mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 02.07.2024 : 12:53:37

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Učenje vaj, veščin in trikov  |  Tema: Kako naučiti psa različne trike
Strani: 1 ... 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 ... 44   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kako naučiti psa različne trike  (Prebrano 136095 krat)
0 članov in 6 gostov pregleduje to temo.
weimi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 319


« Odgovor #315 : ponedeljek, 18.07.2005 : 09:50:13 »

he he Grin .sporoči kako vama bo šlo.

lp
Logiran
weimi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 319


« Odgovor #316 : ponedeljek, 18.07.2005 : 13:57:49 »

Mene pa zanima kako svoje pejane naučite left in right  Huh

lp
Logiran
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #317 : ponedeljek, 18.07.2005 : 14:44:20 »

Ama...hodi po levi in mu govoriš leva,po desni pa desna.Meni je šlo to čisto ok.Ta ukaz ti prav pride na kolesu ali rolerjih.No meni pri rolerjih.Sem pa pozimi to videla pri teku na smučeh.
Logiran
weimi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 319


« Odgovor #318 : sreda, 20.07.2005 : 15:08:20 »

Ne,ne nisem mislila levo in desno!To Živa zna.Mene zanima da se vrti v levo in pa v desno.
Ali je kdo to svojeg psa nučil?No če je kdo naj prosim napiše kako mu je ratal.

lp
Logiran
Olly
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 273


« Odgovor #319 : sreda, 20.07.2005 : 23:00:45 »

Naša preval zna ža od malega, sedaj pa sem jo naučila povelje "igra".
Na ukaz se postavi takole:

http://www.moj-album.com/album/324975/?os=325168

učila pa sem jo tako, da sem ji rekla "stoj" in je stala potem pa sem ji pokazala, da mora dati prednje tace navzdol, oz. sem ji iz prostora vzignila ritko...in tako se je navadila samo malce ji je potrebno pokazati z roko oz. briketom, potem pa grozna pohvaaaaaala!

Ukaz "igra" ima pri nas zato takšno ime, ker se Lenny med igro z drugimi psi velikokrat tako postavi! Kakšna se vam zdi vaja?
Upam da je ideja dobra in uživajte ob učenju kosmatinčkov....
čaw Wink
Ema in Lenny

No, sem svoje citirala, da vam povem....povelje se je preimenovalo v priklon. (čeprav včasih še kdo reče igra, pa Lenny ve kaj to pomeni-drugače vedno bolj uporabljamo priklon)
Ni bilo težko zamenjati, saj je Lenny kmalu ugotovila, pa bolj je pozorna na kretnje.
Logiran
jasminaj
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 506


« Odgovor #320 : četrtek, 21.07.2005 : 09:25:30 »

midva tudi temu povelju recema poklon.. sem pa ga poskusala sama slikat, ko naredi poklon, pa mi nikoli ni uspelo prit na njegovo stran, da bi ga od strani slikala  Cheesy lenny tebi je pri sliki verjetno kdo drug pomagal, ali ti lenny tak dolgo dela poklon, da lahko skocis na stran pa se slikas? Huh meni je ta uspela se najboljse, samo se  ne vidi tak kot bi hotla Roll Eyes http://jasmina.moj-album.com/album/201589/?os=745641 ..
weimi.. jaz sem Johnyja naucila zavrti se , da sem mu s priboljskom ali pa igracko zavrtela nad glavo, on se je zraven obrnil..kasneje sem dodala povelje.. in to je to.. saj ej cisto enostavno.. vidis nisem se pa spomnila da bi ga se na drugo stran naucila..bom probala Wink
Logiran
Olly
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 273


« Odgovor #321 : petek, 22.07.2005 : 21:10:23 »

midva tudi temu povelju recema poklon.. sem pa ga poskusala sama slikat, ko naredi poklon, pa mi nikoli ni uspelo prit na njegovo stran, da bi ga od strani slikala  Cheesy lenny tebi je pri sliki verjetno kdo drug pomagal, ali ti lenny tak dolgo dela poklon, da lahko skocis na stran pa se slikas? Huh

Ja....sama sem slikala, nič ni bilo potrebno pomočnika ali pa skakanja  Wink . Lenny lahko vsa povelja drži recimo ji rečeš: "Lenny sedi!" Se vsede in rečeš: "Stoj" ali "počakaj" in počaka,
ali pa hodi naokoli pa ji rečeš "stoj" in obstoji...vsaj ponavadi  Smiley
tako da sem ji rekla pri povelju samo stoj in je čakala....samo poglej kako škili proti meni.  Cheesy Tako recimo lahko Lenny obstane za slikice, da nastanejo takšne kot si želim Wink
Logiran
Klea
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 76


« Odgovor #322 : sobota, 23.07.2005 : 13:45:45 »

Mene pa zanima kako se lahko psa nauci "daj glas!" ???Se opravicujem ce je bilo ze kje napisano in upam da mi lahko kdo razlozi Undecided

lp  Klea, Ars in Lisa
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #323 : sobota, 23.07.2005 : 14:13:08 »

Mene pa zanima kako se lahko psa nauci "daj glas!" ???Se opravicujem ce je bilo ze kje napisano in upam da mi lahko kdo razlozi Undecided

lp Klea, Ars in Lisa

KLIK
Logiran
jasminaj
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 506


« Odgovor #324 : sreda, 27.07.2005 : 13:14:10 »

lenny full dobro.. meni caka samo v prostoru pa sedi.. ga bom pa robala se na druge trikce ucit, da pocaka Wink
vceraj sem ga po dolgem casu spet nekaj novega naucila.. da ko je v prostoru recem glavo dol.. pa da glavo na tla Cheesy ni slabo, pa hitro je skapiral Wink
zdaj pa grem prebrat celotno temo, da vidim kaj bi ga se naucila, saj nimam ideje.. pa me ma spet po dolgem casu, da bi ga kaj naucila.. sem se zadnje case kar polenla, pa samo stare trikce vadla Angry
Logiran
sebi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 310


« Odgovor #325 : sreda, 27.07.2005 : 13:19:22 »

Citat
Mene pa zanima kako se lahko psa nauci "daj glas!" Huh

Pri meni je bilo tako: zlezla sem na drevo (kak meter). Žiža se je spodaj drla kot hudič, jaz pa sem poleg govorila ukaz "GLAS". In jo hvalila ter jo nagradila. Potem sem to delala še na trdnih tleh. Sedaj da glas brez problema. Kadar koli in kjer koli...
Logiran
jasminaj
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 506


« Odgovor #326 : sreda, 27.07.2005 : 13:54:52 »

evo, sem prebrala celo temo..niti ni tak malo Shocked.. sem najdla nekaj novega, pa se nekaj kaj sem ga hotela naucit, pa potem opustila..ne vem zakaj Angry (skok skozi roke)..
me pa samo nekaj zanima..sem ga hotela vceraj nauciti vgasati luč..pa sem ga prvo naucila da se dotakne s smrckom papirja..potem pa dala papir na luc.. pa jo je vgasnu..samo mu zgleda ni bilo vsec da je bila kar naenkrat tema, tako da potem vec ni zelel pritisniti na luc..ce sem spet papir umaknila, pa se ga je takoj dotaknil Angry cim sem dala papir na stikalo, p ase je kar umaknil Cheesy
torej kakasna ideja kako ga naj to naucim, oz. kako ga naj prepricam, da se bo spet hotel s smrckom dotakniti stikala? Huh
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #327 : sreda, 27.07.2005 : 13:57:44 »

Mogoče bi ga pa morala učit naj luč prižge ,ne ugasne??  Grin Wink
Logiran
jasminaj
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 506


« Odgovor #328 : sreda, 27.07.2005 : 14:00:25 »

 Grin Grin Grin bom probala cez dan, ko se ne opazi, da je luc sploh prizgana..samo dvomim, da se bo sploh hotel rpibljizat.. pa bom probala potem zvecer se da jo prizge  Cheesy ..sporocim kak je slo, pa ce je kaj uspeha Wink
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #329 : sreda, 27.07.2005 : 14:02:59 »

Učenje trikov kot ugašanje in prižiganje luči, odpiranje vrat zna bit hudo smešno. Brina sem naučila odpiranja vrat na zunanjo in na notranjo stran. Še zdaj mi je žal Roll Eyes
Logiran
Strani: 1 ... 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 ... 44   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Učenje vaj, veščin in trikov  |  Tema: Kako naučiti psa različne trike
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines