa, da nima druge poti kot preskočiti spodnjo roko, da pride do briketa.
Potem pa se počasi oddaljuješ od psa. Vržeš briket in skleneš roke še predno pes preskoči obroč. Potem pa še zvišuješ obroč...
Upam da je kdo kaj razumel, ne znam bolje opisat. Grin
Malo domišlije in se da. Smiley

Je pa pomoje še vedno lažje če imaš pomočnika. Wink

lp, rina
Logiran
n3wfka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 343


« Odgovor #350 : petek, 09.09.2005 : 16:05:58 »

Skok skozi sklenjene roke se da naučiti tudi takole:

Psa daš na sedi in čakaj. Nato 2 m stran položiš na tla briket, tako da pes to vidi. Potem se postaviš pred psa, sklenjene roke spustiš čisto do tal. V rokah imaš kliker. Nato psu nekako nakažeš, da lahko gre po briket (jaz sem za to uporabila kar "hop" že takoj na začetku učenja). V trenutku ko gre skozi obroč klikneš, nagrado pa itak dobi že tam na tleh. Ko to obvlada, pa se počasi odmikaš od psa in dvigaš roke od tal - postopoma.

Lp
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #351 : petek, 09.09.2005 : 18:22:47 »

nekateri psi so za takšen način učenja preveč inteligentni in grejo kar okoli po nagrado Grin Wink . piia, oglasi se kaj Smiley
Logiran
rina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 260


« Odgovor #352 : sobota, 10.09.2005 : 16:15:13 »

nekateri psi so za takšen način učenja preveč inteligentni in grejo kar okoli po nagrado Grin Wink . piia, oglasi se kaj Smiley

Saj zato pa rabiš domišlijo da psa nahecaš da gre čez roko. Wink
Logiran
piia
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 98


« Odgovor #353 : nedelja, 11.09.2005 : 15:14:29 »

oj
sammy oprosti ker se tako dolgo časa nisem javila. nisem imela časa. prav imaš ker si rekla da je bolje če mi opišeš postopoma.  zdaj sva proavala skok skozi sklenjene roke pa mu kar gre. seveda še ne dobro. vprašala pa bi te nekaj. pred kratkim sem ga učila, da mi naredi osmico med nogami, pa nama ni uspelo. Undecided ko je že skoraj pogruntal je naslednji dan vse zamešal. zdaj ko mu rečem osem se kr neki vrti pri mojih nogah ne naredi pa nič prav. a imaš kakšne izkušnje s tem ali pa kdor koli drug. hvala že vnaprej. ko pa se dokončno naučiva skok pa ti sopročim.
lepo se imej  Smiley
pia
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #354 : nedelja, 11.09.2005 : 17:39:06 »

ta "osmica" je še kar težka vaja, za pse kot je Sammy pa tudi izredno dolgočasna, še posebej če imaš v mislih tisto osmico, ko ti samo na miru stojiš, on pa mora vijugat med tvojimi nogami (ali pa misliš mogoče tisto, ko hodiš, pa on vijuga?)
pri nobenem od teh trikov ne moreš pričakovati, da ga bo že naslednji dan obvladal. Če uporabljaš priboljške, ga z njimi usmerjaj med tvojimi nogami in za vsak dober korak (oz. za vsako dobro narejeno osmico) ga nagrajuj. Ko to obvlada, naj osmico sam naredi, spet nagrada, potem pa več osmic skupaj. Pomembno je, da delaš po korakih in dokler enega ne obvlada popolnoma, ne smeš zahtevati od njega več. Kot povsod, je tudi tu pomembna potrpežljivost.
Logiran
n3wfka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 343


« Odgovor #355 : nedelja, 11.09.2005 : 18:33:35 »

nekateri psi so za takšen način učenja preveč inteligentni in grejo kar okoli po nagrado Grin Wink . piia,

Nekateri psi so še bolj inteligentni in gredo do nagrade po najkrajši možni poti (beri: skozi obroč).  Grin

Lp

Ps: ...ali pa nagrade sploh ne dobijo (ker obvladajo tudi ukaze, kot so "pusti" in "ne").  Wink

Jaz mislim, da usmerjanje s priboljškom (tukaj mislim na način, ko psu držiš hrano pred nosom, on pa hodi za njo) ni najboljši način, saj psu ni treba nič razmišljati; on se samo podi za tisto hrano. Mnogo bolje je, da psa naučiš, da se odziva na tvoje roke in mu z roko pokažeš, kam naj gre. Priboljška prej ne vidi in ga dobi šele na koncu dobro izvedene vaje.
Jaz sem mojega osmico naučila iz slalomiranja in sicer tako, da sem korakala na mestu on pa je slalomiral (v bistvu pa je risal osmico). Pozneje sem s korakanjem prenehala.  Slalomiranje pa je bilo v začetku sestavljeno iz dveh "podvaj" ----> "tik" in "tak", ki sem ju postopoma združila v "tik-tak".
Se mi ne da pisati prav podrobno, ker sem, mislim, da ravno v tej temi, že vse napisala.

Lp

Logiran
Olly
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 273


« Odgovor #356 : nedelja, 11.09.2005 : 19:26:16 »

Skok skozi sklenjene roke se da naučiti tudi takole:

Psa daš na sedi in čakaj. Nato 2 m stran položiš na tla briket, tako da pes to vidi. Potem se postaviš pred psa, sklenjene roke spustiš čisto do tal. V rokah imaš kliker. Nato psu nekako nakažeš, da lahko gre po briket (jaz sem za to uporabila kar "hop" že takoj na začetku učenja). V trenutku ko gre skozi obroč klikneš, nagrado pa itak dobi že tam na tleh. Ko to obvlada, pa se počasi odmikaš od psa in dvigaš roke od tal - postopoma.

Lp
nekateri psi so za takšen način učenja preveč inteligentni in grejo kar okoli po nagrado Grin Wink . piia, oglasi se kaj Smiley

Ja naša Lenny bi pomoje šla tudi okrog, ker že včasih, ko ji postavimo ovire na vrtu, pa se ji ne da skakat raje gre okoli ovire po nagrado Smiley
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #357 : nedelja, 11.09.2005 : 19:44:21 »

Nekateri psi so še bolj inteligentni in gredo do nagrade po najkrajši možni poti (beri: skozi obroč). Grin

lažje jim je iti okrog, verjemi. lažje je obiti oviro, kot se z njo soočiti.
Logiran
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #358 : nedelja, 11.09.2005 : 20:21:42 »

N3wfika slalomiranje ti fuuuul dober razložiš.Jaz sem ga naučila v 1 tednu in obvlada...samo ko se jaz ustavim se on vsede in že "fehta" za priboljšek Roll Eyes.
Logiran
piia
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 98


« Odgovor #359 : nedelja, 11.09.2005 : 21:06:14 »

hvala sammy sva že probavala. ej katere pasme je tvoja psička, ker ima raje zahtevnejše vaje.
lepo se mejta
pia
Logiran
Strani: 1 ... 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 ... 44   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Učenje vaj, veščin in trikov  |  Tema: Kako naučiti psa različne trike
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines