mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 02.07.2024 : 12:42:34

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Učenje vaj, veščin in trikov  |  Tema: Kako naučiti psa različne trike
Strani: 1 ... 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 ... 44   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kako naučiti psa različne trike  (Prebrano 136091 krat)
0 članov in 5 gostov pregleduje to temo.
Olly
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 273


« Odgovor #330 : torek, 02.08.2005 : 15:39:02 »

vceraj sem ga po dolgem casu spet nekaj novega naucila.. da ko je v prostoru recem glavo dol.. pa da glavo na tla Cheesy ni slabo, pa hitro je skapiral Wink

No Lenny se je pa to naučila, ker smo ji ko je bila še mala ko smo hoteli, da zaspi pa smo ji rekli "Lenny aji" pa sedaj, ko ima prostor rečeš "Lenny aji" pa da glavo dol Cheesy
Vidim jasminaj, da znata Lenny in Johny kar nekaj podobnih-enakih trikov!
Logiran
jasminaj
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 506


« Odgovor #331 : sreda, 03.08.2005 : 09:05:00 »

saj take enostavne trikce, to gre, kake bolj zakomplicirane pa ne bom niti poskusala- recimo , da skoci cez mene Cheesy Roll Eyes
sem pa edino prepricana, da tvoj lenny naredi te trikce skoraj 100%, ko mu ukazes, meni Johny naredi, samo ce ve da bo dobil kaj Roll Eyes pravi podkupljivec je.. le tu pa tam preseneti pa naredi, cetudi nimam nic v roki..morama se fejst trenirat Roll Eyes
drugace pa glede vgasanja in priziganja luci , nisma zdaj nic vadla, ker sem ponavadi na vikendu, tam pa je stikalo za luci višje kot pa doma Cheesy
Logiran
Olly
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 273


« Odgovor #332 : sreda, 03.08.2005 : 10:52:48 »

Jasminaj....sam toliko...Lenny je samička Cheesy , sicer pa nisi edina, ki je po imenu sklepala, da je samček, predvsem ljudje mislijo zaradi pevca (Lenny Kravitz). Sicer pa je ime lahko tudi za psičko, njeno rodovniško ime je Lenny the beauty (po domače: Lenka, ali pa Lepotička Lenny Cheesy )
Se mi je že zgodilo, da so me kje vprašali:
"Kako pa je vašemu psu ime?"
Pa odgovorim: "Lenny!"
Pa jo malo počohajo in rečejo: "Ja res si pravi lepotec Lenny!" Cheesy
Logiran
jasminaj
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 506


« Odgovor #333 : sreda, 03.08.2005 : 11:53:55 »

lenny joj sorry sram
potem pa bi se z johnyjem lepo razumela Cheesy Cool
bi mogoce kar skupaj delala trikce pa vadla, ko bi ugotovila, da delata isto Grin Grin Grin Grin
Logiran
čara
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 224


« Odgovor #334 : sreda, 03.08.2005 : 18:59:49 »

ufff s Karlijem pa nikakor ne prideva do prevala. Sem rajši opustla tole in ga učim, da se zavrti.
Sem pa opazla, da ima zelo rad SKOZI ( da gre skoz noge), ker se zraven smeji Smiley

čaw
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #335 : sreda, 03.08.2005 : 19:07:12 »

jasminaj, a se ti to, da pes skoči čez tebe res zdi tako težak trik? če te ima pes vsaj malo rad, ne bo skočil na tebe Cheesy Wink . prav to so meni najlažji triki. rollover, ypsilon, lollipop itd. vidiš jih lahko na moji strani pod Aktivnosti / Triki - slikice. Na žalost videov še ni, čeprav so že posneti ...  Angry Roll Eyes
Logiran
jasminaj
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 506


« Odgovor #336 : četrtek, 04.08.2005 : 10:18:54 »

sammy ja saj mislim, da sem ta trikec vidla ravno pri tebi, pa sem ga zato omenla Cheesy .. sem si ze pogledala tvojo stran ja (mimogrede mi je full vsec Wink)
mogoce pa bom kdaj probala kaksen taki trikec, da skace cez mene.. ne vem ,,mogoce.. bom verjetno probala, pa ce Johny ne bo pokazal nekega veselja,bom kar opustila Roll Eyes .. drugace pa ne, ne bojim se da bi skocil na mene, samo se mi zdi da ga bi tezko naucila da skoci cez mene, mislim da bi sel kar okoli mene Grin
čara se tvoj kdaj kar valja po travi? če ja, mu probaj s tem nekak povezat preval, da prvo vidi da je pravilno, da je na hrbtu.. ali pa ga ti probaj prekucnit na drugo stran iz polozaja ,ko lezi na boku Wink
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #337 : četrtek, 04.08.2005 : 11:20:49 »

Jaz sem izhajala iz tistega trika, ko mora skočiti skozi moje sklenjene roke. Samo pri tem mi je pomagala inštruktorica agilityja, ker doma nihče ni zainteresiran za to, sam pa tega po mojem psa ne moreš naučiti. Potem sem si pa izmislila še tisti "karo". Rollover sem vidla na netu, pa takoj sprobala in je ratalo. Potem pa še tisti "ypsilon" pa "lollipop" ko naredim "svečo". Cheesy
Logiran
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #338 : sreda, 31.08.2005 : 21:01:34 »

Ima kdo kaksno idejo, kako psa nauciti, da na kakrsenkoli nacin "pove", da v posodi ni vode?
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #339 : četrtek, 01.09.2005 : 17:05:29 »

uh, ti pa maš visoke cilje Smiley vsaka čast tistemu, ki bo podal kakšno idejo ...
Logiran
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #340 : četrtek, 01.09.2005 : 17:33:39 »

Vem ja Grin Pa si razbijam glavo ze kar precej casa, pa se mi nikakrsna lucka ne zasveti Angry
Logiran
Dani
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.194


« Odgovor #341 : četrtek, 01.09.2005 : 17:51:21 »

Najprej naj bo v posodi voda, s psom gresta skupaj do tja. Potem vodo izlij, postavi prazno posodo na tla, cez nekaj casa pojdita s psom skupaj do tja, poskusi ga pripraviti do tega, da ti bo posodo podal z gobcem. To nekajkrat ponovi. Potem spet nalijes vodo in opazujes, kaj bo storil. Ce bo hotel polno posodo zgrabiti, izreci prepoved. Potem spet delas na prazni posodi. Treba bo kar dosti casa, da bo pes razumel, da v bistvu hoces, da ti vedno prinese prazno posodo, polno pa pusti tam, kjer je. Potrpljenje in vztrajnost, pa redno ponavljanje. Na zacetku ga moras spodbujati, da ti bo prinasal prazno posodo, kasneje moras vse besede opustiti. Ponavljati bo treba toliko casa, da bo pes vedno brez obotavljanja sam od sebe prinesel prazno posodo k tebi ali nekomu, ki bo v blizini. Vaja dela mojstra.
Logiran
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #342 : četrtek, 01.09.2005 : 18:32:09 »

Ta nasvet mi je ze bil dan v podobni obliki, vendar je problem, ker je v sestih letih nisem mogla nauciti prinasanja. Pomagali so mi instruktorji, pomocniki instruktorjev, internet,knjige.. Ni slo sram

In ona se vedno uleze zraven prazne posode. Ne spusti glasu, ne tolce s taco po posodi.. le lezi. Jaz pa tudi ne gledam vsake 10min, ce slucajno lezi tam zraven. Ce pa slucajno lezi, ko pogledam, se pocutim pa ful krivo, ker ne vem kako dolgo je ze tam Undecided

Povsod imamo polno posod z vodo, a ko je ta prazna, ne bo sla nikamor drugam. Hudicev pes Grin
Logiran
Dani
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.194


« Odgovor #343 : četrtek, 01.09.2005 : 19:18:29 »

Kaj pa, ce bi ji nabavili tisti avtomatski napajalnik, v katerega nalijes nekaj litrov vode, pes pa pije po potrebi. Poleti moras sicer veckrat vodo zamenjati, da ni prevec postana, ampak pes lahko pije, kadar zeli in vode ne zmanjka.
Logiran
piia
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 98


« Odgovor #344 : sreda, 07.09.2005 : 21:59:26 »

oj
sammy a bi mi prosim povedala kako si to svojega psa naučila. mislim na vse trike, ki si jih opisala. zanima me tudi kako bi lahk naredila da bi mi skočil čez sklenjene roke v obroč s tem da bi ga učila sama.
p.s če ma pa še kdo kakšno idejo o kakšnem triku naj ga prosim napiše ker jaz nimam nobene ideje.
hvala že vnaprej pa lp
pia
Logiran
Strani: 1 ... 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 ... 44   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Učenje vaj, veščin in trikov  |  Tema: Kako naučiti psa različne trike
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines